Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 09.01.2004
З ОПОЗИЦІОНЕРІВ - У ПРЕЗИДЕНТИ
"Голос України"

Позачергові вибори президента Грузії, що відбулися 4 січня, не принесли жодних сенсацій, повідомляє "Голос України". За попередніми даними грузинської ЦВК, кандидат від блоку колишньої опозиції 36-річний Михайло Саакашвілі переміг своїх суперників з абсолютною перевагою (більш як 80 відсотків голосів). Інші кандидати не набрали й одного відсотка.
Головною проблемою нової влади Грузії була явка виборців. Але вже в другій половині неділі ЦВК оголосила вибори такими, що відбулися, бо на виборчі дільниці прийшло більше половини (1,7 млн.) виборців. В Абхазії та більшій частині Південної Осетії президентські вибори взагалі не відбулися, а в Аджарії явка виборців була вкрай низька.
Це ще раз довело, що однією з головних для майбутньої грузинської держави залишається проблема її територіальної цілісності. Абхазія і Південна Осетія не хочуть підкорятися центральній владі в Тбілісі і відкрито прагнуть увійти до складу сусідньої Росії. "Бунтівні" регіони уже всерйоз готуються до нової можливої війни, оскільки Михайло Саакашвілі напередодні виборів не раз давав зрозуміти, що має намір повернути Абхазію і Південну Осетію до складу Грузії "будь-якими засобами".
Найважливішим завданням нового президента та уряду, за заявою Саакашвілі, стане латання дірок у бюджеті, що виникли через корупцію. Саакашвілі та його команда мають намір показово відшмагати корупціонерів: "Ми висунемо обвинувачення проти багатьох офіційних представників Грузії. Тільки так ми можемо забезпечити фінансову дисципліну на державних посадах. Корупції у вищих ешелонах влади має прийти кінець". М. Саакашвілі підтвердив: не виключено, що цей процес торкнеться і Шеварднадзе, чия родина, на думку майбутнього президента, незаконно привласнила державні кошти. Правда, при цьому Саакашвілі заявив, що не ставить перед собою мету карати свого попередника. "У Шеварднадзе не будуть віднімати охорону чи виселяти його... Нам потрібно дивитися в майбутнє, а Шеварднадзе - це минуле".
Головною метою програми нового уряду стане створення здорового інвестиційного клімату, щоб переконати інвесторів у тому, що Грузія тепер інша країна.
Членство в ЄС залишається однією з найважливіших цілей зовнішньої політики Грузії. Новий президент Грузії, який здобув юридичну освіту в Україні та США, вільно володіє англійською мовою і має дружину-голландку, вважається відверто прозахідним політиком. Саакашвілі ніколи не приховував, що вважає США "гарантом грузинської державності" і "противагою імперським амбіціям Москви".
Одним з перших поздоровив Михайла Саакашвілі з перемогою президент США Джордж Буш. Він зателефонував йому і запросив відвідати Сполучені Штати. А Держдепартамент США, вітаючи підсумки виборів, висловив надію на тісну співпрацю.
Саакашвілі ще раз запевнив, що зовнішня політика країни буде зорієнтована на інтеграцію в Європу. Грузія, за його словами, не буде ні проросійською, ні проамериканською. У той же час переможець обіцяє "поміняти правила" у стосунках між Тбілісі і Москвою.

Президент України Леонід Кучма привітав Михайла Саакашвілі з обранням Президентом Грузії, повідомила Укрінформу прес-секретар Президента України Олена Громницька.
У телеграмі глави Української держави говориться: "Від імені українського народу бажаю Вам успіхів на найвищому державному посту, а дружньому грузинському народу - єдності, мудрості і нових звершень у цей важливий для Грузії історичний період.
Україна вірить, що сильна і єдина Грузинська держава стане запорукою стабільності у всьому регіоні Північного Кавказу".
Леонід Кучма висловив також упевненість у подальшому розвитку відносин стратегічного партнерства і традиційної дружби між народами України і Грузії.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 09.01.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1626

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков