Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 18.12.2015 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 18.12.2015
Р╤ДНОГО КРАЮ ПАЛ╤ТРА

Зда╓ться, наче вчора взяла в руки книгу «Хто ╓ хто на Полтавщин╕», на одн╕й ╕з стор╕нок яко╖ серед розкв╕тлих соняшник╕в побачила ж╕нку невисокого зросту з добрим ╕ щирим поглядом. Це була В╕ра Серг╕╖вна Ро╖к. Прочитавши коротку ╕нформац╕ю, вир╕шила якомога б╕льше д╕знатися про славетну землячку. Почалися пошуки, листування... ╤ нарешт╕ – зустр╕ч.
Вересневий день 2007 року видався теплим ╕ сонячним. Учн╕вський ╕ педагог╕чний колективи нашо╖ школи – в оч╕куванн╕ першого знайомства з ж╕нкою-легендою, берегинею народних традиц╕й В╕рою Ро╖к, як╕й було доручено виконати почесну м╕с╕ю – перер╕зати стр╕чку на в╕дкритт╕ музею вишивки ╖╖ ╕мен╕.
На ганку школи з’явилася маленька тенд╕тна ж╕нка. З перших хвилин зустр╕ч╕ ╕ сп╕лкування з нею мен╕ здалося, що ми – давн╕ добр╕ знайом╕. Говорили про все, а найб╕льше – про вишивку, головну справу ╖╖ життя, яку вона обрала для себе ще в 30-т╕ роки минулого стол╕ття до важко╖ травми право╖ руки в пер╕од Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Разом з нею полинули в св╕т ╖╖ дитинства, юност╕, у во╓нн╕ та пово╓нн╕ роки життя... Вражав ╖╖ оптим╕зм, ц╕леспрямован╕сть, сила вол╕, щедр╕сть душ╕ ╕ любов до р╕дного краю.
╥╖ вишит╕ вироби приваблюють багатством зм╕сту ╕ художньою досконал╕стю, зокрема, рушник «Мир» ╕ панно «Свято врожаю» вишит╕ нею у 88 рок╕в. А герб Лубен – яка краса!
З того часу я з гуртк╕вцями пошукового загону «Криниця» завжди з нетерп╕нням чекала на нов╕ зустр╕ч╕ з В╕рою Серг╕╖вною, яка захоплювала нас сво╖ми розпов╕дями та ерудиц╕╓ю, багатим житт╓вим досв╕дом. Здавалося, що вона д╕литься з нами власним зарядом енерг╕╖. ╤ так — щороку. Кожен ╖╖ при╖зд був важливою под╕╓ю для школяр╕в.
Зустр╕ч╕, листування... Боляче, що все це – тепер уже в минулому. Для мене В╕ра Серг╕╖вна Ро╖к була феноменом свого часу, прикладом для насл╕дування, а барвиста ниточка ╖╖ в╕зерунк╕в об’╓днувала ╕ буде об’╓днувати ще не одне покол╕ння укра╖нц╕в.
Любов ШУТЬ,
вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, зав╕дувач музею вишивки ╕м. В. Ро╖к лубенсько╖ загальноосв╕тньо╖ школи № 7 Полтавсько╖ област╕
* * *
В╕ра Серг╕╖вна Ро╖к належить до людей, щедро обдарованих талантом художнього сприйняття св╕ту. Вперше я побачила ╖╖ вишиван╕ роботи на персональн╕й виставц╕ в галере╖ образотворчого мистецтва Лубенського кра╓знавчого музею в 1988 роц╕. Одну з роб╕т, спец╕ально вишиту до 1000-л╕тнього юв╕лею р╕дного м╕ста, вона подарувала нашому музею, ╕ нин╕ це панно перебува╓ в пост╕йно д╕юч╕й експозиц╕╖, присвячен╕й наш╕й в╕дом╕й землячц╕.
Надзвичайно яскрав╕ враження залишилися в мене в╕д особистого сп╕лкування з В╕рою Серг╕╖вною. Тенд╕тна ж╕нка, щира ╕ безпосередня, з вишуканими манерами, ясними живими очима, що випром╕нюють любов до життя у вс╕х ╖╖ проявах, вона була надзвичайно ц╕кавим сп╕врозмовником. З особливим ╕нтересом ми, музейн╕ прац╕вники, слухали ╖╖ розпов╕д╕ про р╕дн╕ Лубни, як╕ В╕ра Серг╕╖вна трепетно любила, адже це м╕сто ╖╖ молодост╕.
У сво╖й книз╕ «Мелод╕╖ на полотн╕» вона згаду╓ ╕мена багатьох лубенок, як╕ залишили сл╕д в ╕стор╕╖ древнього м╕ста: натхненницю пушк╕нських рядк╕в «Я пам’ятаю чудову мить…» А. Керн, культурну д╕ячку ╕ музе╓знавця К. Скаржинську, л╕каря З. Трохименко (Ксьонзенко). Ми пиша╓мося, що серед ж╕нок, як╕ прославили наше м╕сто, ╓ ╕м’я ╕ неповторно╖ майстрин╕ вишивки В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к.
На в╕дкритт╕ виставки «Укра╖нський рушничок» до Дня Незалежност╕ Укра╖ни в серпн╕ 2007 року ми вс╕ в╕тали В╕ру Серг╕╖вну з присво╓нням ╖й звання почесного громадянина Лубен.
У 2008 роц╕ я побувала в гостях у не╖ в С╕мферопол╕, де створювалися знайом╕ нам з виставкових експозиц╕й мережки, п╕вники, ╕нш╕ вишит╕ сюжети за народними мотивами. Сво╖м талантом та ╕менем вона дала ус╕м нам у житт╕ в╕ру в зд╕йснення найзапов╕тн╕ших мр╕й.
Тамара ДЯЧЕНКО,
директор Лубенського кра╓знавчого музею Полтавсько╖ област╕
* * *
З В╕рою Серг╕╖вною Ро╖к я вперше познайомився у вересн╕ 1988 року, коли вона привезла у наш музей свою виставку «Укра╖нський рушничок» до 1000-л╕ття Лубен. ╤ в подальшому ми п╕дтримували зв’язки, сп╕впрацювали. В╕ра Серг╕╖вна була людиною складно╖ дол╕ ╕ невичерпного оптим╕зму, надзвичайно працьовитою, творчою та ╕н╕ц╕ативною.
╥╖ рушники та ╕нш╕ вишит╕ вироби випром╕нюють рад╕сть, тепло сонця ╕ душ╕. Роботи майстрин╕ – це ковток чисто╖ джерельно╖ води, це музика на полотн╕, яка доносить до сердець сучасник╕в в╕длуння минулих час╕в, в╕длуння в╕чност╕.
Микола ТАСЕНКО,
директор Лубенського кра╓знавчого музею в 1986-2006 роках
(З майбутньо╖ книги спогад╕в про В╕ру Ро╖к «Св╕т у долонях»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 18.12.2015 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16369

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков