Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина


НАКУВАЛА ЗОЗУЛЕНЬКА…
Народна медицина


НЕДОСТАТН╤Й КРОВООБ╤Г
Народна медицина


В╤ДНОВИВСЯ З╤Р
Народна медицина


АСТМА В╤ДСТУПИТЬ
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2002 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 01.11.2002
ЛІКУВАННЯ ЗАПАХАМИ та ін.
Інф.

ІНЖИР КОРИСНИЙ НЕ УСІМ
Інжир - це плоди фігового дерева, або ж смоковниці. Більшу частину врожаю збирають з серпня по жовтень. Але інжир можна зустріти на прилавках ще й зараз.
Відомо багато сортів цієї субтропічної рослини: смирнський, далматський, константинопольський, алжирський та інші. В залежності від сорту плоди фігового дерева розрізняються за кольором (чорні, бурі, червонуваті, білі, жовті, зелені) і формою (круглі, довгасті, ріпчатоподібні, трикутні, грушоподібні).
Зрілі плоди, які називають інжиром, фігами або винною ягодою, дуже м'які та ніжні, соковиті та солодкі. Їх не можна довго зберігати. Свіжими їх рекомендується споживати лише на місці, де ростуть дерева, і лише в період збору.
Але й сушені винні ягоди є висококалорійними, багатими цукром (головним чином глюкозою та фруктозою), мінеральними солями. Є в них вітаміни С, В1, В2, каротин, багато клітковини і пектинових речовин.
Інжир містить в собі також і щавлеву кислоту, тому для тих, хто страждає подагрою, оксалурією та іншими порушеннями мінерального обміну, споживання його є небажаним. Через високу калорійність інжир не рекомендується також хворим на цукровий діабет та схильним до ожиріння. Оскільки в ньому багато клітковини, його не варто вживати і під час гострих захворювань кишечника.


ЛІКУВАННЯ ЗАПАХАМИ
Найважливішими інгредієнтами, що використовуються в ароматотерапії, є ефірні олії-есенції, які виготовляються з кори, коренів, стеблин, квітів і смол рослин. Ефірні олії широко застосовують при лікуванні шкіряних хвороб (абрикосове масло, ромашка), для обробки ран (міррас), як тонізуючий засіб (шавлія), як засіб, що пом'якшує біль (розмарин, сандалове дерево). Для поліпшення циркуляції крові використовуються масла герані, ялівцю. Ефірні олії абсорбуються чере  з шкіру в кров і надходять разом з нею до потрібних органів. Аромат активізує вплив олії на організм і мозок, сприяє тим самим посиленню оздоровчого процесу.
 Треба мати на увазі, що ефірні олії є зовнішніми засобами і мають наноситися на шкіру (якщо не додаються у ванну з допомогою так званого "несучого середовища", в якості якого можуть використовуватися деякі сорти рослинної олії (соєвої, соняшникової, кунжутної, мигдалевої).


ПОСАДИ ДЕРЕВО!

Пізня осінь - найкраща пора садіння дерев та кущів. Перед садінням слід добре удобрити ґрунт, додавши на 1 кв. м по 60 - 70 г фосфорно-калійних добрив. Яму під плодові дерева копайте шириною до 1 м і глибиною 60 - 70 см. На дно покладіть перегній. Коріння садженця обов'язково занурюють у бовтанку з глини та гною, а посадивши, щедро поливають (до 3 - 5 відер води) незалежно від стану ґрунту.
Яма під кущі копається вдвічі менша. В кожну бажано внести відро перегною, перемішаного з ґрунтом, 100 - 150 г попелу, 30 - 40 г калійних добрив. Смородину, порічки, малину садять трохи похило, аґрус - обов'язково вертикально.
Не згайте часу (середина листопада), коли можна посіяти овочі під зиму (насіння має набубнявіти, але не зійти), тоді до першого травня матимете свіжу зелень. Найкраще вдаються під зиму морква (Нантська), редиска (Рожево-червона, Рання червона), буряки (Підзимній А-474), кріп, петрушка, Пекінська капуста, цибуля, часник, селера, крес-салат, пастернак, шпинат.

ЛИСТОПАД
Древні римляни вважали листопад дев'ятим місяцем року і називали його "новембером" (від латинського "новем" - дев'ять).
До 1700 року в стародавній Русі листопад теж був дев'ятим місяцем і мав назву "грудень" або ж "грудзень". Ці слова утворювалися від слова "гру-
да" - мерзла грязюка, мерзла колія на дорозі. Мав листопад й інші назви: "сніговій", "напівзимник", "сутінки року", "сонцеворот", "місяць санного першопутку".

ПРИКМЕТИ ТА ПРИКАЗКИ
Листопад - курячі іменини.
Багато снігу - багато хліба; багато води - багато трави.
Листопад - вересня  онук, жовтня син, зими рідний брат.
В листопаді у лісі одна ягода й та - горобина.

ДЕНЬ ЗА ДНЕМ
2 листопада. Великомученика Артемія. До Артемія зверталися по допомогу при "грижній хворобі".
4 листопада. Свято Казанської ікони Божої Матері. Хто на Казанську одружується, щасливим буде. На Казанську добрі люди далеко не від'їжджають.
6 листопада. Свято ікони Божої Матері "Усіх скорботних радість". Сніг, глибоко промерзла земля - до врожаю на хліб.
8 листопада. Великомученика Дмитра Солунського. Дмитрів день. Цього дня справляють поминки за померлими. Дмитрівський тиждень називали родительським.
10 листопада. Мучениць Параскеви П'ятниці, Неоніли. На Неонілу та Параскеву виголошувались особливі молитви, що привертають гарних женихів. Цього дня м'яли коноплі. Коли лід утворює груди - будуть хліба груди.
11 листопада. Анастасії-овечниці, заступниці овець. Свято вівчарів.
12 листопада. Зимовій-синичник. Прилітають птахи-зимники - синиці, щиголі, снігурі. Свято мисливців.
14 листопада. День безсрібників Кузьми і Дем'яна - покровителів ремесел. З цього дня різали курей на продаж. На Кузьминки дівчата готували частування і запрошували хлопців.
19 листопада. Якщо день багатий снігом, то зима буде сніжною.
21 листопада. Собор архістратига Михаїла. З дня Михайла зима морози кує, мости мостить. Худобу заганяють на зимовий харч.
22 листопада. Преподобної Мотрони. З зимової Мотрони зима на ноги стає, налітають морози. Сніжна погода цього дня обіцяє негожий травень, іній - врожай вівса; якщо дощ - врожай пшениці.
24 листопада. Преподобного Федора Студита. Федір землю вистудить. На Студита Федора студить по двору.
25 листопада. Святителя Іоанна Милостивого. Якщо на Івана Милостивого дощ або сніг, очікуйте відлиги на Введення (4 грудня). Милостивий день.
27 листопада. Апостола Пилипа. Заговіння на Різдвяний піст. Іній на Пилипівку - до врожаю вівса.
23 листопада. Апостола і євангеліста Матвія. На святого Матвія земля потіє.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 01.11.2002 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=164

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков