Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2016
СВЯТИЙ МИКОЛА ДОБРЕ ЗНА╢, ДЕ Д╤ТВОРА ЙОГО ЧЕКА╢!

"Дарунки Святого Миколая" - п╕д такою назвою 18 грудня в╕дбулось свято в мун╕ципальному загальноосв╕тньому заклад╕ "Школа-колег╕ум" м╕ста Алушти, на якому нам пощастило побувати, завдяки запрошенню Ольги Григор╕вни Противенсько╖ - директора школи-колег╕уму.
Д╕ти, чекаючи святого, вчили в╕ршики та голосно ╖х декламували на останн╕й репетиц╕╖ перед самим початком свята.

…Миколаю, Миколаю,
я тебе чекаю!
Тебе люблю! Тебе кличу,
 Святий Миколаю!
Святий Отче Миколай,
Нашу хату не минай!

╤рина Петр╕вна Дяченко та ╖╖ 3-А клас разом з батьками п╕дготували захоплюючу святкову виставу. Святковий зах╕д розпочався п╕снею про Миколая, яку написала вчитель музики Людмила ╤ван╕вна Цел╕кова, а виконав хор третьокласник╕в. Переповнений актовий зал школи, учн╕ молодших клас╕в та ╖хн╕ батьки були зачарован╕ тим д╕йством, яке в╕дбувалось на сцен╕. Як кажуть, д╕ти з часом виростають, ╕ добра казка зника╓, а Миколай залиша╓ться. Головне, про нього не забувати, ╕ в╕н обов'язково прийде. Учн╕ школи-колег╕уму добре знають: щоб отримати в╕д Миколая подаруночок, треба добре вчитись, не забувати р╕дну мову, р╕дну в╕ру та бути чемними. Свято привча╓ д╕тей, що найб╕льше щастя в житт╕ - творити добро.

…Лиш раз таке бува╓,
Господь небо в╕дкрива╓
╤ на землю посп╕ша╓ Миколай.
В кожну хаточку, дом╕вку,
Чемним д╕тям п╕д гол╕вку
Ласку Божу залиша╓ Миколай.

У Криму ╕ ран╕ше свято Миколая проводили лише в школах, де були укра╖нськ╕ класи, а сьогодн╕ це стало зовс╕м не "модним". Адже все поверта╓ться до того, що тепер головним святом для д╕твори, для юних п╕онер╕в-лен╕нц╕в, стане день народження д╕дуся Лен╕на. А п╕онери не в╕рять у чудеса Святого Миколая! ╤ тому для нас запрошення в Алушту на традиц╕йне укра╖нське свято, цей телефонний дзв╕нок був як дзв╕нок в╕д самого Миколая-чудотворця.
Посп╕лкувавшись з ╤риною Петр╕вною Дяченко, яка не т╕льки класний кер╕вник 3-А, а ще й заступник директора з виховно╖ роботи, ми дов╕дались, що сценар╕й писали при св╕чках, у той час св╕тло в Криму в╕дключали, ╕ н╕хто не був упевнений, чи буде можлив╕сть провести свято. Та ╤рина Петр╕вна разом з активом класу продовжувала готуватись до приходу Миколая! В╕н н╕коли не п╕дводив д╕твору ╕ вс╕ 17 рок╕в приходив до учн╕в школи-колег╕уму.
День Святого Миколая - це добре ╕ св╕тле свято, яке змушу╓ людей в╕рити в диво. Диво - це те, що директор школи Ольга Григор╕вна Противенська зберегла викладання укра╖нсько╖ мови як предмета в╕д 1 до 11 класу. Диво й те, що в оформленн╕ класних к╕мнат присутн╕ стенди, написан╕ укра╖нською. Укра╖нську мову ми чули не т╕льки на свят╕, а й п╕д час перерви, у сп╕лкуванн╕ м╕ж учнями, батьками та вчителями.
Вдалося зберегти колектив - педагог╕в, батьк╕в та учн╕в. ╤ коли свого часу, п╕сля року навчання без п╕дручник╕в, поставили питання на голосування, якою бути школ╕, як хоч якось зберегти те, що напрацювали, ще починаючи з 1998 року, то вс╕ батьки одностайно проголосували за обов'язкове викладання укра╖нсько╖ мови для понад трьох сотень учн╕в колег╕уму.
Це не означа╓, що в школ╕ нема╓ проблем. У Криму тепер проблеми на кожному кроц╕… Просто батьки, учн╕ ╕ вчител╕ добре пам'ятають, що Святий Миколай допомага╓ тим, хто робить добро.
А свято м╕ж тим тривало, ╕ казкова обстановка та майстерн╕сть юних актор╕в зробили його незабутн╕м як для батьк╕в, так ╕ для учн╕в. В укра╖нських школах Криму в ус╕ часи у свят╕ Миколая брали участь д╕ти, незалежно в╕д ╖хньо╖ нац╕ональност╕ та в╕роспов╕дання. Айше Сеферова та ╤ван Боровик з╕грали сценку про братика та сестричку, як╕ шукають Святого Миколая. Вони хочуть попросити у Чудотворця не цукерок ╕ не ╕грашок, а щоб в╕н зробив так, аби видужала ╖хня бабуся. Д╕тям допомагають в╕дшукати Миколая Б╕лочка (Ганна Распопова), Зайчик (Андр╕й Рибалко), Ангел (Злата Дорон╕на). Хитра Лисичка (Валер╕я Рогоз╕на), Вовк (Роман Когут) та Баба Йошка (Катерина Воронко) ╕ К╕т (Савел╕й ╢рох╕н) намагались перешкодити малюкам, але й вони у ф╕нал╕ усв╕домили, що добро завжди перемага╓ зло.
Сповненою перешкод, пригод ╕ неспод╕ванок була дорога до добра. Глядач╕ побачили ╕ танець "Привиди", ╕ "Вальс сн╕гу". Проте як Зло не намагалось зупинити Андр╕йка та Соф╕йку, торбинка з подарунками в╕д Миколая потрапила до д╕тей. Адже ц╕лий р╕к учн╕ школи-колег╕уму м. Алушти добре вчились, розмовляли укра╖нською, були вв╕чливими, допомагали старшим. Про це вони розпов╕ли на Дерев╕ Добра, прикрашеному листочками хороших вчинк╕в.
А ми, доросл╕, багато можемо причепити таких листочк╕в на Дерево Добра?

Олесь ТАВР╤ЙСЬКИЙ
Алушта-С╕мферополь

ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску "Кримсько╖ св╕тлиц╕", з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп'ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати "Кримсько╖ св╕тлиц╕" та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування "борцям" за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов'язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я "КС"

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету "Кримська св╕тлиця" та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП "Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво" (газету "Культура ╕ життя", журнали "Укра╖нська культура", "Укра╖нський театр", "Театрально-концертний Ки╖в", "Музика", "Пам'ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура") можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв'язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ "Передплата On-Line". Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16452

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков