Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2016
НАЙОГИДН╤ШЕ З ОПИТУВАНЬ: ЯК ПУТ╤Н НАКАЗАВ КРИМУ ЖИТИ БЕЗ СВ╤ТЛА

Генеральний директор рос╕йського соц╕олог╕чного центру ВЦ╤ОМ Валер╕й Федоров закликав дов╕ряти результатам соц╕олог╕чного опитування, яке прац╕вники його орган╕зац╕╖ провели в Криму п╕сля отримання в╕дпов╕дного доручення президента Володимира Пут╕на. Федоров розпов╕в, що опитування проводилося з 14:00 до 19:00 31 грудня ╕ з 10:30 до 15:00 1 с╕чня (Пут╕н д╕знався про його результати 1 с╕чня вдень) ╕ зазначив, що сп╕вроб╕тники ВЦ╤ОМ в╕дпов╕дають за результати сво╓ю репутац╕╓ю.
Вже саме ця заява виклика╓ посм╕шку. Жодно╖ репутац╕╖ у ВЦ╤ОМ вже давно нема╓. Найстарший у Рос╕╖ соц╕олог╕чний центр був розгромлений у 2003 роц╕ пут╕нською владою. Тод╕ ж ╕з центру був вигнаний його засновник Юр╕й Левада, п╕шли пров╕дн╕ сп╕вроб╕тники. Колишн╕ сп╕вроб╕тники ВЦ╤ОМ тод╕ ж створили «Левада-центр». Валер╕й Федоров, якому Кремль доручив очолити практично знищений центр, не мав ╕ не ма╓ жодного стосунку до соц╕олог╕╖. У профес╕йних колах згадка про нього виклика╓ лише огиду. Федоров – це Аксьонов ВЦ╤ОМу, такий же пройдисв╕т ╕ дилетант. Не дивно, що саме ц╕й людин╕ Пут╕н доручив провести скандальне опитування – приблизно так, як доручив Аксьонову очолити окупований Крим.
Саме тому я не став би надавати жодного значення цифрам, як╕ були оприлюднен╕ цим «д╕ячем». Давайте замислимося – а до чого така новор╕чна метушня? Чому опитування не проводилося не в ситуац╕╖ авралу, чому до нього не готувалися, чому кримчан не намагалися нав╕ть по╕нформувати про насл╕дки т╕╓╖ чи ╕ншо╖ в╕дпов╕д╕ на запитання про постачання електроенерг╕╖?
А тому, що саме 31 грудня 2015 року Пут╕ну стало ясно, що в Ки╓в╕ не збираються укладати контракт з╕ згадкою окуповано╖ територ╕╖ як рос╕йського федерального округу. Що цього разу все ма╓ в╕дпов╕дати м╕жнародному праву.
Пут╕н не хоче – ╕ не може – визнавати вкрадену територ╕ю укра╖нською. Але ╕ забезпечити Крим св╕тлом також не може. Зв╕дси ╕ р╕шення – провести опитування ╕ перекласти в╕дпов╕дальн╕сть на «тимчасов╕ труднощ╕» на самих кримчан. Тепер, коли вони будуть питати, чому на п╕востров╕ темно, ╖м дадуть в╕дпов╕дь – ви ж сам╕ хот╕ли.
А хто там хот╕в, кого насправд╕ запитували – про це н╕хто н╕коли не д╕зна╓ться. Вт╕м, я нав╕ть не хочу стверджувати, що н╕кому не телефонували ╕ не питали. Що таке соц╕олог╕чне опитування в рамках авторитарного репресивного режиму – коли кожен, кому телефонують, зна╓, як в╕дпов╕сти правильно, щоб не потрапити на ол╕вець ФСБ? Адже це – не анон╕мне опитування. ╤м’я кожного, кому телефонують, в╕домо ╕ ╓ в баз╕ даних абонент╕в ф╕ксованих телефонних мереж. Вт╕м, абоненти моб╕льного зв’язку в Рос╕╖ ╕ на окупованих нею територ╕ях теж в╕дом╕, без паспорта вам с╕м-карту не продадуть. Так що це – опитування про лояльн╕сть ╕з заздалег╕дь в╕домим результатом. ╤ це також не ма╓ жодного стосунку до соц╕олог╕╖.
А ма╓ стосунок до п╕длост╕.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ,
журнал╕ст ╕ пол╕тичний коментатор, оглядач Рад╕о «Свобода»
* * *

ТИМ ЧАСОМ...
У Севастопол╕ 1 с╕чня о 23.10 у район╕ торгового центру «Апельсин» була знову перекрита дорога. Цього разу ╖╖ блокували обурен╕ мешканц╕, в яких вже близько двох д╕б нема╓ св╕тла.
До м╕сця громадсько╖ акц╕╖ були стягнут╕ наряди пол╕ц╕╖; чиновник╕в ╕ депутат╕в на м╕сц╕ не було. Вод╕ям довелося розвертатися й шукати об’╖зд, пишуть «Примечания».
Пол╕ц╕я спочатку грубо почала вимагати, щоб люди роз╕йшлися, але севастопольц╕в це розгн╕вало ще б╕льше. Тод╕ пол╕цейськ╕ перем╕нили тон: присутн╕м пов╕домили, що про ╖хню проблему пов╕домлено кер╕вництву м╕ста, включаючи губернатора, ╕ незабаром енергопостачання будинку в╕дновлять. П╕сля цього мешканц╕ будинку зв╕льнили про╖жджу частину. Проте св╕тла в будинку станом на першу годину ноч╕ 2 с╕чня не було...

КУРАНТИ В КРИМУ ПОЧУЛИ НЕ ВС╤...

Майже чверть жител╕в Криму – 23% – зустр╕ли Новий р╕к без електрики. Про це кер╕вник «Крименерго» В╕ктор Плак╕да заявив на зас╕данн╕ штабу з л╕кв╕дац╕╖ надзвичайно╖ ситуац╕╖ в Криму, пов╕домля╓ видання «Крим.Реал╕╖».
«На жаль, лише 77% кримчан отримали можлив╕сть зустр╕ти нульовою годину з електроенерг╕╓ю. Були глибок╕ обмеження, вони були зак╕нчен╕ п╕сля друго╖ години ноч╕», – сказав Плак╕да.
Так званий «голова» окупац╕йно╖ влади Криму Серг╕й Аксьонов пооб╕цяв знайти винних у так╕й ситуац╕╖ ╕ влаштувати «розб╕р польот╕в» серед чиновник╕в.
31 грудня Аксьонов запевнив, що вс╕ жител╕ п╕вострова зустр╕нуть Новий р╕к з електрикою.
У Криму ввечер╕ 30 грудня пов╕домили про припинення поставок електроенерг╕╖ на п╕востр╕в високовольтною л╕н╕╓ю «Каховська-Титан» через пошкодження ЛЕП в Херсонськ╕й област╕. За попередн╕ми даними пол╕ц╕╖ Херсонсько╖ област╕, опора впала в результат╕ вибуху.
Зараз анексований Рос╕╓ю Крим забезпечу╓ться за рахунок власно╖ генерац╕╖, генераторних установок з Рос╕╖ й енергомостом з Кубан╕. Багато жител╕в скаржаться на несправедливий розпод╕л електроенерг╕╖ у рег╕онах.
Як пов╕домляв УН╤АН, у н╕ч на 30 грудня була пошкоджена опора ЛЕП «Каховська-Титан» в Херсонськ╕й област╕, яка постачала електрику до Криму.
1 с╕чня начальник управл╕ння ╕нформпол╕тики «Укренерго» Зинов╕й Буцьо заявив, що електроопору повн╕стю демонтували ╕ вже встановили нову, яка готова до роботи.
«Сто╖ть змонтована нова опора, а питання включення вир╕шу╓ться в ╕нших ╕нстанц╕ях», — зазначив в╕н.
31 грудня 2015 р. зак╕нчився терм╕н д╕╖ контракт╕в на постачання Укра╖ною електроенерг╕╖ до Криму, п╕дписан╕ р╕к тому. Нов╕ угоди не були укладен╕.
(УН╤АН)

КРИМУ НЕ ВИСТАЧА╢ ПОНАД 400 МЕГАВАТ

Крим, як ╕ ран╕ше, в╕дчува╓ брак електроенерг╕╖, особливо це в╕дчува╓ться у години «п╕к».
Як пов╕домив кер╕вник «кримського управл╕ння» МНС Рос╕╖ Серг╕й Шахов, п╕востр╕в зараз отриму╓ 931 мегават електроенерг╕╖ при потреб╕ до 1350 мегават, ╕ в години «п╕к» проводяться в╕ялов╕ в╕дключення, передають «Крим.Реал╕╖».
«Станом на 18 годину 3 с╕чня сумарна генерац╕я електроенерг╕╖ становила 931 мегават. З них власна генерац╕я – 513 мегават, ╕ Кубань-Крим (перет╕кання по енергомосту) – 417 мегават. У пер╕од п╕кового споживання проводяться в╕дключення зг╕дно з вид╕леними л╕м╕тами», – сказав в╕н на зас╕данн╕ штабу з л╕кв╕дац╕╖ НС.

СВ╤ТЛО В КЕРЧ╤ ДАЛИ П╤Д ВИСТУП ПУТ╤НА

Перебо╖ з електрикою на окупованому п╕востров╕ в╕дновилися п╕сля п╕дриву опори ЛЕП «Каховська — Титан» вноч╕ 30 грудня.
У частково знеструмленому Криму житлов╕ будинки Керч╕ п╕дключили до електроенерг╕╖ за 5 хвилин до початку новор╕чного звернення президента РФ Володимира Пут╕на. Про це пов╕домля╓ видання «Крим.Реал╕╖».
При цьому в деяких районах м╕ста Новий р╕к все ж довелося зустр╕чати в темряв╕. Городяни розпов╕дають, що дор╕зали салати при св╕чках, хоча встигнути вс╕ новор╕чн╕ приготування намагалися засв╕тла.
Через в╕дсутн╕сть електроенерг╕╖ протягом дня 31 грудня не працювали велик╕ мережев╕ супермаркети. Мешканц╕ м╕ста скаржилися, що не можуть докупити необх╕дн╕ продукти. Було закрито багато магазин╕в. У зв’язку з цим наплив покупц╕в спостер╕гався на м╕ських ринках.

У С╤МФЕРОПОЛ╤ ОБМЕЖИЛИ РОБОТУ КАФЕ ╤ РЕСТОРАН╤В

У С╕мферопол╕ кафе ╕ ресторанам заборонили працювати п╕сля 21:00. Таке р╕шення ухвалили на зас╕данн╕ м╕жв╕домчого штабу з л╕кв╕дац╕╖ надзвичайно╖ ситуац╕╖, пов╕домля╓ провладне агентство «Крыминформ».
За словами голови рос╕йсько╖ адм╕н╕страц╕╖ м╕ста Геннад╕я Бахар╓ва, п╕сля 7 с╕чня обмеження роботи установ громадського харчування посилять. «З сьогодн╕шнього дня ухвалили р╕шення обмежити роботу громадського харчування – кафе, ресторан╕в, бар╕в – до 21.00 до 7 с╕чня. З 7-го запроваджу╓мо ран╕ше ухвалене обмеження до 20:00», – заявив Бахар╓в.
В╕н також пов╕домив, що п╕сля 7 с╕чня м╕сто не осв╕тлюватимуть у темний час доби. «Осв╕тлення в м╕ст╕ – 30% до 7 с╕чня, дал╕ – зн╕ма╓мо повн╕стю», – зазначив Бахар╓в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16461

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков