Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 15.01.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 15.01.2016
В ГОСТЯХ У КРИМСЬКО╥ «КАЗКИ»

«Покращення» по-кримськи

Як в╕домо, в новор╕чну н╕ч в╕дбулося телефонне опитування кримчан щодо того, чи потр╕бне ╖м укра╖нське св╕тло, чи укладати нову угоду з укра╖нською стороною на енергопостачання, а чи чотири м╕сяц╕ чекати порятунку з Рос╕╖? Негативна в╕дпов╕дь означала, що Новий р╕к, як ╕ вс╕ ╕нш╕ свята ╕ будн╕, жител╕ п╕вострова зустр╕чатимуть в режим╕ «три через три», тобто три години при св╕тл╕, наступн╕ три – в темряв╕, а для багатьох ще й без тепла ╕ води. Вс╕м в╕дом╕ оголошен╕ 1 с╕чня результати сп╕лкування соц╕олог╕в з народом (хоча не факт, що воно взагал╕ в╕дбулося): 94% опитаних готов╕ ╕з задоволенням провести зиму ╕ весну без належного осв╕тлення, бо ╖м «в╕д Укра╖ни н╕чого не треба».
Кримське телебачення п╕дкр╕пило ц╕ дан╕ картинкою, поговоривши ╕з с╕мферопольцями на вулицях. З’ясувалося, що для перехожого молодика в╕дсутн╕сть вдома св╕тла – це прекрасна нагода б╕льше гуляти вулицями р╕дного м╕ста. Уяв╕мо лише, як у 12-градусний мороз – саме так нас зустр╕в Новий р╕к – цей молодик ходить п╕сля роботи туди-сюди безлюдними вулицями, як╕ теж, до реч╕, не осв╕тлюються. ╤ так годинами, щодня, а душа у нього при цьому сп╕ва╓.
Подоба╓ться життя в стил╕ ретро ╕ молоденьким д╕вчатам, з ╖хн╕х сл╕в, в╕дсутн╕сть св╕тла дозволя╓ ╖м б╕льше сп╕лкуватися ╕… читати. Н╕, це не жарт, просто вони в пошуках позитиву, якого нема╓, зарапортувалися. Водночас, якщо так зручн╕ше чита╓ться, вимкнути св╕тло можна завжди.
Людей з електричними плитами ╕ опаленням журнал╕стам чомусь не трапилося, хоча ╕ вони могли б порад╕ти холоду та голоду, як засобам для схуднення ╕ загартування. Отакими щасливими ╕ зустр╕ли мо╖ земляки Новий р╕к, даючи зрозум╕ти, що щастя – це тепер ╖хн╕й д╕агноз, ╕ в╕д нього н╕куди не под╕тися. Про тих же, хто не дозр╕в до такого хрон╕чного стану душ╕, зомбоящик мовчить. А чому б не надати слово далекоб╕йникам, як╕ на к╕нець лютого готуються до всерос╕йського страйку. Не до душ╕ прийшовся ╖м черговий податок за про╖зд федеральними трасами. А на черз╕ вже й менш габаритний транспорт, ╕ займатимуться збором м╕льйон╕в приватн╕ компан╕╖, до яких у людей дов╕ра нульова. Ще один рядок з’явиться й у квитанц╕ях для оплати послуг ЖКГ – тепер вони збиратимуть грош╕ на кап╕тальний ремонт житла, ╕ не власного, не на св╕й будинок, – до цього моменту може пройти не одне десятил╕ття, – а у сп╕льну скарбницю. Сп╕льне ж, як бачимо, – все одно, що н╕чи╓, в╕рн╕ше, чужого дяд╕, який керу╓ процесом.
Якщо в╕рити близькому до Кремля соц╕ологу Валер╕ю Федорову, «повсеместно отмечается рост протестных настроений; чем больше пострадавших от кризиса, тем выше уровень протестных настроений. Риски протестных настроений умеренны на федеральном уровне, но быстро растут на уровне регионов». В Криму все наст╕льки замасковано, що переконатися, чи воно так, подекуди можна лише на приклад╕ кримсько╖ влади, але це теж, якщо ма╓те нестандартний доступ до ╕нформац╕╖.
╤ причина не в т╕м, що пана Аксьонова ╕ його команду за╖ли криза та проблеми з енергопостачанням. Просто в боротьб╕ за рос╕йський виб╕р вони бачили Крим у становищ╕ укра╖нсько╖ автоном╕╖ з необмеженими правами ╕ м╕н╕мальними обов’язками. Тут завжди волали про укра╖н╕зац╕ю, а то й диктат центру – просто для проф╕лактики, об╜рунтовуючи цим сво╓ право на паратизування, пресловуте одноканальне життя. Вкладаючи в Крим м╕льярди, Москва ж зажадала, аби вони грамотно ╕ вчасно освоювалися, про що св╕дчили б зв╕ти. Але для цього недостатньо просто кричати про свою любов до Рос╕╖, цукерково-букетний пер╕од в стосунках з якою вже минув. На п╕дмогу «молодшим братам», що з обов’язками явно не справлялися, Москва над╕слала св╕й десант – близько сорока чиновник╕в, як╕ мали об╕йняти посади заступник╕в м╕н╕стр╕в. Але практично вс╕ вони повернулися додому, не солоно сьорбнувши: м╕сцевим варяги нав╕ть з найр╕дн╕шо╖ Москви були не потр╕бн╕, аби чого доброго не обмежили ╖хн╕ апетити. А щоб було неповадно ╕ на майбутн╓, з ними об╕йшлися не надто коректно: комусь в╕дмовили у наданн╕ службового житла, а когось в╕дправили додому за дов╕дками про в╕дсутн╕сть судимост╕, хоча це питання актуальне, зда╓ться, насамперед для кримсько╖ влади.
Коли московська команда безславно повернулася додому, розбиратися, у чому справа, прибув на п╕востр╕в в╕це-прем’╓р Дмитро Козак. А незабаром все це вилилося у скандал ╕з самим Дмитром Медвед╓вим. ╤ хоч цей конфл╕кт називають в╕дкритим ╕ публ╕чним, з кримсько╖ преси можна було дов╕датися лише про 56 поправок в╕д Аксьонова до федеральних закон╕в, що забезпечили б для Криму особлив╕ умови житт╓д╕яльност╕, а ще почути цитати в╕д нього про прекрасн╕ стосунки з федеральною владою. Колись за под╕бних умов Аксьонова заслали б послом у Перс╕ю, звичайно, якби в╕н так не лихословив. Що буде тепер, – побачимо. Невт╕шн╕ цифри ╕ факти не часто стають здобутком нав╕ть найдопитлив╕ших. Наприклад, про пальму першост╕, що належить Рос╕╖ як найкорумпован╕ш╕й держав╕, або ж 91-ше м╕сце, яке вона пос╕да╓ за р╕внем життя сво╖х громадян. Чи про те, що рос╕йськ╕ антисанкц╕╖ лише за р╕к ╕ лише в продуктових магазинах полегшили кишен╕ рос╕ян на 150 м╕льярд╕в рубл╕в (оц╕нка ╤нституту стратег╕чного анал╕зу). А чи не краще було б подбати, насамперед, про людей, а не про власн╕ амб╕ц╕╖? Натом╕сть пост╕йно чу╓мо про Рос╕ю як св╕тового л╕дера, ╖╖ видатн╕ усп╕хи у п╕дкоренн╕ космосу, а тепер ╕ в боротьб╕ з ╤Д╤Л. ╤ народ «п╕дс╕да╓» на агрес╕ю ╕ смерть. Анал╕зуючи в╕ртуальний прост╕р, ЗМ╤ пов╕домляють, що сайт М╕ноборони вже ма╓ понад сто тисяч п╕дписник╕в. А ще користувач╕ ╤нтернету захоплюються «белф╕» — так називаються фотограф╕╖ практично оголено╖ «п’ято╖ точки», ╕ ставлення до цього ц╕лком схвальне: чим би дитина не т╕шилася, лиш би не плакала ╕ пхала носа туди, куди ╖╖ не просять. А т╕шити душу голубий екран пропону╓ в компан╕╖ Миколи Баскова, молодих чолов╕к╕в бабус╕ примадонни, патр╕ота ДНР-ЛНР Йосипа Кобзона, м’яко кажучи, далеко не цнотливо╖ Лол╕ти та ╖м под╕бних. Телеглядач╕ пост╕йно чують, що це з╕рки, й у них все з╕ркове, нав╕ть «м’яке м╕сце», отже, вони ╓ прикладом у всьому ╕ моральними авторитетами. Пам’ятаю, д╕вчинка-телеглядачка довго вагалася, до кого ╖й звернутися з╕ сво╓ю проблемою: до президента чи до В╕ри Брежн╓во╖. Ще б пак, адже артисти виступають арб╕трами п╕д час ус╕х телев╕з╕йних шоу, д╕лять майно, встановлюють батьк╕вство, навчають, як треба жити.
╤ чимало людей, особливо з╕ старшого покол╕ння, н╕як не можуть збагнути, чим же вони заслужили таке право, якщо, окр╕м вм╕ння штовхатися л╕ктями ╕ при╓много голосу, не мають перед людьми жодних заслуг. ╤ чому телееф╕р практично закритий для тих, хто створю╓ матер╕альн╕ блага, що так щедро пускають на в╕тер так зван╕ з╕рки, а також для вчител╕в, л╕кар╕в, науковц╕в? Невже н╕кого не можуть зац╕кавити ╖хн╕ позиц╕╖, думки, поради? Хоча саме в╕д цих людей залежить, яким буде наше завтра, чи будуть купатися в розкош╕ артисти, а не навпаки.
Днями тележурнал╕ст Дмитро Кисельов сварив Америку, яка н╕бито запровадила в комп’ютерн╕й мереж╕ цензуру: штрафу╓ або тимчасово в╕дключа╓ в╕д ресурсу тих, хто вжива╓ слово «хохол». ╤ хтось там вже потерп╕в через «хохляцьку площу». Хоча, на думку Кисельова, в╕рн╕ше, в його ╕нтерпретац╕╖, це слово зовс╕м не образливе, навпаки, н╕жне ╕ лаг╕дне, що показу╓ добре ставлення до укра╖нського молодшого брата.
Ось так ╕ створю╓ться друга реальн╕сть, фальшива ╕ лицем╕рна, що насамперед шкодить сам╕й держав╕. У зв’язку з╕ сказаним часто пригадую давн╕й анекдот, там брежн╓вська епоха характеризу╓ться так: люди розгойдують вагон, де перебува╓ генсек, з╕ словами: «╥демо, ╖демо, Леон╕де ╤лл╕чу». Сьогодн╕ в Рос╕╖ в╕дбува╓ться щось под╕бне, ╕ головне тут – обманути, заколихати св╕й народ, нехай спить соб╕ ╕ в╕рить у новор╕чн╕ казки…

Тамара ФЕДОРЕНКО
м. С╕мферополь


П╕слямова в╕д рос╕йського поета Андр╕я Орлова (Орлуш╕)

ПРИНУЖДЕНИЕ К БРАТСТВУ

Не то по приказу, не то от души
признаний летят гостинцы,
из Москвы несётся и из глуши:
«Вы — братский народ, украинцы!»
«Братья, опомнитесь!»,
«Слышь, хохлы,
Мы же добра желаем!»,
«Как вы фашистами стать могли,
братья, не понимаем!»
— Братский народ! —
 говорит президент,
вторят с Лавровым Чуркин:
— Братья вы нам
 или, может быть, нет?
— Братья, вы что, придурки?!!
«Хунта» забыта, Бандера забыт,
«Нелегитимный парламент»,
Россия соседа призвать норовит
сдать на «братство» экзамен:
— Помнишь, братан,
 как мы квасили в дым?
— Мы же браты патамушта!
— Чо ты, братуха, в обиде за Крым?
— На кой тебе, брат, Алушта?
— Ну-ка борща и горилки на стол!
— Вот для хохлушек цацки!
— Брат, ты в обиде за слово «хохол»?
— Это мы шутим по-братски!
— Брат? — отвечает угрюмо сосед, —
Братом меня назвал ты?
Братского смысла в помине нет
в шумном братанья гвалте!
Поздно об стену бить головой,
поздно уже мириться,
«Братство» твоё переехал конвой,
ночью прорвав границу.
«Братство» влетело в наши дома
гаубичным снарядом.
«Братство» — груженый
 смертью «Камаз»
с детской больницей рядом?
— «Братом» назвал?
 Да в своём ли уме
можно сказать такое?
Братья своих не гноят в тюрьме,
братья живут в покое!
Братья не будут брызгать слюной,
ложь пропаганды сея,
брату на брата идти войной —
братская ли идея?
Громче, чем все миномёты и град
матери плач надгробный.
Впрочем, у Каина — тоже был брат,
младший братишка родный.
— Братьями можно быть на войне
только в одном окопе,
братья по крови и по родне
братьев в крови не топят,
«братство» и «брат» —
 не простые слова,
тем, кто их смысл забудет,
братьями станут шпана и «братва»,
нелюди, а не люди.
«Братья» российские, вы бы могли
с «братством» не суетиться?
Просто уйдите с нашей земли,
может, кому — простится…

P. S. Да, в злые годы, это очевидно, «брат» от врага звучит цинично и обидно…

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 15.01.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16495

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков