Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2736)
З потоку життя (5825)
Душі криниця (3286)
Українці мої... (1425)
Резонанс (1439)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1620)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РЕЛ╤Г╤ЙН╤СТЬ, В╤РА, АВТОКЕФАЛ╤Я
Здавалося б, ясно означено в Писанн╕: Богу Богове, а кесарю кесареве. Сумно, але ж ╕ сьогодн╕...


ЛОВИ ЗЛОД╤Я?
Не хот╕лося б нагадувати, але ж вс╕ ╕ так здогадуються, хто голосн╕ше за ус╕х кричить "лови...


«УКРА╥НЦ╤ МО╥! ПРОБУД╤ТЬСЯ, НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖ╤!» (Данило КОНОНЕНКО)
Прес-рел╕з ╕ запрошення були роз╕слан╕ на десятки адрес, Сп╕лка журнал╕ст╕в розташована у...


ДОВ╤РА, ЯКУ НЕ МОЖНА ЗРАДИТИ
Але то пан Шкляр. А що ж укра╖нська держава?


«ВАШУ ДУМКУ… ВЗЯТО ДО В╤ДОМА»
Неймов╕рно, але к╕лька дн╕в тому з М╕н╕стерства культури на це звернення над╕йшла в╕дпов╕дь,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 29.01.2016
ПУТ╤Н, ЛЕН╤Н ТА УКРА╥НА

Маячня з ╕стор╕╓ю...
 
Критика, як╕й Володимир Пут╕н п╕ддав б╕льшовицького вождя Володимира Лен╕на, стала одним ╕з важливих новинних сюжет╕в останнього тижня. Пут╕н звинуватив Лен╕на у розвал╕ Радянського Союзу. Для багатьох коментатор╕в це стало приводом для глузувань на адресу Пут╕на, а рос╕йськ╕ комун╕сти заступилися за свого кумира. Але парадокс у тому, що з формально╖ точки зору Пут╕н ма╓ рац╕ю.
Створення Радянського Союзу д╕йсно стало лише етапом розвалу Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. У новому утворенн╕ союзн╕ республ╕ки формально вважалися суверенними державами й отримали право на вих╕д з╕ складу СРСР. Зрозум╕ло, що в роки б╕льшовицько╖ диктатури реал╕зац╕я такого права не була можливою, про не╖ н╕хто не говорив всерйоз. Але як т╕льки ╕мпер╕я ослабла, союзн╕ республ╕ки сво╖м правом скористалися.
Виника╓, однак, запитання – а чому взагал╕ з’явилися союзн╕ республ╕ки? Через примхи Лен╕на? Н╕, в результат╕ нац╕онально-визвольно╖ боротьби народ╕в ╕мпер╕╖. Укра╖нц╕, б╕лоруси, поляки, грузини, ф╕ни, в╕рмени, азербайджанц╕, латиш╕, литовц╕, естонц╕ боролися за свою свободу з╕ збро╓ю в руках – ╕ проти б╕логвард╕йц╕в-шов╕н╕ст╕в, ╕ проти червоноарм╕йц╕в-«╕нтернац╕онал╕ст╕в». Насправд╕, б╕льшовицький ╕нтернац╕онал╕зм був одн╕╓ю з масок рос╕йського шов╕н╕зму – ╕ т╕льки. Але це маскування дозволило б╕льшовикам залучати на св╕й б╕к багатьох жител╕в пригноблених околиць Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖.
Вт╕м, не пом╕чати нац╕онального питання б╕льшовики вже не могли – погот╕в, що ╕ Лен╕н, ╕ Стал╕н були великими фах╕вцями з ц╕╓╖ проблеми. Так ╕ виникла ╕дея «п╕дм╕ни» нових держав на союзн╕ республ╕ки, формально суверенн╕, а фактично – керован╕ з Москви. Бунт╕вн╕ територ╕╖ спочатку окупували, населення п╕ддавали жахливим репрес╕ям, а пот╕м оголошували «суверен╕тет». Так, Укра╖нська Народна Республ╕ка ╕ стала УРСР. Однак укра╖нський народ не сприйняв зам╕ни сво╓╖ держави б╕льшовицьким виродком. ╤ тод╕ мстивий Стал╕н влаштував укра╖нцям Голодомор.
Через с╕м десятил╕ть Володимир Пут╕н з╕ткнувся з т╕╓ю ж проблемою, що ╕ Лен╕н. Розпад ╕мпер╕╖ призв╕в до вибуху в Чечн╕, ╖╖ народ п╕днявся на боротьбу за свою незалежн╕сть. ╤ Пут╕н – ось що дивно – повн╕стю перейняв лен╕нський п╕дх╕д. Бунт╕вну територ╕ю окупували, ╖╖ населення п╕ддали неймов╕рним репрес╕ям. А пот╕м Чечн╕ надали суверен╕тет, який важко нав╕ть пор╕вняти ╕з суверен╕тетом союзних республ╕к в СРСР. Чечня сьогодн╕ – фактично незалежна держава. Федеральна влада на ╖╖ територ╕╖ безпорадна. Республ╕ка стала мононац╕ональною в етн╕чному сенс╕. ╢дина нитка, яка об’╓дну╓ Чечню ╕ Рос╕ю, – особиста ун╕я Пут╕на ╕ Кадирова. Тому справжня незалежн╕сть Чечн╕ – це таке ж питання часу, як незалежн╕сть союзних республ╕к.
Так що Пут╕ну не варто критикувати Лен╕на, а комун╕стам – захищати вождя в╕д президента. Хто в Рос╕╖ в╕рний лен╕нець – так це Пут╕н.

В╕тал╕й ПОРТНИКОВ,
журнал╕ст ╕ пол╕тичний коментатор, оглядач Рад╕о «Свобода»

ТИМ ЧАСОМ...
На сьогодн╕ лише 5% населення п╕дконтрольних Укра╖н╕ район╕в Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей бажають при╓днатися до Рос╕╖, ╕ 0% тих, хто хот╕в би жити в так званих «ЛНР» чи «ДНР». Про це в еф╕р╕ «5 каналу» пов╕домила старший науковий сп╕вроб╕тник ╤нституту соц╕олог╕╖ НАН Укра╖ни ╤рина Бекешк╕на. Вона нагадала, що р╕к тому на територ╕╖ Лугансько╖ ╕ Донецько╖ областей було 35% тих, хто хот╕в в╕дд╕литися в╕д Укра╖ни: 20% хот╕ли жити в незалежн╕й держав╕, 15% — при╓днатись до Рос╕╖.
 (УН╤АН)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16570

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков