Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 29.01.2016
ХУТРО Г╤БРИДНИХ КРОЛИК╤В. ДЛЯ ВАТНИК╤В РОС╤╥

Культура ╕ життя
ПРЕЗИДЕНТА ЗАКЛИКАЮТЬ ПОЗБАВИТИ «КРОЛИК╤В» ЗВАННЯ НАРОДНИХ
Президента Петра Порошенка закликають позбавити звання народних артист╕в Укра╖ни Володимира Данильця та Володимира Мо╖се╓нка. В╕дпов╕дна петиц╕я заре╓стрована на сайт╕ Глави держави 11 с╕чня цього року.
«Данилець та Мо╖се╓нко не мають морального права носити високе звання — Народний артист Укра╖ни, оск╕льки ╓ переконаними укра╖нофобами, як╕ у сво╖х виступах на теренах Рос╕╖ в╕дверто й неодноразово п╕дтримували агресивну пол╕тику ц╕╓╖ держави стосовно Укра╖ни», — зазнача╓ автор петиц╕╖.
У курортному Трускавц╕ скасували концерт гумористичного дуету Володимира Мо╖се╓нка та Володимира Данильця, в╕домих у народ╕ як «кролики», що був запланований на 4 с╕чня.
Причиною такого р╕шення щодо гуморист╕в стали в╕деоролики, поширен╕ в ╤нтернет╕. В одному з них артисти кепкують з укра╖нсько╖ мови, а в ╕ншому – на святковому «Вогнику» в Москв╕ укра╖нськ╕ з╕рки аплодують п╕сн╕ про санкц╕╖ ╢вросоюзу проти Рос╕╖.

ХУТРО Г╤БРИДНИХ КРОЛИК╤В. ДЛЯ ВАТНИК╤В РОС╤╥
НАЧЕБТО Й НЕ ЗРАДНИКИ, АЛЕ ЗРАДЖУЮТЬ НА КОЖНОМУ КРОЦ╤...

...Колись давно, коли телепередач╕ рос╕йського ТБ рясно заполоняли наш телепрост╕р, показували одну музичну програму за участ╕ в╕домого музичного критика Артем╕я Тро╖цького. Там ╕шлося про якусь (пр╕звища вже не згадати) попсову сп╕вачку, яка крала для виконання п╕сн╕ американських виконавц╕в, супроводжувала ╖х малограмотним рос╕йським текстом ╕ мала у рос╕йськ╕й глибинц╕ шалену популярн╕сть. Тро╖цького тод╕ запитали: «Добре вона робить чи погано?», натякаючи, що плаг╕ат – це, мовляв, великий гр╕х. Артем╕й в╕дпов╕в неспод╕вано: «Якщо те, що вона робить, – б╕знес, то вона робить добре, тому що це приносить прибуток». – «А з погляду мистецтва», – п╕дказують йому. «А де ви тут бачите мистецтво?» – в╕дпов╕в запитанням на запитання Тро╖цький.
Ц╕ слова: «А де ви тут бачите мистецтво?» – ключов╕. Сказан╕ давно, вони намертво вр╕залися в пам’ять. Пам’ята╓те вс╕ ц╕ рос╕йськ╕ «Крив╕ дзеркала», «Наш╕ раш╕», «Каламбури»? Пам’ята╓те «кролик╕в», В╓рку Сердючку, Поплавського та ╕ншу лабуду? Визначаючи, «добре воно чи погано», згадайте слова Тро╖цького.
Нам воно може не подобатися, ми можемо плюватися ╕ розм╕рковувати про прим╕тив╕зм. А вони рубають бабло ╕ дивляться на нас, як на дурн╕в. Б╕знес ╓ б╕знес. ╤ яка р╕зниця, збира╓ш ти пляшки по см╕тт╓вих контейнерах чи виступа╓ш на кремл╕вськ╕й сцен╕.
Ут╕м, сьогодн╕ Тро╖цький уже не ставить запитання. Йому просто огидно. У сво╓му блоз╕ коротко рецензу╓ побачене п╕д нин╕шн╕й Новий р╕к по рос╕йському ТБ: «Це назива╓ться «Бал Сатани на канал╕ «Рос╕я» або «Блювотина в╕д телеканалу «Рос╕я». Друга верс╕я, на м╕й погляд, ближча до справи: згадав п╕дл╕тков╕ роки, коли ми багато пили — ╕ здеб╕льшого неяк╕сн╕ кр╕плен╕ вина (портвейн коп╕йчаний, вермут мутний, «плодово-виг╕дне»...), ╕ при цьому б╕дно закушували. Ось тод╕ мен╕ доводилося блювати, ╕ я запам’ятав цей бридкий смак у рот╕ — приторно-солодкий навп╕л з кислотою ╕ жовчю. Смак телеканалу «Рос╕я» («Первый», ТВЦ, НТВ...)».
За «блювотину» вибачте, – але слова з п╕сн╕ не викинеш. Слава Богу, що у нас в Укра╖н╕ це майже н╕хто не дивиться. Але т╕, хто з ц╕кавост╕ або з╕ службового обов’язку змушений був переглядати, погодилися з Артем╕╓м на вс╕ сто.
Питання не в цьому. Ц╕каво ╕нше: чому ж тод╕ у ц╕й «блювотин╕» так звично ╕ комфортно почуваються наш╕ народн╕ артисти, сп╕вв╕тчизники ╕ сп╕вгромадяни Данилець ╕ Мо╖се╓нко, Соф╕я Ротару, Ан╕ Лорак, Та╖с╕я Повал╕й? Чому ╖х так в╕дчайдушно потягнуло на цей пут╕нський шмурдяк? Цей рос╕йський фальсиф╕кат ╕з сивушною в╕дрижкою?
Грош╕, друз╕! Грош╕, як казав персонаж одного роману, це ╕ ╓ найб╕льша батьк╕вщина. За грош╕ маму р╕дну продавали, – що вже тут просто засп╕вати? Ну, гаразд, не просто. «Просто засп╕вати» укра╖нському артисту на кисельовському телебаченн╕ не дадуть. Тут треба так, щоб по-мазох╕стськи, щоб хохли сам╕ свою хохлянд╕ю облаяли на см╕х «русскому миру». ╤накше, як казав в╕копомний Янукович, «баранку вам в╕д бублика».
Пам’ята╓те, як «кролики» п╕сля минулор╕чно╖ участ╕ у кремл╕вському «блакитному вогнику» божилися, що н╕чого поганого про Укра╖ну не говорили, що оплески Кобзону – це монтаж? Пам’ята╓те? ╤ патр╕отами себе називали? Не витримали братики ломки об╕цянками крутих гонорар╕в – розкумарилися.
╤ не випадково вони вс╕ намалювалися у «блакитному» еф╕р╕. Це теж частина г╕бридно╖ в╕йни. Де начебто ╕ не зрадники, але зраджують на кожному кроц╕. Не диверсанти, але гранати у натовп п╕дкидають. Гидкенько так, як Данилець з Мо╖се╓нком, – про Одесу, Саакашв╕л╕ та ╕нших. ╤ у Кремля повне право сказати: «Наших там нема╓», це все укра╖нц╕ сам╕ м╕ж собою з’ясовують стосунки.
╤ якось по-кролячи швидко ╕ гамузом, ╕ головне в ун╕сон, заговорили наш╕ «майстри ╕ п╕дмайстри культури». Ось Олег Карамазов, л╕дер однойменно╖ групи, заявив, що «йому не хочеться сп╕вати в Укра╖н╕». Чому ж? Чим його образили? А тим, що не хочуть визнавати, що укра╖нц╕ та рос╕яни «мы — Русь, мы — одна большая страна, большая империя».
А за ним ╕ композитор, останн╕м часом в╕домий тим, що розпов╕дав в еф╕р╕ не зовс╕м пристойн╕ анекдоти, Володимир Бистряков намалювався — розлоге ╕нтерв’ю Р╤А «Новости» дав. На ту ж тему. ╤ наговорив такого, що якби це про Рос╕ю ╕ Пут╕на, в╕н би уже дв╕ доби як сид╕в у каталажц╕ ╕ св╕тило б йому 12 рок╕в за «нац╕онал-зраду». А в нас – будьте ласкав╕, можете поливати, як хочете. Про те, як в Укра╖н╕ репресують творчу ╕нтел╕генц╕ю. Як же ж так, ╕ Кобзона, Гафта, Пореченкова, Табакова та ╕нших – «в основному д╕яч╕в культури, часто з╕ св╕товими ╕менами, оголосили злочинцями, ворогами роду людського», ╕ «д╕сталися до найтих╕шо╖, як миша, Та╖ Повал╕й», «╕ ще тих╕шо╖ (у пол╕тичному план╕) Ан╕ Лорак». А ще жах, що робимо ми тут в Укра╖н╕: висм╕ю╓мо артист╕в, як╕ носять футболки з портретами Пут╕на!
А все чому? А тому, каже п╕сняр-анекдотчик, що «всю ╕деолог╕ю в╕ддали св╕домо-занепоко╓ним академ╕кам, як╕ сид╕ли на американських грантах». А вс╕ ╓вропейськ╕ ц╕нност╕, на його думку, «насправд╕ означають густу русофоб╕ю», «еп╕центр яко╖ — Ки╓во-Могилянка», де «за 25 рок╕в виросла молодь, яка не розум╕╓ значення того, що до сус╕да, який тоб╕ даний Богом географ╕чно (сир╕ч до Раш╕), ти ма╓ш ставитися з належною повагою».
Це до Рос╕╖, отже, треба з повагою. П╕сля всього...
╤ – яка печалька – тепер зам╕сть рос╕йсько╖ попси, суму╓ Бистряков, «у нас зараз ╕з гастролер╕в в основному — К╕каб╕дзе, Катамадзе та Сух╕шв╕л╕ по к╕лька раз╕в на сезон». А все тому, що вони, «ц╕ «патр╕оти», вже давно сво╖ ялинки, смереки — все продали рос╕йським б╕знесменам».
╤ жодного слова в цьому ╕нтерв’ю «потомственого укра╖нця», яким себе велича╓ Бистряков, про те, хто вбива╓ наших солдат╕в. Як нема╓ туги за окупованими землями. А за чим туга? За тим товариством, «яке донедавна складало поняття «миролюбний укра╖нський народ». Анекдоти про кум╕в уперем╕ж з нашими хл╕босольними заст╕ллями вважалися в╕зит╕вкою кра╖ни»...
Анекдоти ╕ заст╕лля – це воно!
Але найб╕льший, найгостр╕ший б╕ль про ╕нше: «Артистам стало погано, тому що нема╓ н╕ корпоратив╕в, н╕ концерт╕в...». Ось воно сермяжне! Ось воно справжн╓! Прорвало ╕з самих глибин душ╕...
Во╕стину, хр╕нова та батьк╕вщина, де нема╓ корпоратив╕в...
Рос╕я – це величезний супермаркет, де яскраво ╕ просторо, багато людей ╕ багато продавц╕в. Або великий базар, якщо сл╕дувати «скр╓пам». Тут легко можна збагрити лоху-покупцю прострочений, залежаний товар. Тут можна продати все, що завгодно, – «не только ценный мех», а й душу. ╤ заробити на цьому – нем╕ряно.
А Укра╖на, в розум╕нн╕ бистрякових ╕ лорак, – це скромна така крамничка у провулку, де не розвернешся на широку ногу. Власне кажучи, так воно, напевно, ╕ ╓, якщо дивитися на батьк╕вщину з погляду куп╕вл╕-продажу.
В ╕мпер╕╖ розпродаватися виг╕дн╕ше. Це вам уже Олег Карамазов сказав. ╤ не б╕да, що почт клоунський у тамтешнього правителя, за якого образився Бистряков, ╕ так чималий: задорнови, охлобист╕ни, петросяни р╕зн╕. Чим б╕льше у царя блазн╕в, – тим в╕н зда╓ться соб╕ могутн╕шим. ╤ сво╖х у лаптях та з балалайкою вже вистача╓, а хочеться «з анекдотами про кум╕в ╕ хл╕босольн╕ заст╕лля» а-ля В╓рка Сердючка. Вона (або в╕н) плюс «кролики», плюс Ротару – це уявлення про Укра╖ну, звичне для совка ╕ рашинського культурного фашизму. Це така ж укра╖нська культура, як «Наб╕р суш╕» у супермаркет╕ ╕з заморожених штучно╖ ╕кри та рибних паличок – японський дел╕катес. Плебс це буде жерти, давитися ╕ пишатися тим, що жер «суш╕».
Не будемо ображатися на убогих. Вс╕ ми вийшли з Совка. ╤ якщо в Рос╕╖ 90% пут╕нолюб╕в, то якийсь в╕дсоток ╖х ма╓ бути ╕ в нас. А отже, ╓ кому сумувати за Нашою Рашею та ╖╖ Кривим Дзеркалом. ╤ вже точно нема за що лаяти тих, хто копирса╓ться на екран╕. Повзання по п╕длоз╕ у плювках В╕нценосного – не дуже шляхетна справа, хоча й грошовита. Н╕хто про цих «г╕бридних» у наш╕й кра╖н╕ в майбутньому ╕ не згада╓.
Не будемо засмучуватися, а краще разом з Тро╖цьким (якого хоч ╕ не назвеш великим другом Укра╖ни, але який у цьому випадку дуже прозорливий) додамо сво╖ кандидатури в заг╕н кремл╕вських клоун╕в.
«╤ я ось що подумав, — пише Тро╖цький, — до чого орган╕чно виглядали б у ц╕й попсов╕й кунсткамер╕ Пут╕н, Медвед╓в, Сечин, Жириновський, Кисельов, Соловйов ╕ ╖м под╕бна гопот-ел╕та! Той самий грим, ботокс, прикле╓н╕ посм╕шки ╕ склян╕ оч╕. ╤ фальш у кожн╕й рис╕».
╤ справд╕, давайте посм╕╓мося над ними, адже вони цього так хочуть.

╢вген ЯКУНОВ,
В╕ктор М╤ШКОВСЬКИЙ
www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16579

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков