Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ НАСТА╢ «БАБИНЕ Л╤ТО»
Наш╕ традиц╕╖


БОРГ
Юл╕я ╤люха — укра╖нська письменниця, поетка, журнал╕стка, колумн╕стка.


СУМНО ВС╤М НА ГОЛОВОС╤КИ
Днем смутку, печал╕ ╕ строгого посту вважа╓ться церковне свято Ус╕кновення Голови ╤вана...


ОС╤НЬ У КАМ’ЯНЦ╤ ПОЧИНА╢ТЬСЯ З ПОЕЗ╤╥
Четвертий р╕к посп╕ль л╕тературно-мистецьке свято «Поетична ос╕нь у Кам’янц╕»...


Л╤ТЕРАТУРНА ПРЕМ╤Я ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА
Дуже рад╕сна зв╕стка долинула з м. Кам'янки, Батьк╕вщини нашого кримського колеги-св╕тличанина...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 29.01.2016
У КИ╢В╤ ВРУЧИЛИ ДЕБЮТНУ Л╤ТЕРАТУРНУ ПРЕМ╤Ю «ВО╥Н СВ╤ТЛА»

Спочатку було Слово...

26 с╕чня у Ки╓в╕ вручили дебютну л╕тературну прем╕ю «Во╖н св╕тла» за кращу прозову книжку, що в╕дстою╓ свободу, справедлив╕сть та людськ╕ ╕деали. Про це сказав голова Ки╖всько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни Володимир Даниленко п╕д час вручення л╕тературно╖ прем╕╖ «Во╖н св╕тла» б╕ля пам’ятника М. Жизневському в Ки╓в╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Прем╕я вруча╓ться в день народження Михайла Жизневського ╕ присвячу╓ться йому. Цього року в╕д Укра╖ни лауреатом, за р╕шенням жур╕, став Богдан Жолдак за роман про рос╕йсько-укра╖нську в╕йну на Донбас╕ «Укри» та б╕лоруський письменник Анатол╕й Боровський за книжку «Волею обраний» про нац╕онально-визвольну боротьбу б╕лоруського народу проти Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ (1863-1864 рр.)», — сказав Даниленко та додав, що з Б╕лорус╕╖ та Укра╖ни було по п’ять ном╕нант╕в на прем╕ю, але визначили по одному в╕д кожно╖ кра╖ни.
Даниленко також по╕нформував, що цьогор╕ч вручення прем╕╖ — дебютне, проте в планах орган╕затор╕в зробити таке нагородження щор╕чно, ба нав╕ть вир╕шити б╕льш складне завдання — в╕дродити в Укра╖н╕ напрямок лицарських роман╕в.
«Це — перший р╕к, коли ми вруча╓мо цю прем╕ю. Лауреатам вруча╓ться спец╕альний диплом, грошова прем╕я ╕ статуетка «Во╖н св╕тла» з написом. Ця прем╕я вручатиметься щор╕чно. Ми хочемо повернутися до виток╕в лицарського роману, адже укра╖нському сусп╕льству не вистача╓ позитивних, сильних, активних геро╖в, з яких можемо брати приклад. Минули часи, коли ми описували богему, коли ми описували марг╕нал╕в», — пояснив голова Ки╖всько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ НСПУ.
В╕н нагадав, що за задумом орган╕затор╕в у конкурс╕ беруть участь письменники з Б╕лорус╕ та Укра╖ни, а за результатами в╕дбору визнача╓ться по одному переможцю в╕д кра╖ни.
«Ця прем╕я заснована Нац╕ональною сп╕лкою письменник╕в Укра╖ни й опозиц╕йною сп╕лкою б╕лоруських письменник╕в. Вона вруча╓ться двом кращим письменникам року — одному укра╖нському та одному б╕лоруському — за кращу книжку прози, в як╕й розпов╕да╓ться про сильного, благородного героя, борця за висок╕ ╕деали», — сказав Даниленко.
Переможець конкурсу в╕д Укра╖ни письменник Богдан Жолдак п╕д час вручення розпов╕в, що його роман присвячений реальн╕й ╕стор╕╖, а саме — загиблому б╕йцев╕ АТО.
«Головна ╕дея мо╓╖ книжки — показати величезну несправедлив╕сть до б╕йц╕в АТО. Книжка присвячена чолов╕ков╕, який мав поранення, мав нагороди, в музе╖ ма╓ свою експозиц╕ю, а матер╕ загиблого не дають ще й дос╕ посв╕дчення, що в╕н — учасник АТО... Сюжет писався на реальн╕й ╕стор╕╖, на реальних под╕ях ╕ присвячений герою, який загинув, коли йому було 18 рок╕в. Його вбили вноч╕ в по╖зд╕ ╕ викинули з вагона. Визначним ╓ й те, що хлопець додав соб╕ в╕ку, щоб потрапити в АТО», — розпов╕в Жолдак.
Письменник висловив обурення, що, попри написану ним книгу, бюрократи не звернули особливо╖ уваги на проблему матер╕ загиблого б╕йця в АТО.
«За книгою був створений телеф╕льм, рад╕опередача. Жодно╖ реакц╕╖ в╕д влади. Ц╕ бюрократи, бачте, вир╕шують проблему сам╕», — висловив обурення письменник.
Лауреат прем╕╖ под╕лився також ╕ спогадами про те, як в╕н писав роман.
«Коли д╕знався про ╕стор╕ю вбивства, мене прорвало, й я написав книгу десь за м╕сяць-п╕втора, а видавець опубл╕кував ╖╖ за п’ять дн╕в», — под╕лився спогадами Жолдак.
Другий переможець конкурсу б╕лоруський письменник Анатол╕й Боровський розпов╕в, що дуже радий отриман╕й нагород╕, та висловив спод╕вання, що укра╖нський народ переможе у сво╖й боротьб╕ за свободу.
«Якщо казати про м╕й роман про Калиновського (Калиновський — головний герой роману «Волею обраний» Анатол╕я Боровського, — ред.), то там простягнулися шляхи до ваших окра╖н... Мен╕ дуже при╓мно бути серед вас, серед укра╖нського народу й особливо на цих пам’ятних м╕сцинах, як╕ зворушили не т╕льки Укра╖ну, а й усю земну кулю. Добивайтеся сво╓╖ вол╕, бо Жизневський загинув за Укра╖ну, за Б╕лорусь... Я думаю, що ми переможемо. Спочатку ви, а ми сл╕дом за вами», — под╕лився емоц╕ями А. Боровський.
На фото: лауреати прем╕╖ «Во╖н св╕тла» Анатол╕й Боровський ╕ Богдан Жолдак б╕ля пам’ятника Михайлу Жизневському

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16583

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков