Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
АДЕЛЬ СТАН╤СЛАВСЬКА: Я ТА, ЩО ТРИМА╢ СВ╤Т
Сьогодн╕ господинею Поетично╖ Св╕тлиц╕ ╓ Адель Стан╕славська. Справжн╓ ╕м'я – Олександра...


«РИМОВАНИЙ ╤РП╤НЬ»
3 жовтня в столичному Будинку письменник╕в в╕дбулася презентац╕я зб╕рника поез╕╖ «Римований...


«ЯК ДАЛ╤ ЛОВИТИМЕШ ГАВИ - НЕ БУДЕ У ТЕБЕ ДЕРЖАВИ!»
Наше покол╕ння на цих знущаннях повинно поставити крапку. Щоб н╕коли ╕ н╕кому не хот╕лося б╕льше...


ЗАХИСТИ, ПОКРОВО-МАТИ!
День Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ — велике християнське свято, яке щор╕чно в╕дзнача╓мо 14...


ТА╥НА СЛОВА
У золот╕ вереснев╕ дн╕ Червоноград ста╓ центром л╕тературного свята... П╕дбито п╕дсумки VIII...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 29.01.2016
БУЛО МАЙЖЕ ЯК УДОМА...

24 с╕чня 2016 року члени та прихильники громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Укра╖нське нац╕онально-культурне товариство Севастополя» (УНКТС) провели зимовий л╕тературно-музичний веч╕р за укра╖нськими народними звичаями. Про це пов╕домля╓ кореспондент газети «Леус-╤нформ».
У святкових заходах, як╕ проходили в Д╕ловому та культурному центр╕ на площ╕ Повсталих, взяли участь два десятки актив╕ст╕в та запрошених гостей. Ведучими на свят╕ були ╕н╕ц╕атори створення УНКТС Любов Пласкальна та Олег Леус.
Народний самод╕яльний квартет «В╕олко» п╕д кер╕вництвом В╕ктора Ковальчука виконав на вечор╕ б╕льш як п╕втора десятки укра╖нських п╕сень, у тому числ╕ «Тиха н╕ч», «Добрий веч╕р, пане-господарю», «Нова рад╕сть стала», «Ой на р╕чц╕ на Йордан╕», «Ход╕мо, пане-брате», «Дарую вам п╕сню», «Пам’ятай» та ╕нш╕.
Представники УНКТС Клавд╕я Трубн╕кова-Стельмащук та Ольга Клетчук розпов╕ли присутн╕м про народн╕ звича╖ на Под╕лл╕ та на Пол╕сс╕, зокрема, про традиц╕йн╕ народн╕ страви на святковому стол╕ п╕д час зимових свят.
Голова УНКТС Олег Леус розпов╕в присутн╕м про колядування на Льв╕вщин╕ за радянських час╕в, про м╕сто Льв╕в як туристичний центр Укра╖ни п╕д час народних зимових свят, ╕ про традиц╕йну льв╕вську каву.
На вечор╕ з в╕тальними промовами виступили голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Асоц╕ац╕я нац╕онально-культурних товариств Севастополя» (АНКТС) Валер╕й Милодан, а також голови нац╕онально-культурних товариств м╕ста: б╕лоруського – Валер╕й Казьян╕н, болгарського – Савел╕й Бучков, польського – Юр╕й Середа. Представники товариств розпов╕ли присутн╕м про нац╕ональн╕ звича╖ сво╖х народ╕в п╕д час зимових свят, як╕, за ╖хн╕ми словами, дуже под╕бн╕ до укра╖нських.
Традиц╕йн╕ народн╕ страви ╕ чай допомагали учасникам вечора вести розмову в майже домашн╕й атмосфер╕ ╕ сп╕вати укра╖нськ╕ народн╕ п╕сн╕. Ус╕ присутн╕ в╕дзначили теплу душевну атмосферу, створену на укра╖нському свят╕. Гостей радо пригощали, в тому числ╕ укра╖нським печивом – «миколайчиками».
За п╕дсумками л╕тературно-музичного вечора, член правл╕ння УНКТС Маргарита Литвиненко зазначила, що укра╖нц╕ Севастополя п╕дтримують народн╕ звича╖ та традиц╕╖, що ╓ одн╕╓ю з╕ статутних ц╕лей УНКТС.

ШАНОВН╤ ЧИТАЧ╤!
Оск╕льки жодних оф╕ц╕йних наказ╕в або розпоряджень, що стосуються зм╕ни формату випуску «Кримсько╖ св╕тлиц╕», з моменту окупац╕╖ Криму ми не отримували (а зг╕дно з укра╖нським законодавством, так╕ р╕шення узгоджено приймаються лише сп╕взасновниками засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ або судом), продовжу╓мо готувати до друку щотижнев╕ номери газети ╕ направляти ╖х до ки╖всько╖ друкарн╕. Як ╕ ран╕ше, починаючи з 2002 року, на редакц╕йному сайт╕ щоп’ятниц╕ виставля╓ться електронна верс╕я тижневика, зокрема у pdf-формат╕. Розм╕щену нижче ╕нформац╕ю про умови передплати «Кримсько╖ св╕тлиц╕» та ╕нших культуролог╕чних видань продовжу╓мо публ╕кувати як нагадування «борцям» за ╕нформац╕йний прост╕р Укра╖ни про ╖хн╕ держслужбов╕ зобов’язання перед читачами ╕ державою.
Редакц╕я «КС»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 29.01.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16589

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков