Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ НЕ ВИКЛЮЧА╢ НОВУ ХВИЛЮ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
З 2022 року на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму моб╕л╕зован╕ десятки тисяч чолов╕к╕в…


ПРОКУРАТУРА ГАМБУРГА ЗВИНУВАТИЛА СП╤ВРОБ╤ТНИК╤В SIEMENS У ПОРУШЕНН╤ КРИМСЬКИХ САНКЦ╤Й
Прокуратура висунула обвинувачення п'ятьом чолов╕кам, причетним до незаконного постачання газових...


У КРИМУ ПРОБЛЕМИ З╤ ЗВ’ЯЗКОМ П╤СЛЯ УРАЖЕННЯ В╤ЙСЬКОВО-МОРСЬКО╥ БАЗИ В СЕВАСТОПОЛ╤
Сили оборони Укра╖ни уразили рос╕йськ╕ велик╕ десантн╕ корабл╕ "Ямал" та "Азов", центр зв'язку ╕...


В╤ДНОВЛЕННЯ ВОДОЙМ КРИМУ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥ Ф╤НАНСУВАТИМУТЬ ЗА ПРОГРАМОЮ UKRAINE FACILITY
До 2014 року Укра╖на забезпечувала 85% потреб Криму у пр╕сн╕й вод╕ завдяки П╕вн╕чно-Кримському...


У СЕВАСТОПОЛ╤ ЗАТРИМАЛИ ХЛОПЦЯ ЗА АНТИВО╢ННИЙ НАПИС У БЮЛЕТЕН╤ НА «ВИБОРАХ ПУТ╤НА»
Хлопець написав у бюлетен╕ «Н╕ в╕йн╕, мир Укра╖н╕»…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 18.03.2016
БУДИНОК ТВОРЧОСТ╤ «СУВОРОГО РЕЖИМУ»

ЯК ЖИВЕТЬСЯ НИН╤ ВИХОВАНЦЯМ КОЛИШНЬО╥ ТЕАТРАЛЬНО╥ СТУД╤╥ «СВ╤ТАНОК» У С╤МФЕРОПОЛ╤ П╤СЛЯ ТОГО, ЯК БУЛО ЗВ╤ЛЬНЕНО КЕР╤ВНИКА СТУД╤╥, ЗАСЛУЖЕНОГО ПРАЦ╤ВНИКА КУЛЬТУРИ УКРА╥НИ АЛЛУ ПЕТРОВУ?

Учн╕ старшо╖ та б╕льш╕сть середньо╖ групи п╕сля обвинувачення кер╕вника студ╕╖ Алли Петрово╖ в нац╕онал╕зм╕ з Нового року припинили в╕дв╕дувати цей заклад. А от деяк╕ д╕ти молодшо╖ групи ╕ ╖хн╕ батьки вир╕шили не зм╕нювати адресу ╕ продовжили ходити в «оновлений» гурток п╕д назвою «Мальви». А що — дитина п╕д наглядом, ще й безкоштовно, ╕ це н╕чого, що театральним мистецтвом не займаються, зате новий учитель чай з д╕тками кожного уроку п’╓ з бубликами ╕ байки розпов╕да╓...
Та наближалась Масляна, ╕ кер╕вництво закладу згадало, що в минул╕ роки на це свято залучали «св╕танк╕вц╕в» — вони весел╕, активн╕ ╕ будь-яке завдання могли виконати. Тому й почали в╕дшукувати тих, хто ще залишився тут. З╕брали «залишки» колишнього «Св╕танку», роздали рол╕ ╕ почали готуватись. ╤, звичайно, батьки одразу, без команди, почали готувати костюми — так╕, як було в минул╕ роки. Це кожушок чи свитка, ╕ сорочка вишита, ╕ сп╕дничка укра╖нська. Але на перш╕й репетиц╕╖, коли кер╕вники побачили один ╕з костюм╕в д╕вчинки, п╕д╕йшли до мами ╕ почали по-хорошому, здалеку: «У нас ╓ костюми, ми ╖х нав╕ть вичистили, ви не труд╕ться ╕ цей зн╕м╕ть, а наш одягн╕ть». Та мама в╕дпов╕ла, що ╖й ╕ доньц╕ подоба╓ться цей.
Наступного дня на генеральн╕й репетиц╕╖ була вже «атака»: «Снимите вышиванку! Вы что, не знаете, что на Украине никогда масляной не было, там такого праздника нет и они его не отмечают! Снимите вышиванку!». Але у мами пам’ять гарна, вона ╖м у в╕дпов╕дь: «Як це нема╓! Ви що забули, як в минул╕ роки вс╕ тут стрибали? ╤ вишиванки були, й опудало спалювали! То чому тод╕ в Укра╖н╕ це свято було, а сьогодн╕ ви нав╕ть нац╕ональний костюм не дозволя╓те одягнути?».
Проте вс╕ гуртом натиснули ╕ вишиванку таки змусили зняти, бо питання поставили так: як вишиванку дитина не зн╕ме, заберемо роль. Звичайно, мам╕ доньку стало шкода, тож мусила п╕ти на ц╕ умови.
Розпочалось свято — ╕ знову кер╕вники пальцями на цю д╕вчинку показують, щось кричать, руками махають. Виявля╓ться, пом╕тили сп╕дницю ╕з стр╕чкою знизу. Почали вимагати ╕ сп╕дницю зняти, та було п╕зно: д╕ти вже млинц╕ побачили ╕ вс╕ поб╕гли в чергу.
Виника╓ запитання: то хто тут нац╕онал╕ст, а хто махровий шов╕н╕ст? ╤ чи треба укра╖нським малюкам продовжувати в╕дв╕дувати Будинок творчост╕ «суворого режиму»?
* * *
А в цей час колишн╕й «св╕танк╕вець» Камаль Шаллал часу не втрачав, а вир╕шив те, чому встигла навчити Алла Петрова, використати в конкурс╕ «Змагаймось за нове життя!», що саме проходив у Полтав╕.
За умовами конкурсу, у ньому можна було брати участь заочно. Камаль записав ╕ в╕д╕слав орган╕заторам електронною поштою в╕део, де в╕н чита╓ в╕рш Лес╕ Укра╖нки «Завжди терновий в╕нець». ╤ ось днями йому над╕йшла в╕дпов╕дь та запрошення на ф╕нал конкурсу та церемон╕ю нагородження, яка пройде завтра, 19 березня, в столиц╕ Укра╖ни в «Укра╖нському дом╕». Оск╕льки «Кримська св╕тлиця» виходить сьогодн╕, ми зробили все, щоб дов╕датись, яке ж м╕сце виборов кримчанин-«св╕танчанин» Камаль Шаллал. Ну, звичайно ж, — перше! Х╕ба могло бути ╕накше! Зразкова студ╕я «Св╕танок» завжди тримала марку! «Кримська св╕тлиця» щиро в╕та╓ з перемогою Камаля, його маму Н╕д╕ю ╕ викладача Аллу Володимир╕вну Петрову! Так тримати! Цей морок не може бути в╕чним — СВ╤ТАНОК його завжди перемага╓!

Олесь ТАВР╤ЙСЬКИЙ
м. С╕мферополь


«Св╕танок» на Масляну — до 2014 року...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16816

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков