Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПРОСУВАТИ НАРАТИВ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ
Анекс╕я – це зм╕на юридично╖ належност╕ територ╕й. Нав╕ть якщо вона незаконна…


ОКУПАЦ╤ЙНОГО МУФТ╤Я МУСУЛЬМАН КРИМУ ЗАСУДИЛИ ДО 12 РОК╤В ТЮРМИ ЗА П╤ДТРИМКУ ЗБРОЙНО╥ АГРЕС╤╥ РФ
В╕н активно закликав кримськотатарське населення п╕вострова долучатися до лав Збройних сил РФ…


ДЕМОНТАЖ КУПОЛА УКРА╥НСЬКОГО СОБОРУ У КРИМУ:
Луб╕нець звернувся до ООН…


У КОМАНДУВАНН╤ ВМС ЗАПЕВНИЛИ, ЩО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ БУДЕ ЗРУЙНОВАНИЙ
«Ми будемо робити все можливе для того, щоб його там б╕льше не було…»


УДАР ПО ДЖАНКОЮ:
У Генштаб╕ показали в╕део запуску ракет ╕ уточнили втрати рос╕ян…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 18.03.2016
МЕШКАНКА СЕВАСТОПОЛЯ, ЩО В╤ДМОВИЛАСЯ В╤Д РОС╤ЙСЬКОГО ПАСПОРТА: «Я РОС╤Ю СЮДИ НЕ КЛИКАЛА»

╤рина (╕м’я зм╕нене), п╕дпри╓мець, Севастополь

— Я живу ╕ народилася у Севастопол╕, але коли два роки тому прийшла Рос╕я, вир╕шила в╕дмовитися в╕д рос╕йського паспорта, тому що я Рос╕ю сюди не кликала ╕ н╕чого доброго в╕д не╖ не чекала.
У 2014 роц╕ я, та, яка н╕коли не розмовляла укра╖нською мовою, раптом стала «фашисткою» ╕ «бандер╕вкою», ╕ мен╕ кричали, щоб я забиралася до сво╓╖ «Хохлянд╕╖». Я в╕дпов╕дала: «А н╕чого, що я тут народилася, а ти при╖хав сюди 15 рок╕в тому, вдягнув бушлата, б’╓ш себе в груди й горла╓ш, що ти — севастополець?». Довелося роз╕рвати стосунки з багатьма друзями. Мого чолов╕ка нав╕ть батьки, в яких в╕н прописаний, здали судовим приставам, пов╕домивши ╖м, що в╕н — бандер╕вець.
Ус╕ два роки я до Рос╕╖ ставлюся як до кра╖ни-агресора й зрадника, злод╕я, шахрая. Проте я знаю достатньо порядних рос╕ян, до яких я не в╕дчуваю негативу, а навпаки — вдячна ╖м за те, що вони намагалися п╕дтримати мене морально.
П╕сля референдуму, коли ми висловлювали свою позиц╕ю, в нас плювали, а зараз в╕дставний емвеесник, який кидався на нас з╕ слиною й божев╕льними очима, дуже спок╕йно реагу╓, коли ми до нього зверта╓мося укра╖нською. З багатьма знайомими ми сперечалися й сварилися у 2014 роц╕ про те, що буде дал╕. У 2015 роц╕ вони сказали мен╕: «╤ро, на жаль, ми змушен╕ визнати, що ти ма╓ш рац╕ю». У 2016 роц╕ вони вже запитують: «А як ти гада╓ш, чи ╓ шанси повернутися назад?». Ось як зм╕нилося за два роки ставлення в мо╓му кол╕ сп╕лкування.
Ми ж жили на початку 1990-х п╕д протекторатом Рос╕╖, ╕ тут був повний гаплик. Тод╕ я, перепрошую, д╕зналася, що таке голод. Тод╕ багато рос╕ян пере╖хало сюди в╕д ще г╕ршого гаплика в сам╕й Рос╕╖. ╤ на референдум╕* народ з меркантильних м╕ркувань обрав залишитися в Укра╖н╕. ╤ я дуже сумн╕ваюся в п╕дсумках референдуму 2014 року. В мене в╕кна виходять на виборчу д╕льницю, ╕ я не можу сказати, що 16 березня 2014 року туди юрба рушила. Мо╖ друз╕, як╕ працювали на виборчих кампан╕ях, в╕дстежували й казали, що одн╕ й т╕ ж люди ходили голосувати на р╕зн╕ д╕льниц╕.
Т╕, хто зараз у Севастопол╕ й не п╕дтриму╓ при╓днання до Рос╕╖, просто мають холодний розрахунок. Вони не мають якогось особливого укра╖нського патр╕отизму, але вони м╕зками все чудово розум╕ють. Вони кажуть: я обираю Укра╖ну, тому що з нею ╓ можлив╕сть рухатись уперед, а з Рос╕╓ю — нема». Але ╓ й т╕, хто ще у 2013 роц╕ не зм╕г би сказати, хто вони — рос╕яни чи укра╖нц╕, а тепер точно знають, що вони — укра╖нц╕, незважаючи на те, що за нац╕ональн╕стю — рос╕яни.
В╕дмовник╕в в╕д рос╕йського паспорта в черз╕ стояло б╕льш н╕ж 100 чолов╕к щодня. Заяви приймали т╕льки два тижн╕, ╕ в Севастопол╕ близько двох тисяч ос╕б встигли написати в╕дмову. Але оф╕ц╕йн╕ кримськ╕ дан╕ щодо 3,5 тисяч в╕дмов на весь п╕востр╕в — хибн╕, нав╕ть якщо брати т╕льки Севастополь ╕ С╕мферополь. Перед нами на в╕дмову в╕д рос╕йського громадянства стояло нав╕ть подружжя з Ростова — вони при╖хали до Севастополя рок╕в десять тому, отримали укра╖нське громадянство, але Рос╕я ╖х ╕ тут наздогнала.
Якщо захочуть нас виселити з квартири, оск╕льки в нас нема паспорт╕в, то це ╖хня проблема, а не моя. Якщо заберуть квартиру, я буду судитися. Як ╕ноземний громадянин я маю право волод╕ти нерухом╕стю. Отримувати вид на проживання я не хочу. Я хот╕ла отримати дозв╕л на тимчасове проживання, але з’ясувалося, що севастопольцям належить т╕льки паспорт або вид на проживання. Мен╕ тод╕ ще видали анкету, де я мала написати, що прибула до Севастополя 18 березня 2014 року. Я кажу: «Так, люб╕ мо╖, я до Севастополя прибула 22 грудня 1970-го. Тобто в мене дотепер тут квартири не було, чи як?». Виходить, що я, та, яка при╖хала у 2014 роц╕, прошу в само╖ себе, що народилася тут у 1970 роц╕, дозволу жити у сво╖й квартир╕. Я у ФМС сказала: «Якщо я сама соб╕ дозволяю в себе жити, то на б╕са ви мен╕ здалися?».
Дуже багато «в╕дмовник╕в» не витримали тиску 2014 року ╕ ╖дуть один за одним. Ми з чолов╕ком сам╕ на себе працю╓мо, тому можемо дозволити соб╕ цю розк╕ш. А тим, хто працю╓, казали: «Не отрима╓ш паспорта — забирайся з роботи».
Взагал╕, проблем багато — з 1 кв╕тня ми, наприклад, не зможемо ╖здити до Херсона по л╕ки для хворих родич╕в, тому що потр╕бно обов’язково отримувати рос╕йськ╕ автомоб╕льн╕ номери, а переоформити ╖х, нав╕ть якщо захочемо, ми не зможемо без рос╕йського паспорта. При цьому штрафувати нас да╖вц╕ все одно будуть. Але на п╕дстав╕ чого?
Люди зараз живуть переважно за рахунок того, що заробили ще за Укра╖ни. Мо╖ знайом╕ п╕дпри╓мц╕ зараз таксують, це т╕ ж 1990-т╕, коли люди з вищою осв╕тою виходили таксувати чи торгувати. Блошиний базар на Остряках зараз неймов╕рно росте — так можна зрозум╕ти, що в╕дбува╓ться у Севастопол╕.
Б╕льш╕сть кримчан, як ╕ решта людей у св╕т╕, — це аморфна маса. Прийшла Рос╕я, вони вир╕шили п╕длаштовуватися. Можна ╖х звинуватити у пасивност╕, але нав╕що? Кожен обира╓ св╕й шлях ╕ ма╓ право на свою думку. ╤нший момент: як ця думка доноситься до ╕ншого — аргументами чи автоматами.
Багато мо╖х друз╕в теж змирилися. Вони за Укра╖ну, але кажуть, що головне завдання — залишитися тут. Вони п╕длаштувалися п╕д цю ситуац╕ю, а я не можу через себе переступити. Якби все в╕дбулося законно, я б змирилася й прийняла. Але в ц╕й ситуац╕╖ я не можу змиритися. Я не знаю, як буду жити дал╕. Будь-яко╖ мит╕ до мене можуть прийти з ФСБ ╕ депортувати з Криму. Але це не я до вас у Рос╕ю при╖хала, це ви до мене приперлися, тому це ваш╕ проблеми. Нараз╕ ми для них — головний б╕ль, ╕ ╖м легше нас позбутися.
Багато в кого ще ╜рунт з-п╕д н╕г вибило й те, як вчинила Укра╖на. Ми тепер ╕ там з кримською пропискою — нерезиденти. Виходить, т╕ патр╕оти, що зберегли свою в╕ддан╕сть кра╖н╕, н╕кому там не потр╕бн╕. Аж до того, що в нас в Укра╖н╕ в банку лежать 2000 долар╕в, а забрати ╖х ми не можемо.
Взагал╕, головний п╕дсумок «Рос╕йсько╖ весни» в тому, що для пророс╕йських кримчан Укра╖на тепер ворог, а для проукра╖нських — навпаки, Рос╕я. Ран╕ше ц╕╓╖ в╕дм╕нност╕ не було. У 2014 роц╕ севастопольц╕ б╕гали п╕дтримувати ╖жею укра╖нський Чорноморський флот. Але вони тод╕ не знали, що Укра╖на виведе в╕йська, й я сама чула розмови: «Зараз наш╕ п╕дуть уперед, ╕ треба буде тих наших захищати». Ось яка на╖вн╕сть була в севастопольц╕в! Я теж тод╕ розум╕ла, що захищала б ╕ рос╕йських хлопц╕в — тепер вони для мене чуж╕.
Незалежно в╕д того, чи залишиться Крим п╕д управл╕нням Рос╕╖, вона Крим втратила. Коли патр╕отичний чад мине, про нього забудуть, як про надто незручну ╕грашку.

http://meduza.io

*У березн╕ 1994 року за автоном╕ю Криму в склад╕ Укра╖ни проголосували 77,9% виборц╕в

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2016 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16842

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков