Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 01.04.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 01.04.2016
ЯК ПРАВДОПОД╤БН╤ШЕ ПРОГРАТИ В╤ЙНУ?

Прошу слова!

Програти в╕йну, як би дивно те не видавалось, не так вже й просто, адже кожна кра╖на в кожен пер╕од сво╓╖ ╕стор╕╖ ма╓ такий-сякий потенц╕ал, що забезпечу╓ ╖╖ житт╓здатн╕сть, кожна нац╕я ма╓ тенденц╕╖ до самоутвердження ╕ вже точно до самозбереження. ╤ все ж в╕йни програють нав╕ть мегадержави. Тут на думку в╕дразу ж спада╓ класичний приклад п╕дкорення двохсотл╕тньо╖ ╕мпер╕╖ Ахемен╕д╕в непор╕внянно малим в╕йськом молодого македонського царя, феномен наполеон╕вських поход╕в, провальна рос╕йсько-японська в╕йна 1905 року ╕ безславна Афганська кампан╕я Радянського Союзу. Приклад╕в, насправд╕, чимало, але сп╕льною для вс╕х них ╓ одна дуже показова риса, а саме — втрата того стрижня, на якому колись будувалася м╕ць ╕ велич держави. А в╕дсутн╕сть ясно╖ ╕ зрозум╕ло╖ мети дуже швидко призводить до ╕деолог╕чного вакууму, застою, пов’язано╖ з тим корупц╕╖, загнивання держави зсередини.
Якщо погодитися з тим, що всяка держава ╓ ╕нструментом розвитку, самоутвердження ╕ прогресу нац╕╖, яка ╖╖ створила, можна зробити лог╕чний висновок про виключну важлив╕сть цього ╕нструмента, його якост╕ для усп╕ху ╕ процв╕тання нац╕╖.
Як╕ ж критер╕╖ впливають на як╕сть держави? Безумовно, це д╕╓ва структура влади, справедлив╕, нев╕дворотно д╕юч╕ закони, яких дотриму╓ться найперше сама влада, та ефективн╕ управл╕нц╕, як╕, власне, урухомлюють той ╕нструмент.
Свого часу Римська держава стала вз╕рцем ефективност╕, поширивши св╕й вплив практично на всю ╢вропу, частину Аз╕╖ та Африки, а на принципах римського права ╕ дотепер базу╓ться правова система пров╕дних кра╖н св╕ту. До сьогодн╕ ми пам’ята╓мо ╕мена римських державц╕в, як╕ прославили себе мудр╕стю та ефективн╕стю, р╕шуч╕стю та виважен╕стю.
Д╕яльн╕сть державно╖ машини, де завдяки розумно вибудуван╕й структур╕ кожне кол╕щатко ч╕тко вза╓мод╕╓ з ц╕лим механ╕змом, не допускаючи збо╖в ╕ пробуксовок, величезною м╕рою залежить в╕д розуму, компетентност╕, мотивованост╕, порядност╕ та патр╕отичност╕ державних муж╕в, ╖хньо╖ поваги до закону. Саме тому, на мо╓ переконання, як╕сть людей, яких нац╕я приводить до влади, ╓ вир╕шальним чинником усп╕шност╕ держави, а отже, ╕ нац╕╖.
Повертаючись до головного стрижня будь-яко╖ держави, про який згадували попередньо, а саме: до ясно╖ мети, до ╕де╖, яка мотиву╓ найостанн╕шого см╕ттяра в кра╖н╕, ма╓мо визнати ╖╖ першочергове значення. Можна ск╕льки завгодно знущатися над приземлен╕стю американсько╖ мр╕╖ – бути багатим ╕ щасливим, в ╕деал╕ — стати м╕льйонером, але саме ця простенька, здавалось би, ╕деологема у по╓днанн╕ з довол╕ ефективним ╕нструментом — державою зробила кра╖ну р╕вних можливостей багатою ╕ процв╕таючою.
Погляньмо тепер на наш╕ реал╕╖. Чи ма╓мо укра╖нську ╕дею? – Ще б пак! – скажуть читач╕. – Ма╓мо. ╤ не одну. ╤ то так╕, що куди там тим американцям! Але ж тут, боюсь, ╕ починаються труднощ╕, адже букет справд╕ чудових ╕дей, як╕ нам пропонують як спадок покол╕нь, ма╓ один вельми сутт╓вий недол╕к: це саме букет ╕дей, кожна з яких мила серцю т╕╓╖ чи ╕ншо╖ частини нац╕╖, але… нездатна об’╓днати ╖╖ всю. Воно, зв╕сно, можна намагатися п╕д╕гнати нац╕ю п╕д ╕дею – просв╕щати та виховувати тих, хто не дор╕с сво╓ю св╕дом╕стю до певних висот, але чи ╓ то мудре р╕шення? Топтання на м╕сц╕ в той час, коли св╕т п╕шов у сво╓му розвитку далеко вперед, ╓ величезною загрозою самому ╕снуванню нац╕╖, не кажучи вже про ╖╖ добробут та процв╕тання. Схоже, саме це в╕дбува╓ться з нами сьогодн╕…
То, може, пора б нам, врешт╕-решт, усв╕домити, що без просто╖, зрозум╕ло╖ вс╕м ╕ привабливо╖ для кожного ╕де╖, яка об’╓дна╓ сх╕д ╕ зах╕д, п╕вн╕ч ╕ п╕вдень Краю, ми й надал╕ будемо блукати по колу, заздро позираючи на нац╕╖, що живуть вже в зовс╕м ╕ншому вим╕р╕? Дума╓ться, ╕дея та, за винятком нюанс╕в, насправд╕, мало чим в╕др╕знятиметься в╕д т╕╓╖ ж американсько╖, н╕мецько╖ чи литовсько╖. ╤ в тому нема н╕чого принизливого чи дивного, адже ми, зрештою, належимо до одн╕╓╖ цив╕л╕зац╕╖, под╕ля╓мо одн╕ й т╕ сам╕ ц╕нност╕.
Стати м╕льйонером у сво╖й власн╕й кра╖н╕? Чом би й н╕. На в╕дм╕ну в╕д упереджень, насаджених «безсребрениками»-комун╕стами, як╕ не знали ╕ншого способу здобування багатства, як грабунок, чи романтиками велико╖ дороги 90-х, велик╕ статки ц╕лком можливо заробляти чесно. Але для цього, окр╕м голови на плечах, бажання ╕ вм╕ння працювати, потр╕бно, щоб Укра╖нська держава зм╕нила сво╖ сьогодн╕шн╕ пр╕оритети ╕ зам╕сть ╕нтерес╕в купки привладних хапуг почала оп╕куватися ╕нтересами тих, хто насправд╕ створю╓ багатство, безв╕дносно того, чи то ╓ др╕бний фермер, середньо╖ руки п╕дпри╓мець, а чи власник великого металург╕йного комб╕нату.
Це, сво╓ю чергою, означа╓, що народ ма╓ отримати реальн╕ важел╕ впливу на владу, включно з ╕мп╕чментом президента та ч╕тко прописаною можлив╕стю в╕дкликання в будь-який момент депутата будь-якого р╕вня. Це означа╓, що, приходячи до влади, пол╕тичн╕ парт╕╖, зам╕сть самопоборювання та пусто╖ попул╕стсько╖ тр╕скотн╕, за якою часто приховуються елементарна некомпетентн╕сть, непорядн╕сть, безв╕дпов╕дальн╕сть, а то й в╕дверта злод╕йкуват╕сть, мають конкурувати за прихильн╕сть нац╕╖, забезпечуючи ╖й найкращ╕ умови для розвитку ╕ процв╕тання. Це означа╓, що головною метою ╕снування Укра╖нсько╖ держави, ╖╖ ╓диною, по сут╕, функц╕╓ю сл╕д визначити забезпечення ╕нтерес╕в укра╖нсько╖ нац╕╖ – нац╕╖, яка ту державу створила.
Виходячи з цього, я вважав би доречним ╕ абсолютно необх╕дним внесення сутт╓вих зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни, до ╖╖ Преамбули зокрема. На мою думку, аж н╕як не Верховна Рада, з ус╕╓ю до не╖ повагою, ма╓ приймати Конституц╕ю Укра╖ни в╕д ╕мен╕ укра╖нського народу, а сама укра╖нська нац╕я, у всьому ╖╖ етн╕чному розма╖тт╕, як ╓диний суб’╓кт влади ╕ нос╕й суверен╕тету в Укра╖н╕, встановлю╓ Конституц╕ю задля забезпечення справедливост╕, утвердження закону, прав ╕ свобод громадян, закр╕плю╓ за обраними нею ╕ п╕дзв╕тними ╖й органами державно╖ влади – Верховною Радою Укра╖ни, Президентом Укра╖ни, Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни функц╕ю забезпечення ╕нтерес╕в укра╖нсько╖ нац╕╖ у вс╕й ╖хн╕й повнот╕, найперше, ╕нтерес╕в безпекових.
Саме забезпечення ╕нтерес╕в укра╖нсько╖ нац╕╖, ╖╖ розвиток ╕ процв╕тання, ╖╖ безпека в╕д зовн╕шн╕х ╕ внутр╕шн╕х загроз, а також справедлив╕сть ╕ правосуддя всередин╕ сусп╕льства мають стати найпершою турботою орган╕в державно╖ влади.
Ще одн╕╓ю поправкою до Конституц╕╖ ма╓ стати л╕кв╕дац╕я фактичного двовладдя, так звано╖ системи противаг, закр╕плено╖ в н╕й, яка неминуче призводить до протистояння та п╕дкилимного вза╓мопоборювання Президента та Першого м╕н╕стра, що й спостер╕га╓мо упродовж рок╕в. Дублювання влади на м╕сцях радами та адм╕н╕страц╕ями президента ╓ деструктивним ╕ небезпечним явищем, якому необх╕дно раз ╕ назавжди покласти край на р╕вн╕ Конституц╕╖, закр╕пивши функц╕╖ виконавчо╖ влади лише за одним з цих орган╕в.
Забезпечення ╕нтерес╕в укра╖нсько╖ нац╕╖… На жаль, сьогодн╕шня укра╖нська влада демонстру╓ кардинально протилежн╕ пр╕оритети. Зневажання закону, нехтування справедлив╕стю, правами ╕ свободами громадян, ╕гнорування ╖хн╕х житт╓вих ╕нтерес╕в, у тому числ╕ безпекових, руйнац╕я економ╕ки Краю, доведення до зубож╕ння переважно╖ б╕льшост╕ громадян, тотальна корупц╕я – ось непривабливе лице «ефективних менеджер╕в» сьогодення.
Чи можуть так╕ д╕╖ призвести до послаблення держави аж наст╕льки, що вона стане легкою здобиччю агресивно налаштованих сус╕д╕в? Питання нараз╕ риторичне. Безв╕дпов╕дальна повед╕нка пол╕тичних швондер╕в з числа колишньо╖ компарт╕йно╖ номенклатури, в╕двертих бандит╕в та ╕мпотентно╖ опозиц╕╖, часто з того самого середовища та з под╕бними ж нахилами, довела два роки тому до в╕дкрито╖ агрес╕╖ з боку сус╕дньо╖ Москов╕╖.
Найганебн╕шим в цьому було те, що «нова» влада, яка прийшла на лозунгах Майдану, на кров╕ його жертв, без жодного спротиву здала московитам двом╕льйонний Крим, чим заохотила розпалювання в╕йни у промисловому Донбас╕ – рег╕он╕ вельми важливому для укра╖нсько╖ економ╕ки.
З того часу дивна в╕йна, яку укра╖нськ╕ владц╕ соромливо обзивають АТО, забрала б╕льше восьми тисяч жертв вбитими, залишила б╕льше с╕мнадцяти тисяч пораненими. Попри ц╕ втрати, попри два м╕льйони б╕женц╕в, попри те, що ворог пост╕йно порушу╓ укладене н╕бито перемир’я, застосовуючи в тому числ╕ й важку далекоб╕йну артилер╕ю, нездарна влада не вчиня╓ вс╕х належних ╕ необх╕дних д╕й для того, щоб покласти ц╕й в╕йн╕ край.
М╕нськ╕ перемовини були не кращим з можливих формат╕в, але вони дали нам час на в╕дновлення в╕йська. На жаль, в ╖хньому процес╕ укра╖нська дипломат╕я допустилася низки сутт╓вих – не знаю як ╖х ╕ визначити – помилок, поступок, програш╕в чи в╕двертих п╕дстав, як╕ тягнуть за собою вельми серйозн╕ насл╕дки для всього Краю. Найг╕ршими з них ╓ спроба закр╕плення в Конституц╕╖ автоном╕зац╕╖ окупованих територ╕й Донецько╖ та Лугансько╖ областей з визнанням права вето тих територ╕й в укра╖нському парламент╕ та згода на проведення м╕сцевих вибор╕в на фактично окупован╕й територ╕╖ до виводу ╕ноземних в╕йськ, найманц╕в ╕ закриття кордону. Зв╕сно, дипломат╕я ╓ мистецтвом досягнення можливого, але – ╖й-богу! – сепаратизм нель штеп пор╕вняно з такими «перемогами» вигляда╓ забавкою невинно╖ дитини.
М╕жнародна пол╕тика передбача╓, що адекватна держава, взявши на себе зобов’язання, дотриму╓ться ╖х. Як вчинити тут Укра╖н╕? Повести себе так само, як Москов╕я, ╕ з╕гнорувати домовленост╕, як╕ у раз╕ ╖хнього виконання ╓ безсумн╕вним програшем для не╖? Але ж до ╖хнього виконання нас п╕дштовху╓ не лише Кремль, а й наш╕ зах╕дн╕ партнери – найперше, Н╕меччина та Франц╕я. Щораз гучн╕ше чути голоси про те, що невиконання Укра╖ною угод зн╕ме з Заходу зобов’язання продовжувати санкц╕╖ проти Москов╕╖.
Власне, заклики зняти санкц╕╖ з агресора лунають в╕д самого початку ╖хнього накладення. Зац╕кавлен╕ сторони – а це, найперше, аф╕льован╕ у московський б╕знес компан╕╖, спонсорован╕ Кремлем парт╕╖, як правило ультраправо╖ ор╕╓нтац╕╖, та ц╕ла арм╕я проплачених блогер╕в та «пол╕тичних письменник╕в» — докладають вс╕х зусиль для того.
Гортаючи стор╕нки «Forbes» к╕нця минулого тижня, натрапив на ряд статей пол╕тичного письменника Дага Бендоу. Одна з них присвячена друг╕й р╕чниц╕, як в╕н висловлю╓ться, «в╕докремлення Криму в╕д Укра╖ни», ╕нша — краху фантаз╕й Ки╓ва щодо зах╕дно╖ допомоги. Лейтмотивом обох статей, проте, ╓ обгрунтування необх╕дност╕ зняття санкц╕й з Москов╕╖.
Було б значно доречн╕шим викласти обидв╕ т╕ статт╕ на суд укра╖нського читача, ан╕ж подавати лише одну з них у переказ╕ та цитатах, але «Кримськ╕й св╕тлиц╕» нема чим заплатити «Forbes» за користування ╖╖ матер╕алами. Статт╕, проте, показов╕, ╕ думку, висловлену в них, ╕гнорувати не варто.
У статт╕ «Крах фантаз╕й в Ки╓в╕: Америка ╕ ╢вропа не будуть рятувати укра╖нську принцесу» Даг пише, що «…багато укра╖нц╕в спод╕ваються на те, що Америка та ╢вропа порятують ╖х. Але спод╕вання т╕ марн╕. Укра╖на не ма╓ марнувати час, виставляючись казковою принцесою, що оч╕ку╓ на порятунок в╕д Зах╕дного лицаря в блискучих обладунках. Перекладаючи в╕дпов╕дальн╕сть за себе на Зах╕д, Ки╖в ризику╓ в п╕дсумку перетворитися на несправджену державу».
Згадуючи непросту ╕стор╕ю Укра╖ни, зокрема, ╖╖ довге перебування в склад╕ Московсько╖, пот╕м Сов╓тсько╖ ╕мпер╕й, Даг зазнача╓, що «в╕д самого здобуття Незалежност╕ Укра╖на потерпала в╕д жахливого пол╕тичного кер╕вництва. Президентство, випавши з рук некомпетентного прозах╕дного В╕ктора Ющенка, потрапило до промосковського клептократа В╕ктора Януковича. П╕сля зм╕щення останнього, ол╕гарх╕чн╕ економ╕чн╕ ╕нтереси все так само залишаються п╕д контролем, т╕льки й того, що ╕нших клан╕в примхливих пол╕тик╕в», вважа╓ пан Бендоу, не здогадуючись, що насправд╕ клани практично вс╕ т╕ сам╕. В╕н зазнача╓ також, що сама кра╖на ╓ дуже роз’╓днаною, маючи всередин╕ себе надто р╕зн╕ зах╕дн╕ ╕ сх╕дн╕ частини.
На його думку, траг╕чн╕сть дол╕ Ки╓ва поляга╓ в надто близькому сус╕дств╕ до Москов╕╖, яка ма╓ особлив╕ ╕сторичн╕, культурн╕, економ╕чн╕ ╕ безпеков╕ зв’язки з Укра╖ною. Цим, а ще намаганням запоб╕гти вступу Укра╖ни до НАТО, в╕н поясню╓ готовн╕сть Москви прийняти м╕жнародну критику, економ╕чн╕ санкц╕╖, пол╕тичну ╕золяц╕ю ╕ в╕йськов╕ загрози.
«Гарна пол╕тика потребу╓ чесного анал╕зу, — пише дал╕ пан Бендоу. — Д╕ючи так, н╕би Пут╕н та╓мничим чином перетворився на Адольфа Г╕тлера ╕ запланував бл╕цкриг через Ф╕нлянд╕ю, держави Балт╕╖, Польщу ╕ дал╕ в Н╕меччину аж до Атлантики, н╕кому не допомага╓ш».
Не бажаючи зап╕дозрити його в нечесному анал╕з╕, який очевидно ж результуватиметься в брудн╕й пол╕тиц╕, будемо вважати, що пан Бендоу не чув заяв найвищих московських чиновник╕в про те, що ╖хн╕ танки за два тижн╕ будуть в Ки╓в╕, про заклики заступника голови Державно╖ думи Москов╕╖ скинути ядерну бомбу у Босфор, аби змити в море незгов╕рливий Стамбул. Не зна╓ пол╕тичний письменник Даг Бендоу ан╕ про затонулу в жовтн╕ 2014 року московську субмарину неподал╕к Стокгольма (певно, хлопц╕ п╕д╕йшли п╕д самий берег, аби роздивитися гарненьких шведок?), ан╕ про неодноразове порушення московськими л╕таками пов╕тряного простору Швец╕╖, кра╖н Балт╕╖. Ось ╕ цього в╕вторка в╕йськовий л╕так Москов╕╖ заблукав у неб╕ Естон╕╖. А що вже казати про неодноразов╕ появи московських стратег╕чних бомбардувальник╕в над Ла-Маншем: востанн╓ це було не дал╕, як 8 березня! ╤, очевидно ж, Даг щиро в╕рить в примарний «народ Криму», який, злякавшись таких само примарних «б╓нд╓ровцев», вир╕шив втекти до Москов╕╖, прихопивши з собою Кримський п╕востр╕в, поза тим, що той, зг╕дно з ус╕ма м╕жнародними угодами, ╓ нев╕д’╓мною частиною Укра╖ни.
«Незважаючи на обурення з приводу повед╕нки Рос╕╖, висловленого в Брюссел╕, Стара ╢вропа не в╕дчува╓ велико╖ загрози з╕ сходу. Тим часом, економ╕чн╕ вигоди в╕д ╕нтеграц╕╖ нав╕ть нерозд╕лено╖, ц╕ло╖ Укра╖ни в ╢вропейський Союз будуть скромними ╕ заберуть багато часу», а з огляду на те, що «Ки╖в ╓ економ╕чною чорною д╕рою, ╓вропейц╕ не виявляють жодного бажання надавати допомогу р╕вня хоч якось близького до того, що потребу╓ Укра╖на», — вважа╓ пан Бендоу.
«Америка й ╢вропа не мають багато ╕нтерес╕в в Укра╖н╕. Це — непри╓мна правда, яка спричиня╓ чимало вереску в Ки╓в╕, але це не робить ╖╖ менш правдивою. Упродовж ╕стор╕╖ ╕ Америка, ╕ ╢вропа чудово ладнали з Укра╖ною п╕д контролем Санкт-Петербурга, а п╕зн╕ше — Москви. ╤ це не зм╕нилося», — пише дал╕ Даг Бендоу. «Окр╕м укра╖нських ем╕грант╕в, як╕ вважають, що сонце сходить ╕ заходить в Ки╓в╕, та ╕деолог╕чних неоконсерватор╕в, як╕ вважають, що Вашингтон повинен вести в╕йну проти будь-яко╖ влади, яка чинить оп╕р диктату Америки, мало хто з американц╕в нав╕ть дума╓ про Укра╖ну. На президентськ╕й кампан╕╖ виверга╓ться багато дурно╖ риторики на будь-як╕ теми. Одначе Рос╕ю р╕дко згадують, ╕ то лише у зв’язку з ╕нтервенц╕╓ю Москви в Сир╕╖, а не в Укра╖н╕».
«Таким чином, ст╕каюча кров’ю Укра╖на виклика╓ сп╕вчуття, а не зобов’язання. Ан╕ Америка, ан╕ ╢вропа не готов╕ накласти серйозн╕ санкц╕╖, покликан╕ зламати рос╕йську економ╕ку. Ан╕ Америка, ан╕ ╢вропа не готов╕ ризикнути воювати з Рос╕╓ю. Зах╕д не буде повертати Крим, упокорювати донецьких сепаратист╕в, гарантувати територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни чи нав╕ть рятувати ╖╖ економ╕ку. А це означа╓, що Ки╖в фактично залишений сам на себе», — резюму╓ пан Бендоу.
Ознайомитися з самою статтею можна на сайт╕ «Forbes» за посиланням http://www.forbes.com/sites/dougbandow/2016/03/25/busted-fantasies-in-kiev-america-and-europe-wont-save-the-ukrainian-maiden-in-distress/#1ab4c79e4cd1
Отже, Даг Бендоу вважа╓, що Ки╖в залишений сам на себе. Насправд╕, це ╕ так, ╕ не так. Св╕т в╕дпов╕дальних пол╕тик╕в, на щастя, ╕сну╓ не лише в ╕нфантильн╕й уяв╕ укра╖нц╕в. Але правда поляга╓ ╕ в тому, що нав╕ть цей св╕т сто╖ть сьогодн╕ перед непростими викликами. На ╖хньому тл╕ нездарна пол╕тика Ки╓ва виклика╓ дедал╕ б╕льше розчарування ╕ нав╕ть роздратування. Зах╕дним пол╕тикам щодал╕, то важче переконувати свого платника податк╕в у необх╕дност╕ оплачувати корупц╕ю, яка, попри вс╕ лозунги ╕ камлання, ╕ дал╕ процв╕та╓ в Укра╖н╕.
Як би те не було сумно, ма╓мо визнати, що постмайданна влада, за великим рахунком, вс╕ два роки займалася н╕чим ╕ншим, як ╕м╕тац╕╓ю заявлених сусп╕льством зм╕н. Корумповану систему влади так ╕ не було зм╕нено. Суди, прокуратура, значною м╕рою правоохоронн╕ органи ╕ дал╕ продовжують бути частиною маф╕озного спрута, який висоту╓ останн╕ сили з Краю. Уряд, який у час в╕йни не соромиться розкрадати за старими та новими схемами м╕льярди позичених грошей, президент, який з╕ страху чи то втрати влади, чи то можливого крим╕нального пересл╕дування продовжу╓ збер╕гати в законсервованому вигляд╕ Генеральну прокуратуру, попри те, що вс╕ розум╕ють, що саме вона ╓, по сут╕, оплотом корупц╕╖ в Укра╖н╕, Верховна Рада, де контрольована ол╕гархатом б╕льш╕сть як не прийма╓ закони, як╕ довалюють Край, то влаштову╓ п╕д час кризи п╕вняч╕ бо╖ чи м╕сячн╕ в╕дпустки…
Як почува╓ться голова яко╖сь н╕мецько╖ компан╕╖, який зазна╓ м╕льйонних збитк╕в в╕д запроваджених ╢С санкц╕й проти Москов╕╖, достеменно знаючи, що ВР Укра╖ни ще вл╕тку 2014 року ухвалила закон «Про в╕льну економ╕чну зону Крим», д╕я якого б╕льше року всеб╕чно п╕дтримувала окупац╕йну владу п╕вострова, знаючи, що московський б╕знес ╕ сьогодн╕ в╕льно почува╓ться в Укра╖н╕? Як почува╓ться Зах╕д, заявляючи про невизнання окупац╕╖ Криму та Донбасу, коли укра╖нський уряд д╕ями свого М╕н╕стерства палива та енергетики, Пенс╕йного фонду Укра╖ни фактично визна╓ окупац╕ю Криму?
Кажуть, один ╕з способ╕в програти в╕йну – це в╕дштовхнути в╕д себе сп╕льник╕в. Схоже, наша влада досягла тут чималих усп╕х╕в. А оск╕льки погрязла по вуха в корупц╕╖, то, в╕дчуваючи свою вину, не ма╓ жодних аргумент╕в перед Заходом, який тепер бажа╓ ╓диного – у будь-який спос╕б, нав╕ть на умовах агресора, покласти край в╕йськовому конфл╕кту б╕ля свого порога, аби не дати йому можливост╕ розростися до повномасштабно╖ Третьо╖ св╕тово╖, яка локально (Сир╕я – фантомна ╤Д — Укра╖на) вже довший час трива╓. В цьому розклад╕ приживлення до Укра╖ни московизованих лнр╕в-днр╕в для Заходу ╓ очевидно далеко меншим лихом. Такий розклад ц╕лком влаштову╓ господаря Кремля. Його гра м’язами на Донбас╕, нашпиговування захоплених територ╕й все новими й новими цяцьками з «Во╓нторгу», польоти розв╕дувальних дрон╕в, в╕йськов╕ навчання в прикордонних з Укра╖ною районах к╕нця лютого та прогулянка корабля електронно╖ розв╕дки «Тихий Дон» в укра╖нськ╕ територ╕альн╕ води в район Мар╕уполя ц╕╓╖ середи ╓ н╕чим ╕ншим, як тиском, найперше, на розчарований повед╕нкою Укра╖ни пол╕тикум Заходу.
Але чи влаштову╓ такий розклад нас? Що ма╓мо робити, аби вже завтра не прокинутись у ч╕пких об╕ймах сестри-Москов╕╖? В╕дпов╕дь, як на мене, проста: чинити так, як п╕дказу╓ г╕дн╕сть ╕ закон. ╤ закон, ╕ г╕дн╕сть велять називати в╕йну в╕йною, приписують захищати свою територ╕ю, забороняють кидати на поталу ворога сво╖х громадян. Здоровий глузд при тому п╕дказу╓, що виграти в╕йну, маючи оч╕льник╕в, як╕ ганебно здали Крим з його в╕йськом ╕ флотом, з двома м╕льйонами укра╖нських громадян, з оч╕льниками, як╕ мародерствують, наживаючись на в╕йн╕, – ╓ р╕ч неможлива. Лише зам╕на нездарно╖ корумповано╖ влади учорашнього дня на в╕дпов╕дальних, порядних, профес╕йних пол╕тик╕в – на пол╕тик╕в, як╕ ╓ патр╕отами не на словах, а на д╕л╕, на пол╕тик╕в, як╕, прислухаючись до сп╕льник╕в, усе ж будуть покладатися найперше на себе ╕ св╕й народ, може вивести нас з парадигми «як правдопод╕бн╕ше програти в╕йну Пут╕ну» ╕ започаткувати нову – «викидаймо агресора з нашо╖ земл╕ ╕ будуймо ╓вропейську Укра╖ну».
Насамк╕нець пропоную мо╓му шановному читачев╕ ще раз вчитатися в ц╕лком адекватну тут оц╕нку Дага Бендоу: «…багато укра╖нц╕в спод╕ваються на те, що Америка та ╢вропа порятують ╖х. Але спод╕вання т╕ марн╕. Укра╖на не ма╓ марнувати час, виставляючись казковою принцесою, що оч╕ку╓ на порятунок в╕д Зах╕дного лицаря в блискучих обладунках. Перекладаючи в╕дпов╕дальн╕сть за себе на Зах╕д, Ки╖в ризику╓ в п╕дсумку перетворитися на несправджену державу».
Роб╕мо ж висновки, панове-товариство!

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 01.04.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16897

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков