Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 01.04.2016 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 01.04.2016
ЯК Д╤ДУСЬ ОЛЕКСАНДР ПОЧАВ ПИСАТИ КАЗКИ...

Автор з╕ Львова Олександр З╕мба — заслужений тренер Укра╖ни з важко╖ атлетики почав писати ╕ видавати дитяч╕ книжки у довол╕ зр╕лому в╕ц╕. А спонукали його до цього внуки, власне, сам виявив бажання пот╕шити р╕дну кровинку. ╥х у п. Олександра — четверо: ╢вген, Максим, Олександр ╕ В╕ктор╕я. Про таких кажуть: «Багатий д╕дусь!». Додамо, що ще й люблячий, турботливий, завжди вм╕╓ розвеселити ╕ щось ц╕каве, захоплююче розпов╕сти.
Спочатку в╕ршован╕ ╕ прозов╕ казки розпов╕дав онукам усно, пот╕м розпов╕д╕ записував на папер╕ ╕ клав у шухляду, допоки в╕домий льв╕вський письменник Микола Петренко й директор видавництва «Л╕га-Прес» Стан╕слав Дикий не переконали автора видати ц╕ твори у «книжковому формат╕» (цитата досл╕вна), бо ╖х ц╕каво буде прочитати й ╕ншим д╕точкам.
Хто-хто, а юн╕ читач╕ з Червонограда — в╕дв╕дувач╕ м╕сько╖ дитячо╖ б╕бл╕отеки — у цьому переконалися. У фондах книгозб╕рн╕ ╓ понад десяток зб╕рочок Олександра З╕мби, а всього ╖х в автора — 22. Пост╕йними героями його твор╕в ╓ Бровко ╕ Мурчик — реальн╕ песик ╕ котик, за якими письменник довго спостер╕гав ╕, врешт╕-решт, зробив персонажами сво╖х казок — «Родинна казка», «Особливий дитсадочок», «Не такий вже вовк страшний», «Акули в Одес╕», «Пригоди на Марс╕»... Окр╕м укра╖нською, Бровко ╕ Мурчик (друз╕ — нерозлий вода) заговорили до д╕точок ще й англ╕йською. Це завдяки перекладам Дар╕╖ Довбиш. А щоб книжечки вийшли ориг╕нальн╕шими, яскравими та барвистими (як ╕ годиться для дитячого видання), постаралися художники та дизайнери Оксана Мазур, ╤рина Маршаленко, учн╕ льв╕вських шк╕л. Вони — повно-правн╕ сп╕вавтори!
...╤ ось щаслива мить. Олександр З╕мба разом з директором видавництва «Л╕га-Прес» Стан╕славом Диким, поетесою Оксаною Легуцькою-Карнагою, художниками зав╕тали у Червоноград, у дитячу м╕ську б╕бл╕отеку, де на них вже чекали читач╕-школяр╕. В╕дрекомендувала гостей заступник директора централ╕зовано╖ б╕бл╕отечно╖ системи з роботи ╕з д╕тьми Над╕я Дуда. А дал╕ в╕дбулася невимушена розмова автора з читачами.
Олександр З╕мба розпов╕в дещо про себе, св╕т захоплень, вподобань, про те, як йому пишеться, що ╕ хто да╓ наснагу (зв╕сно, малеча, ╕ не т╕льки вже внуки), про функц╕онування заснованого ним видавництва «В╕с╕м лапок», бо у Бровка та Мурчика на двох якраз в╕с╕м лапок, й аналог╕чного сайту, куди можна надсилати фото сво╖х домашн╕х улюбленц╕в, а за кращ╕ роботи ще й отримати призи.
Те, що розмова вийшла ц╕кавою, захоплюючою, св╕дчать сам╕ запитання з аудитор╕╖. Наприклад, автора змусили «з╕знатися», що ╕ в шк╕льн╕ роки в╕н пробував щось писати, але про л╕тературну стезю не мр╕яв. Дал╕ — спорт (в╕н ╕ тепер його не полиша╓, принаймн╕ регулярно займа╓ться у тренажерному зал╕, хоча наближа╓ться до свого 70-л╕ття), тренерська робота, тому до писання якось не доходило. Але завжди багато читав, книжки буквально «ковтав». Порадив багато читати й учням.
Чимало в╕рш╕в Олександра З╕мби покладено на музику (композитор — В╕ктор╕я Бондаренко). Завдяки ноутбуку присутн╕ могли побачити ╕ почути, як ╖х виконують д╕ти — вихованц╕ мистецьких студ╕й, учасники самод╕яльних гурт╕в. Деяк╕ з п╕сенних твор╕в транслювалися по льв╕вському телебаченню. А одна з п╕сень, написана у стил╕ рок-н-рол, яку викону╓ дитячий ансамбль п╕сн╕ ╕ танцю «Горицв╕т» (у ньому танцю╓ внучка п. Олександра — В╕ктор╕я), враз зачарувала присутн╕х у читальн╕й зал╕ — вони таки п╕дтанцьовували.
Участь у зустр╕ч╕ взяли й слухач╕ червоноградського в╕дд╕лення МАЛ╕Жу та його кер╕вник, поетеса Натал╕я К╕чун-Лемех. З ними нав╕ть в╕дбулася окрема кулуарна розмова письменника про л╕тературу, та╓мниц╕ творчост╕. Г╕сть щиро порад╕в за усп╕хи червоноградських мал╕жан ╕ побажав ╖м творчо╖ наснаги.

Тарас ЛЕХМАН, журнал╕ст
На фото: червоноградськ╕ мал╕жани з Олександром З╕мбою

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 01.04.2016 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=16920

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков