Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 22.04.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 22.04.2016
В╤Д АНТИСЕМ╤ТИЗМУ ТА СЕПАРАТИЗМУ «НЕ ЗАР╤КАЙСЯ»...

Про к╕но ╕ не т╕льки...

Експертна ком╕с╕я при Держк╕но абсолютною б╕льш╕стю голос╕в дозволила показувати сер╕ал «Не зар╕кайся» – ╕ ╖╖ розпустили. Тут ми ц╕лком п╕дтриму╓мо голову Держк╕но. Бо в кра╖н╕ йде в╕йна – передус╕м ╕нформац╕йна. А якщо в╕йськовий п╕дрозд╕л не виконав свого завдання, — його треба розформувати.

18 кв╕тня в╕дбулося зас╕дання Експертно╖ ком╕с╕╖ з питань розповсюдження ╕ демонстрування ф╕льм╕в при Держк╕но, на якому вир╕шувалося питання, чи можна дозволяти до перегляду сер╕ал «Не зар╕кайся», який виходив в еф╕р╕ телеканалу «Укра╖на». П╕сля обговорення б╕льш╕сть експерт╕в проголосували проти в╕дкликання прокатного посв╕дчення в сер╕алу.
А вже наступного дня, 19 кв╕тня, голова Держк╕но Пилип ╤лл╓нко розпустив Експертну ком╕с╕ю. «Позитивне р╕шення експерт╕в щодо можливост╕ показу цього сер╕алу стало для мене непри╓мною неспод╕ванкою, ╕ я не можу з ним погодитися», – пояснив св╕й вчинок П. ╤лл╓нко. Серед експерт╕в, як╕ проголосували за заборону показу сер╕алу на територ╕╖ Укра╖ни, був письменник ╕ видавець В╕тал╕й Капранов.

Двор╕чна кар’╓ра к╕ноексперта завершилася в один день.
Не зар╕кайся. А точн╕ше «Н╓ зар╓кайся», бо сер╕ал звався саме так.
До зас╕дання експертно╖ ком╕с╕╖ канал «Укра╖на» п╕д╕йшов, як до в╕йськово╖ операц╕╖, адже на кону стояло к╕лька м╕льйон╕в долар╕в, витрачених на 100 сер╕й ф╕льму.
До зали зас╕дань прибув мало не весь колектив телеканалу з камерою та м╕крофоном. Почали з масовано╖ психолог╕чно╖ атаки. Як сп╕вав Олександр Галич: «И на жалость я их брал, и испытывал, и бумажку, что я псих, им зачитывал».
«На жалость брала» авторка сер╕алу, розпов╕даючи, як вони багато працювали, як люблять Укра╖ну й яким важливим ╓ цей ф╕льм. Нав╕ть ролик змонтувала на 8 хвилин, щоб показати, що сер╕ал насправд╕ про Майдан, АТО ╕ геро╖чних геро╖в.
«Испытывали» нас ╕нформац╕╓ю про те, що сер╕ал дивляться 23 м╕льйони глядач╕в, тож як вони тепер без сер╕алу (зв╕дки в Укра╖н╕ взялося 23 м╕льйони глядач╕в ╕ хто дивиться ╕нш╕ канали, якщо ус╕ ц╕ м╕льйони дивляться «Н╓ зар╓кайся», нам не пояснили)? Окремо пов╕домили, що в Рос╕╖ вс╕х автор╕в внесли до «чорних списк╕в», надали роздрук╕вки з рос╕йських форум╕в, де сер╕ал поливають останн╕ми словами.
Окремим номером програми став головний режисер, який оголосив, що в╕н ╓ громадянином Рос╕╖, пере╖хав до Укра╖ни, бо тут свобода, ╕ н╕як не думав, що й тут почнеться те, в╕д чого в╕н т╕кав з Рос╕╖ (кам╕нь у город Держк╕но).
Одне слово, проти жменьки погано орган╕зованих експерт╕в було проведено блискучу психолог╕чну атаку, яка ув╕нчалась усп╕хом.
Про сер╕ал. Безперечно, в╕н – укра╖нський. Бо знятий на канал╕, який назива╓ться «Укра╖на». «╤нтер» – ╕нтер╕вський, «Укра╖на» – укра╖нський. ╤ це – ╓дина причина для под╕бно╖ класиф╕кац╕╖. Бо насправд╕ сер╕ал – рос╕йський.
Як справедливо зауважив один з експерт╕в: «Весь метатекст – рос╕йський. Мова – рос╕йська. Це – рос╕йське к╕но в Укра╖н╕». До цього можна додати х╕ба те, що й назва рос╕йська, ╕ титри рос╕йськ╕, ╕, взагал╕, якщо окремо не попереджати, глядач н╕коли не здогада╓ться, що ма╓ справу з укра╖нським продуктом.
Але не це стало причиною обурення громадян ╕ скликання експертно╖ ради. Причиною стала 66 сер╕я, в як╕й, наче у крапл╕ води, в╕добразилися ус╕ прихован╕ смисли сер╕алу.
Суд╕ть сам╕: один з геро╖в потрапля╓ в полон до «еленер╕вц╕в», ╕ його мати, яку кличуть Фа╖на Марк╕вна (увага!), бере в заручники родину б╕женц╕в з Донбасу, як╕ «жили мирним життям, хот╕ли ростити д╕тей ╕ щоб Донбас був в╕льним» (перечитайте цю фразу к╕лька раз╕в – для повноти вражень). Так ось п╕дла Фа╖на Марк╕вна викрада╓ дитину, ув’язню╓ в квартир╕ маму, а в╕д батька вимага╓, щоб в╕н визволив з полону ╖╖ сина.
В одному флакон╕ – антисем╕тизм ╕ сепаратизм, тобто розпалювання м╕жнац╕онально╖ ворожнеч╕ та заперечення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, якщо говорити буквою закону. Кожного з цих звинувачень вистачить для заборони. Але – не склалося.
Найсм╕шн╕ше у ц╕й ситуац╕╖ те, що сер╕ал ╕ справд╕ про Майдан ╕ АТО, а точн╕ше – це мелодрама в обставинах Майдану й АТО. У ньому д╕ють волонтери, добровольц╕, солдати, ╕ вони здеб╕льшого ╓ позитивними персонажами. А терористи – здеб╕льшого негативними.
Чому ж автор╕в такого проукра╖нського сер╕алу звинувачують в антиукра╖нськ╕й провокац╕╖? Може, це хитра комб╕нац╕я ФСБ?
На нашу скромну думку, сер╕ал «Н╓ зар╓кайся» – це коли ватники намагаються зняти щось патр╕отичне. Ватники – зн╕мальна група та кер╕вництво каналу. «Какая разн╕ца, на каком язик╓ говорят г╓ро╖?», «А что, на Данбас╓ вс╓ терор╕сти? Плах╕╓ ╓сть ╕ тут, ╕ там», «Вайна – ета вс╓гда плохо», «Ми за патр╕ат╕зм ╕ прот╕в нац╕анал╕зма», – такими були основн╕ посили дискус╕╖.
Пам’ята╓те радянський анекдот: що б не робили в СРСР, все одно виходив автомат Калашн╕кова? Так-от, що б не зн╕мали ватники, вони дозн╕маються до сепаратизму. Закон природи. ╤ те, що у ф╕льм╕ нема╓ укра╖нсько╖ мови, укра╖нських людей, – це теж закон природи. Бо це – ватний св╕т. Ватний св╕т каналу «Укра╖на» переходить у ватний св╕т його продукц╕╖.
Окремо хочеться згадати частину дискус╕╖, де представники каналу переконували нас, що вони проукра╖нськ╕ – адже зараз зн╕мають перший сер╕ал укра╖нською мовою. У контекст╕ звучали значн╕ аргументи: «Нема╓ актор╕в, як╕ говорять укра╖нською». Уявля╓те?
У нас теж були квадратн╕ оч╕, коли ми це чули. Тод╕ опоненти уточнили: актори ╓, але вони говорять погано ╕ кожен з╕ сво╖ми особливостями, тому в ансамбль не складаються. Тому, мовляв, у «Н╓ зар╓кайся» нема укра╖нсько╖ мови. Уявля╓те соб╕? Певно, автори сер╕алу вважають, що «рос╕йська», якою говорять ╖хн╕ геро╖, – справжня, з чистого джерела, ╕ актори складаються в ансамбль.
Мусимо засмутити – як люди, як╕ прожили в Рос╕╖ майже 15 рок╕в, ми в╕дпов╕дально заявля╓мо: рос╕йська мова зовс╕м не така. А як письменники дода╓мо: т╕ убог╕ д╕алоги, як╕ вкладено у вуста геро╖в, байдуже якою мовою промовляти, – вони все одно залишаться убогими. Так що не в акторах тут проблема.
Отже, експертна ком╕с╕я абсолютною б╕льш╕стю голос╕в дозволила показувати сер╕ал «Н╓ зар╓кайся» – ╕ ╖╖ розпустили. Тут ми ц╕лком п╕дтриму╓мо голову Держк╕но. Бо в кра╖н╕ йде в╕йна – передус╕м ╕нформац╕йна. А якщо в╕йськовий п╕дрозд╕л не виконав свого завдання, — його треба розформувати. Без вар╕ант╕в.
Ус╕х – ╕ тих, хто був за, ╕ тих, хто проти, – треба в╕дсторонити. Бо вс╕ вони (тобто ми) в╕дпов╕дають за результати роботи п╕дрозд╕лу. Так що Пилип Юр╕йович вчинив мудро, р╕шуче – саме так, як ма╓ вчиняти кер╕вник у бойових обставинах.
Не хочемо кидати кам╕нням у колег, з якими разом забороняли й Охлобист╕на, ╕ Пор╓ч╓нкова, ╕ «Бригаду». Люди просто розслабилися, забули, що в╕йна, ╕ стали застосовувати критер╕╖ мирного часу.
Як сказав головний режисер сер╕алу: «В Радянському Союз╕ теж не хот╕ли дозволяти «17 митт╓востей весни», бо там фашисти показан╕ надто людяними». Все правильно. Сер╕ал про Шт╕рл╕ца було знято через 30 рок╕в п╕сля кап╕туляц╕╖ Г╕тлера. Через 30 рок╕в п╕сля кап╕туляц╕╖ Пут╕на ми будемо застосовувати до ф╕льм╕в ╕нш╕ критер╕╖. Але не ран╕ше.

Брати КАПРАНОВИ, письменники, видавц╕

P. S. Членом експертно╖ ради був лише один ╕з нас, але думки ╕з цього приводу належать обом, тому не дивуйтеся, що в текст╕ вжива╓ться «ми». Вт╕м, той, хто нас ран╕ше читав, напевно, вже не диву╓ться.
http://life.pravda.com.ua/columns/2016/04/20/211285/

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 22.04.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17024

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков