Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 13.05.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 13.05.2016
У ЧОРНОМУ ПАВУТИНН╤ В╤ЙНИ...

- Я, тату, дуже сумую, в╕дколи ти по╖хав… Давно з тобою не говорила, не бачила. Але, тату, молюся за тебе, нав╕ть якщо не сп╕лку╓мося, - це уривок з листа доньки Олександра ╢рощенка Ган╕. А тато в цей час спливав кров’ю...
Олександр ╢рощенко народився 4 жовтня 1982 року в м╕ст╕ Балт╕йську Кал╕н╕нградсько╖ област╕ в с╕м’╖ в╕йськовослужбовця. У 18 рок╕в Олександр був призваний на в╕йськову службу та два роки прослужив за контрактом. Пот╕м зак╕нчив Ки╖вський нац╕ональний ун╕верситет ╕м. Т. Г. Шевченка за спец╕альн╕стю «Викладач ╕стор╕╖ та правознавства». У кв╕тн╕ 2014 року Олександр ╢рощенко п╕шов добров╕льно захищати Укра╖ну. В╕н був веселий, мав почуття гумору, за що й отримав позивний «См╕шний».
Наш╕ в╕йськовики стояли б╕ля Дебальцевого. Було так зване перемир’я. Раптом з ворожого боку прогрим╕ла автоматна черга. Оф╕цер 40-го територ╕ального добровольчого батальйону «Кривбас» упав на землю поранений. ╢рощенко випадково опинився поруч. В╕н кинувся знищувати вогневу позиц╕ю ворога, прикриваючи пораненого побратима. Олександр був у бронежилет╕. Але кулеметна черга вдарила в незахищений б╕к. Молодший сержант ╢рощенко отримав к╕лька смертельних поранень. Це сталося 14 лютого 2015 року.
Жител╕ ╤рпеня одну ╕з вулиць р╕дного м╕ста назвали на честь свого земляка - захисника Укра╖ни Олександра ╢рощенка.
Фото Олександра ╢рощенка та лист його 12-р╕чно╖ доньки Ган╕ експонуються на виставц╕ «╤стор╕╖ з в╕йни», яка в╕дкрилася у Нац╕ональному музе╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни. Тут представлено 19 ╕стор╕й тих, кого в╕йна змусила захищати Батьк╕вщину ╕ сво╖ родини.
У Миколи Ворон╕на дивний, як для захисника Укра╖ни, позивний – «Сепар». В╕н до початку в╕йни викладав математику в школ╕ ╕ в ПТУ Горл╕вки. У Миколи було онколог╕чне захворювання, але в╕н подолав його ╕ створив Фонд критично╖ допомоги. ╢диним членом Фонду був сам Микола Ворон╕н. Фонд не був оф╕ц╕йно заре╓стрований, але вс╕ Миколин╕ друз╕ знали, що в критичн╕й ситуац╕╖ в╕н може орган╕зувати допомогу – знайти хорошого л╕каря чи просто п╕дтримати. Микола захоплювався бард╕вською п╕снею, виступав у в’язницях ╕ дитячих будинках. В╕н говорить: «Я був пациф╕стом, ╕ якби мен╕ хтось сказав, що колись я в╕зьму автомат ╕ п╕ду воювати, н╕защо б не пов╕рив».
Микола Ворон╕н розчарувався в насл╕дках Помаранчево╖ революц╕╖ ╕ при╓днався до сепаратист╕в, але переконався, що люди п╕д гаслами Новорос╕╖ прийшли лише грабувати. ╤ одним ╕з захисник╕в Укра╖ни став Сепар. Спочатку Микола вступив до батальйону «Донбас», згодом потрапив у добров╕льну роту 79-╖ окремо╖ аеромоб╕льно╖ бригади, брав участь у боях за Донецький аеропорт.
Якось п╕д час тренувань Микола Ворон╕н влучив ╕з 100-метрово╖ в╕дстан╕ в монету в п’ять рос╕йських рубл╕в.
Серед експонат╕в - табел╕ в╕дм╕нник╕в 4-го класу школи в селищ╕ П╕ски Ясинуватського району на Донеччин╕, де точилися запекл╕ бо╖. Дол╕ учн╕в нев╕дом╕.
Батьк╕вщину захищають ╕ ж╕нки. На виставц╕ експону╓ться простр╕лений ман╕кюрний наб╕р. В╕н був пошкоджений п╕д час м╕нометного обстр╕лу. Наб╕р належав ╤рин╕ (позивний «Дама»). Наприк╕нц╕ липня 2014 року загинув ╖╖ друг – медик з батальйону «Айдар». ╤рина добров╕льно п╕шла в «Айдар», була штурмовиком з медичною сумкою. Взимку 2015 року Дама зак╕нчила медичн╕ курси. Нин╕ вона вчить молодь на р╕зних пол╕гонах та ╓ ╕нструктором у нов╕й пол╕ц╕╖.
А ось жетон з написом «Псих». Розв╕дник ╤ван Трембовецький зняв його ╕з загиблого терориста поблизу Донецького аеропорту.
Ще один експонат виставки – трофейний р╕жок в╕д ручного кулемета Калашникова з видряпаним написом: «Для укров». У вересн╕ 2014 року терористи групи «Бетмена» та 4-го батальйону Стр╓лкова-Г╕рк╕на атакували опорний пункт наших в╕йськових. Б╕йц╕ 11-го батальйону усп╕шно в╕дбили атаку. Ворог зазнав втрат. Олександр Корн╕╓нко ╕з Запор╕жжя забрав р╕жок:»Якщо на ньому написано «Для укров», то «укри» ╕ мають його використовувати».
Меж╕ виставки «╤стор╕╖ з в╕йни» створен╕ з чорних ниток, як╕ перепл╕таються м╕ж собою. Кол╕р символ╕зу╓ траг╕чн╕сть под╕й пер╕оду сучасно╖ в╕тчизняно╖ ╕стор╕╖: таке соб╕ чорне павутиння, всередин╕ якого ми опинилися нин╕. Об╕йти чи оминути експозиц╕ю неможливо. Кожен в╕дв╕дувач повинен пройти кр╕зь чорне павутиння ╕нсталяц╕╖ для того, щоб продовжити шлях дал╕.
 
Анатол╕й ЗБОРОВСЬКИЙ
м. ╤рп╕нь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 13.05.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17094

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков