Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 30.09.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 30.09.2016
«СВАВ╤ЛЛЯ РЕПРЕСИВНО╥ СИСТЕМИ В КРИМУ МА╢ ПРИПИНИТИСЯ»

Як пов╕домля╓ Центр ╕нформац╕╖ про права людини, кримський журнал╕ст Микола Семена, проти якого рос╕йське ФСБ порушило крим╕нальну справу за н╕бито заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, звернувся до учасник╕в щор╕чного форуму ОБС╢ з людського вим╕ру в Варшав╕. В╕н закликав ОБС╢ створити правову структуру ╕з захисту громадянських свобод ╕ прав людини в Криму.
Заяву, текст яко╖ пода╓ться нижче, озвучив адвокат М. Семени Олександр Попков п╕д час заходу Центру ╕нформац╕╖ про права людини, присвяченому свобод╕ слова в Криму, яке в╕дбулося 23 вересня в рамках форуму ОБС╢.
***
Директору Бюро ОБС╢ з демократичних ╕нститут╕в ╕ прав людини (БД╤ПЛ ОБС╢) М╕хаелю Георгу Л╕нку, ком╕сару Ради ╢вропи з прав людини Н╕лсу Муйжн╕ексу, верховному ком╕сару ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейну, ком╕сару ОБС╢ з╕ свободи мед╕а Дунь╖ М╕ятович, ус╕м учасникам конференц╕╖ ОБС╢ 2016 року людського вим╕ру у Варшав╕.

Скоро виповниться 50 рок╕в як я працюю в журнал╕стиц╕. Понад 33 роки з них я живу в Криму ╕ працюю в ЗМ╤ Укра╖ни й Рос╕╖. Тема розвитку людини, законом╕рност╕ становлення й розвитку громадянських свобод, зокрема, свободи слова ╕ свободи мед╕а, анал╕з пол╕тичних процес╕в, проблем розвитку демократ╕╖, запоб╕гання зсувам влади в диктаторськ╕ режими – все це було темами мо╖х публ╕кац╕й. Але сьогодн╕ я, як ╕ ще тро╓ мо╖х колег ╕з Криму – Андр╕й Клименко, Ганна Андр╕╓вська, ╤льм╕ Умеров, а також к╕лька журнал╕ст╕в у сам╕й Рос╕╖ – п╕дда╓мося крим╕нальному пересл╕дуванню за висловлювання, як╕ рос╕йський крим╕нальний кодекс, починаючи з березня 2015 року, квал╕ф╕ку╓ як «заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖», хоча наш╕ публ╕кац╕╖ стосувалися Криму – територ╕╖, яка не належить Рос╕╖ зг╕дно з м╕жнародним правом. Ми безп╕дставно внесен╕ до перел╕ку екстрем╕ст╕в, наш╕ цив╕льн╕ й людськ╕ права незаконно обмежен╕.
При цьому моя крим╕нальна справа, як ╕ справи мо╖х колег, ╓ т╕льки частиною широкого процесу наступу влади Рос╕╖ на права громадянського сусп╕льства ╕ права людини. У кра╖н╕, де насильно знищена пол╕тична опозиц╕я, на приклад╕ Криму зараз в╕дпрацьовуються методи насильницького придушення вс╕х громадянських свобод.
Кримчани позбавлен╕ права на ╕нформац╕ю – всяке поширення, окр╕м оф╕ц╕йно╖ рос╕йсько╖ пропаганди, кара╓ться як злочин. У Криму влада заблокувала в╕д 40 до 60 сайт╕в в ╕нтернет╕, прис╕ка╓ться поширення ╕нших ЗМ╤, окр╕м рос╕йських оф╕ц╕йних. Кримчани позбавлен╕ права на свободу слова – вс╕ висловлювання, що йдуть урозр╕з ╕з оф╕ц╕йною пол╕тикою Кремля, караються у крим╕нальному порядку, що видно на нашому приклад╕.
Вибори, як ╕ «референдум» 2014 року, фальсиф╕куються. Дозволя╓ться д╕яльн╕сть винятково провладних громадських орган╕зац╕й, реал╕зац╕я т╕льки провладних ╕н╕ц╕атив. Нац╕онально-культурн╕ орган╕зац╕╖ перере╓строван╕, переглянуто ╖хн╕й склад, затверджен╕ нов╕ статути, в яких порушуються принципи самост╕йност╕.
У навчальних закладах м╕н╕м╕зоване вивчення нац╕ональних мов ╕ л╕тератури, ведеться тотальна русиф╕кац╕я, вивчення ╕стор╕╖ фальсиф╕ку╓ться, запроваджена в╕йськова п╕дготовка, фактично ведеться пропаганда в╕йни й виправдовуються методи насильства в пол╕тиц╕, насаджуються нац╕ональна нетерпим╕сть щодо укра╖нц╕в ╕ кримських татар. Крим, колишн╕й св╕товий курорт ╕ культурно-╕сторична Мекка, за словами м╕н╕стра оборони Рос╕╖ Серг╕я Шойгу, нин╕ «перетворений на неприступну в╕йськову фортецю».
Меджл╕с кор╕нного в Криму кримськотатарського народу як виборний орган нац╕онального самоврядування заборонений, головн╕ його д╕яч╕, як ╕ актив╕сти укра╖нських нац╕онально-культурних ╕ просв╕тницьких орган╕зац╕й, насильно вигнан╕ з Криму, щодо них також порушен╕ крим╕нальн╕ справи.
Правосуддя в Криму л╕кв╕доване, вс╕ суди ухвалюють р╕шення ╕ виносять вироки за вказ╕вкою влади. Кримськ╕, як ╕ рос╕йськ╕, суди зараз ╓ частиною ╓дино╖ репресивно╖ системи влади, яка пересл╕ду╓ вс╕х ╕накомислячих.
Усупереч рекомендац╕ям пана Н╕лса Муйжн╕екса, який в╕дв╕дав Крим р╕к тому, за цей час «випадки серйозних порушень прав людини, серед яких убивства, насильницьк╕ зникнення, ф╕зично жорстоке ставлення й незаконн╕ затримання й репрес╕╖», не т╕льки не розсл╕дуван╕, винн╕ не притягнут╕ до в╕дпов╕дальност╕, але ╖хня к╕льк╕сть зб╕льшилась, а р╕вень ╕ небезпека загроз щодо кримчан значно посилились.
Усе це св╕дчить, що в Криму й у сам╕й Рос╕╖ основи громадянського сусп╕льства знищен╕, розвиток людського кап╕талу насильно припинений, моральний розвиток людини, який ще давньогрецьк╕ ф╕лософи вважали «м╕рою вс╕х речей», п╕д загрозою. Як сказав нещодавно Андр╕й Кончаловський, рос╕йський к╕норежисер, чия картина «Рай» отримала приз «Ср╕бний лев» на 73-му Венец╕анському к╕нофестивал╕, «духовне насильство я вважаю ще страшн╕шим, н╕ж нав╕ть ф╕зичне». Кримчани ж перебувають сьогодн╕ ╕ п╕д духовним, ╕ п╕д ф╕зичним насильством.
Свав╕лля репресивно╖ системи в Криму ма╓ припинитися. Як п╕дтверджують юристи, нав╕ть в╕дпов╕дно до рос╕йського законодавства, зокрема наш╕ справи, як ╕ багато ╕нших, не м╕стять складу злочину, ╕ тому мають бути припинен╕. Кримчанам мають забезпечити й гарантувати вс╕ громадянськ╕ свободи ╕ права людини. Але цього не станеться без м╕жнародного правового контролю за переб╕гом наших справ ╕ за правовою ситуац╕╓ю в Криму.
Можливост╕ Укра╖ни щодо захисту сво╖х громадян у Криму обмежен╕ рос╕йською в╕йськовою присутн╕стю й в╕дмовою правозахисникам у доступ╕ на п╕востр╕в. Б╕льше того, глибина рос╕йських репрес╕й досягла такого р╕вня, що протистояти ╖м зможе т╕льки широка м╕жнародна сол╕дарн╕сть правозахисник╕в. Ефект принесло би створення м╕жнародно╖ правово╖ структури ╕з захисту громадянських свобод ╕ прав людини в Криму, яка взяла б п╕д контроль х╕д ус╕х пол╕тичних процес╕в, надала б юридичну п╕дтримку репресованим актив╕стам, брала б участь у судових зас╕даннях, доводила б до в╕дома св╕тово╖ громадськост╕ ╕нформац╕ю про вс╕ порушення прав людини ╕ громадянських свобод. Я впевнений, що вс╕ разом ми зможемо в╕дстояти людськ╕ права кримчан ╕ ╖хн╕ громадянськ╕ свободи.

Микола СЕМЕНА,
позаштатний оглядач Рад╕о «Свобода», сайту «Крим.Реал╕╖», всеукра╖нсько╖ щоденно╖ газети «День»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 30.09.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17455

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков