Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤РП╤НЬ ДВА РОКИ ТОМУ: «НАВКОЛО БУЛИ РУ╥НИ, ТЕМНИЙ ДИМ ТА БАГАТО РОЗСТР╤ЛЯНИХ АВТОМОБ╤Л╤В»
Розпов╕дь кримського татарина, який брав участь у визволенн╕ Ки╖вщини…


РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 28.10.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 28.10.2016
НА ДН╤

Отак живемо…
 
Абрев╕атура «бомж» навряд чи потребу╓ перекладу укра╖нською, бо на практиц╕ вказу╓ не обов'язково на безхатченк╕в, а взагал╕ на людей з надзвичайно низьким соц╕альним статусом, нав╕ть якщо вони мають хатинку на курячих н╕жках. В╕д таких в╕дсуваються у транспорт╕, затуляючи носа ╕ пильно стежачи за сво╖ми кишенями, ╕ в той же час ведуть з ними п╕дкилимну в╕йну не на життя, а на смерть. Не в останню чергу це стало причиною того, що вже давно замурован╕ вс╕ п╕д'╖зди, а ще ран╕ше мешканц╕ багатоповерх╕вок, куди справно пода╓ться вода, поскручували голови ус╕м колонкам, бо там вранц╕ умивалися «бомж╕» ╕ пили воду. ╢дине, чого не могли заборонити, це «отоварюватися» на см╕тниках.
Сьогодн╕ в С╕мферопол╕, у мо╓му м╕крорайон╕, вже нема╓ н╕ колонок, де так полюбляли вод╕╖ мити машини, н╕ «бомж╕в». Останнього з них, якого можна вважати класичним типажем, до смерт╕ забила м╕л╕ц╕я рок╕в п'ять–с╕м тому. Оселився в╕н п╕д лодж╕╓ю, що через складний рель╓ф нависала зовс╕м низько над землею, лежав на гор╕ ганч╕рок, там же об╕дав ╕, ймов╕рно, десь недалечко справляв нужду. У всякому раз╕, власникам лодж╕╖ в╕д нього дуже смерд╕ло, ╕ коли м╕л╕ц╕я, що прийшла на черговий ╖хн╕й виклик, не змогла переконати чолов╕ка зм╕нити м╕сце сво╓╖ «дислокац╕╖», вона без особливих зусиль переселила Колю у кращий ╕з св╕т╕в.
З тих п╕р вже н╕що не обража╓ н╕ очей, н╕ нос╕в добропорядних мо╖х сус╕д╕в, але Миколина справа таки продовжу╓ жити, бо д╕йшла черга ╕ до тих, хто найб╕льше травив нещасного, зг╕дно ╕з приказкою: «Не дай, Бог, ╕з хама пана». А головним показником, ╕ндикатором розмежування сусп╕льства, що дедал╕ глибша╓, став знов таки см╕тник. Там пост╕йно в╕дбува╓ться товарообм╕н: т╕, кому широко посм╕ха╓ться життя, чимчикують туди з наповненими пакунками, ╕нш╕ колупаються в них, сором'язливо ╕ не дуже, а оц╕нивши надходження, розбирають все, що може бути корисним, ╕ розносять по квартирах (╕ по лодж╕ях).
Когось ц╕кавить макулатура, когось – пляшки, а господинь – порожн╕ банки для консервування, кожна з яких кошту╓ в магазин╕ в╕д 10 до 30 рубл╕в. Чимало й таких, хто не проти приодягнутися. У боротьб╕ з конкурентами тут можна розжитися ╕ шубою ╕з цигейки чи нав╕ть кролячого хутра, ╕ одягом л╕тнього асортименту. ╤нод╕ трапляються й шикарн╕, майже нов╕ реч╕, в╕д яких просто очей не в╕двести, за як╕ у секондхенд╕ довелося б викласти не одну тисячу, але ж не у кожно╖ пан╕ ╓ спец╕альна гардеробна к╕мната, ╕ куди зручн╕ше збер╕гати потенц╕йн╕ шуби у вигляд╕ долар╕в. Бачила, як одна ╕з таких господинь життя кинула нову дорогу р╕ч прямо у контейнер, в саме багно, на дно, а пот╕м ╕з задоволенням спостер╕гала, як за нею ледь на стрибнула сл╕дом якась б╕долага, бо хто ж поважа╓ тих, кого не поважа╓ ╕ держава-мати?
Я теж маю до см╕тника додатковий ╕нтерес ╕ ходжу туди не лише вивчати життя, але й по дрова. Вл╕тку, п╕д час ремонт╕в, вони тут практично не переводяться. А задекларована найдешевша ц╕на на них у л╕сових господарствах, що вважа╓ться соц╕альною, - близько двох з половиною тисяч рубл╕в за кубометр. Тож, аби перезимувати, лише за дрова треба викласти близько 10 тисяч рубл╕в.
Справля╓ться враження, що живемо ми сьогодн╕ у якомусь перевернутому св╕т╕, де дорого нав╕ть те, що не кошту╓ зовс╕м н╕чого ╕ вивозиться сотнями тонн та знищу╓ться, а дешевою ╓ лише людська праця: скаж╕мо, поштарка, що тяга╓ важку сумку ╕ з ризиком для здоров'я й життя розносить пенс╕╖, одержу╓ менше за ╖╖ м╕н╕мальну суму – 8 тисяч рубл╕в на м╕сяць. Молодшому та середньому медичному персоналу й за нею не ув╕гнатися – дехто з них ма╓ зарплату т╕льки-но у 5 тисяч рубл╕в. Та на цю суму значно легше назбирати за 2–3 дн╕ дров ╕ продати! А ще можна «продавати» як╕сь господарськ╕ послуги, як це пропону╓ться в газетах оголошень.
Дехто шука╓ кл╕╓нт╕в ╕ без посередництва преси. ╤ таким людям можна було б лише низько вклонитися, якби вони були людьми у повному розум╕нн╕ цього слова. А то ж наслухалися реклами в супермаркетах та по телебаченню, де 200 грам╕в ковбаси можна придбати «всього» рубл╕в за 300, а квартиру у необжитому район╕ «усього» за 7 м╕льйон╕в, ╕ сп╕вають тих же п╕сень.
«Всього» за 22 тисяч╕, по «акц╕╖» та ╕з великого людинолюбства компан╕я молодик╕в запропонувала мен╕ зам╕нити дерев'яну огорожу такою ж дерев'яною, а ╖╖ не б╕льше 10 метр╕в. Сказати, що насправд╕ я про все це думаю, було якось соромно, ╕ я нажила проблему – чолов╕ки почали регулярно телефонувати ╕ ледь не силом╕ць нав'язувати мен╕ р╕зноман╕тн╕ послуги на таких же «п╕льгових» умовах. Одного разу, не заставши мене вдома, вони атакували мою 98-р╕чну мат╕р, яка поскаржилася, що прот╕ка╓ дах. Заявку було прийнято, оглянуто об'╓кт роб╕т, названо приблизну варт╕сть. А коли перелякана мати втекла в хату, молодики роз╕брали димар ╕ заклали димох╕д, а також порозсували черепицю, аби вода вже не крапала, а текла струмком, ╕ в╕дмовитися в╕д ╖хньо╖ допомоги стало просто неможливо.
Але про все це ми д╕зналися значно п╕зн╕ше, коли вдарили ранн╕ холоди ╕ дим з плити п╕шов у хату, а незабаром – й дощ. Як же було вчасно збагнути, що тепер можуть люди так орган╕зовувати соб╕ робоч╕ м╕сця з непоганою зарплатою? Хоча чому б ╕ н╕, адже ╓ у кого повчитися! Хтось дурить бабусю, хтось дурить державу – у кожного св╕й р╕вень.
Скаж╕мо, в прес╕ промайнуло пов╕домлення про д╕яч╕в з ╕нновац╕йного центру «Сколково», котр╕ за два роки отримали десятки м╕льярд╕в бюджетних кошт╕в на розробку ╕ запровадження нових технолог╕й, що мають не лише повернути витрачене, але й дати сутт╓вий прибуток. Освоювати грош╕ почали, як ╕ ведеться, ╕з зарплат, середня з них становить «всього» 469,4 тисяч╕ рубл╕в на м╕сяць. Додаткове ф╕нансування склали гранти, як╕ д╕лили пом╕ж собою на вза╓мовиг╕дних умовах, а ось новонароджен╕ ╕нновац╕╖ так ╕ залишалися без застосування, ймов╕рно, тому, що не мають належно╖ ц╕нност╕. Ситуац╕╓ю зац╕кавилася Рахункова палата, яка ╕ винесла «см╕ття з хати».
«Оказалось, что 47 участников проекта, получивших гранты на на общую сумму 1,5 млрд. рублей, не имели в 2013–2015 годах вообще никакой выручки» - констату╓ «Московский комсомолец». Схожим був ефект ╕ в╕д вкладених майже 85 млн. в ╕нновац╕йну д╕яльн╕сть ТОВ «Протекшен Технолодж╕ Ресеч», ТОВ «Сп╕р╕т нав╕гац╕я» та ТОВ «Уральська виробнича компан╕я». Та для мене найц╕кав╕ше те, що тут нема╓ кого ╕ за що картати тим б╕льше - карати, бо н╕хто не винен, що чи╖сь винаходи не користуються попитом. ╤ н╕хто не насм╕литься цих людей, котр╕ «роздо╖ли» рос╕йський бюджет не «раз, два, три», назвати аферистами. А чому б не «роздо╖ти» на дв╕ пенс╕╖ якусь там майже стор╕чну бабусю?
Однак поступово негатив у масах накопичу╓ться ╕ д╕ста╓ вже до само╖ гори. Як св╕дчить «Левада-Центр», за останн╕й р╕к дов╕ра до уряду знизилася удв╕ч╕ – ╕з 45% до 26% опитаних. Схож╕ цифри характеризують ╕ ставлення до Державно╖ Думи. На плаву трима╓ться поки що лише президент, та ╕ той втратив 6% сво╖х шанувальник╕в. Нав╕ть «найправдив╕ша» «Крымская правда» зазнача╓, що Державною Думою «в поправках закреплено ухудшение прогноза по дефициту бюджета до 3,7 ВВП», ╕ в╕н зр╕с ╕з запланованих 2,3 трлн. рубл╕в до 3 трлн. (тож, як бачимо, «роздо╖ли» його на славу!).
Наск╕льки реальною ╓ ситуац╕я щодо людських настро╖в – нев╕домо. Але якби опитування в╕дбувалося б╕ля см╕тника, думаю, не пожал╕ли б ╕ президента…

Тамара СОЛОВЕЙ
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 28.10.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17547

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков