Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 04.11.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 04.11.2016
REUTERS: УКРА╥НЦ╤ ШОКОВАН╤ ДЕКЛАРАЦ╤ЯМИ ЧИНОВНИК╤В

Антикорупц╕йна реформа в Укра╖н╕, яка зобов'язала чиновник╕в задекларувати сво╓ багатство онлайн, показала величезну р╕зницю м╕ж багатством пол╕тик╕в ╕ тих, кого вони представляють.
Одн╕ задекларували м╕льйони долар╕в гот╕вкою. ╤нш╕ – особистий автопарк дорогих автомоб╕л╕в, колекц╕ю швейцарських годинник╕в ╕ д╕амант╕в, а також велик╕ д╕лянки земл╕. Ц╕ одкровення можуть ще б╕льше п╕д╕рвати дов╕ру до влади в укра╖нц╕в, середня зарплата яких становить 200 долар╕в в м╕сяць. Про це пише ZN.ua з посиланням на Reuters, нагадуючи, що прем'╓р-м╕н╕стр Володимир Гройсман, який пор╕вняв подачу декларац╕й ╕з стрибком з л╕така, задекларував 1,2 м╕льйона долар╕в ╕ 460 тисяч ╓вро гот╕вкою, а також колекц╕ю дорогих годинник╕в. Але укра╖нський прем'╓р, як виявилося, не ╓диний серед чиновник╕в, хто в╕дда╓ перевагу збер╕ганню сво╖х грошей гот╕вкою, за межами банк╕всько╖ системи Укра╖ни. ╤нформац╕йне агентство Reuters п╕драхувало, що, зг╕дно з декларац╕ями, 24 члени укра╖нського уряду разом волод╕ють 7 м╕льйонами долар╕в лише гот╕вкою. А декларац╕╖ двох брат╕в з фракц╕╖ Петра Порошенка – Богдана та Ярослава Дубневич╕в - св╕дчить, що у них ╓ 26 м╕льйон╕в долар╕в, ╕ це теж лише те, що вони не тримають на банк╕вських рахунках. "Коли м╕н╕стр економ╕ки каже, що близько 60% економ╕ки у т╕н╕, то це можна пояснити к╕льк╕стю гот╕вки, заре╓стровано╖ державними службовцями, чиновниками ╕ депутатами", - сказав виконавчий директор George Soros's International Renaissance Foundation Тарас Качка. "Це в╕дображення стану нашого сусп╕льства", - додав в╕н.
М╕н╕стр юстиц╕╖ Павло Петренко, який задекларував м╕льйон долар╕в на рахунках у банках та 500 тисяч долар╕в гот╕вкою, пояснив таке явище недов╕рою до укра╖нських банк╕в. "Звичайно, для кра╖н ╢С збер╕гання гот╕вки вигляда╓ нецив╕л╕зовано. Але це пов'язано з тим фактом, що банк╕вська система, м'яко кажучи, в не дуже хорошому стан╕. Це проблема для багатьох укра╖нц╕в, як╕ втратили сво╖ заощадження в банках", - сказав в╕н.
Подача електронних декларац╕й повинна була показати добру волю чиновник╕в до розм╕щення сво╖х ф╕нанс╕в п╕д нагляд сусп╕льства, ╖х готовн╕сть нести в╕дпов╕дальн╕сть ╕ рухатися подал╕ в╕д бюрократичних практик, як╕ дозволяли заховати багатство, отримане через кум╕вство ╕ хабарництво. Але громадськ╕сть була шокована екстравагантним стилем життя, який виявили численн╕ декларац╕╖. "Ми не оч╕кували, що це буде наст╕льки поширеним феноменом серед державних чиновник╕в. Мен╕ важко уявити ╓вропейського пол╕тика, який вклада╓ грош╕ у колекц╕╖ вин варт╕стю понад 10 тисяч долар╕в", - циту╓ видання голову неурядового центру антикорупц╕йно╖ д╕╖ В╕тал╕я Шабун╕на.
Багато чиновник╕в тягнули до останнього моменту з публ╕кац╕╓ю сво╖х декларац╕й. "Я особисто погано себе почуваю, так, як почува╓ себе хтось, кого побили, ╕ тому йому погано. У мене не було ╕люз╕й щодо нашо╖ пол╕тично╖ ел╕ти ╕ чиновник╕в. Але все одно, це виходить за вс╕ меж╕", - написав укра╖нський волонтер Роман Доник на стор╕нц╕ в Facebook.
Б╕льш╕сть укра╖нц╕в постраждали в╕д економ╕чно╖ кризи, яка почалася п╕сля Майдану ╕ вторгнення Рос╕╖ в Крим ╕ Донбас. Курс нац╕онально╖ валюти впав до 25 гривень за долар, хоча у 2013-му тримався на р╕вн╕ 8 гривень. А ц╕ни на енергонос╕╖ п╕дскочили через програми економ╕чних реформ МВФ. Св╕ж╕ одкровення чиновник╕в можуть посилити громадське невдоволення прогресом реформ.
Антикорупц╕йн╕ в╕домства кажуть, що тепер будуть перев╕ряти декларац╕╖. Але незважаючи на те, що було подано близько 100 тисяч документ╕в, нев╕домо, як надовго затягнеться цей процес.
Система е-декларац╕й розпочала роботу з 1 вересня 2016 року. Як пов╕домляв УН╤АН, 30 жовтня завершився перший етап подання електронних декларац╕й за 2015 р╕к для суб'╓кт╕в декларування, як╕ займають в╕дпов╕дальне та особливо в╕дпов╕дальне становище.

***
Польська ╕нтернет-сп╕льнота, як ╕ укра╖нська, шокована е-декларац╕ями укра╖нських можновладц╕в. Про це пов╕домив гендиректор "Укрзал╕зниц╕" Войцех Бальчун у Facebook.
"Читаю польський Фейсбук. Польська ╕нтернет-сп╕льнота, як ╕ укра╖нська, у шоц╕. Т╕льки, якщо укра╖нська не добира╓ сл╕в, то польська не може ╖х знайти. ╤ це ще слабко сказано. Е-декларац╕╖ укра╖нських можновладц╕в бачать не лише в Укра╖н╕. Щойно з Варшави, особисто в╕дчув тамтешню реакц╕ю ╕ настро╖. ╤ не ризикнув би, нав╕ть приблизно, переказувати враження поляк╕в в╕д задекларованих м╕льярд╕в у панчохах, приватних церков, антиквар╕ату, годинник╕в, автомоб╕л╕в", - написав в╕н.
Бальчун зауважив, що чиновники тепер повинн╕ будуть розказувати про походження сво╖х статк╕в.
"Покажи мен╕ свою е-декларац╕ю, ╕ я скажу – хто ти. Тепер укра╖нц╕ мають право так сказати. А урядовець половину прес-конференц╕╖ змушений розпов╕дати про походження сво╖х статк╕в. Укра╖нська верс╕я "Форбс" втрача╓ свою актуальн╕сть", - наголосив в╕н.

***
Оприлюднен╕ п╕д час електронного декларування статки чиновник╕в ╕ законодавц╕в ╓ неймов╕рно важливим кроком до прозорост╕. Однак, тепер декларанти повинн╕ пояснити походження задекларованого майна, щоб уникнути соц╕ального вибуху. Таку думку висловила на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook журнал╕стка «Голосу Америки» Мирослава Гонгадзе.
«Кра╖ни, як╕ зобов’язують сво╖х чиновник╕в оприлюднювати такого роду ╕нформац╕ю, ╓, за даними Св╕тового Банку, менш корумпованими. Укра╖на серед небагатьох кра╖н, яка зобов’язала чиновник╕в ╕ вищого ╕ середнього рангу це зробити. 43 з 176 кра╖н св╕ту зг╕дно даних Св╕тового Банку ввели систему в╕дкритих даних, серед них кра╖ни Балтики, Румун╕я, Великобритан╕я.
Водночас оприлюдненням даних про багатство чиновник╕в не можна обмежитись, дал╕ ма╓ бути крок розсл╕дування джерел отриманого майна. ╤сну╓ ризик соц╕ального вибуху, якщо п╕сля оприлюднення вс╕х цих статк╕в не буде жодних розсл╕дувань, пояснень про походження майна, судових справ, покарань», – наголосила Мирослава Гонгадзе.
http://zik.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 04.11.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17580

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков