Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4442)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4115)
Українці мої... (1657)
Резонанс (2107)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1842)
Крим - наш дім (1022)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (305)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (201)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…


ОС╤ДЛАЮ КОНЯ…
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2004 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 20.02.2004
ШЛЯХ ДО ДУХОВНОСТІ
Марина ЖАГЛІНА.

Марнота, жадібність і жорстокість, байдужість, заздрість метастазами проникають у серця і душі людей, намагаючись опанувати ними, перетворюючи людське життя в сюрреалістичний абсурд, позбавляючи сенсу існування.
У цій жорстокій боротьбі люди, наділені даром творчості, немов трепетні свічки горять, спалюючи себе, даруючи сяйво свого таланту, позначаючи справжній сенс життя.
Для художника немає нічого більш приємного і водночас нестерпного, ніж втілення своїх творчих ідей у художній образ, за допомогою якого він передає енергетику своєї душі глядачу. На шляху створення візуальних образів шукає майстер творчих "союзників". Ними можуть стати фарби, папір, дерево, метал, мармур і навіть вогонь і глина.
В Україні гончарне мистецтво відоме ще з X - XIII століть. Керамічні художні вироби, створені з глини, називають теракотою (від італійського terracotta - випалена земля).
26 січня в Сімферополі у Кримському етнографічному музеї відкрилася персональна виставка феодосійського художника Миколи Павловича Деменчукова (на фото вгорі) "Мистецтво, народжене вогнем". На виставці представлені керамічні вироби вільного формостворення із задимленням замість полив - один з найдревніших прийомів роботи (вироби піддаються дворазовому випалу і задимленню).
Роботи М. Деменчукова відрізняються тим, що в них втілені традиції різних народів, у тому числі кримських. Кераміка майстра легка й ажурна.
 - Миколо Павловичу, де Ви навчалися і у кого?
 - Я навчався тільки з літератури по кераміці, працюючи в профтехучилищі. Учнів треба було чимось зацікавити. Я разом з ними почав працювати з глиною. Пізнавав секрети майстерності разом зі своїми учнями. Ось так кераміка стала справою мого життя.
- А чому саме глина, а не будь-який інший матеріал?
- Це найдоступніший матеріал, до того ж він мені до душі. Відкрию вам маленький секрет. Я думаю, що моє прізвище колись не зовсім правильно записали. Можливо, воно звучало як "Димчуков", від слова "дим", а не Деменчуков. Може, саме тому мені так подобається техніка задимлення в кераміці. Вона така природна.
Керамічні вироби майстра об'єднані в різні комплекси. У серії робіт "Повернення до минулого" представлені вази, глечики, кумани, створені за грецькими, українськими, золотоординськими, вірменськими мотивами. У комплексі "Старе місто" представлені дивні аромолампи у вигляді середньовічних замків, китайських пагод, черепичних будиночків, казкових хатинок, карет, колодязів.
- У "Старому місті" зібрана велика кількість мотивів з усіх кінців світу. Розкажіть, будь ласка, про ці роботи.
- Цей будиночок, наприклад, виготовлений за мотивами печерних міст Чуфут-Кале Криму, де жили ченці (див. фото). Я уявив, які могли б бути печерні будиночки, якби в них жили люди.
- До речі, про ченців. Найзагадковіша, незвичайна у своїй суворій виразності робота "Шлях до духовності" (див. фото) просто притягує до себе. Що дало поштовх створенню "Шляху..."?
- Це мистецтвознавці назвали її "Шлях до духовності", я її називаю "Висота самотності". Часто слухаю музику, коли працюю в майстерні. Музика створює певні настрої, стан душі. Художник дуже часто в процесі втілення задуму буває на самоті. Заглиблюється у свою філософію, думки. Для навколишніх він виглядає як аскет, чернець, що перебуває у своєму світі. Я спробував передати цей настрій об'ємно. Але це дійсно шлях до духовності, а не до самотності.
Особливе місце у виставці майстра займають аромолампи у вигляді різних звірят: лукавих мавп, мудрих сов, черепах-плетух, жаб, жуків, овець (див. фото "Вівця біля тину") і т. д. Художня виразність, емоційність притаманні цим роботам. У них - жива енергетика душі, тонке почуття гумору, любов до природи і життя.
- Чи є у Вас учні?
- Я зараз не викладаю, працюю в майстерні, але у мене є учні. Це, насамперед, мої дочка і син. Дмитро теж займається керамікою. Він
лауреат всеукраїнського конкурсу "Зоряна надія". Так що послідовники у мене є.
Микола Деменчуков представив на виставці не тільки кераміку, а й живописні роботи. Пейзажі майстра струменіють світлом, наповнені відчуттям повітря (див. фото "Яхти"), торжества дбайливо збереженої природи. Роботи Миколи і Дмитра Деменчукових експонувалися на виставках різних міст Криму і за кордоном. І це не дивно. Художники увібрали в себе традиції і стилі творчості народів різних національностей. Тому кожний глядач знаходить для себе щось дуже знайоме, миле очам, рідне.
Від побаченого на виставці душа наповнюється теплом і вірою в те, що світ, створений для людини, - прекрасний, що немає в ньому місця для агресії і зла, тому він - нескінченний. Але тільки творчість здатна розкрити цю істину життя і вказати людству шлях до духовності.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 20.02.2004 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1759

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков