Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 04.11.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 04.11.2016
ЛЕГЕНДИ ДЕКЛАРАЦ╤Й. ХТО ПРИГОЛОМШИВ УКРА╥НУ СВО╥МИ СТАТКАМИ

"Люди, як╕ голосують за злод╕╖в, зрадник╕в ╕ шахра╖в, не ╓ ╖х жертвами. Вони сп╕вучасники". Джордж Оруелл

Як╕ тумбочки ╕ прим╕щення потр╕бн╕ для того, щоб збер╕гати десятки ╕ сотн╕ м╕льйон╕в гривень, долар╕в ╕ ╓вро гот╕вки? Де це краще робити?
Якщо можновладц╕ збер╕гають сво╖ заощадження в "кеш╕", то це означа╓, що над╕йних банк╕в в Укра╖н╕ зовс╕м нема?
А якщо глава Нацбанку ╕ колишн╕ банк╕ри в╕ддають перевагу доларам та ╓вро, то про яку дов╕ру до гривн╕ може йти мова?
Запуск e-декларування породив в умах укра╖нц╕в безл╕ч питань.
«Економ╕чна правда» склала список найб╕льш незвичайних декларац╕й чиновник╕в.

Еп╕зод 1. Трильйонер-комбат
Схоже, колишн╕й комбат "Айдару", а нин╕ народний депутат з групи "Воля народу" Серг╕й Мельничук вир╕шив пожартувати. Однак жарт виявився невдалим. Мельничук вказав у декларац╕╖, що в нього ╓ трильйон гривень гот╕вки. П╕зн╕ше його речники пояснили, що депутат пожартував, ╕ трильйона у нього нема.
П╕сля ознайомлення з "розк╕шними" декларац╕ями ╕нших чиновник╕в ця вигадка уже виглядала як знущання. Хоча ╕ без пояснень було зрозум╕ло, що в декларац╕╖ недостов╕рн╕ дан╕. Нараз╕ весь запас гривневих кошт╕в в Укра╖н╕ сяга╓ 355 млрд. грн., а обсяг гривнево╖ гот╕вки поза банками становить близько 290 млрд. грн.
Питання було лише в тому, це помилка чи св╕домий крок. Як в╕домо, за брехню в декларац╕╖ передбачена крим╕нальна та адм╕н╕стративна в╕дпов╕дальн╕сть.
Крим╕нальна наста╓ тод╕, коли недостов╕рн╕ в╕домост╕ в декларац╕╖ в╕др╕зняються в╕д достов╕рних на суму понад 250 м╕н╕мальних зарплат, тобто на 344,5 тис. грн.

Еп╕зод 2. Власник храму
А це вже не жарт: заступник голови парламентсько╖ фракц╕╖ "Блок Петра Порошенка" Анатол╕й Матв╕╓нко задекларував храм.
Серед об'╓кт╕в нерухомост╕, зазначених у його декларац╕╖, ╓ буд╕вля храму Усп╕ння Пресвято╖ Богородиц╕ у сел╕ Бирл╕вка Бершадського району В╕нницько╖ област╕.
Матв╕╓нко — один з небагатьох депутат╕в, хто був депутатом парламенту першого скликання. Кр╕м нього, таким статусом може похвалитися ще Юхим Звяг╕льський. Щоправда, якщо Звяг╕льський перебував у вс╕х скликаннях без винятку, то Матв╕╓нко пропустив друге та сьоме скликання.

Еп╕зод 3. Гот╕вков╕ брати Дубневич╕
За попередн╕ми п╕драхунками, ус╕ депутати задекларували майже 10 млрд грн, ╕ 70% ц╕╓╖ суми — гот╕вка. Народн╕ обранц╕ ладн╕ тримати "п╕д матрацами" сотн╕ м╕льйон╕в, хоче це, як м╕н╕мум, незручно. Банк╕вськ╕й систем╕ вони не дов╕ряють.
Так, народн╕ депутати в╕д БПП Богдан та Ярослав Дубневич╕ вказали у сво╖х електронних декларац╕ях значн╕ суми гот╕вкових кошт╕в у р╕зних валютах. На двох нардепи з Льв╕вщини тримають у гот╕вц╕ понад 578,4 млн. грн. з врахуванням гот╕вки, задекларовано╖ дружиною Богдана Дубневича — понад 715 млн. грн.
На банк╕вських рахунках Дубневич╕в ф╕гурують значно менш╕ суми. Кр╕м того, на Богдана Дубневича та член╕в його с╕м'╖ заре╓стровано 409 об'╓кт╕в нерухомого майна. Ярослав Дубневич ╕з с╕м'╓ю волод╕ють 273 об'╓ктами нерухомост╕. Дубневич-молодший також задекларував 51 об'╓кт незавершеного буд╕вництва.
Як в╕домо, низка пов'язаних з Дубневичами людей працю╓ на кер╕вних посадах в "Укрзал╕зниц╕". Компан╕╖, пов'язан╕ з братами, виграють м╕льйонн╕ тендери на УЗ.
Близько року тому ЕП писала, як голова ком╕тету парламенту з питань транспорту Ярослав Дубневич разом з ╕ншими льв╕вськими депутатами блокували конкурс з обрання кер╕вника аеропорту "Льв╕в", намагаючись просунути "свого" кандидата.

Еп╕зод 4. Банк╕р, який не любить банки
Недолюблю╓ банки ╕ депутат з БПП Руслан Демчак. В╕н задекларував 133 млн. грн. у гот╕вц╕. Коли людина, яка ма╓ сол╕дний досв╕д у банк╕вськ╕й сфер╕, трима╓ в гот╕вц╕ таку велику суму, це повинно насторожувати. Демчаку ран╕ше належав "Ерде банк", який у 2012 роц╕ визнали неплатоспроможним.
Депутат не втрача╓ ╕нтерес до сектора. ЗМ╤ писали, що корпорац╕я "Укра╖нська б╕знес-група" (UBG), яка належить Демчаку, хот╕ла купити перех╕дний банк, створений Фондом гарантування вклад╕в на баз╕ збанкрут╕лого "Омега банку".

Еп╕зод 5. Пом╕щик Нас╕ров
Голова Державно╖ ф╕скально╖ служби Роман Нас╕ров перевершив ус╕ оч╕кування громадськост╕. Хто ще може похвалитися волод╕нням частини села? Чиновник задекларував п'ять д╕лянок в Козин╕ (Обух╕вський район, Ки╖вська область). Це головний "ел╕тний" напрямок, який можновладц╕ облюбували ще з час╕в Кучми.
Голова ДФС також волод╕╓ 20 земельними д╕лянками в сел╕ Колич╕вка Черн╕г╕всько╖ област╕. Це мальовниче м╕сце поряд з р╕чкою Десна. Загальна площа д╕лянок у Колич╕вц╕ — 283 093 кв м. До слова, оф╕ц╕йн╕ меж╕ Колич╕вки — близько 185 га. Отже, Нас╕ров волод╕╓ 1/6 площ╕ с╕льських земель.
"Склада╓ться враження, що Нас╕ров придбав соб╕ частину села з населенням 1,5 тис жител╕в", — пише на сво╖й Facebook-стор╕нц╕ журнал╕ст Олександр Л╓менов.
Тепер про житлову нерухом╕сть: квартира в Ки╓в╕ площею 157 кв. м ╕ три квартири, записан╕ на дружину: 66 кв. м, 86 кв. м та 79 кв. м. Голова ДФС також ма╓ два будинки у Ки╖вський област╕: у Козин╕ (414 кв. м) та В╕т╕ Поштов╕й (199 кв. м).
Кр╕м того, Нас╕ров задекларував 1,16 млн. дол, 450 тис. ╓вро та 4,35 млн. грн. гот╕вки. ╢ гот╕вка ╕ в дружини: 320 тис. дол, 240 тис. ╓вро та 3,1 млн. грн. На рахунках у банках в╕н трима╓ значно менше кошт╕в. Зв╕сно, це не 700 млн. грн. Дубневич╕в та 133 млн. Демчака, але нав╕що голов╕ ДФС ст╕льки "кешу"?

Еп╕зод 6. Нав╕що в╕н продав Rolls-Royce
Мабуть, ус╕ пам'ятають, як народний депутат В'ячеслав Константиновський продав св╕й Rolls Royce за 2,5 млн. грн., як╕ витратив на допомогу пораненим та куп╕влю спорядження для арм╕╖. Про це в╕н, зокрема, розпов╕дав газет╕ "Факти" та пот╕м використав цей факт у передвиборн╕й кампан╕╖.
Проте п╕сля перегляду його декларац╕╖ виника╓ ╕нше запитання: нав╕що в╕н узагал╕ продавав дорогу машину, якщо його статки дозволяють ф╕нансувати ц╕лу арм╕ю. Позафракц╕йний депутат задекларував 14,7 млн. дол. гот╕вкових кошт╕в. З повним списком його майна, яке виклика╓ не менший подив, можна ознайомитися тут - http://www.pravda.com.ua/news/2016/10/29/7125202/

Еп╕зод 7. Не храмом ╓диним
Депутат з фракц╕╖ Олега Ляшка Андр╕й Лозовий задекларував в╕с╕м картин, п'ять годинник╕в (Ullyse Nardin, Perrelet, Romain Jerome, Zenith), колекц╕ю вин (186 пляшок), голландськ╕ та англ╕йськ╕ мебл╕ 19 стол╕ття.

Кр╕м того, в декларац╕╖ Лозового — 72 ╕кони, 32 одиниц╕ холодно╖ збро╖ 19-20 стол╕ть, а також хрест-енколп╕он з╕ Святими мощами 13 стол╕ття. Як засв╕дчили декларац╕╖, так╕ колекц╕╖ — норма для б╕льшост╕ парламентар╕в.

Еп╕зод 8. Збройний барон Шуфрич
Народний депутат ╕з фракц╕╖ "Опозиц╕йний блок" Нестор Шуфрич у 2015 роц╕ задекларував 25 млн грн гот╕вкою, 71 старовинну книгу, колекц╕ю живопису (287 одиниць), колекц╕ю старовинного фарфору (121 предмет), 17 годинник╕в.
Здавалося б, за м╕рками заданого тренду — скромн╕ досягнення. Приголомшу╓ колекц╕я збро╖: 156 одиниць вогнепально╖ та 568 одиниць холодно╖.

Еп╕зод 9. В╕ддан╕сть рублю
Народний депутат, сп╕вголова фракц╕╖ "Опозиц╕йний блок" та колишн╕й "рег╕онал" Юр╕й Бойко задекларував скромн╕ доходи. На його рахунках — 31 385 дол. Власницею основних актив╕в, розм╕щених у банках, ╓ дружина. В╕ра Бойко ма╓ заощадження у гривн╕ — 32,14 млн., та в рублях — 6,714 млн.
Кр╕м того, подружжя сп╕льно волод╕╓ 300 тис. грн., 25 тис. дол. та 15 тис. ╓вро. Причому, 80% вказаних сум належать дружин╕. Загалом декларац╕я Бойка — одна з небагатьох, де можна зустр╕ти заощадження в рос╕йськ╕й валют╕.

Еп╕зод 10. "Чьотко" патр╕отка
Голова НБУ Валер╕я Гонтарева не дов╕ря╓ гривн╕. Вона в╕дда╓ перевагу американським доларам. Зг╕дно з декларац╕╓ю, на ╖╖ рахунку в ПАТ "Державний експортно-╕мпортний банк Укра╖ни" — 1,831 млн. дол., в Ощадбанку — 61,9 тис. грн.

Еп╕зод 11. Годинник в╕д Святого Миколая
Жарт╕вник╕в серед декларант╕в виявилося чимало. До трильйон╕в Мельничука та вил Ляшка дода╓ться годинник Володимира Парасюка. Судячи з декларац╕╖ останнього, задекларований годинник йому прин╕с Святий Миколай.
В граф╕ "опис майна" зазначено: "Годинник. Подарунок. P.S. Прин╕с Святий Миколай. Але точно сказати не можу, бо я спав".
Також 9 липня 2015 року Парасюк отримав у подарунок телефон Apple iPhone 6s. Кр╕м того, в╕н задекларував планшет Apple iPad Air 2.
На рахунку в Приватбанку Парасюк трима╓ 5 044 долта 1 293 грн. Ще 6 тис. дол. в╕н збер╕га╓ у гот╕вц╕.

Еп╕зод 12. Борц╕ з корупц╕╓ю та ╕нш╕ "церковн╕ миш╕"
Тепер про статки правоохоронц╕в, як╕ повинн╕ перев╕ряти д╕яльн╕сть чиновник╕в. Пор╕вняно з б╕льш╕стю попередн╕х ф╕гурант╕в списку вони живуть в ╕ншому св╕т╕.
Кер╕вник Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури Назар Холодницький задекларував 53 тисяч дол 12 тис. ╓вро ╕ 50 тис. гривень гот╕вкових кошт╕в.
Зг╕дно з документом, Холодницький оренду╓ к╕мнату в гуртожитку у Вишневому. В╕н також задекларував квартиру у Вишневому Ки╖всько╖ област╕ на 61,1 кв. м, власницею яко╖ зазначена Мар╕я Холодницька.
Його колега — директор НАБУ Артем Ситник — ма╓ квартиру в Броварах, 250 тис. грн. ╕ 10 тис. дол. гот╕вкою.
http://www.epravda.com.ua

ТИМ ЧАСОМ…
МЕР БАХМУТА ЗАДЕКЛАРУВАВ… ТУАЛЕТ

М╕ський голова Бахмута Донецько╖ област╕ Олекс╕й Рева задекларував туалет у сел╕ Богдан╕вка. Ц╕ дан╕ в╕н вн╕с до системи електронного декларування майна та доход╕в держслужбовц╕в. Мер зазначив, що йому належить 100% прав власност╕ на туалет площею 3,5 кв. м.
У тому ж сел╕ Рева волод╕╓ будинком, земельною д╕лянкою, лазнею та сара╓м.
Кр╕м того, у нього ╓ п'ять рушниць, три газових п╕столети ╕ два караб╕ни.
Також мер Бахмута задекларував годинник марки HUBLOT ╕ автомоб╕ль Land Rover 2010 року випуску.
За 2015 р╕к Рева на посад╕ м╕ського голови Бахмута заробив 154,3 тис. грн. Як в╕дсотки в╕н вказав у декларац╕╖ понад 22 тис. грн. Пенс╕я становила 19,6 тис. грн.
На рахунках мера в банках $58 тис., €50 тис. ╕ 12 тис. грн.
http://gazeta.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 04.11.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17598

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков