Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 04.11.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 04.11.2016
ЦЕ ПРОСТО Е-КСПЕРИМЕНТ НАД УС╤МА НАМИ. П╤СЛЯМОВА ДО ШОКУ

Критики скажуть, що тако╖ бузув╕рсько╖ оголеност╕ нема╓ н╕де в св╕т╕. Але нам вона потр╕бна!
Це всього лише Експеримент. З област╕ цив╕л╕зац╕йно╖ психолог╕╖ (якщо ╓ така). Такий соб╕ «жук у мурашнику». Саме для чистоти експерименту його гранично загострили та не дозволили (пам'ята╓те застереження посл╕в велико╖ с╕мки!) в╕тчизнян╕й пол╕тичн╕й ел╕т╕ його н╕велювати, вихолостити, «замутити».
Ран╕ше «мутити» вдавалося. Нав╕ть численн╕ «майдани» не заважали. У наш╕й мутн╕й коп╕╖ з ще б╕льш мутного «рос╕йського св╕ту» по-╕ншому не виходило. А ось спадко╓мц╕ Левенгука звикли все препарувати в яскравому св╕тл╕ та п╕д окуляром м╕кроскопа. ╤ дали можлив╕сть укра╖нському сусп╕льству у нього подивитися.
╤ ми побачили багато чого. Тарган╕в у головах нашо╖ ел╕ти. Ознаки дисфункц╕╖ морал╕. Вивихи св╕тогляду. Кам╕нчики в печ╕нц╕ (шл╕фован╕), п╕сок у нирках (золотий)...
Експеримент дав нам нов╕ знання. Ми з'ясували, що позашляховики ел╕т╕ потр╕бн╕ тому, що нема╓ дор╕г, а ╓ т╕льки «недодороги» (як ╓ «недоподатки» та «недов╕йна»), що квартири вм╕ють л╕тати зграями в╕д одного плем╕нника до ╕ншого, а д╕аманти в сейфах тримають не т╕льки «продажн╕» прокурори, але й неп╕дкупн╕.
╤ беруть у борг не т╕льки нов╕ «антикорупц╕онери», але й стар╕ корупц╕онери. ╤ що, виявля╓ться, наша кра╖на не така вже й б╕дна, як ми про це говоримо на кожному перехрест╕. А у окремих випадках зовс╕м не б╕дна.
╤ багато доведеться для себе в╕дкрити. Що значить ╖здити на чуж╕й машин╕ за договором про безоплатне користування»? Або жити в квартир╕, яка тоб╕ не належить, ╕ ти ╖╖ не оренду╓ш, ╕ це не квартира тво╖х р╕дних – ти в н╕й «просто живеш»?
╤ як це - мати у приватн╕й власност╕ церкву?
Або Радомисльський замок? Або картину Ботт╕челл╕? ╤ нащо ст╕льки годинник╕в? ╤ ст╕льки гот╕вки?!!
╤ серйозн╕, уб╕лен╕ сивиною експерти будуть видавати сво╖ верс╕╖: ╕ прост╕ (як бритва Оккама), або консп╕ролог╕чн╕ (за Деном Брауном). Перш╕ – про те, що це грош╕ на випадок арешту рахунк╕в, на адвокат╕в ╕ заставу в суд╕, а може ╕ для втеч╕ за кордон. Друг╕ – що ц╕ суми фейков╕, нема╓ у них таких грошей, ╕ вони накручують цифру, щоб сховати за нею майбутн╕ неврахован╕ доходи.
Хоча все, швидше за все, нав╕ть прост╕ше, н╕ж у В╕льяма Оккамського. ╤сторики в╕дм╕тили погану схильн╕сть нац╕ональних ел╕т, як╕ зв╕льнилися з колон╕й – бажання витрачати грош╕ на розк╕ш, ╕ небажання ╕нвестувати в розвиток власно╖ економ╕ки.
Це не банальне «жлобство», як хтось встиг охрестити навал гот╕вки. Не жад╕бн╕сть та нев╕гластво. Це – г╕рше.
Запасаючись кешем, скуповуючи предмети розкош╕, ел╕та демонстру╓ свою зневагу до перспектив нац╕онально╖ незалежност╕, нев╕ру в не╖. Вона намага╓ться п╕дстрахуватися на випадок повернення Януковича, ре╕нкарнац╕╖ ╕мпер╕╖ або нового Майдану. Вона передбача╓ можлив╕сть поразки та накопичу╓ ресурс для ем╕грац╕╖ та життя в ╕нш╕й кра╖н╕. Як нев╕рна дружина з╕ Старого запов╕ту, в передчутт╕ екстреного розлучення, вона все сво╓ золото намага╓ться унести на соб╕. ╤ це вже не просто «зрада», це - здача нашого майбутнього, майбутнього наших д╕тей.
Ф╕гуранти виправдовуються: у великих грошах нема╓ н╕чого поганого, зах╕дний протестантизм вбача╓ в них ознаку богообраност╕, ╕ це запорука усп╕шност╕ ╢вропи та США. Але чи багато чого досяг би Зах╕д, ховаючи м╕льйони в городах ╕ п╕дземних сейфах? Тому справа не в багатств╕. А у тому, на що його витрачають – на створення робочих м╕сць для свого народу, нових технолог╕й, ново╖ збро╖ для арм╕╖ або на нов╕ яхти та мерседеси?
Це не приватна справа ел╕ти, куди вона витрача╓ грош╕ в╕д свого б╕знесу, це питання виживання нац╕╖.
Ел╕т╕ треба подивитися в оч╕ народу та порозум╕тися. ╤ у цьому поляга╓ одна з ц╕лей розгорнутого Заходом на наш╕й територ╕╖ експерименту.
З м╕льйонами п╕д пахвою вже не розчулиш народ, по╖даючи землю з парламентсько╖ трибуни. Не зможеш розказувати про в╕чну ц╕нн╕сть в╕рш╕в Л╕ни Костенко, вишиванок ╕ нац╕онального прапора. Не зможеш плакати над вмираючими в╕д голоду та холоду пенс╕онерами. Не зможеш лаяти уряд через погане ф╕нансування науки та медицини. Не зможеш закликати йти, затягуючи паски, у св╕тле майбутн╓ осв╕чено╖ ╢вропи.
Ел╕т╕ доведеться зламати себе у соб╕, ╕ спробувати жити з чистою сов╕стю. ╤, якщо того вимага╓ народ, - под╕литися брюликами та антиквар╕атом з кра╖ною, яка веде виснажливу в╕йну. Так, як це робила британська аристократ╕я у Другу св╕тову. А якщо шкода брюлик╕в, то сказати в╕дкрито: ми вас обдурювали та будемо обдурювати, бо насправд╕ ми - парт╕я шахра╖в ╕ злод╕╖в, ╕ наша мета - пограбування кра╖ни, ╕ ми вам розпов╕мо, як це усп╕шн╕ше робити. ╤ у тако╖ парт╕╖ знайдеться св╕й електорат, не сумн╕вайтеся.
Ел╕та поки бариться, вона ще не вир╕шила. Але експериментатори з ц╕кав╕стю чекають на реакц╕ю. В╕д того, якою вона буде, залежать ╖хн╕ д╕╖: робити ставку на Укра╖ну як частину ╢вропи або махнути рукою ╕ повернути Пут╕ну....
Вт╕м, це лише одна з ц╕лей експерименту. Друга панель - це тест-драйв для величезно╖ та розгалужено╖ системи боротьби з корупц╕╓ю, яку Зах╕д наш╕й ел╕т╕ насильно нав'язав ╕ в яку вклав ст╕льки прац╕ та грошей. Така, що народжувалася в муках, яку багато хто засуджу╓ за гром╕здк╕сть, пожирання нею неймов╕рно╖ к╕лькост╕ грошей, вона, нарешт╕, повинна проявити себе. Робити вигляд, що нема╓ доказ╕в, вже не можна.
Час Ситника, Холодницького, Корчак, ╕ майбутн╕х Антикорупц╕йного суду та Держбюро розсл╕дувань – настав. ╤ вс╕ ми скоро зрозум╕╓мо: або перед нами люди, як╕ ризикнули головою заради майбутнього кра╖ни, або високооплачуван╕ пустушки.
А ╓ ще й третя панель експерименту. Це реакц╕я укра╖нського сусп╕льства. Що воно зробить: вийде на Майдан, завалить запитами НАБУ та НАЗК, ╕ публ╕кац╕ями ЗМ╤? Чи буде вимагати тюремних терм╕н╕в, страти або штраф╕в для винних? Пробачить? Або знев╕риться у сво╖х вождях ╕ сумно поплента╓ться назад, до щасливого рабства Москов╕╖? Як це, на превеликий жаль, в╕дбува╓ться в Молдов╕ та Груз╕╖.
Н╕хто не зна╓, як воно все буде, чим зак╕нчиться експеримент. Н╕хто з п╕ддосл╕дних не зна╓ ╕ його справжн╕х ц╕лей, нам знати не належить. Але дещо ми вже можемо сказати. Ми повинн╕ погодитися: наша ел╕та все ж таки ризикнула, ╕ сильно ризикнула, в╕дкрившись у вс╕х сво╖х гр╕хах перед народом. ╤ одне це вже заслугову╓ на розум╕ння. Отже, не все так безнад╕йно. ╤ ел╕ту ще можна перевиховати. ╤ – п╕дтримати, приклавши зусилля.
Мова не про черговий Майдан. Мова про ╕нше: рано чи п╕зно, у розкв╕т╕ рок╕в або п╕д к╕нець життя е-декларац╕╖ наздоженуть нас ус╕х. Ел╕та, що пройшла чистилище, примусить до цього ╕ нас. ╤ ми повинн╕ будемо викласти карти на ст╕л – в╕дкрити сво╖ доходи, заощадження, майно. ╤ колишн╕ м╕н╕стри, що не потрапили п╕д роздачу в силу сво╓╖ «колишньост╕», ╕ ол╕гархи, ╕ журнал╕сти, ╕ пол╕тики, ╕ громадськ╕ актив╕сти. ╤ «б╕дняки», як╕ живуть на допомогу, але сховавши в анон╕мних гаражах машини, а в городах нехай не м╕льйонн╕, але вилучен╕ з економ╕ки заначки.
Це буде важко. ╤ критики скажуть, що тако╖ бузув╕рсько╖ оголеност╕ нема╓ н╕де в св╕т╕. Але нам вона потр╕бна! Тому що ми хочемо стати нац╕╓ю, одн╕╓ю великою с╕м'╓ю. А у с╕м'╖ один в╕д одного нема╓ секрет╕в. ╤ вже точно, в с╕м'╖ не крадуть. ╤ приватний б╕знес у цив╕л╕зован╕й кра╖н╕ - це зовс╕м не приватна справа. ╤ громадянство – не особисте життя. ╤ кожному з нас доведеться чесно показати: як в╕н викону╓ св╕й громадянський обов'язок - чи сплачу╓ податки, чи служив в арм╕╖, чи г╕дно вихову╓ д╕тей. Життя у мерехтливому св╕т╕ зак╕нчу╓ться, час виходити з т╕н╕.
╢вген ЯКУНОВ
(ukrinform.ua)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 04.11.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17613

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков