Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 18.11.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 18.11.2016
ВИЗНАНО М╤ЖНАРОДНИМ СУДОМ: РОС╤Я – АГРЕСОР

Як╕ можливост╕ це в╕дкрива╓ перед Укра╖ною? Найширш╕. В╕д аргументац╕й для майнових позов╕в до аргумент╕в для Дональда Трампа.

Прокурор М╕жнародного крим╕нального суду Фату Бенсуда у зв╕т╕ щодо попереднього розсл╕дування укра╖нсько╖ справи «Ситуац╕я в Укра╖н╕», опубл╕кованому 14 листопада, визнала: «Ситуац╕я на територ╕╖ Криму ╕ Севастополя р╕внозначна м╕жнародному збройному конфл╕кту м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю». Кр╕м того, важливо, що початком м╕жнародного збройного конфл╕кту за зв╕том вважа╓ться 26 лютого.
А саме: «Цей м╕жнародний збройний конфл╕кт почався не п╕зн╕ше 26 лютого, коли Рос╕йська Федерац╕я зад╕яла особовий склад сво╖х збройних сил для отримання контролю над частинами територ╕╖ Укра╖ни без згоди уряду Укра╖ни. Право м╕жнародних збройних конфл╕кт╕в можна застосувати ╕ п╕сля 18 березня 2014 року т╕╓ю м╕рою, якою ситуац╕я на територ╕╖ Криму ╕ Севастополя буде р╕внозначна стану окупац╕╖, що трива╓. Встановлення факту правом╕рност╕ початково╖ ╕нтервенц╕╖, яка спричинила за собою окупац╕ю, не потр╕бне. Для ц╕лей Римського статуту збройний конфл╕кт може бути м╕жнародним за сво╓ю суттю, якщо одна або б╕льше держав частково або повн╕стю окуповують територ╕ю ╕ншо╖ держави».
Чи не вперше на р╕вн╕ м╕жнародного права визнано, що ситуац╕я на територ╕╖ анексованого Криму ╕ Севастополя р╕внозначна збройному конфл╕кту м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю. ╤ в╕йну цю – розпочала Рос╕я. ╤ нехай це ще не р╕шення суду в Гааз╕, а висновок у зв╕т╕ прокурора – але для нас в╕н надзвичайно важливий. В╕дтак «Укр╕нформ» поц╕кавився у експерт╕в – як╕ ж тепер кроки п╕сля такого довгооч╕куваного р╕шення ма╓ зробити сама Укра╖на ╕ чи зробить ╖х врешт╕-решт?

Богдан Яременко, дипломат: «Тепер доц╕льно ратиф╕кувати Римський статут»

«Це попередня допов╕дь, результати яко╖ ц╕лком Укра╖ну влаштовують. Укра╖на повинна створювати юридичн╕ п╕дстави для роботи м╕жнародного крим╕нального суду в Укра╖н╕ по окупац╕╖ Криму ╕ в╕йни на Сход╕ Укра╖ни ╕ залишатися в╕дкритою, надавати в╕дпов╕дну ╕нформац╕ю. Важливо, щоб пропагандистська позиц╕я Укра╖ни перетворилася на правову позиц╕ю. Очевидно доц╕льно ратиф╕кувати Римський статут, тобто зробити так, щоб М╕жнародний крим╕нальний суд отримав повну юрисдикц╕ю Укра╖ни. Не треба боятися правових насл╕дк╕в цього, потр╕бно йти на сп╕вроб╕тництво. Якщо рос╕яни нищать м╕жнародне право ╕ ╕нституц╕╖, як╕ його реал╕зують, - наша позиц╕я ма╓ бути ч╕ткою у дотриманн╕ сво╖х м╕жнародних зобов’язань.
Насправд╕ нам не потр╕бно р╕шень н╕яких правових ╕нституц╕й для того, щоб назвати в╕йну в╕йною. Це не роблять в Укра╖н╕ з ╕нших причин – укра╖нська влада бо╖ться насл╕дк╕в сво╖х р╕шень, щоб називати реч╕ сво╖ми ╕менами ╕ бо╖ться, що правов╕ р╕шення у такому план╕ можуть п╕д╕рвати ╖хн╕ економ╕чн╕ активи  - нерухом╕сть, заводи, створити проблеми у торг╕вл╕ з Рос╕╓ю чи з ╕ншими державами. Ми суверенна держава ╕ можемо давати правов╕ оц╕нки будь-чому ╕ наполягати, що це правда. А в цьому випадку М╕жнарожний крим╕нальний суд – це та ╕нституц╕я, яка визнача╓ правду, коли не сп╕впадають позиц╕╖ двох чи б╕льше учасник╕в ситуац╕╖. Висновок у цьому зв╕т╕ дуже важливий – так╕ р╕шення ц╕лком п╕д╕грають Укра╖н╕».

Вадим Карасьов, пол╕толог: «А що тепер скаже Трамп»?

«Це дуже важлива новина на тл╕ р╕зних верс╕й пол╕тики нового американського президента ╕ його передвиборчих вислов╕в щодо ситуац╕╖ навколо Криму ╕ РФ.

Дуже важливо, що це допов╕дь м╕жнародного крим╕нального суду. Сама поява допов╕д╕ в╕д тако╖ поважно╖ ╓вропейсько╖ ╕нституц╕╖ да╓ карти в руки Укра╖н╕ – тобто в╕дкрива╓ можливост╕ для судово╖ перспективи щодо питання Криму. А це питання не т╕льки анекс╕╖, а й т╕, що мають майновий статус. Це конф╕скац╕я актив╕в державних компан╕й, наприклад «Чорноморнафтогаз», який приблизно оц╕нювався ще до анекс╕╖ Криму в 17,5 млрд дол. ╕ ╕нших майнових актив╕в держави Укра╖на. Тому потр╕бно працювати економ╕стам, правникам ╕ ╕ншим дотичним експертам, щоб збирати ╕ сортувати цю доказову базу. Цим ма╓ займатися перш за все М╕н’юст з проф╕льними ком╕тетами ВР, з юридичною сп╕льнотою. Потр╕бно, щоб так╕ допов╕д╕ трансформувалися не т╕льки у потужн╕ пол╕тичний, дипломатичний, але ╕ в юридичний тиск на державу, яка незаконно анексувала територ╕ю Укра╖ни. ╢вропейська сп╕льнота робить нам кроки на зустр╕ч, але вона не зробить нашу роботу за нас.
Влада робить певн╕ кроки, але вони «розфокусован╕». Нам треба б╕льше зосередитися на результат╕. Меседж – це безперечно важливо в сучасн╕й дипломат╕╖ ╕ зовн╕шн╕й пол╕тиц╕, але результат – був, ╓ ╕ буде найб╕льш важливим».

╤гор Гузь, заступник голови ком╕тету Верховно╖ Ради у закордонних справах: «Це заклик до св╕тово╖ сп╕льноти продовжувати санкц╕╖»

«На жаль, МЗС, як на мене, не веде у правильному розум╕нн╕ агресивно╖ пол╕тики до рос╕йсько╖ агрес╕╖ в контекст╕ звернень ╕ в╕дстоювання ╕нтерес╕в м╕жнародних ╕нституц╕й, зокрема ╕ в суд╕ в Гааз╕.
Це важко ╕мплементувати в реальн╕сть, навряд чи ми повернемо Крим цим р╕шенням, але це перемога пол╕тичного характеру. Це додатковий аргумент стосовно санкц╕й ╕ протид╕╖ рос╕йсько╖ агрес╕╖ в Криму ╕ на Донбас╕. Це заклик до св╕тово╖ сп╕льноти продовжувати санкц╕╖ тощо.
Рос╕я по Криму не виконуватиме жодних м╕жнародних р╕шень – чи Ради ╢вропи, чи М╕жнародного суду в Гааз╕. Але це не означа╓, що нам не потр╕бно в цих ╕нституц╕ях в╕дстоювати сво╖ позиц╕╖, добиватися р╕шень м╕жнародних структур на нашу користь. Якщо хтось дос╕ дума╓, що ╓ юридичн╕ р╕шення, як╕ Рос╕я викона╓ ╕ залишить Крим, – на жаль, треба бути в╕двертими, таких р╕шень нема╓. Але дуже важливо добиватися р╕шень, як╕ додають нам сили ╕ аргумент╕в в геопол╕тичн╕й м╕жнародн╕й боротьб╕ з Рос╕йською Федерац╕╓ю».
Юл╕я Горбань

ТИМ ЧАСОМ…
У КРЕМЛ╤ РОЗКРИТИКУВАЛИ Р╤ШЕННЯ ГААЗЬКОГО ТРИБУНАЛУ ЩОДО КРИМУ

У Кремл╕ вважають, що формулювання М╕жнародного крим╕нального суду, який пор╕вняв под╕╖ в Криму з в╕йськовим конфл╕ктом, "суперечить реальност╕". Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро П╓сков, пов╕домля╓ "╤нтерфакс".
"Таке формулювання, безумовно, абсолютно суперечить реальност╕, воно суперечить наш╕й позиц╕╖, а головне – воно суперечить т╕й позиц╕╖, яку заявили на референдум╕ громадяни Криму, коли вони приймали р╕шення про входження до складу РФ", – сказав П╓сков журнал╕стам.
В╕н також запевнив, що вих╕д РФ з-п╕д юрисдикц╕╖ цього суду не пов'язаний з цим р╕шенням.
"Н╕. Ви зна╓те, Рос╕йська Федерац╕я де-юре ╕ не була п╕д юрисдикц╕╓ю цього суду. В даному випадку це просто формал╕зац╕я, тому що документ п╕дписувався, але не ратиф╕кувався", – заявив в╕н.
Пояснюючи цей розрив в╕дносин з судом, в╕н заявив, що "це позиц╕я, яку зайняла кра╖на, керуючись саме нац╕ональними ╕нтересами".
П╓сков також вважа╓, що р╕шення суду щодо ситуац╕╖ на Донбас╕ також суперечить реал╕ям.
"Це абсолютно не в╕дпов╕да╓ реальност╕, це суперечить реальност╕, тому що Донбас – це громадянська в╕йна в Укра╖н╕, це внутр╕шньоукра╖нський конфл╕кт", – заявив речник Пут╕на.
Як в╕домо, у зв╕т╕ прокурора М╕жнародного крим╕нального суду в Гааз╕, озвученому напередодн╕, ситуац╕я в Криму прир╕вню╓ться до м╕жнародного збройного конфл╕кту.
Вже наступного дня Пут╕н п╕дписав розпорядження про нам╕р РФ "не стати учасником Римського статуту М╕жнародного крим╕нального суду".
Коментуючи це, МЗС Укра╖ни заявило, що в╕дпов╕дальн╕сть Рос╕╖ за агрес╕ю проти Укра╖ни обов'язково настане.
http://www.pravda.com.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 18.11.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17643

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков