Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 18.11.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 18.11.2016
РАД╤ОСТАНЦ╤╥ ПОВИНН╤ ШУКАТИ НОВИХ ВИКОНАВЦ╤В…

Укра╖нський музикант, л╕дер рок-гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук вважа╓, що деяк╕ рад╕останц╕╖ намагаються зн╕велювати запровадження квот на укра╖номовн╕ п╕сн╕. Про це в╕н написав у сво╓му блоз╕ у виданн╕ «Новое время».
Святослав Вакарчук зазначив, що в ц╕лому як людина, яка в╕рить у ринков╕ принципи, не ╓ прихильником запровадження квот. «Питання квот в Укра╖н╕ завжди було дуже пол╕тизованим. Я так ╕ не зрозум╕в, зв╕дки беруться цифри, ск╕льки укра╖нсько╖ музики ма╓ бути в еф╕р╕», - написав музикант.
Водночас в╕н погоджу╓ться, що укра╖нська культура вимага╓ державного протекц╕он╕зму.
«Зрозум╕ло, що Укра╖на, культура яко╖ сотн╕ рок╕в потерпала в╕д придушення ╕ св╕домо╖ марг╕нал╕зац╕╖, опинилась у несприятливих умовах, оск╕льки до 1991 року увесь час ╕снували обмеження проти укра╖нсько╖ мови. Тому було б не зовс╕м чесно сказати: «А тепер у нас в╕льний ринок, нехай все розвива╓ться, як ╓». Довгий час укра╖нська мова була не у прив╕лейованому становищ╕, а навпаки, тому зрозум╕ле бажання просувати укра╖номовний продукт», - зазначив сп╕вак.
Святослав Вакарчук також пише, що кер╕вництво рад╕останц╕й, як╕ не ╓ великими прихильниками просування укра╖номовного продукту, можуть поставитися до ╖х запровадження формально.
«З ╕ншого боку, ми прекрасно розум╕╓мо, що якщо без п╕дготовки ввести квоти для укра╖номовно╖ музики, це матиме два насл╕дки: перший – на рад╕останц╕ях буде з’являтися укра╖нська музика, як╕сть яко╖ буде поступатися зах╕дн╕й, ╕ це буде створювати комплекс меншовартост╕ у слухач╕в. Друге – т╕, хто насправд╕ не ╓ великими прихильниками просування укра╖номовного продукту, почнуть цин╕чно, а ╕нколи нав╕ть саркастично виконувати формальн╕ вимоги, щоб абсурдизувати ц╕ квоти», - вважа╓ музикант.
У Святослава Вакарчука виклика╓ подив, нав╕що деяк╕ власники рад╕останц╕й ставлять кожн╕ 10-15 хвилин музику гурту «Океан Ельзи», н╕би показуючи, що в Укра╖н╕ нема╓ ╕ншо╖ музики.
«Таким чином вони, по-перше, дратують слухач╕в, адже н╕хто не хоче слухати одну й ту саму групу кожн╕ десять хвилин, по-друге ж, висм╕юють ╕н╕ц╕ативу щодо квот на укра╖номовну музику в ц╕лому», - зазнача╓ сп╕вак.
На думку Святослава Вакарчука, це в╕дбува╓ться через те, що в Укра╖н╕ не збалансован╕ державн╕ ╕нтереси.
«Зараз державн╕ чиновники з ус╕╓╖ сили нав’язують квоти, намагаючись якнайшвидше зб╕льшити к╕льк╕сть укра╖номовного продукту ╕ думаючи, що в╕н за р╕к стане суперяк╕сним ╕ ц╕кавим. Програмних директор╕в б╕льшост╕ рад╕останц╕й взагал╕ ц╕кавить лише заробляння грошей, а укра╖нську музику як велику нац╕ональну ╕дею вони в душ╕ всерйоз не сприймають. Як насл╕док, в╕дбува╓ться перетягування каната: одн╕ роблять крок, ╕нш╕ намагаються максимально його зн╕велювати», - впевнений в╕н.
На його думку, це перетягування каната показу╓ в╕дсутн╕сть справжнього внутр╕шнього консенсусу з цього приводу. Сп╕вак вважа╓, що ма╓ бути добров╕льна згода обох стор╕н робити все укра╖нське популярн╕шим ╕ кращим.
«Для цього потр╕бно, щоб держава, окр╕м квот, давала укра╖нськ╕й музичн╕й ╕ндустр╕╖ б╕льше можливостей проявити себе: це ╕ податков╕ преференц╕╖, ╕ б╕льше вкладання грошей в культуру. Я не маю на уваз╕ державн╕ замовлення. Будуйте зали, зроб╕ть ремонт у буд╕влях державних п╕дпри╓мств, пов’язаних з╕ звукозаписом, найм╕ть спец╕ал╕ст╕в, працюйте з рад╕останц╕ями не як наглядач, а станьте ╖хн╕ми партнерами. З ╕ншого боку, директори рад╕останц╕й не повинн╕ висм╕ювати квоти. Це ма╓ бути сп╕льний рух в одному напрямку», - наголосив Святослав Вакарчук.
В╕н також нагадав, що в ╕нтернет╕ ╓ безл╕ч ц╕каво╖, прогресивно╖ укра╖нсько╖ музики.
«Можливо, частина з не╖ не дуже як╕сно записана, але ми вс╕ разом можемо над цим попрацювати, ╕ тод╕ вона зазвучить значно краще. Великою м╕рою ця музика вже сьогодн╕ готова для як╕сних еф╕р╕в, але для цього потр╕бно, щоб скаути рад╕останц╕й ходили на концерти, вишукували ц╕ п╕сн╕ в ╕нтернет╕, як це робиться в усьому цив╕л╕зованому св╕т╕», - зазначив в╕н.
Святослав Вакарчук зауважив, що представники рад╕останц╕й не шукають нових укра╖нських виконавц╕в.
«Скаж╕ть мен╕, коли в останн╕й раз представники рад╕останц╕й ходили по робот╕ в р╕зн╕ клуби в укра╖нських м╕стах, враховуючи районн╕ центри, заради того, щоб почути ╕ в╕дшукати нову укра╖нську музику? Вони цим практично не займаються. ╥м зручн╕ше, щоб «Океан Ельзи» або хтось ╕нший випустив новий альбом, щоб його можна було крутити по колу. Я вважаю, що така позиц╕я не призведе н╕ до чого хорошого», - написав в╕н.
Сп╕вак хот╕в би, аби запровадження квот дозволило рад╕ослухачам почути нових молодих виконавц╕в.
«Здавалось би, нам мало б бути виг╕дно, що наш╕ п╕сн╕ част╕ше крутять на рад╕останц╕ях, оск╕льки в╕д цього ми отриму╓мо роялт╕, ╕ ця система в Укра╖н╕ як-не-як працю╓. Однак я хот╕в би, щоб цей час заповнювався молодими музикантами, як╕ ще не повною м╕рою проявили себе, оск╕льки це збагатить укра╖нську музику. А якщо ж ми справд╕ почнемо отримувати б╕льше грошей через б╕льшу к╕льк╕сть ротац╕й на рад╕останц╕ях, я об╕цяю, що вс╕ ц╕ кошти ми витратимо або на запис в студ╕ях молодих музикант╕в, або на допомогу ╖м у придбанн╕ ╕нструмент╕в.  Я закликаю вс╕х – ╕ державу, ╕ рад╕останц╕╖ – з учасник╕в конфл╕кту стати учасниками сп╕льно╖ справи. А сп╕льна справа означа╓ вза╓мну дов╕ру, п╕дтримку ╕ допомогу», - закликав в╕н.
Нагада╓мо, 8 листопада набув чинност╕ закон «Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни "Про телебачення ╕ рад╕омовлення" (щодо частки п╕сень державною мовою в музичних рад╕опрограмах ╕ рад╕опередачах)», який запроваджу╓ на рад╕о квоти на п╕сн╕ укра╖нською мовою та ведення програм укра╖нською мовою.
Квоти вводяться поступово, протягом трьох рок╕в. Але вже з 8 листопада 2016 року рад╕останц╕╖ зобов’язан╕ транслювати у часових пром╕жках з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 щонайменше 25% п╕сень укра╖нською мовою та вести протягом доби щонайменше 50% програм укра╖нською мовою.
http://detector.media

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 18.11.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17663

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков