Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 18.11.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 18.11.2016
УЧАСНИКИ ╤╤ КРИМСЬКОГО ФОРУМУ У ЛЬВОВ╤ ВИМАГАЮТЬ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ РЕПРЕС╤╥ У КРИМУ

Учасники ╤╤ Кримського форуму, який в╕дбувся у Львов╕, прийняли звернення до св╕тово╖ громадськост╕, в якому р╕шуче засуджують агрес╕ю Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ проти незалежно╖ Укра╖ни ╕ вимагають припинити викрадення ╕ вбивства кримських татар в окупованому Криму, розсл╕дувати обставини вчинених злочин╕в ╕ притягти до в╕дпов╕дальност╕ ╖х винуватц╕в.
Також учасники форуму наполягають на негайному зв╕льненн╕ вс╕х громадян Укра╖ни, яких незаконно утримують у тюрмах ╕ сл╕дчих ╕золяторах на територ╕╖ Рос╕╖ у тимчасово окупованому Криму ╕ на контрольован╕й бойовиками частин╕ територ╕й Лугансько╖ та Донецько╖ областей.
«Ми заклика╓мо м╕жнародну сп╕льноту вимагати в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ припинити демограф╕чну ╕нтервенц╕ю ╕ спроби насильницьким чином зм╕нити етн╕чну картину Криму», – йдеться в ухваленому документ╕.
╤А ZIK пода╓ текст звернення у повному обсяз╕:
«Звернення до св╕тово╖ громадськост╕ ╤╤ Кримського форуму колишн╕х пол╕тв'язн╕в комун╕стичних режим╕в, представник╕в нац╕онально-визвольних рух╕в та правозахисник╕в (Укра╖на, м. Льв╕в, 11 листопада 2016 року).
19 травня 2012 року в м. С╕мферопол╕ Кримський форум пол╕тичних в'язн╕в комун╕стичних режим╕в та правозахисник╕в сформулював три важлив╕ висновки:
«Порушення прав кримськотатарського народу стали можливими лише тому, що комун╕зм дос╕ не засуджений за злочини проти людства нар╕вн╕ з нацизмом.
Майбутньому Рос╕╖ загрожу╓ ╖╖ минуле.
Усп╕х укра╖нсько╖ демократ╕╖ – це ключ до цив╕л╕зац╕йного перетворення всього посткомун╕стичного простору. ╤ навпаки, поразка укра╖нсько╖ демократ╕╖ – це пряма загроза в╕дродження геопол╕тичного утворення, яке становить небезпеку для житт╓вих ╕нтерес╕в усього св╕ту».
Час т╕льки п╕дтвердив справедлив╕сть цих висновк╕в ╕ занурив ус╕х нас в огидн╕ насл╕дки ╕гнорування ╖х.
Незасуджен╕ злочини комун╕зму стали зернами нового чек╕стського режиму в Рос╕╖, який зруйнував цив╕л╕зац╕йн╕ перспективи рос╕йського народу ╕ розхиту╓ увесь св╕товий лад. На сов╕ст╕ цього режиму – в╕йна в Груз╕╖, анекс╕я Криму, в╕йна на сход╕ Укра╖ни, погрози на адресу кра╖н Прибалтики, атомний шантаж усього св╕ту, злочинн╕ бомбардування мирних мешканц╕в Сир╕╖. Цей перел╕к злод╕янь неминуче буде продовжено, якщо згаданий режим не зупинити.
Останн╕м часом силу п╕дривних акц╕й та ╕нформац╕йно╖ в╕йни в╕дчули на соб╕ також кра╖ни демократичного Заходу. Р╕вень ╖хньо╖ на╖вно╖ дов╕рливост╕ й нездатност╕ розр╕зняти правду ╕ брехню ста╓ дедал╕ небезпечн╕шим. Як насл╕док, прийнят╕ ними р╕шення часто неефективн╕, а ╕нод╕ й помилков╕. Небажання пол╕тик╕в Заходу подивитись правд╕ в оч╕, яке вони виправдовують небажанням втягнутися в нову холодну в╕йну, т╕льки прискорю╓ сповзання у кризу.
Виклик, кинутий пут╕нським режимом ус╕й св╕тов╕й сп╕льнот╕, дуже небезпечний. Р╕вень ц╕╓╖ небезпеки в╕дчува╓мо ми – люди, що п╕знали цин╕зм, облудн╕сть ╕ злочинн╕сть чек╕стського режиму на власн╕й дол╕. Тому ми р╕шуче остер╕га╓мо уряди й народи демократичних кра╖н в╕д нових ╕люзорних спроб «умиротворення агресора». Шукати середн╓ арифметичне м╕ж добром ╕ злом означа╓ – потурати злу.
Ми не ма╓мо готових рецепт╕в для л╕кування нин╕шньо╖ хвороби; знайти ╖х можна т╕льки об'╓днавши зусилля вс╕х людей добро╖ вол╕. Однак ми бачимо певн╕ передумови для знаходження правильного виходу з ц╕╓╖ ситуац╕╖:
Ми висловлю╓мо щиру сол╕дарн╕сть ╕з кримськотатарським народом, змушеним переживати другу за останн╕ 72 роки масову трагед╕ю, ╕ засуджу╓мо пересл╕дування кримських татар з боку окупац╕йного режиму, зокрема заборону д╕яльност╕ його вищого представницького органу – Меджл╕су кримськотатарського народу. Ненасильницький шлях, обраний кер╕вництвом цього народу для боротьби за його права, не лише виклика╓ захоплення, а й морально зобов'язу╓ ╕нш╕ народи виступити на його захист.
Деокупац╕я Криму, в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, захист прав ╕ свобод людини, кор╕нного кримськотатарського народу ╕ вс╕х етн╕чних груп Криму – це тест для сов╕ст╕ всього св╕ту. Будь-яка поступка агресоров╕, яка приносить поз╕рний мир, буде обтяжена подальшими св╕товими катакл╕змами.
Повернення Криму до складу Укра╖ни необх╕дне як акт в╕дновлення справедливост╕, законност╕ ╕ св╕тового ладу. Укра╖на ╕ вся св╕това сп╕льнота повинн╕ виробити «дорожню карту» для забезпечення права кримськотатарського народу на самовизначення на сво╖й ╕сторичн╕й територ╕╖ у склад╕ Укра╖ни.
Ми р╕шуче засуджу╓мо агрес╕ю Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ проти незалежно╖ Укра╖ни. Висловлю╓мо щире сп╕вчуття с╕м'ям, що зазнали тяжких втрат у результат╕ окупац╕╖ Криму ╕ частини сх╕дно╖ Укра╖ни.
Ми вимага╓мо припинити викрадення ╕ вбивства кримських татар в окупованому Криму, розсл╕дувати обставини вчинених злочин╕в ╕ притягти до в╕дпов╕дальност╕ ╖хн╕х винуватц╕в.
Ми наполяга╓мо на негайному зв╕льненн╕ вс╕х громадян Укра╖ни, яких незаконно утримують у тюрмах ╕ сл╕дчих ╕золяторах на територ╕╖ Рос╕╖ у тимчасово окупованому Криму ╕ на контрольован╕й бойовиками частин╕ територ╕й Лугансько╖ та Донецько╖ областей.
Ми заклика╓мо м╕жнародну сп╕льноту вимагати в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ припинити демограф╕чну ╕нтервенц╕ю ╕ спроби насильницьким чином зм╕нити етн╕чну картину Криму.
В╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в м╕жнародно визнаних кордонах ╓ необх╕дною передумовою для забезпечення миру ╕ демократичних свобод на сход╕ кра╖ни та в Криму.
Во╓нна агрес╕я Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ вимага╓ моб╕л╕зац╕╖ зусиль всього укра╖нського народу для захисту нац╕онального суверен╕тету. В цих умовах усп╕х демократичних перетворень в Укра╖н╕ – головний фактор перемоги над агресором.
Ми сол╕дарн╕ з ус╕ма рос╕янами, як╕ засуджують нелюдську пол╕тику рос╕йського кер╕вництва, й готов╕ разом з ними шукати модел╕ майбутнього сп╕в╕снування наших держав. Наш осуд чинного режиму в Рос╕╖ стосу╓ться рос╕йського народу т╕льки т╕╓ю м╕рою, якою в╕н п╕дтриму╓ злочинн╕ д╕╖ свого кер╕вництва.
Ненависть, насильство й облуда, на яких зростав пут╕нський режим в Рос╕╖, здатн╕ п╕д╕рвати процес примирення ╕ вза╓мно╖ сп╕впрац╕, завдяки якому зароджувалась нова ╢вропа. Вже тепер нац╕ональний его╖зм, недов╕ра й гординя, ╕сторичн╕ порахунки стають азартною модою, що здатна отру╖ти весь корпус м╕жнародних в╕дносин. Такий шлях визначить подальш╕ поступкам щораз б╕льшому попул╕зму, але не дасть можливост╕ вир╕шити проблеми сучасного св╕ту.
Н╕кому не п╕д силу зм╕нити старий як св╕т закон: незасуджен╕ й неспокутуван╕ злочини стають зернами нових злочинств. Св╕т не зможе розвиватися дал╕, якщо злочинн╕ д╕╖ комун╕стичних режим╕в ╕ подальших ╖хн╕х чек╕стських ре╕нкарнац╕й: ГУЛАГ ╕ Голодомор, катування ╕ страти, депортац╕╖ та винищення народ╕в, г╕бридн╕ в╕йни – не будуть засуджен╕ як геноцид, злочини проти людства ╕ в╕йськов╕ злочини.
З ус╕х локальних чи св╕тових криз вих╕д завжди один ╕ той самий – повернення до тих ц╕нностей, що лежать в основ╕ людсько╖ цив╕л╕зац╕╖. Саме ц╕ ц╕нност╕ спор╕днюють нас ╕з динам╕чним сучасним св╕том. В╕днайти мир ╕ безпеку, зр╕каючись цих ц╕нностей, неможливо».
Нагада╓мо, 10 листопада у Львов╕ в╕дкрився юв╕лейний форум з нагоди 40-л╕ття Укра╖нсько╖ Гельс╕нсько╖ групи. На дисидентський Форум з’╖халися близько ста колишн╕х пол╕тв’язн╕в ╕з 15 кра╖н св╕ту, включно з Укра╖ною (Б╕лорусь, В╕рмен╕я, Груз╕я, Естон╕я, ╤зра╖ль, Канада, Латв╕я, Литва, Н╕меччина, Польща, Рос╕я, США, Укра╖на, Франц╕я, Чех╕я).
У рамках цього заходу в╕дбувся також ╤╤ Кримський форум. Як в╕домо, перший такий форум було проведено 17 травня 2012 року у С╕мферопол╕ п╕д ег╕дою Меджл╕су кримськотатарського народу. Кримський форум взяв на себе мандат озвучення голосу колишн╕х пол╕тв’язн╕в СРСР щодо нов╕тн╕х сусп╕льно-пол╕тичних процес╕в у св╕т╕. У 2012 роц╕ Кримський форум п╕дтримав кримськотатарський народ у його боротьб╕ за сво╖ права. З╕ зрозум╕лих причин, з╕брати такий форум в окупованому Криму сьогодн╕ не можна, тому цьогор╕ч провести його запропонували у Львов╕.
http://zik.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 18.11.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17669

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков