Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ПЕРЕДАЛА СИР╤╥ НОТУ ПРОТЕСТУ ЧЕРЕЗ В╤ЗИТ «ДЕЛЕГАЦ╤╥» ОКУПАЦ╤ЙНО╥ ВЛАДИ КРИМУ
Укра╖на р╕шуче засуджу╓ оф╕ц╕йн╕ контакти Сир╕йсько╖ Арабсько╖ Республ╕ки з окупац╕йною...


РУЙНАЦ╤Я ╥ХН╤Х СПОД╤ВАНЬ: ТУРЧИНОВ ДАВ ОЦ╤НКУ «ВОЛАННЯМ ТА ПОГРОЗАМ» З БОКУ РОС╤ЙСЬКО╥ ЕЛ╤ТИ
в Укра╖н╕ нема╓ жодного загострення ситуац╕╖, на яке посилаються у сво╖й заяв╕ рос╕йськ╕ депутати.


РПЦ ЗАЯВИЛА, ЩО РОЗРИВА╢ СТОСУНКИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ
Синод Русько╖ православно╖ церкви визнав неможливим ╖╖ подальше перебування у ╓вхарист╕йному...


РОС╤ЙСЬКА ОКУПАЦ╤Я ЗМУСИЛА УКРА╥НЦ╤В ВИМАГАТИ ВИЗНАННЯ ВЛАСНО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
Курт Волкер висловив переконання, що п'ять рок╕в тому виглядало немислимим, аби в Укра╖н╕...


ДЖЕМ╤Л╢В: ПУТ╤Н ТРИМА╢ ПРИ СОБ╤ ЗАРУЧНИК╤В, ЩОБ МАТИ «ОБМ╤ННИЙ МАТЕР╤АЛ»
За його словами, якщо Пут╕н врешт╕-решт погодиться на обм╕н, то Укра╖н╕ доведеться в╕ддати за...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 25.11.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 25.11.2016
21 ЛИСТОПАДА В УКРА╥Н╤ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ Г╤ДНОСТ╤ ТА СВОБОДИ

Свято встановлено на честь початку цього дня двох знаменних ╕ доленосних под╕й у нов╕тн╕й укра╖нськ╕й ╕стор╕╖: Помаранчево╖ революц╕╖ 2004 року та Революц╕╖ Г╕дност╕ 2013 року.
День Г╕дност╕ та Свободи став сво╓р╕дним наступником свята Дня Свободи, що в╕дзначався на честь Помаранчево╖ революц╕╖ з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перш╕ протестн╕ акц╕╖ укра╖нсько╖ громадськост╕ у в╕дпов╕дь на р╕шення тод╕шньо╖ влади щодо припинення курсу на ╓вро╕нтеграц╕ю та скасування процесу п╕дготовки до п╕дписання Угоди про асоц╕ац╕ю м╕ж Укра╖ною та ╢вропейським Союзом. Нехтування законодавчо закр╕пленими пр╕оритетами зовн╕шньо╖ пол╕тики Укра╖ни, якою власне ╕ була Угода про асоц╕ац╕ю м╕ж Укра╖ною та ╢С, викликала обурення укра╖нц╕в. Под╕бний крок став можливий за надм╕рно╖ концентрац╕╖ влади в руках президента В╕ктора Януковича та «с╕м’╖» – под╕бне було б немислиме в кра╖н╕ з усталеними демократичними принципами. Для укра╖нського сусп╕льства стало очевидним, що кра╖на стр╕мко руха╓ться до ц╕лковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупц╕╓ю, свав╕ллям правоохоронних орган╕в, репрес╕ями та терором. Саме це й змусило укра╖нц╕в вийти спочатку на вулиц╕ Ки╓ва, а пот╕м й ╕нших м╕ст Укра╖ни.
Под╕╖ розгорталися стр╕мко ╕ драматично – в╕д мирних з╕брань студентства – до масових м╕тинг╕в, палаючих шин, «коктейл╕в Молотова» ╕ брук╕вки, що стала збро╓ю в руках протестувальник╕в. Але найтраг╕чн╕шим було те, що цього разу, на в╕дм╕ну в╕д под╕й Помаранчево╖ революц╕╖, в╕дстоювання власно╖ г╕дност╕ та свободи вартувало укра╖нцям 106 убитих ╕ понад 2 тис. поранених. ╤ це була лише ц╕на 3-х м╕сяц╕в ╢вромайдану.
Обраний укра╖нським народом шлях хоч ╕ важкий, але незворотний – под╕╖, як╕ почалися б╕ля монументу Незалежност╕ ввечер╕ 21 листопада 2013 року тривають ╕ дос╕. Г╕дн╕сть не купиш за жодн╕ грош╕. Вона або ╓, або ╖╖ нема. ╤ укра╖нц╕ – Небесна Сотня, во╖ни АТО, волонтери, кримськ╕ татари та укра╖нц╕, що сидять у пут╕нських тюрмах – довели, що вона в них ╓. Свободу ж треба виборювати, а виборовши – в╕дстоювати. Про це св╕дчить ╕стор╕я. ╤ не т╕льки укра╖нська.

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ ПЕТРА ПОРОШЕНКА З НАГОДИ ДНЯ Г╤ДНОСТ╤ ╤ СВОБОДИ

Дорог╕ сп╕вв╕тчизники! Громадяни Укра╖ни!
Три роки тому к╕лька сотень см╕ливих д╕вчат та юнак╕в, без участ╕ жодних пол╕тик╕в, з╕бралися на ╢вромайдан – щоби висловити мирний протест проти д╕й режиму Януковича, який вкрав у них велику ╓вропейську мр╕ю. Зв╕ряче побиття молод╕ «беркутом» сколихнуло тод╕ всю кра╖ну.
За л╕чен╕ дн╕ вже м╕льйони укра╖нц╕в вийшли на площ╕ й вулиц╕. Вийшли, щоб з╕рвати план з перетворення Укра╖ни на малорос╕йський закуток рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. Щоб продемонструвати св╕й про╓вропейський виб╕р.
Per aspera ad astra. Шлях до з╕рок проляга╓ через терни – такий сенс крилатого вислову, який ми дуже добре зна╓мо. Та в листопад╕ тринадцятого н╕хто нав╕ть уявити соб╕ не м╕г наск╕льки важк╕ випробування п╕дготувала нам доля… ╤ яку високу ц╕ну випаде заплатити за так╕ ц╕нност╕ як свобода, г╕дн╕сть та незалежн╕сть.
╤ п╕сля перемоги над режимом виявилося, що в╕д усього державного механ╕зму залишився лише штурвал, та й то – гнилий. Укра╖ну душив дефолт, який здавався вже нев╕дворотним. Економ╕ка так ╕ не оговталася в╕д св╕тово╖ кризи. Рос╕я не просто розв’язала в╕йну, а ще й влаштувала справжню торговельну блокаду, чим у сукупност╕ завдала нам збитк╕в на сотн╕ м╕льярд╕в. Арм╕╖ ╕ спецслужб практично не ╕снувало. От тако╖ глибини було те дно, з якого ми починали п╕дн╕матися.
Одразу п╕сля перемоги Революц╕╖ Г╕дност╕ найкращ╕ ╕ найсм╕лив╕ш╕ майдан╕вц╕ вирушили прямо на фронт. Перш╕ добробати кров'ю, пролитою за В╕тчизну, вписали себе у стор╕нки нашо╖ в╕йськово╖ ╕стор╕╖. А цього року ми вже дозволили соб╕ в╕дмовитися в╕д чергових хвиль моб╕л╕зац╕╖, в╕дпустити в резерв демоб╕л╕зованих ╕ укласти профес╕йн╕ контракти з десятками тисяч добровольц╕в. Це – промовисте св╕дчення прогресу у зм╕цненн╕ обороноздатност╕ нашо╖ держави. Арм╕ю одягнено ╕ нагодовано. Вона фахова ╕ озбро╓на. ╤ хай не за останн╕м словом техн╕ки, але достатньо, щоб стримувати Рос╕ю.
В економ╕ц╕, щоб уникнути дефолту та катастрофи, Уряд не мав жодного ╕ншого виходу, як вдатися до жорстких та непопулярних заход╕в. Так само стандартних крок╕в, як╕ усп╕шн╕ сус╕ди по Центральн╕й та Сх╕дн╕й ╢вроп╕ зд╕йснили ще на початку 90-х.
Критично важливою для нас була ╕ все ще залиша╓ться п╕дтримка М╕жнародного валютного фонду. А Фонд н╕коли не випису╓ солодких л╕к╕в. Тож я розум╕ю, що ми зробили мимовол╕ боляче м╕льйонам родин. За це не гр╕х ╕ перепросити. Але я впевнений, що незабаром ефективн╕сть вжитих заход╕в в╕дчуватиме все б╕льша й б╕льша к╕льк╕сть людей.
Наш економ╕чний орган╕зм вже виписано ╕з реан╕мац╕╖ ╕ демонстру╓ ознаки одужання. П╕сля чотирнадцяти квартал╕в пад╕ння посп╕ль, яке, до реч╕, почалося ще за р╕к до революц╕╖ ╕ в╕йни, економ╕ка нарешт╕ в╕дновила зростання.
Пожвавлення д╕лово╖ активност╕ ╕ перш╕ кроки з дет╕н╕зац╕╖, зб╕льшення надходжень до бюджету дали змогу запланувати в╕дчутне п╕двищення зарплат вчителям, л╕карям, ╕ншим бюджетникам ╕ зробити з початку с╕мнадцятого крок назустр╕ч найб╕дн╕шим верствам населення – п╕дняти вдв╕ч╕ м╕н╕мальну зароб╕тну плату до 3200 гривень.
Наста╓ час збирати перш╕, хай поки що не дуже соковит╕, але плоди жорстких антикризових заход╕в.
Та ╜рунт, на якому ми виплекали паростки в╕дновлення, ще недостатньо м╕цний. Не так вже й багато треба зусиль, щоб все зроблене, все вистраждане з╕йшло нан╕вець. Ворог не лише атаку╓ Укра╖ну ззовн╕, але й розхиту╓ нас зсередини. Метою Кремля ╓ пост╕йна внутр╕шня дестаб╕л╕зац╕я, анарх╕я, отаманщина. Достроков╕ вибори в Укра╖н╕ ╕ посилення позиц╕й пророс╕йських сил в новому парламент╕. А дал╕ – рев╕з╕я ╓вропейського курсу. А ще пот╕м – повна зм╕на зовн╕шньопол╕тичного вектору держави. У ф╕нал╕ – повернення Укра╖ни в ╕мперське ст╕йло.
Якщо п╕ти шляхом гострих внутр╕шн╕х конфл╕кт╕в, можна дуже швидко кинути кра╖ну у пр╕рву хаосу ╕ безладу, зробити незахищеною перед зовн╕шньою агрес╕╓ю. Як Президент, я не допущу такого сценар╕ю.
Я вже неодноразово на ╕сторичних прикладах показував, як авторитарна Москов╕я переваги демократ╕╖ в сус╕дн╕х кра╖нах використовувала в сво╖х ╕нтересах – аж до поглинання цих кра╖н. Впевнений, цього разу у не╖ н╕чого не вийде. Чому? Бо ми, укра╖нц╕ – мудрий народ, який складно збити на ман╕вц╕.
Водночас, закликаю не таврувати вс╕х без розбору учасник╕в масових акц╕й. Зрозум╕ло, що у людей ╓ п╕дстави для невдоволення ╕ кожний в╕льний громадянин у в╕льн╕й Укра╖н╕ ма╓ нев╕д’╓мне право на протест. Саме демократ╕я та свобода стали очевидними здобутками Революц╕╖ Г╕дност╕. В╕йна ╕ криза заважали зосередитись на питаннях добробуту. Зараз вже Уряд ╕ вся влада мають можлив╕сть сконцентрувати увагу саме на цьому.
Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!
Свобода слова, як ╕ дотримання вс╕х ╕нших прав ╕ свобод, нав╕ть п╕д час в╕йни. Нова патрульна пол╕ц╕я ╕ незалежне антикорупц╕йне бюро. Антикорупц╕йна електронна система державних тендерних закуп╕вель ProZZoro, яка вже заощадила десятки м╕льярд╕в ╕ децентрал╕зац╕я, яка перерозпод╕лила грош╕ в╕д центру на користь громад. Декларування статк╕в високопосадовц╕в ╕ початок в╕дновлення дор╕г. Х╕ба в Укра╖н╕ до Майдану все це було можливим?
Ми реал╕зували 144 пункти Плану д╕й з в╕зово╖ л╕берал╕зац╕╖, зд╕йснивши при цьому низку надзвичайно важливих для нас самих реформ. Цього тижня Рада ╢вросоюзу одностайно ухвалила р╕шення, яким визнала повне виконання Укра╖ною вс╕х зобов'язань. Вона задекларувала ч╕тку пол╕тичну волю Союзу та вс╕х його член╕в надати нам безв╕зовий режим найближчим часом, п╕сля узгодження деяких суто внутр╕шн╕х процедур ╢вропейського Союзу.
Мо╖ переговори з л╕дерами ╕нституц╕й та держав-член╕в ╢вропейського Союзу також дають п╕дстави прогнозувати, що буде знайдено вза╓моприйнятний компром╕с м╕ж Укра╖ною, ╢вросоюзом та Н╕дерландами ╕ ратиф╕кац╕ю Угоди про асоц╕ац╕ю та зону в╕льно╖ торг╕вл╕ буде завершено.
Саме ╢вромайдан, Революц╕я Г╕дност╕ ╕ св╕тло╖ пам'ят╕ Небесна сотня безповоротно визначили ╓вропейський вектор Укра╖ни. Ми руха╓мося в правильному напрямку ╕ до правильних ц╕лей. Та шлях до ╓вропейських з╕рок, як ╕ будь-який ╕нший, проляга╓ кр╕зь терни - рer aspera ad astra. Тому в дороз╕ так важко. Тому й прорахунки при вир╕шенн╕ надскладних завдань неминуч╕.
Часом я сам соб╕ ставлю питання: «Чи м╕г би я уникнути помилок?» Сп╕льна мудр╕сть багатьох народ╕в в╕дпов╕да╓: «Не помиля╓ться лише той, хто н╕чого не робить».
╤з висоти горизонт видно трохи ширше. Проблем прогляда╓ться ще чимало, ╕ я не збираюся прикрашати д╕йсн╕сть. Але не можу не под╕литися сво╖м ч╕тким баченням, що найскладн╕ше в економц╕ ми пережили ╕ все буде гаразд, якщо ми з вами не дозволимо окремим пол╕тиканам обнулити результат, досягнутий такою дорогою ц╕ною. Якщо не дамо ╖м перетворити на с╕з╕ф╕в труд важку працю влади, громадянського сусп╕льства, волонтер╕в, ╕ всього народу, як╕ за три роки заклали фундамент ново╖ Укра╖ни.
Уряди, парламенти, президенти, казав колись Вацлав Гавел, будь вони нав╕ть найкращими у св╕т╕, не здатн╕ н╕чого зробити сам╕ по соб╕, бо свобода й демократ╕я передбачають участь вс╕х ╕ кожного.
Отже, дякую, дорог╕ укра╖нц╕, що нашу ╓вропейську державу ми буду╓мо разом!
В╕таю вс╕х вас з Днем Г╕дност╕ та Свободи.
Слава Укра╖н╕!


«УКРА╥НА НАЙБ╤ЛЬШ ╢ВРООПТИМ╤СТИЧНА КРА╥НА ╢ВРОПИ»

Президент Петро Порошенко  наголошу╓, що  Революц╕я Г╕дност╕ п╕двела риску ╕ п╕д рос╕йсько-радянським минулим, ╕ п╕д пострадянським пер╕одом розвитку укра╖нсько╖ держави.
«Вона встановила ч╕тку демаркац╕йну л╕н╕ю ╕ в простор╕, ╕ в час╕. Позначила виразний кордон, який в╕дд╕ля╓ ╕ в╕ддаля╓ наш укра╖нськ╕й, ╓вропейський св╕т в╕д ╖хнього «русского мира», - сказав Петро Порошенко на урочистому заход╕ з нагоди Дня Г╕дност╕ та Свободи.
«Укра╖на ╓ найб╕льш ╓врооптим╕стичною кра╖ною в ╢вроп╕», - сказав Президент. В╕н зауважив, що в окремих кра╖нах ╢вросоюзу пану╓ ╓вроскептицизм та закликав вчитися в укра╖нц╕в «як любити ╢вропу, як боротись за ╓вропейськ╕ ц╕нност╕ ╕ як реформувати державу».
Президент нагадав под╕╖ трир╕чно╖ давнини, коли перша група нескорених, без участ╕ пол╕тик╕в, «вийшла на холодний гран╕т у центр╕ укра╖нсько╖ столиц╕».
«Вони мали дуже прост╕ вимоги, вони не вимагали п╕двищення зарплат чи пониження податк╕в. ╥хн╕ вимоги були дуже лакон╕чними – п╕дписати Угоду про асоц╕ац╕ю з ╢вросоюзом ╕ не блокувати природн╕й рух нашо╖ держави Укра╖ни до ╢вропи. Саме тому цей ╕сторичний Майдан отримав назву ╢вропейський»,  - сказав Президент.
За його словами, за три роки п╕сля ╢вромайдану Укра╖на зазнала болючих випробувань: «Ми втратили найкращих. Ми пережили чимало розчарувань. Але через те, що зна╓мо, що кра╖на на правильному шляху, у нас н╕коли не опускалися ╕ не опускаються руки».
Президент наголосив, що набутий досв╕д гарту╓ ╕ не залиша╓ сумн╕в╕в в наш╕й перемоз╕. «Сьогодн╕ Укра╖на та ╢вропа значно ближч╕ одна до одно╖, н╕ж три роки тому. Це означа╓, що плани й вимоги ╢вромайдану вт╕люються в життя», - додав в╕н.
Президент в╕дзначив вражаючий прогрес у розвитку громадянського сусп╕льства в Укра╖н╕. «Волонтери й актив╕сти сво╖ми д╕ями не лише зм╕цнюють укра╖нц╕в як пол╕тичну нац╕ю. Вони виконують ╕ важливу функц╕ю вартових демократ╕╖. Влада на вс╕х р╕внях в╕дчува╓ потужний громадський контроль за собою, ╕ адекватно реагу╓ на ключов╕ зауваження», - наголосив в╕н.
Петро Порошенко пов╕домив, що в найближчий четвер вируша╓ до Брюсселя на сам╕т Укра╖на – ╢С. Президент наголосив, що Укра╖на повн╕стю виконала 144 пункти Плану д╕й з в╕зово╖ л╕берал╕зац╕╖ ╕ довела всьому св╕тов╕ спроможн╕сть впроваджувати ╓вропейсько ор╕╓нтован╕ реформи будь-яко╖ складност╕.
Глава держави нагадав, що минулого тижня Рада ╢вросоюзу одностайно ухвалила р╕шення, яким визнала повне виконання Укра╖ною вс╕х зобов'язань, ╕ задекларувала пол╕тичну волю Союзу та вс╕х його член╕в надати Укра╖н╕ безв╕зовий режим ╕ включила, нарешт╕, «зелене св╕тло» на цьому шляху.
Президент назвав скасування в╕зового режиму «пад╕нням ще одного бар’╓ру в нашому ╓диному цив╕л╕зац╕йному простор╕» та в╕дзначив, що у впровадженн╕ безв╕зового режиму, кр╕м практично╖ ц╕нност╕ для м╕льйон╕в укра╖нц╕в подорожувати по ╢вроп╕ без в╕з, лише по укра╖нському б╕ометричному паспорту, кри╓ться ще глибокий символ╕зм. «Цей символ╕зм знамену╓ подальше зближення Укра╖ни та ╢вропейського Союзу», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави також зазначив, що його переговори з л╕дерами ╕нституц╕й та держав-член╕в ╢вропейського Союзу дають п╕дстави прогнозувати, що буде знайдено ╕ вза╓моприйнятний компром╕с м╕ж Укра╖ною, ╢вросоюзом та Н╕дерландами та висловив спод╕вання, що найближчим часом процес ратиф╕кац╕╖ Угоди про Асоц╕ац╕ю м╕ж Укра╖ною та ╢С завершиться. При цьому в╕н наголосив, що вона вже почала давати результат – частка ╢вропейського Союзу в наш╕й зовн╕шн╕й торг╕вл╕ склада╓ вже зараз 41%.
«Ринок ╢С потроху почина╓ компенсувати той колосальний удар по укра╖нськ╕й економ╕ц╕, соц╕альн╕й сфер╕ та р╕вню життя, який завдала нам Рос╕я тим, що розпочала в╕йну, ╕ в рамках г╕бридно╖ в╕йни закрила доступ укра╖нським товарам на св╕й ринок ╕ блокувала транзит в ╕нш╕ кра╖ни», - сказав в╕н.
Президент також подякував л╕дерам демократичних кра╖н за сол╕дарну п╕дтримку Укра╖ни, особливо в╕дзначив роль кра╖н Велико╖ с╕мки та ╢вропейського Союзу. В╕н особливо наголосив на рол╕ л╕дер╕в Сполучених Штат╕в, Н╕меччини, Франц╕╖, Велико╖ Британ╕╖, ╤тал╕╖ та ╤спан╕╖ в ухвален╕ днями р╕шення продовжувати санкц╕╖ щодо Рос╕╖ до припинення агрес╕╖ проти Укра╖ни. «Спод╕ваюсь, що такий п╕дх╕д буде покладено ╕ в основу чергового р╕шення Ради ╢вропейського Союзу щодо продовження д╕╖ секторальних та економ╕чних санкц╕й проти Рос╕╖», - наголосив Петро Порошенко.
Глава держави акцентував увагу на дестаб╕л╕зуючому вплив╕ Рос╕╖ на пол╕тичну ситуац╕ю в ц╕л╕й низц╕ ╓вропейських кра╖н та п╕дрив╕ ╓вропейсько╖ ╓дност╕: «Рос╕йський авторитарний режим, який «замочив в сортир╕» демократ╕ю у власн╕й кра╖н╕, залюбки користа╓ться ╖╖ ╕нструментами для досягнення власних ц╕лей за межами Рос╕╖. ╤, наголошую, не лише в Укра╖н╕, а й у вс╕й ╢вроп╕».

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 25.11.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17671

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков