Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ПЕРЕДАЛА СИР╤╥ НОТУ ПРОТЕСТУ ЧЕРЕЗ В╤ЗИТ «ДЕЛЕГАЦ╤╥» ОКУПАЦ╤ЙНО╥ ВЛАДИ КРИМУ
Укра╖на р╕шуче засуджу╓ оф╕ц╕йн╕ контакти Сир╕йсько╖ Арабсько╖ Республ╕ки з окупац╕йною...


РУЙНАЦ╤Я ╥ХН╤Х СПОД╤ВАНЬ: ТУРЧИНОВ ДАВ ОЦ╤НКУ «ВОЛАННЯМ ТА ПОГРОЗАМ» З БОКУ РОС╤ЙСЬКО╥ ЕЛ╤ТИ
в Укра╖н╕ нема╓ жодного загострення ситуац╕╖, на яке посилаються у сво╖й заяв╕ рос╕йськ╕ депутати.


РПЦ ЗАЯВИЛА, ЩО РОЗРИВА╢ СТОСУНКИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ
Синод Русько╖ православно╖ церкви визнав неможливим ╖╖ подальше перебування у ╓вхарист╕йному...


РОС╤ЙСЬКА ОКУПАЦ╤Я ЗМУСИЛА УКРА╥НЦ╤В ВИМАГАТИ ВИЗНАННЯ ВЛАСНО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
Курт Волкер висловив переконання, що п'ять рок╕в тому виглядало немислимим, аби в Укра╖н╕...


ДЖЕМ╤Л╢В: ПУТ╤Н ТРИМА╢ ПРИ СОБ╤ ЗАРУЧНИК╤В, ЩОБ МАТИ «ОБМ╤ННИЙ МАТЕР╤АЛ»
За його словами, якщо Пут╕н врешт╕-решт погодиться на обм╕н, то Укра╖н╕ доведеться в╕ддати за...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














Гостям Севастополя



FaceBook

Twitter









оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 25.11.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 25.11.2016
СБУ РОЗКРИЛА ДЕТАЛ╤ СПЕЦОПЕРАЦ╤╥ ЗАТРИМАННЯ КРИМСЬКИХ ДЕЗЕРТИР╤В

Затриман╕ СБУ на адм╕нмеж╕ з Кримом дво╓ зрадник╕в-колишн╕х в╕йськовослужбовц╕в Збройних сил Укра╖ни хот╕ли купити в Укра╖н╕ документи про вищу осв╕ту, щоб пот╕м стати оф╕церами рос╕йсько╖ арм╕╖. Про це заявив на прес-конференц╕╖ у в╕второк голова Служби безпеки Укра╖ни Василь Грицак, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Контррозв╕дка СБ Укра╖ни провела спец╕альну операц╕ю, у результат╕ яко╖ були затриман╕ дво╓ колишн╕х в╕йськовослужбовц╕в ЗСУ, як╕ п╕сля анекс╕╖ Криму зрадили присяз╕, яку давали на в╕рн╕сть укра╖нському народов╕, та перейшли на б╕к ворога. Затриман╕ дезертири - Олександр Баранов та Максим Одинцов - служили у в╕йськов╕й частин╕ №1100 10-╖ морсько╖ ав╕ац╕йно╖ бригади ВМС Укра╖ни", - пов╕домив Грицак, коментуючи затримання двох кримських дезертир╕в.
За його словами, коли ця в╕йськова частина була штурмом взята 22 березня 2014 року, частина в╕йськовослужбовц╕в, не зрадивши присяз╕, залишилися служити в укра╖нському в╕йську, ╕нша частина все ж залишилася у Криму. "За фактом дезертирства та державно╖ зради стосовно цих та ╕нших в╕йськовослужбовц╕в в╕йськовою прокуратурою були порушен╕ в╕дпов╕дн╕ крим╕нальн╕ провадження. Робота правоохоронц╕в, в т.ч. ╕ контррозв╕дки СБ Укра╖ни, в тому ╕ поляга╓, щоб виявляти дезертир╕в та зрадник╕в ╕ притягати ╖х до в╕дпов╕дальност╕", - п╕дкреслив голова СБУ.
Затримання злочинц╕в в╕дбулося поблизу КПВВ, фактично на пункт╕ пропуску "Чонгар" на адм╕н╕стративному кордон╕ з анексованим Кримом, зазначив Грицак.
"СБ Укра╖ни отримала ╕нформац╕ю, що зазначен╕ колишн╕ в╕йськовослужбовц╕, дезертири, спочатку ╖х було тро╓, хот╕ли провернути корупц╕йну оборудку, отримати за грош╕ документи про (д╕йсно, рос╕яни тут прав╕) зак╕нчення вищого навчального закладу. ╤н╕ц╕ювали сп╕лкування з певними особами з числа громадян Укра╖ни для цього ╕ захот╕ли купити ц╕ документи, щоб стати оф╕церами вже рос╕йсько╖ арм╕╖. Для цього вони прибули на КПВВ "Чонгар", де мали зустр╕тися з кур'╓ром. В╕дсл╕дкувавши пересування кур'╓ра, нам вдалося встановити м╕сце знаходження зрадник╕в", - пов╕домив в╕н.
СБУ також продемонструвала оперативне в╕део затримання дезертир╕в на Чонгар╕. "Хочу зазначити, що в╕део ориг╕нальне, це не в╕дтворення. Прапори - справжн╕, д╕йов╕ особи - справжн╕, зрадники - справжн╕. ╤ рос╕йський прикордонник, який т╕ка╓ в будку, - справжн╕й", - прокоментував Грицак в╕део.
***
У Кремл╕ заявили у зв'язку ╕з затриманням двох в╕йськовослужбовц╕в РФ з Криму, як╕ ран╕ше порушили укра╖нську присягу, що «робиться все, що ма╓ робитися в под╕бн╕й ситуац╕╖». Як переда╓ власний кореспондент УН╤АН у РФ, про це журнал╕стам сказав прес-секретар президента РФ Дмитро П╓сков.
Зокрема, в╕дпов╕даючи на запитання, якою ╓ позиц╕я Кремля щодо затримання двох в╕йськовослужбовц╕в рос╕йсько╖ арм╕╖, як╕ прибули з окупованого Криму, ╕ чи буде нове загострення в╕дносин, в╕н зазначив: «Була ж заява Лаврова, що ж нам додавати, в╕н повн╕стю виклав рос╕йську позиц╕ю». Також в╕н не зм╕г в╕дпов╕сти на запитання, чи йдуть переговори про обм╕н цих ос╕б. «Поки я не можу в╕дпов╕сти на це запитання», - сказав в╕н.
П╓сков наголосив, що зараз «робиться все, що ма╓ робитися в под╕бн╕й ситуац╕╖», ╕ потр╕бно ор╕╓нтуватися на заяви Лаврова. В╕дпов╕даючи на запитання УН╤АН, як у Кремл╕ ставляться до того, що затриман╕ рос╕йськ╕ в╕йськовослужбовц╕ ╓ зрадниками Укра╖ни ╕ пересл╕дуються за укра╖нським законодавством, в╕н сказав: «Вони громадяни РФ, у цьому випадку головне це».
Ран╕ше в М╕нську оч╕льник МЗС РФ Серг╕й Лавров назвав провокац╕╓ю укра╖нських спецслужб вивезення в Укра╖ну двох рос╕йських контрактник╕в з територ╕╖ Криму. «Ситуац╕╓ю займаються наш╕ в╕дпов╕дн╕ органи. Ми вважа╓мо, що це була незаконна провокац╕я, вчинена спецслужбами Укра╖ни на територ╕╖ РФ щодо рос╕йських громадян», - додав Лавров. Рос╕йська сторона у зв'язку з цим заявила, що колишн╕х укра╖нських в╕йськових, як╕ зрадили присягу, н╕бито виманили на пункт "Джанкой".

ГРИЦАК НАРАХУВАВ У КРИМУ 1300 СБУШНИК╤В-ЗРАДНИК╤В
Б╕льше 1300 сп╕вроб╕тник╕в Служби безпеки Укра╖ни перейшли на б╕к Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ п╕сля незаконно╖ анекс╕╖ та окупац╕╖ Криму. Про це на бриф╕нгу у в╕второк заявив голова СБУ Василь Грицак, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Б╕льше 1300 сп╕вроб╕тник╕в СБУ перейшли на б╕к Рос╕╖ п╕сля окупац╕╖ Криму", - пов╕домив в╕н.
Грицак нагадав, що СБУ святку╓ 25 березня сво╓ профес╕йне свято. "У цей день ми також згаду╓мо зрадник╕в ╕ поширю╓мо ╕нформац╕ю про них. Ми будемо робити все можливе, щоб цих потвор д╕стати ╕ притягнути до в╕дпов╕дальност╕", - сказав голова СБУ.

НЕ ВС╤, ХТО ЗАЛИШИВСЯ ПРАЦЮВАТИ В КРИМУ – ЗРАДНИКИ

Значна к╕льк╕сть мешканц╕в Криму, яка п╕сля окупац╕╖ обрали рос╕йське громадянство та залишились працювати на п╕востров╕, робили це вимушено та п╕д впливом складних обставин. Тож не варто ус╕х огульно звинувачувати у зрад╕ Батьк╕вщини. Таку думку висловила експерт Незалежного центру пол╕тичних досл╕джень Юл╕я Тищенко у прямому еф╕р╕ програми «Перш╕ про головне. Коментар╕».
Зокрема, эксперт закликала не зараховувати одразу ус╕х ос╕б, хто залишився в Криму п╕сля окупац╕╖ та п╕шов працювати в рос╕йськ╕ державн╕ структури, до зрадник╕в Батьк╕вщини, адже у кожного з них були р╕зн╕ мотиви прийняття такого р╕шення.
«Ш╕сть тисяч прац╕вник╕в Кримсько╖ прокуратури зрадили присяз╕ Укра╖н╕ ╕ сьогодн╕ працюють в Криму.  Нам потр╕бне визначення статусу таких ос╕б. Там можуть бути крим╕нальн╕ справи.  Це питання колаборац╕╖. Це дуже чутливе питання. Треба прорахувати ризики в╕д дуже посп╕шних характеристик. Адже так╕ ситуац╕╖ бувають дуже р╕зними».
Також правозахисник прокоментувала операц╕ю СБУ по затриманню на кордон╕ з Кримом двох дезертир╕в, як╕ п╕сля анекс╕╖ п╕вострова перейшли служити в рос╕йську арм╕ю.
«Це затримання певною м╕рою, можливо, як виклад яко╖сь консп╕ролог╕чно╖ теор╕╖, але вигляда╓ як спроба вже з нашо╖ сторони оц╕╓╖ г╕бридно╖ в╕йни. Вчора в Криму затримали укра╖нських в╕йськових. До того затримали громадських експерт╕в. А кримчанам розпов╕дають що це страшн╕ терористи. Доступу адвокат╕в до них нема╓. Це може бути ╕ певна демонстрац╕я рос╕йськ╕й сторон╕ наших позиц╕й щодо под╕бних, таких довол╕ дивних випадк╕в. Але таких людей, як затриман╕ колишн╕ укра╖нськ╕ в╕йськов╕ - значна к╕льк╕сть. ╤ ма╓ бути випрацювана пол╕тика Укра╖ни в стратег╕╖ деокупац╕╖ Криму, яка враховуватиме ╕ статус таких людей», в╕дзначила пол╕толог.
http://zik.ua

СУЩЕНКА ВНЕСЛИ ДО СПИСКУ НА ОБМ╤Н
Незаконно затриманий у Рос╕╖ кореспондент «Укр╕нформу» Роман Сущенко внесений у список з обм╕ну, який складають в Об'╓днаному центр╕ зв╕льнення заручник╕в, створеному в СБ Укра╖ни.
Про це заявив п╕д час прес-конференц╕╖ у Ки╓в╕ голова Служби безпеки Укра╖ни Василь Грицак, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Мен╕ складно коментувати питання, що буде ╕з Сущенком. Я можу сказати лише одне: в╕н внесений в список, який ми склада╓мо в центр╕ з обм╕ну заручник╕в", - сказав Грицак, в╕дпов╕даючи на питання щодо подальшо╖ дол╕ Сущенка.
Голова СБУ запевнив, що укра╖нська сторона буде робити все можливе, щоб повернути свого громадянина на Батьк╕вщину.
Як пов╕домлялося, журнал╕ста Романа Сущенка в порушення м╕жнародних правил затримали 30 вересня в Москв╕, куди в╕н прибув з приватною по╖здкою.
7 жовтня йому було висунуто обвинувачення у шпигунств╕. У ФСБ Рос╕╖ заявили, що Сущенко ╓ сп╕вроб╕тником Головного управл╕ння розв╕дки М╕ноборони Укра╖ни. В Головному управл╕нн╕ розв╕дки МОУ спростували цю заяву, зазначивши, що вона не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕.
27 жовтня Мосм╕ськсуд в╕дхилив апеляц╕ю на тримання Сущенка п╕д вартою. Чинний терм╕н тримання його п╕д вартою сплива╓ 1 грудня.
Роман Сущенко працю╓ в Укра╖нському нац╕ональному ╕нформац╕йному агентств╕ "Укр╕нформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франц╕╖ - з 2010 року.

ТИМ ЧАСОМ…
У ФСБ Рос╕╖ заявили про затримання в окупованому Криму чергового укра╖нського «шпигуна», який н╕бито за завданням М╕ноборони Укра╖ни збирав в╕домост╕ про д╕яльн╕сть Чорноморського флоту. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-служб╕ ФСБ. «22 листопада Федеральною службою безпеки в м╕ст╕ Севастопол╕ затриманий колишн╕й в╕йськовослужбовець штабу Чорноморського флоту кап╕тан другого рангу запасу Пархоменко Леон╕д Серг╕йович», - йдеться у пов╕домленн╕. Як заявляють у ФСБ, Пархоменко, «виконуючи завдання Головного управл╕ння розв╕дки М╕ноборони Укра╖ни, збирав й передавав ╕ноземн╕й спецслужб╕ в╕домост╕ про д╕яльн╕сть Чорноморського флоту, що становлять державну та╓мницю».
Як пов╕домляв УН╤АН, ран╕ше у ФСБ РФ заявляли також про затримання 9 листопада "диверс╕йно╖ групи Головного управл╕ння розв╕дки М╕ноборони Укра╖ни" у тимчасово окупованому Севастопол╕, яка н╕бито планувала вчинення диверс╕й на об'╓ктах в╕йськово╖ ╕нфраструктури ╕ житт╓забезпечення в Криму. У М╕ноборони Укра╖ни назвали цю ╕нформац╕ю черговим фейком рос╕йських спецслужб, спрямованим на приховування особистих репресивних д╕й проти жител╕в п╕вострова, а також з метою дискредитац╕╖ Укра╖ни в очах м╕жнародно╖ сп╕льноти.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 25.11.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17695

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков