Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ПЕРЕДАЛА СИР╤╥ НОТУ ПРОТЕСТУ ЧЕРЕЗ В╤ЗИТ «ДЕЛЕГАЦ╤╥» ОКУПАЦ╤ЙНО╥ ВЛАДИ КРИМУ
Укра╖на р╕шуче засуджу╓ оф╕ц╕йн╕ контакти Сир╕йсько╖ Арабсько╖ Республ╕ки з окупац╕йною...


РУЙНАЦ╤Я ╥ХН╤Х СПОД╤ВАНЬ: ТУРЧИНОВ ДАВ ОЦ╤НКУ «ВОЛАННЯМ ТА ПОГРОЗАМ» З БОКУ РОС╤ЙСЬКО╥ ЕЛ╤ТИ
в Укра╖н╕ нема╓ жодного загострення ситуац╕╖, на яке посилаються у сво╖й заяв╕ рос╕йськ╕ депутати.


РПЦ ЗАЯВИЛА, ЩО РОЗРИВА╢ СТОСУНКИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ
Синод Русько╖ православно╖ церкви визнав неможливим ╖╖ подальше перебування у ╓вхарист╕йному...


РОС╤ЙСЬКА ОКУПАЦ╤Я ЗМУСИЛА УКРА╥НЦ╤В ВИМАГАТИ ВИЗНАННЯ ВЛАСНО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
Курт Волкер висловив переконання, що п'ять рок╕в тому виглядало немислимим, аби в Укра╖н╕...


ДЖЕМ╤Л╢В: ПУТ╤Н ТРИМА╢ ПРИ СОБ╤ ЗАРУЧНИК╤В, ЩОБ МАТИ «ОБМ╤ННИЙ МАТЕР╤АЛ»
За його словами, якщо Пут╕н врешт╕-решт погодиться на обм╕н, то Укра╖н╕ доведеться в╕ддати за...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 06.01.2017
У ПРОКУРАТУР╤ РОЗПОВ╤ЛИ ПОДРОБИЦ╤ ПРО ЗБРОЮ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА ПАШИНСЬКОГО ТА Х╤Д СЛ╤ДСТВА

У прокуратур╕ Ки╖всько╖ област╕ заявляють, що ╕нцидент з народним депутатом Серг╕╓м Пашинським, п╕д час якого нардеп використав вогнепальну зброю, поки що ма╓ попередню квал╕ф╕кац╕ю. Про це сказав на бриф╕нгу прокурор Ки╖всько╖ област╕ Дмитро Ч╕б╕сов.
"Це попередня квал╕ф╕кац╕я, яка була визначена безпосередньо органом, який розпочав розсл╕дувати цю справу, ми нараз╕ встановлю╓мо вс╕ обставини. За результатами конкретного ч╕ткого визначення д╕й кожно╖ з ос╕б ми зможемо достеменно сказати, як╕ наявн╕ ознаки складу злочину. Нараз╕ ще проводиться розсл╕дування, пройшло не так багато часу, щоб говорити категорично про склад злочину, але однозначн╕ висновки довго чекати не доведеться", - сказав Ч╕б╕сов.
За його словами, на сьогодн╕ проводяться вс╕ необх╕дн╕ сл╕дч╕ д╕╖. "Нараз╕ призначено низку експертиз, зокрема, судово-медичну експертизу, крим╕нал╕стичну, трасолог╕чну, бал╕стичну. Кр╕м того, проводиться низка сл╕дчих д╕й, зокрема, допити", - сказав прокурор. Ч╕б╕сов зазначив, що Пашинський мав дозв╕л на зброю. "Зброя мала дозв╕л, ╖╖ вилучено, вилучено набо╖ ╕ все, що мав депутат щодо ц╕╓╖ збро╖. Нараз╕ направлено запити з метою оф╕ц╕йного п╕дтвердження видач╕ ц╕╓╖ збро╖ до тих орган╕в, як╕ ╖╖ видавали, ╕ п╕дтвердження тих дозвол╕в, як╕ в нього були", - сказав Ч╕б╕сов. В╕н також пов╕домив, що нараз╕ в╕дпрацьован╕ повн╕стю вс╕ особи, як╕ причетн╕ до ╕нциденту, але назвати ╖хню к╕льк╕сть прокурор в╕дмовився, посилаючись на те, що це може вплинути на об’╓ктивн╕сть розсл╕дування.
"Спод╕ва╓мося за 2 м╕сяц╕ провести розсл╕дування", - додав Ч╕б╕сов. В╕н нагадав, що ╕нцидент, в якому брали участь 4 особи, в╕дбувся на територ╕╖ селища Хлепча о 17:00. "Дво╓ з них на авто "Мерседес" (нардеп ╕ його дружина) ╕ дво╓, що знаходилися б╕ля ╕ншого транспортного засобу - м╕кроавтобуса "Фольксваген". М╕кроавтобус стояв на неосв╕тлен╕й дороз╕, "Мерседес" його об'╖жджав. Було зроблено зауваження про те, що не вв╕мкнен╕ габаритн╕ вогн╕ ╕ в╕дсутн╕й знак авар╕йно╖ зупинки. П╕д час цих зауважень виникла перепалка, пот╕м виникла ситуац╕я, при як╕й нардеп використав вогнепальну зброю "Глок 19", - сказав прокурор.
Як пов╕домляв УН╤АН, на Ки╖вщин╕ стався ╕нцидент м╕ж депутатом Пашинським ╕ мешканцем Васильк╕вщини, в результат╕ якого Пашинський застосував вогнепальну зброю. За верс╕╓ю Пашинського, в╕н застосував зброю лише п╕сля того, як зробив попереджувальний постр╕л вгору, а другий постр╕л уже п╕сля удару пляшкою зд╕йснив у ногу нападнику.  При цьому постраждалий в╕д стр╕лянини на дороз╕ п╕д Ки╓вом стверджу╓, що народний депутат Серг╕й Пашинський застосував вогнепальну зброю не за правилами.
unian.ua

***
В’ячеслав Х╕м╕кус, який постраждав унасл╕док стр╕лянини депутата Верховно╖ Ради Серг╕я Пашинського ╕ тепер перебува╓ в л╕карн╕ п╕сля операц╕╖, не виключа╓, що парламентар може п╕дкупити св╕дк╕в конфл╕кту. Про це пов╕домляють «Укра╖нськ╕ новини».
«Ми намагалися знайти вод╕я (м╕кроавтобуса) в╕дразу ж, але не змогли», – сказав Х╕м╕кус.
«Пол╕ц╕я дала зрозум╕ти: «Хто ви так╕, а хто такий Пашинський». Зрозум╕ло, що в╕н може дати грошей св╕дкам, але що я можу зробити? Я ж не зал╕з у його машину», – додав в╕н.
За словами Х╕м╕куса, цей ╕нцидент ма╓ стати показовим для сусп╕льства, оск╕льки, «побачивши п╕столет, н╕хто не повинен падати на кол╕на й просити вибачення».
У свою чергу, прокуратура Ки╖всько╖ област╕ пов╕домля╓, що св╕док ╕нциденту з Пашинським не ╓ ф╕гурантом вчиненого крим╕нального правопорушення як сп╕вучасник.
«Вод╕й м╕кроавтобуса ма╓ статус св╕дка у крим╕нальному провадженн╕, заре╓строваному пол╕ц╕╓ю Ки╖вщини за фактом хул╕ганства» – пов╕домила прокуратура Ки╖вщини.
У в╕домств╕ наголосили, що правова квал╕ф╕кац╕я крим╕нального правопорушення ╓ первинною ╕ не виключено, що вона може бути зм╕нена у ход╕ досудового розсл╕дування.
Як в╕домо, 31 грудня 2016 року б╕ля Василькова Ки╖всько╖ област╕ Пашинський поранив ╕з п╕столета В. Х╕м╕куса, який, повертаючись додому, в╕дгукнувся на прохання вод╕я м╕кроавтобуса допомогти п╕дштовхнути його автомоб╕ль.
Пашинський стверджу╓, що Хим╕кус на нього напав ╕ вдарив пляшкою по голов╕, у зв’язку з чим в╕н вистр╕лив йому в ногу.
Потерп╕лий запевня╓, що Пашинський наставив св╕й п╕столет майже впритул, ╕ якби Х╕м╕кус не вдарив депутата пляшкою, постр╕л влучив би не в ногу, а в груди.


ПРИВ╤ЛЕЙОВАНА КАСТА КОЛИСЬ МАЛА ЗАСТОСУВАТИ ПОДАРОВАН╤ ╥М «ЦЯЦЬКИ»…

За р╕зними п╕драхунками, в Укра╖н╕ роздано в╕д тридцяти до п’ятдесяти тисяч одиниць нагородно╖ збро╖. Б╕льш╕сть ╖╖ власник╕в не мають жодних навичок користування цими п╕столетами. Тож такий ╕нцидент, який трапився ╕з Пашинським, не випадков╕сть.
Таку думку в еф╕р╕ програми «Перш╕ про головне. Коментар╕» на телеканал╕ ZIK висловив адвокат, представник Укра╖нсько╖ асоц╕ац╕╖ власник╕в збро╖ В╕тал╕й Колом╕╓ць.
Експерт переконаний: ╕нцидент, у якому ф╕гуру╓ народний депутат Укра╖ни Серг╕й Пашинський, колись та й повинен був трапитись. Адже в Укра╖н╕ нап╕влегально роздано в╕д 30 до 50 тисяч так званих «нагородних ствол╕в».
«Рано чи п╕зно так звана прив╕лейована каста повинна була застосувати т╕ «цяцьки», як╕ ╖м роздають. Причому, очевидно, не маючи навичок користування такою збро╓ю. Адже, на в╕дм╕ну в╕д справжн╕х оф╕цер╕в, у таких людей нема╓ в╕дпов╕дних знань», – вважа╓ Колом╕╓ць.
Несправедливо, що в Укра╖н╕ ╕сну╓ маленька каста тих, хто почува╓ться здатними вир╕шувати за допомогою п╕столет╕в побутовий конфл╕кт. Таке застосування нагородно╖ збро╖ повинно регулюватись виключно законом.
«Окр╕м того, це довол╕ недешевий екземпляр, ╕ мене завжди дивувало, де МВС бере ст╕льки грошей. На укра╖нському ринку такий п╕столет коштував би 700 долар╕в. ╤ тако╖ збро╖ роздано тисяч╕», – наголосив Колом╕╓ць.

***
Нардеп Серг╕й Пашинський, який напередодн╕ Нового року п╕дстрелив людину, 2 с╕чня с╕в у л╕так та полет╕в з Укра╖ни до Альп. Про це пов╕домля╓ «Страна».
За ╕нформац╕╓ю видання, в аеропорту «Борисп╕ль» 2 с╕чня кр╕м Пашинського було багато в╕домих пасажир╕в. Серед них л╕дер радикал╕в Олег Ляшко з╕ сво╖м кумом та заступником Юр╕╓м Сух╕ним.
Пашинського пом╕тили в ЗОД (зал╕ оф╕ц╕йних делегац╕й). Нардеп с╕в у л╕так до В╕дня (Австр╕я), а зв╕дти зробив короткий перел╕т до ╤нсбрука, стверджують журнал╕сти. Очевидц╕ в╕дправили ╖м фото, на якому Пашинський в м╕жнародному аеропорту ╤нсбрука.
╤нсбрук вважа╓ться одним з в╕домих г╕рськолижних курорт╕в Австр╕╖ у Сх╕дних Альпах. В околицях ╤нсбрука знаходяться дек╕лька зон для катання ╕ спуски р╕зно╖ складност╕. Номер в готел╕ тут кошту╓ в╕д 70 до 500 ╓вро на добу.
zik.ua


ДЕПУТАТ ПАШИНСЬКИЙ, СУДДЯ ВОВК: ОЗБРО╢Н╤ ТА «ЗОВС╤М БЕЗПЕЧН╤»

Традиц╕йний шлях «простих хул╕ган╕в», що кривдять «не простих громадян»: п╕д кул╕, в реан╕мац╕ю, на лаву п╕дсудних…

Фабула крим╕нального провадження щодо справи народного «стр╕льця» Пашинського натяка╓ на хул╕ганськ╕ д╕╖… св╕дк╕в. До реч╕, це популярний х╕д сл╕дства у сварках сильних св╕ту цього та звичайних громадян, з╕ стр╕ляниною та пораненнями останн╕х. Справу беруть «п╕д контроль», всеб╕чно вивчають, збивають ╕нформац╕йну хвилю, проводять суд та в результат╕ визнають винними… самих поранених. Так було у резонансн╕й справ╕ судд╕ ╢вгена Вовка у 2010-му. По такому ж сценар╕ю розвива╓ться нин╕ ╕ справа про напад на Серг╕я Пашинського. В його ╕стор╕╖ нам╕тились головн╕ хул╕гани - як водиться, неозбро╓н╕ св╕дки…

Обережно, хул╕гани!

Марина Паринова, адвокат В'ячеслава Х╕м╕куса, пораненого в ход╕ конфл╕кту з народним депутатом Серг╕╓м Пашинським, пов╕домила на сво╖й стор╕нц╕ в ФБ про в╕дкриття крим╕нального впровадження у справ╕. «Надходять суперечлив╕ коментар╕ щодо показань вод╕я м╕кроавтобуса Ол╕йника Ярослава, який ╓ одним з ключових св╕дк╕в у справ╕ пораненого Серг╕╓м Пашинським 31 грудня Х╕м╕куса В'ячеслава. ╢ думка, що його збираються зробити сп╕вучасником цин╕чного нападу на нардепа, що п╕дтверджу╓ться витягом з ╢РДР. Ми намага╓мося знайти Ярослава Ол╕йника, щоб задати сво╖ питання, зрозум╕ти, що на нього не тиснуть з метою приховати правду».
З тексту документу виходить, що Х╕м╕кус сп╕льно з Ол╕йником вступили в словесну суперечку з депутатом "...з п╕дстав явно╖ неповаги до сусп╕льства..."
Оприлюднення документа змусило прокуратуру Ки╖всько╖ област╕ оф╕ц╕йно заявити, що св╕док под╕й Ол╕йник не ╓ ф╕гурантом вчиненого крим╕нального правопорушення, а ма╓ статус св╕дка. Однак в╕домство визнало, що «правова квал╕ф╕кац╕я крим╕нального правопорушення ╓ первинною ╕ не виключено, що вона може бути зм╕нена у ход╕ досудового розсл╕дування».
А от це, якраз адвоката ╕ насторожу╓.
На сьогодн╕ в╕домо, доки над пораненим «нападником» проводять сл╕дч╕ д╕╖, «постраждалий» народний депутат в╕дпочива╓ за кордоном. Марина Паринова п╕дтвердила «Укр╕нформу» цю ╕нформац╕ю, але б╕льш детально коментувати в╕дмовилася, посилаючись на те, що т╕льки приступа╓ до виконання обов’язк╕в оф╕ц╕йного захисника В'ячеслава Х╕м╕куса, ╕ сама намага╓ться роз╕братися у справ╕.

Хто в реан╕мац╕╖ – той ╕ винний

На жаль, в под╕бних «дуелях» м╕ж простолюдинами ╕ можновладцями вимальову╓ться ц╕кава законом╕рн╕сть - в б╕льшост╕ випадк╕в винною, тобто, нападаючою, виявля╓ться беззбройна сторона. Озбро╓н╕ ж депутати, судд╕, чиновники ect всього лиш захищаються. ╤ саме цей факт виклика╓ найб╕льший сусп╕льний резонанс.
Щоб не бути голосл╕вним, приведемо призабутий, на жаль, випадок 5-л╕тньо╖ давност╕.
Вл╕тку 2010 року у придорожньому бар╕ поряд з селом Бобриця Кан╕вського району Черкасько╖ област╕ суддя Дарницького райсуду Ки╓ва ╢вген Вовк посварився з ╕ншими в╕дв╕дувачами бару ╕ к╕лька раз╕в вистр╕лив у м╕сцевого мешканця з п╕столета «Макаров».
Постраждалий, м╕сцевий тракторист Олександр Куча, в якого стр╕ляв столичний судя, потрапив у реан╕мац╕ю.
Його ж в результат╕ визнали винним у напад╕ на суддю, а використання вогнепально╖ збро╖ Вовком - правом╕рним самозахистом. Беззбройного нападника засудили за хул╕ганство на два роки обмеження вол╕ умовно за ч. 2 ст. 296 КК Укра╖ни (злочини проти громадського порядку ╕ морал╕). Кр╕м того, таке ж покарання отримав й ╕нший селянин Володимир Лисенко, який був разом з Кучею.
«Укр╕нформ» розшукав близьких Олександра, як╕ пов╕домили, що у т╕л╕ хлопця дос╕ залиша╓ться куля, яку л╕кар╕ не виймають через загрозу парал╕чу.
Життя молодого чолов╕ка, за словами Василя Сп╕жового (св╕дка тих под╕й) потрохи налагоджу╓ться п╕сля серйозного поранення ╕ в╕дбуття покарання, але сп╕лкуватися з пресою хлопець не бажа╓. Моб╕льний телефон Олександра, наданий кореспондентам «Укр╕нформу», на жаль, знаходиться поза зоною досяжност╕.
Пан Сп╕жовий, який у св╕й час в╕дстоював земляк╕в у конфл╕кт╕ з суддею, на наше прохання прокоментував ситуац╕ю: «Дек╕лька рок╕в тому на К╕ровоградщин╕ депутат Верховно╖ Ради В╕ктор Лозинський разом ╕з м╕сцевими можновладцями влаштували полювання на людину. Провели «об’╓ктивне сл╕дство» - ╕ який результат? Депутат в╕дсид╕в к╕лька рок╕в ╕ його тихенько випустили! Суддя Вовк виключно «заради самозахисту сво╓╖ законослухняно╖ персони» розрядив п╕столет «Макарова», бойову зброю, у нашого Олександра. ╤ знову проводилось «об’╓ктивне сл╕дство», де св╕дки стали нападниками, а деяких потерп╕лих взагал╕ не пом╕чали».
За словами чолов╕ка, з тих п╕р в╕тчизняного правосуддя як такого для нього не ╕сну╓.

Кан╕вський «стр╕лок» ╢вген Вовк ╕ його честь

Резонансну справу тод╕ коментував нав╕ть голова Вищо╖ ради юстиц╕╖ Володимир Колесниченко: «У випадку п╕дтвердження протиправних д╕й судд╕ ╢. Вовка, Вища рада юстиц╕╖ негайно розгляне питання про внесення подання про зв╕льнення його з посади за порушення присяги».
Однак, суд протиправних д╕й не углед╕в ╕ сьогодн╕ суддя ╢вген Вовк спок╕йно працю╓ в тому ж таки в Дарницькому райсуд╕ м. Ки╓ва. Судячи з усього, в╕н усп╕шно пройшов квал╕ф╕кац╕йне оц╕нювання зг╕дно Закону Укра╖ни «Про забезпечення права на справедливий суд». Його декларац╕я також заф╕ксувала, що р╕вень витрат судд╕ Вовка приблизно сп╕впада╓ з його оф╕ц╕йними доходами. Якихось 200 тис. грн. зарплати, пара невеликих квартир у сп╕льн╕й власност╕ з дружиною та дочкою, земельна д╕лянка 250 кв. м у власност╕ дружини та пара авто – Хонда Аккорд (2006 року) та нов╕ший Деу Ланос (2008 року). Одним словом, суддя ╢вген Вовк – скромна у сво╖х статках людина.
Але не дуже дисципл╕нований суддя. У 2012 роц╕ в╕н отримав догану в╕д Вищо╖ квал╕ф╕кац╕йно╖ ком╕с╕╖ судд╕в Укра╖ни за «невжиття заход╕в щодо розгляду справи протягом встановленого законом строку». Суддя Вовк майже р╕к тягнув «кота за хв╕ст» у простеньк╕й цив╕льн╕й справ╕ про визнання нед╕йсними наказу про зв╕льнення та запису в трудов╕й книжц╕, пояснюючи затягування процесу сво╓ю хвороблив╕стю.
До реч╕, л╕карняне л╕жко для сильних св╕ту цього у под╕бних резонансних справах – це ще одна ц╕кава законом╕рн╕сть. Але це вже предмет ╕ншо╖ розмови.
Оксана Пол╕щук
ukrinform.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17914

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков