Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 06.01.2017
ПОЗИТИВН╤ ЗМ╤НИ ╤МЕН╤ «1 С╤ЧНЯ»

Р╕к Вогняного П╕вня несе укра╖нцям п╕двищення зарплат, пенс╕й, здешевлення електроенерг╕╖, л╕к╕в, газу…
Оск╕льки роки економ╕чних криз та соц╕альних потряс╕нь привчили нас скептично оц╕нювати навколишню реальн╕сть, то традиц╕йно ми оч╕ку╓мо лише г╕ршого. Хоча насправд╕, «перемогу» просто треба ум╕ти розглед╕ти. На допомогу сво╖м читачам «Укр╕нформ» вивчив паростки позитиву, що закладен╕ р╕зними р╕шеннями влади та мають проявитися, починаючи з 1 с╕чня.

Гра╓мо на пониження

1. Нац╕ональна ком╕с╕я, яка зд╕йсню╓ регулювання у сфер╕ енергетики ╕ комунальних послуг (НКРЭКУ) переглянула прогнозовану оптову ц╕ну електроенерг╕╖ в Укра╖н╕. З розбивкою на квартали:
╤ квартал – 1341,57 грн. за 1 МВт/год (без ПДВ);
II, ╤╤╤ та IV квартали – 1263,76 грн. за 1 МВт/год (без ПДВ). 
Загальне зниження в╕д д╕ючого р╕вня ОРЦ (1490,63 грн. за 1 МВт/год (без ПДВ) складатиме - 15,2%.
В╕дпов╕дно варт╕сть електроенерг╕╖ для споживач╕в в Укра╖н╕ дещо знизиться - уряд наполягатиме. Експерти зазначають, що це перший випадок за 25 рок╕в, коли електроенерг╕я для укра╖нц╕в подешевша╓.
2. З 1 с╕чня 2017 року в Укра╖н╕ запроваджу╓ться система референтного ц╕ноутворення на окрем╕ види л╕к╕в. Увесь с╕чень аптекар╕ будуть розпродавати торгов╕ залишки ╕ кле╖ти нов╕ ц╕нники, а з 1 лютого – в аптеках об╕цяють ц╕нопад. Як пов╕домила в.о. м╕н╕стра охорони здоров’я Укра╖ни доктор Уляна Супрун, референтна ц╕на визнача╓ться наступним чином: в Укра╖н╕ ц╕ни на конкретний препарат т╕╓╖ чи ╕ншо╖ ф╕рми пор╕вню╓ться з ц╕нами, за якими в╕н прода╓ться у 5 кра╖н-сус╕д╕в (Польща, Словаччина, Чех╕я, Латв╕я ╕ Угорщина), вибирають найнижчу, ╕ ставлять ╖╖ як найвищу, за яку можна продавати л╕ки в Укра╖н╕. Оч╕ку╓ться, що таким чином варт╕сть л╕к╕в в укра╖нських аптеках можна знизити вдв╕ч╕.
На основ╕ ц╕╓╖ референтно╖ ц╕ни з 1 кв╕тня почне зд╕йснюватися програма ре╕мбурсац╕╖ (в╕дшкодування вартост╕ л╕к╕в за рахунок держави) хворим, що мають на це право. Витрати на ╕нсул╕н теж будуть в╕дшкодовуватись, але за ╕ншою програмою. В╕дшкодовуватися будуть 16 вид╕в препарат╕в для л╕кування серцево-судинних захворюваннях, 3 види – бронх╕ально╖ астми ╕ 2 – цукрового д╕абету, що визнан╕ Всесв╕тньою орган╕зац╕╓ю охорони здоров'я.
Уряд плану╓ жорстко карати представник╕в фармацевтичних компан╕й, як╕ завищуватимуть ц╕ни на л╕ки п╕сля запровадження системи референтного ц╕ноутворення. ╤ радить ╖м не гратися у «деф╕цит», об╕цяючи жорстко реагувати на так╕ факти.
3. Ц╕на на газ. Не з 1 с╕чня, але на протяз╕ року ╖╖ об╕цяють знизити. Але це станеться при умов╕, якщо Укра╖на вигра╓ судов╕ позови проти рос╕йського монопол╕ста "Газпрому". Про це пов╕домив глава НАК "Нафтогаз" Андр╕й Кобол╓в в ╕нтерв'ю для "Л╕вого берега".
В╕н розпов╕в, що Укра╖на подала позов до Стокгольмського суду щодо умов куп╕вл╕-продажу газу у рос╕йського монопол╕ста. Укра╖нц╕, за його словами, платитимуть менше за «блакитне паливо» п╕сля виграшу ц╕╓╖ справи. В╕н додав, що це буде справедлива ц╕на для населення, у пор╕внянн╕ з╕ старою, яка становить сьогодн╕ 6879 грн/тис.куб.

Соц╕альн╕ стандарти – на вир╕ст

1. У державний кошторис на наступний р╕к закладено зб╕льшення м╕н╕мальних зарплат до 3200 грн. В╕дпов╕дно, плану╓ться поступове зб╕льшення зарплат бюджетникам та держслужбовцям – в╕д 20 до 50% (в залежност╕ в╕д квал╕ф╕кац╕╖ та розряду тарифно╖ с╕тки).
Так, зарплата вчителя першого розряду впродовж року зросте на майже 1,6 тис. грн. На ст╕льки ж ма╓ зб╕льшитися зарплата медика вищо╖ категор╕╖ пор╕вняно з тим, що в╕н заробля╓ зараз.
П╕двищення урядовц╕ об╕цяють провести у три етапи.
Так, вчитель ╤ категор╕╖ зароблятиме у с╕чн╕ 2017 р. – 5708 грн., у травн╕ – 6067 грн, у грудн╕ – 6400 грн.
Л╕кар-терапевт вищо╖ категор╕╖ у с╕чн╕ 2017 р. – 7028 грн, у травн╕ – 7512 грн, у грудн╕ – 7910 грн.
Наприклад, м╕н╕мальний розм╕р посадового окладу 9 розряду держслужбовц╕в у державних органах, юрисдикц╕я яких поширю╓ться на територ╕ю одного чи дек╕лькох район╕в, м╕ст обласного значення, становитиме:
з 1 с╕чня 2017 року — 1,25 розм╕ру прожиткового м╕н╕муму для працездатних ос╕б, установленого на 1 с╕чня календарного року (з 01.01.2017 р. — 2000 грн.);
з 1 с╕чня 2018 року — 1,5 розм╕ру прожиткового м╕н╕муму для працездатних ос╕б, установленого на 1 с╕чня календарного року;
з 1 липня 2018 року — 1,75 розм╕ру прожиткового м╕н╕муму для працездатних ос╕б, установленого на 1 с╕чня календарного року.
2. У зв’язку з плановим п╕двищенням в наступному роц╕ прожиткового м╕н╕муму для непрацездатних ос╕б, до к╕нця наступного року, за прогнозами Пенс╕йного фонду, пенс╕я майже 8 млн. укра╖нських пенс╕онер╕в (а це 60% в╕д загально╖ к╕лькост╕ ) складе не менше 1 тис. 732 грн. Показник середньо╖ пенс╕╖ в ц╕лому в╕дпов╕дно зросте до 2 тис. грн.

Оксана Пол╕щук
ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17915

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков