Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 13.01.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 13.01.2017
ГЕОПОЛ╤ТИЧНИЙ ЕПАТАЖ. ТОП-7 ЦИТАТ ╤З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦ╤╥ ТРАМПА

Першу прес-конференц╕ю Дональда Трампа у статус╕ обраного президента США чекали з нетерп╕нням - як природн╕м, так ╕ штучно створеним. Неперевершений пол╕тичний шоумен (що сповна довела передвиборна кампан╕я) Дональд Трамп планував посп╕лкуватися з╕ ЗМ╤ ще 15 грудня, але в останн╕й момент скасував зустр╕ч. ╤ замовк майже на м╕сяць... Замовк наст╕льки, наск╕льки це може зробити Трамп: поки команда готувала обгрунтован╕ в╕дпов╕д╕ по майбутньому б╕знес-╕мпер╕╖, сам кандидат усп╕шно бавився Тв╕ттером, створюючи власн╕ сенсац╕╖. Аж тут почав вилазити секретний компромат. ╤ ось за дев'ять дн╕в до оф╕ц╕йного вступу на посаду майбутн╕й президент да╓ прес-конференц╕ю, аби дати зрозум╕ти вс╕м: Америка не буде такою, як колись, а в╕н, Трамп - яким був, таким ╕ залишатиметься. Людиною - вибухом, людиною - скандалом.
Напередодн╕ градус нетерп╕ння зростав. Останньою краплею стало оприлюднення ╕нформац╕╖ про ╕снування у Москви компромату про п╕кантн╕ подробиц╕ особистого життя ╕ ф╕нансову д╕яльн╕сть Трампа у РФ. З позиц╕╖ Кремля виглядало це так: думай, що говориш, бо вс╕ можуть д╕знатися. Та п╕сля конференц╕╖ вже склалося ╕нше враження. А чи не була остання крапля останн╕м штрихом? Адже якби не було публ╕кац╕й CNN та BuzzFeed напередодн╕, то не було б тих «родзинок», вибуху емоц╕й, звично╖ епатажност╕, якими так любить приправляти сво╖ виступи Трамп. Можливо, то все було сплановано або принаймн╕ вм╕ло використано. Друге - без сумн╕ву. Як показала перша прес-конференц╕я, show must go on.

«МЕНЕ Н╤ЧОГО НЕ ПОВ'ЯЗУ╢ З РОС╤╢Ю... ЦЕ БРЕХНЯ ХВОРИХ ЛЮДЕЙ»
Одним ╕з перших запитань, як╕ поставили журнал╕сти обраному президенту США Дональду Трампу на прес-конференц╕╖, оч╕кувано було ставлення до Рос╕╖ та ╕снування та╓мних зв'язк╕в ╕з нею. Спростування Трампа було безапеляц╕йним, ба нав╕ть для декого образливим.
"Це повн╕стю фейкова новина. Це п╕дроблен╕ матер╕али. Цього н╕коли не було, ╕ це, як ви зна╓те, було зроблено нашими опонентами", - заявив обраний президент, назвавши виконавц╕в "хворими людьми". За Трампом, "це ганьба".
╤ поки безпосередн╕ виконавц╕ не коментують зм╕ст та достов╕рн╕сть з╕браного компромату, у Б╕лому дом╕ переконан╕, що насправд╕ обраний президент США щось прихову╓, оск╕льки не використав можлив╕сть з╕брати ╕нформац╕ю та спростувати "фейк" про сво╖ ф╕нансов╕ зв'язки з Рос╕╓ю. 
Така реакц╕я, безперечно, приверта╓ ╕нтерес.

"ЯКЩО ПУТ╤НУ ПОДОБА╢ТЬСЯ ТРАМП, ЦЕ ДОБРЕ"
╤нше запитання по Рос╕╖ було не менш гострим - хакерськ╕ атаки в ход╕ передвиборно╖ кампан╕╖. В╕дпов╕дь знову безапеляц╕йна: "Що стосу╓ться хакерського зламу, я думаю, це була Рос╕я", але з невеликою обмовкою: вс╕ це роблять проти США. А от щодо в╕дносин ╕з рос╕йським л╕дером, то тут вже тепл╕ше: "Над╕юся, ми з ним поладна╓мо... Те, що Пут╕ну подоба╓ться Трамп - це актив, а не пасив".
Загалом вс╕ в╕дпов╕д╕ на запитання до Трампа по Рос╕╖, а до них поверталися к╕лька раз╕в, мали в╕дпов╕дь, схожу на вр╕вноважен╕ терези: так - Рос╕я зло, але й ╕нш╕ не кращ╕. Трамп н╕бито вигороджував Кремль. Звинувачуючи Москву в зд╕йсненн╕ хакерських атак, дода╓, що хакери атакують США з р╕зних кра╖н, зокрема Китаю. Наголошуючи, що його "н╕чого не пов'язу╓ з Рос╕╓ю", Трамп перекону╓, що покращення в╕дносин з Москвою п╕шло б на користь ус╕м. Так, на додачу, у Москви ╕ Вашингтона, за Трампом, ╓ велике поле для сп╕льно╖ д╕яльност╕ - боротьба з тероризмом, а конкретн╕ше з ╤Д╤Л. А це вже дов╕чна американська тема.

"НЕВЖЕ ХТОСЬ ДУМА╢, ЩО КЛ╤НТОН БУЛА Б Б╤ЛЬШ ЖОРСТКОЮ З РОС╤╢Ю, Н╤Ж ТРАМП?!"
╤ наостанок, аби вже точно н╕хто не сумн╕вався, що позиц╕я Дональда Трампа по в╕дношенню до Рос╕╖ жорстка, обраний президент звернувся до улюблених прийом╕в - красномовного запитання на аудитор╕ю та пор╕вняння себе з Г╕ллар╕. "Невже хтось тут дума╓, що Кл╕нтон була б б╕льш жорсткою з Рос╕╓ю, н╕ж Трамп?", - запитав обраний президент. ╤, напевно, н╕ у кого не лишилося сумн╕в╕в у тверд╕й позиц╕╖ по в╕дношенню до Рос╕╖.
Прим╕тно, що в момент окреслення "жорсткост╕" Трампа у в╕дносинах з Москвою на т╕ сам╕ питання у р╕зних вар╕ац╕ях в╕дпов╕дав на слуханнях у Ком╕тет╕ з м╕жнародних справ Сенату США Рекс Т╕ллерсон - кандидат Трампа на посаду держсекретаря. ╤ якщо Трампу вдалося об╕грати питання про Рос╕ю, а сп╕лкування з настирними журнал╕стами обмежити годиною, частину з яко╖ ще й зайняли виступи людей з його команди, та припинити простим "гуд бай" у момент, коли напруження стало наростати, то Т╕ллерсону в ст╕нах Сенату довелося тримати удар 9 годин. 

"МОЖУ БУТИ Б╤ЗНЕСМЕНОМ ╤ ПРЕЗИДЕНТОМ ОДНОЧАСНО"
Як по╓днати б╕знес та президентство - тема актуальна (╕ для укра╖нц╕в також). Як показу╓ практика, по╓днання статусу оч╕льника усп╕шного б╕знесу, нав╕ть такого, який в╕д справ в╕д╕йшов, та глави держави - питання непросте ╕ часто спекулятивне. Але не для Дональда Трампа. Тут в╕н вир╕шив д╕йсно розставити вс╕ крапки над "╕". Почав досить ориг╕нально, п╕дкресливши сво╖ вм╕ння: "Я д╕йсно можу бути б╕знесменом ╕ президентом одночасно". Але одразу ж пооб╕цяв - в╕д управл╕ння б╕знесом в╕д╕йде, зробить все для уникнення конфл╕кту ╕нтерес╕в, нав╕ть вже в╕дмовився в╕д 2-м╕льярдно╖ угоди в ОА╢, аби конфл╕кту не сталося. Тут сл╕д в╕ддати належне, команда Трампа п╕дготувалася. Аби в╕д риторики перейти до практики, слово передав сво╖й пом╕чниц╕. В╕дзначу, що це була найб╕льш структурована та повна в╕дпов╕дь з ус╕х, що звучали того ранку. Йшлося ╕ про законодавство, ╕ про роль кожного з член╕в с╕м'╖ у майбутньому б╕знес-╕мпер╕╖, а р╕шення таке... р╕шення н╕бито виг╕дне вс╕м: продавати б╕знес не будуть - нема╓ сенсу, оск╕льки ц╕нн╕сть самого бренду "трамп" оц╕нити неможливо, тому буде п╕дписано угоду про сл╕пий траст, а обраний президент в╕д справ в╕д╕йде ╕ присвятить себе виключно справам кра╖ни.

"Я ПОВЕРНУ КОЛИШНЮ ВЕЛИЧ АМЕРИЦ╤"
Якби в╕н цього не сказав, то ╕ промову можна було б вважати такою, що не в╕дбулася. Велич Америки, ╖╖ могутн╕сть - це акс╕ома сприйняття американцями власного життя та рол╕ сво╓╖ батьк╕вщини. ╤ якщо хтось посм╕в цю велич послабити (попередн╕й президент, у першу чергу), то Дональд Трамп цю ситуац╕ю виправить ╕ велич поверне. "При мен╕ США будуть поважати в св╕т╕ набагато б╕льше, н╕ж при мо╓му попереднику", - запевнив Трамп, повторивши, напевне, к╕лькатисячним разом в ╕ншому вар╕ант╕ сво╓ основне передвиборче гасло.
Слово "колишня" тут ╓ ун╕версальним для р╕зних покол╕нь, р╕зних соц╕альних, рел╕г╕йних, расових тощо груп американц╕в. ╤ гасло, яке привело епатажного Трампа до влади, п╕дкорило серця м╕льйон╕в американц╕в, ╕ цього разу стало в нагод╕, викликавши позитивну реакц╕ю залу. Кому ж не кортить перенесення у сьогодення при╓много та усп╕шного минулого.

"ЗАМОВЧ╤ТЬ... Я НЕ ДАМ ВАМ ПОСТАВИТИ ЗАПИТАННЯ... ВАШ╤ НОВИНИ ФЕЙКОВ╤"
Перша прес-конференц╕я - це далеко не просто в╕дпов╕д╕ на питання, а сво╓р╕дне окреслення формату подальшого сп╕лкування з журнал╕стами. Особливо якщо врахувати, що Дональд Трамп н╕коли не проявляв особливо╖ любов╕ до незалежно╖ преси, яка ╕ розкопати може бозна що й пот╕м у незручний момент оприлюднити. Але, що було, то мало би сплисти з набуттям оф╕ц╕йного статусу, адже в╕дносини глави Б╕лого дому з╕ ЗМ╤ та в Америц╕ - то окремий розд╕л "етики", хай без обмежень, але з╕ сво╖ми дуже тонкими та прозорими правилами. ╤ ця прес-конференц╕я мала стати в╕дправною точкою у новому етап╕ - б╕льш чемного ╕ оф╕ц╕йного сп╕в╕снування з "четвертою владою". Але не склалося. Точн╕ше, склалося, знову ж з обмовкою. Тим, хто не писав про нього поганого, в╕н подякував ще з самого початку вступно╖ промови, хто був, на переконання Трампа, неупередженим, дали слово (як то Б╕-Б╕-С╕), а от тим, хто "вибудову╓" компрометуюч╕ ╕стор╕╖ (як то CNN) - н╕ слова, н╕ права поставити запитання. "Замовкн╕ть... Я не дам вам поставити запитання. Ваш╕ новини фейков╕. Ваша компан╕я жахлива", - накричав Трамп на журнал╕ста CNN.

"Я ПЕВНОЮ М╤РОЮ ГЕРМОФОБ"
Заяви сексуального характеру, п╕кантн╕ подробиц╕ з життя були вишеньками на торт╕ впродовж вс╕╓╖ передвиборно╖ кампан╕╖ Трампа. Вони, безумовно, привертали увагу. Б╕льше негативну, ан╕ж позитивну. Але привертали. Деяк╕ висловлювання та випадки були наст╕льки на меж╕, що Трампу не лише прогнозували гучний провал, але й дов╕чн╕ судов╕ позови в╕д ображених як словами, так ╕ н╕бито особисто. К╕лька дн╕в тому ще видавалося, що скандал з оприлюдненням "з╕знання" потенц╕йного майбутнього президента наймогутн╕шо╖ держави св╕ту, який "спокушав зам╕жню", "багатьох лапав" ╕ взагал╕ переконаний - "якщо ти з╕рка, можеш робити з ж╕нками все, що хочеш", був апоге╓м ╕стор╕╖. Але ж н╕, чергова "вишенька" з'явилася з подач╕ "хворих опонент╕в", як╕ розпов╕ли, що Трамп н╕бито розважався з пов╕ями у московському готел╕ Ritz Carlton. Вс╕ чекали чергово╖ в╕дпов╕д╕ на кшталт "у Б╕лла Кл╕нтона й г╕рше бувало". Але, очевидно, у таких особистих питаннях, на в╕дм╕ну в╕д пол╕тичних, межу якраз п╕дведено. Якщо до ще тод╕ потенц╕йного президентства можна було р╕внятися на Б╕лла, то тепер час створити образ чистоти, хай нав╕ть з╕знавшись у фоб╕╖ ╕з закиданням все того ж красномовного запитання в зал: "Хто-небудь д╕йсно в╕рить у цю ╕стор╕ю, я також певною м╕рою гермофоб. Пов╕рте мен╕...". 
Та й тут в╕н вигородив Рос╕ю: хоч ╕нформац╕я н╕бито й з Москви, Трамп наголосив, що треба бути обережним завжди, бо камери насправд╕ усюди, не лише в рос╕йських готельних номерах.

Ольга Будник
www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 13.01.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17926

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков