Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2816)
З потоку життя (5952)
Душі криниця (3327)
Українці мої... (1435)
Резонанс (1446)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1634)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РФ КАЖУТЬ, ЩО КРИМЧАНАМ ПОГАНО ЖИВЕТЬСЯ, БО УКРА╥НА НЕ ВИЗНА╢ «РЕФЕРЕНДУМ»
Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що укра╖нська влада ╕ укра╖нськ╕ нац╕онал╕сти...


У КРИМУ СКОРОЧУ╢ТЬСЯ ВИКЛАДАННЯ УКРА╥НСЬКОЮ ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЮ МОВАМИ — АНАЛ╤ТИК
Про це у коментар╕ QHA пов╕домила анал╕тик Укра╖нського незалежного центру пол╕тичних досл╕джень...


США МАЮТЬ РОЗЦ╤НЮВАТИ АНЕКС╤Ю КРИМУ, ТАК САМО, ЯК ╤ ОКУПАЦ╤Ю КРА╥Н БАЛТ╤╥ СРСР
До Сенату США внесено резолюц╕ю ╕з засудженням незаконно╖ окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю.


ПОБИТТЯ ╤ «ПОЛ╤ГРАФ»: ВОД╤Й ДРУЖИНИ ДЖЕМ╤Л╢ВА РОЗПОВ╤В ПРО ЗАТРИМАННЯ В КРИМУ
Представники окупац╕йних властей били ╕ допитували на "пол╕граф╕" вод╕я дружини л╕дера...


ГАНЕБНА НЕПОВАГА ДО М╤ЛЬЙОН╤В УБОЛ╤ВАЛЬНИК╤В – МЗС ПРОКОМЕНТУВАЛО Д╤╥ FIFA
У м╕н╕стерств╕ закордонних справ засуджують безп╕дставн╕ гон╕ння FIFA проти хорватських...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 13.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 13.01.2017
РОС╤ЙСЬКИЙ ФАКТОР В АМЕРИЦ╤ ╤ ЙОГО Ц╤НА

Кер╕вники трьох основних спецслужб Америки - ЦРУ, ФБР ╕ Агентства нацбезпеки кажуть президентов╕: ми практично впевнен╕, що ви обран╕ за сприяння нашого ворога…

Те, про що рос╕йськ╕ державники навряд чи мали см╕лив╕сть мр╕яти, сталося. Рос╕я не просто виклика╓ нервов╕ напади у зах╕дного сп╕втовариства. Рос╕я стала фактором внутр╕шньо╖ пол╕тики л╕дера зах╕дного св╕ту.
Америка так довго ╕гнорувала Рос╕ю, доводячи, що ми перестали бути ╖х пр╕оритетом, а Кремль так довго намагався ним стати. ╤ ось настав час в╕дплати. А як все просто починалося - з хакерських атак. Правда, ╕ китайц╕ балувалися цим в Америц╕, ╕ н╕чого драматичного не сталося. Вся справа в тому, що цього разу хакери нац╕лилися на святе - американський виборчий процес.
╤ понеслося! Кремль не визна╓ сво╓╖ в╕дпов╕дальност╕ за втручання. Але при цьому рос╕йська ел╕та не може приховати гордощ╕в за те, до чого, як стверджу╓, Рос╕я не ма╓ в╕дношення. Вт╕м, докази причетност╕ або непричетност╕ Москви до спроб дискредитувати американськ╕ вибори ╕ грати на користь Трампа вже не важлив╕: виникла акс╕ома, яка житиме сво╖м життям ╕ набува╓ пол╕тичного потенц╕алу.
Сьогодн╕ "рос╕йський фактор" став аргументом у пол╕тичному протистоянн╕ у Вашингтон╕, зокрема, викликавши конфронтац╕ю Трампа ╕ американських спецслужб. Це вам не дурниця, коли кер╕вники трьох основних спецслужб Америки - ЦРУ, ФБР ╕ Агентства нацбезпеки кажуть обраному президенту в оч╕: ми практично впевнен╕, що ви обран╕ за сприяння нашого ворога!
Колишн╕ американськ╕ президенти (Картер, Кл╕нтон ╕ Буш) також мали проблеми з╕ спецслужбами. Але вони н╕коли не виливалися в бунт спецслужб проти президента, який може бути використаний для його ╕мп╕чменту (як це було у випадку з Н╕ксоном). Звичайно, Трамп може почистити органи. Але апарат, що залишиться, навряд чи пробачить йому приниження.
Нарешт╕, найголовн╕ше: "рос╕йський фактор" став м╕ною, яка загрожу╓ п╕д╕рвати лег╕тимн╕сть нового американського президента. Сьогодн╕ Трамп ╕ його команда намагаються пройти лезом бритви. З одного боку, вони не можуть допустити визнання правоти спецслужб. З ╕ншого, Трамп повинен уникнути створення враження, що в╕н в╕дплатить Пут╕ну за сво╓ обрання. Ось Трамп ╕ вправля╓ться в когн╕тивному дисонанс╕.
Так, в╕н висловив свою повагу до спецслужб ╕ визнав факт хакерських атак з боку Рос╕╖, Китаю та ╕нших кра╖н. ╤ при цьому знову заграв на сво╖й флейт╕: "Мати хорош╕ в╕дносини з Рос╕╓ю - це хороша р╕ч".
А поки ми можемо пишатися тим, що "рос╕йський фактор" вив╕в Америку з╕ стану самозаспоко╓ння ╕ самовпевненост╕. Але Москва повинна бути готова: американц╕ починають шукати в╕дпов╕дь на нов╕ для них загрози, до яких вони виявилися не готов╕.
Нав╕ть на стор╕нках пол╕ткоректно╖ Washington Post на адресу Трампа зазвучали звинувачення у державн╕й зрад╕, отже, Трамп ╕ його команда будуть уникати давати п╕дстави, щоб ╖х зовн╕шня пол╕тика сприймалася як загравання з Кремлем.
Варто почитати Observer, видавцем якого ╓ Jared Kushner, зять Трампа та його основний пол╕тичний радник, який публ╕ку╓ статт╕ ╕з закликами стримати Пут╕на, щоб переконатися, що всередин╕ трамп╕всько╖ с╕мейно╖ корпорац╕╖ нема╓ обожнювання Рос╕╖.
Кандидат у держсекретар╕ Рекс Т╕ллерсон ходить Конгресом ╕ намага╓ться стерти пам'ять про сво╖, н╕бито приятельськ╕ в╕дносини з Кремлем. А сам╕ законодавц╕, причому, в╕д обох парт╕й, обговорюють заходи в╕дплати Рос╕╖. Каток американського Конгресу важко змусити рухатися, але, почавши рух, йому важко зупинитися.
Спроби "буд╕вельник╕в мост╕в" на чол╕ з К╕сс╕нджером запропонувати нову формулу в╕дносин ╕з Рос╕╓ю, яка б зняла напружен╕сть через "розум╕ння" вимог Кремля, не повинн╕ створювати ╕люз╕й. "Мостобуд╕вники" намагатимуться використовувати кремл╕вськ╕ амб╕ц╕╖ для вир╕шення власних завдань (наприклад, нейтрал╕зац╕╖ Китаю). Невже Кремлю сподоба╓ться роль б╕йц╕вського пса на пов╕дку в гр╕ чужих амб╕ц╕й?
Нарешт╕, варто врахувати профес╕йну натуру б╕знесмена, який стане господарем Б╕лого Дому. Дос╕ його усп╕х ╜рунту╓ться на вм╕нн╕ обдерти партнера, як липку, ╕ викинути в см╕тник. А ще Трамп в╕домий як продавець пов╕тря ╕ натхненний актор у власному reality show, в якому нема╓ м╕сця для ╕нших актор╕в.
Так що будемо готов╕ до того, що Рос╕╖ доведеться платити за сьогодн╕шн╕ маленьк╕ радощ╕, як╕ рос╕йська ел╕та може в╕дчувати, дивлячись на американську сцену, а також за над╕╖, як╕ не мають п╕дстав. ╤ ц╕на може виявитися чималою.

Л╕л╕я Шевцова,
опозиц╕йний рос╕йський пол╕толог
http://gazeta.ua/blog
Ориг╕нал: https://www.facebook.com/ShevtsovaLilia/posts/1827397320850424

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 13.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17945

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков