Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2017
ЗА П╤ВР╤ЧЧЯ У КРИМУ ЗАФ╤КСОВАНО П’ЯТЬ КРИМ╤НАЛЬНИХ ПЕРЕСЛ╤ДУВАНЬ ЖУРНАЛ╤СТ╤В ТА БЛОГЕР╤В ЧЕРЕЗ ╥Х ВИСЛОВЛЮВАННЯ

Центр ╕нформац╕╖ про права людини п╕дготував мон╕торинговий огляд ситуац╕╖ з╕ свободою слова в окупованому Рос╕╓ю Криму за друге п╕вр╕ччя 2016 року.
Документ м╕стить огляд випадк╕в порушення свободи слова ╕ висловлювання думок в Криму, зокрема напад╕в ╕ ф╕зичного насильства, пошкодження майна, крим╕нального та адм╕н╕стративного пересл╕дування, в тому числ╕ - допит╕в, обшук╕в, арешт╕в, штраф╕в, обмежень теле- ╕ рад╕омовлення, а також блокування ЗМ╤ в ╕нтернет╕, в╕дмов у доступ╕ до ╕нформац╕╖, заборон на проведення зйомок, зв╕льнень з роботи, погроз, цензури та ╕нших випадк╕в тиску на журнал╕ст╕в, блогер╕в, а також ╕нших громадян, що виражають свою думку публ╕чно або поширюють ╕нформац╕ю.
У розд╕л╕ «Крим╕нальн╕ пересл╕дування» згадуються ш╕сть випадк╕в, п’ять з них стосуються пересл╕дування журнал╕ст╕в й блогер╕в за ╖х висловлювання.
Зокрема йдеться про крим╕нальне пересл╕дування ялтинсько╖ актив╕стки Лариси Китайсько╖ через ╖╖ дописи у Facebook, затримання редактора «Твоя газета» Олекс╕я Назимова ╕ в╕деооператора Андр╕я Облезова, кримськотатарського актив╕ста Сулеймана Кадирова за начебто заклики до «невизнання кордон╕в РФ», 24-р╕чного учасника севастопольського руху «Ультрас», ╕м’я якого не назива╓ться, що був засуджений до двох рок╕в ╕ двох м╕сяц╕в позбавлення вол╕ (умовно) за заклики в ╕нтернет╕ до зв╕льнення Криму в╕д рос╕йсько╖ окупац╕╖ в╕йськовим шляхом, генерального директора ТОВ «Гранд Мед╕а» Олекс╕я Амел╕на, а також кримського журнал╕ста Миколи Семени, якого сл╕дч╕ ФСБ звинувачують у сепаратизм╕ через публ╕кац╕ю статт╕ у виданн╕ «Крим.Реал╕╖».
Мон╕торинг м╕стить ╕нформац╕ю про один випадок нападу ╕ ф╕зичного насилля. У липн╕ 2016 року було ско╓но напад на прес-секретаря «Федерац╕╖ незалежних профсп╕лок Криму» Галину Балак╕ну ╕ телеоператора федерац╕╖.
У розд╕л╕ «Адм╕н╕стративне пересл╕дування» йдеться про один випадок порушення свободи слова, у розд╕л╕ «Арешти ╕ незаконн╕ затримання» - про три випадки.  Також зазначено, що за друге п╕вр╕чч╕ 2016 року в Криму пройшов один обшук (телеканал «Миллет»), один допит (редактора газети «Алубика» Раг╕ма Гумбатова). Заф╕ксован╕ також два випадки погроз, один випадок вилучення або пошкодження майна й один випадок цензури.
У розд╕л╕ «Блокування сайт╕в ╕ мовлення» у мон╕торинговому зв╕т╕ згадуються 10 випадк╕в.
Заф╕ксован╕ також п’ять в╕дмов у доступ╕ до висв╕тлення под╕й, одна заборона на ведення зйомки, два незаконн╕ зв╕льнення кримських журнал╕ст╕в, а також ╕нш╕ порушення свободи слова ╕ прав журнал╕ст╕в.
Мон╕торинговий огляд ситуац╕╖ з╕ свободою слова ╕ висловлювання думок в Криму п╕дготовлений на п╕дстав╕ матер╕алу, з╕браного ╕ задокументованого орган╕зац╕╓ю в другому п╕вр╕чч╕ 2016 року.
Дан╕ отриман╕ за результатами збору ╕нформац╕╖ «з перших рук» (спостереження за ситуац╕╓ю ╕ под╕ями в Криму, ╕нтерв'ювання представник╕в ключових ц╕льових груп), на основ╕ оф╕ц╕йних джерел законодавчо╖ бази, а також ╕нших в╕дкритих джерел (пов╕домлення правозахисних орган╕зац╕й, ЗМ╤), як╕ проходили додаткову вериф╕кац╕ю.
Нагада╓мо, у кв╕тн╕ 2016 року рос╕йська ФСБ в окупованому Криму провела обшук ╕ порушила крим╕нальну справу проти позаштатного журнал╕ста «Рад╕о Свобода» Миколи Семени за статтю, у як╕й начебто м╕стяться «заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ». П╕сля цього журнал╕ста к╕лька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену в╕дпустили п╕д п╕дписку про неви╖зд.
28 кв╕тня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журнал╕ста можуть узагал╕ позбавити свободи пересування.
М╕жнародна та ╢вропейська федерац╕╖ журнал╕ст╕в пов╕домили про сол╕дарн╕сть ╕з кримським журнал╕стом та про п╕дтримку сво╖х член╕в в Укра╖н╕ – Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в та Незалежно╖ мед╕а-профсп╕лки. Зокрема, у сп╕льн╕й заяв╕ МФЖ ╕ ╢ФЖ наприк╕нц╕ кв╕тня йшлося про заклик до рос╕йсько╖ влади «в╕дмовитися в╕д необгрунтованих звинувачень проти Семени».
Сво╓ занепоко╓ння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБС╢ з питань свободи мед╕а Дуня М╕ятович.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ глибоке занепоко╓ння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян Укра╖ни, а також триваючими крим╕нальними пересл╕дуваннями за пол╕тичними ознаками укра╖нських громадян на тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим, ╕ вимага╓ припинити пересл╕дування кримського журнал╕ста Миколи Семени.
Ки╖вський районний суд С╕мферополя, п╕дконтрольний Рос╕╖, 29 серпня, в╕дхилив скаргу адвоката Миколи Семени на д╕╖ сл╕дчого ФСБ.
На початку вересня адвокат журнал╕ста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого ╕ виправдувального вироку рос╕йським судом дор╕внюють нулю.
5 жовтня  Верховна Рада звернулася ╕з заявою до парламент╕в держав-член╕в ╢С, США, Канади та Япон╕╖, ╢вропейського парламенту, д╕ючого голови ОБС╢, м╕н╕стра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнма╓ра та до представника Орган╕зац╕╖ з безпеки та сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ з питань свободи ЗМ╤ Дун╕ М╕ятович ╕з закликом консол╕дувати зусилля щодо зв╕льнення укра╖нських журнал╕ст╕в Романа Сущенка ╕ Миколи Семени. 
6 грудня 2016 року стало в╕домо, що рос╕йська ФСБ зак╕нчила сл╕дство у справ╕ кримського журнал╕ста Миколи Семени.
7  грудня 2016 року кримському журнал╕сту Микол╕ Семен╕ вручили постанову про притягнення як обвинуваченого в остаточн╕й редакц╕╖.  
20 с╕чня в окупованому Рос╕╓ю Криму журнал╕сту Микол╕ Семен╕ вручили обвинувальний висновок у справ╕ про «сепаратизм». За верс╕╓ю рос╕йського сл╕дства, кримський журнал╕ст «п╕дготував статтю п╕д назвою «Блокада – необх╕дний перший крок до зв╕льнення Криму», в як╕й були виявлен╕ заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖».
http://detector.media

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17998

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков