Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2017
СУДИЛИЩЕ НАД ЧИЙГОЗОМ: НА В╤ДЕО НЕ ЗНАЙШЛОСЯ АН╤ СОКИР, АН╤ ЛОПАТ

«Кримосуддя»

У в╕второк в окупованому Криму в╕дбулося 68-е за рахунком "судове" зас╕дання по справ╕ заступника голови Меджл╕су Ахтема Чийгоза, на як╕й розглядалися представлен╕ звинуваченням в╕деоматер╕али, насправд╕ спростовуюч╕ св╕дчення св╕дк╕в ╕ потерп╕лих.
Про це у Фейсбуц╕ пов╕домила дружина Чийгоза Ельм╕ра Аблял╕мова.
"В переглянутих в╕деоматер╕алах в╕дсутн╕ вказан╕ потерп╕лими та св╕дками предмети, як╕ вони, н╕бито, бачили в руках проукра╖нськи налаштованих м╕тингуючих - кирки, сокирища, держаки в╕д лопат та ╕нш╕ предмети. Не знаходять п╕дтвердження ╕ св╕дчення про застосування газу. Переглянут╕ нами в╕деоматер╕али вказують на неправдив╕сть ╕ суперечн╕сть св╕дчень ран╕ше опитаних потерп╕лих ╕ св╕дк╕в, а також неспроможн╕сть висунутого проти Ахтема Чийгоза звинувачення", - зазначила Аблял╕мова.
За ╖╖ словами, в одному ╕з сюжет╕в спостер╕галася тиснява, що сталася на л╕н╕╖ з╕ткнення двох протилежних м╕тинг╕в, що проходили б╕ля ст╕н Верховно╖ Ради АРК 26 лютого 2014 року.
"Причому тиск зд╕йснювався з обох бок╕в, був некерованим, хаотичним, не одномоментним, носив локальний, а не масовий характер. В╕деоматер╕али (в╕деоряд б╕льше 40 хвилин) також показали р╕вень шуму на м╕тингу, при якому неможливо було розчути чи╖-небудь крики ╕ висловлювання", - розпов╕ла дружина Чийгоза, що була присутньою в "суд╕".
Кр╕м того, за словами адвоката Едема Семедля╓ва, про факти численних фальсиф╕кац╕й ╕ неправдивих св╕дчень говорить попередн╓ "судове" зас╕дання у справ╕ Чийгоза.
"Допитали чотирьох св╕дк╕в. П╕сля кожного допиту оголошувалися попередн╕ св╕дчення через безл╕ч протир╕ч. ╥х д╕йсно багато, тому у нас, адвокат╕в ╕ п╕дсудних, дуже багато питань, як складалися ц╕ протоколи допит╕в, яким чином п╕дписувалися, ╕ з цього приводу адвокати нав╕ть висловлювалися про притягнення до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ ос╕б, як╕ давали ╕ брали св╕дчення", - пов╕домив Семедля╓в у Фейсбуц╕.
Так, один з╕ св╕дк╕в Микола Козицький, що працював у лютому 2014 року начальником в╕дд╕лу експлуатац╕йного режиму Верховно╖ Ради АРК, 26 лютого, п╕д час м╕тингу кримських татар ╕ проукра╖нських актив╕ст╕в, знаходився усередин╕ буд╕вл╕ парламенту ╕ спостер╕гав за тим, що в╕дбува╓ться на вулиц╕ з в╕кна.
За його словами, н╕яких з╕ткнень м╕ж проукра╖нськими актив╕стами ╕ пророс╕йськими актив╕стами парт╕╖ "Русское единство" в╕н не бачив. Проте в його попередн╕х св╕дченнях стверджу╓ться, що "радикально налаштован╕ учасники м╕тингу, як╕ кричали "Аллах Акбар", "Слава Укра╖н╕", "Крим - це Укра╖на", рушили в╕д фонтану у б╕к приб╕чник╕в парт╕╖ "Русское единство" ╕ почали ╖х бити".
"Це що, в мо╖х св╕дченнях таке?" - здивувався св╕док, п╕сля чого суд перев╕рив, чи ╓ його п╕дпис п╕д св╕дченнями.
Аналог╕чн╕ протир╕ччя було виявлено ╕ у св╕дченнях головного фах╕вця м╕ськадм╕н╕страц╕╖ Марини Шаповалово╖, що стверджувала на останньому зас╕данн╕ "суду", що вона не приймала заявку на проведення м╕тингу у представника "Русского единства", а пов╕домлення в╕д Меджл╕су над╕йшло вранц╕ 26 лютого. Сл╕дчий же в ╖╖ попередн╕х св╕дченнях написав, що пов╕домлення були прийнят╕ адм╕н╕страц╕╓ю.
Ран╕ше адвокат Микола Полозов стверджував, що в "суд╕" у справ╕ Чийгоза речов╕ докази у вигляд╕ в╕деозапис╕в з м╕тингу 26 лютого 2014 року спростовують св╕дчення потерп╕лих.

ПОЛОЗОВ РОЗПОВ╤В ПРО СВО╢ ВИКРАДЕННЯ

Рос╕йський адвокат Микола Полозов квал╕ф╕ку╓ сво╓ затримання в Криму як викрадення ╕ ма╓ нам╕р оскаржити в суд╕ ╕ в Федеральн╕й палат╕ адвокат╕в д╕╖ ФСБ у Криму. Про це в╕н пов╕домив у в╕деозверненн╕, розм╕щеному на стор╕нц╕ у Фейсбуц╕ голови ЦВК Курултаю кримськотатарського народу За╖ра Смедля╓ва.
"Сьогодн╕ (у середу – ред.) в центр╕ С╕мферополя я був викрадений, я це так квал╕ф╕кую, нев╕домими особами. Один ╕з них п╕зн╕ше показав мен╕ посв╕дчення ФСБ. Я був в╕двезений до управл╕ння ФСБ по Криму ╕ м. Севастополя, де сл╕дчий у справ╕ ╤льм╕ Умерова ╤гор Скрипка намагався провести допит мене як св╕дка", - пов╕домив Полозов.
За його словами, до початку допиту в╕н заявив, що д╕╖ сл╕дчого ╓ незаконними ╕ його постанова, яку в╕н вин╕с про примусову доставку його до ФСБ, не грунту╓ться на законному судовому р╕шенн╕.
Кр╕м того, Полозов заявив сл╕дчому, що допитувати його щодо обставин надання юридично╖ допомоги Умерову незаконно, оск╕льки "адвокатська та╓мниця охороня╓ться Конституц╕╓ю" ╕ "сл╕дчий вийшов за меж╕ дозволених йому повноважень".
Як пов╕домив Полозов, "п╕д час допиту я не надав документи, не в╕дпов╕в на запитання, як╕ поставив сл╕дчий". В╕н розпов╕в, що виготовив аркуш, на якому зазначив слово "Мовчить" ╕ назвав статт╕ у законодавств╕, в╕дпов╕дно до яких його допит ╓ незаконним.
Проте Скрипка "налякав" Полозова, що в╕дмова в╕д надання св╕дчень "пересл╕ду╓ться судовим кодексом за статтею 308".
"Це, безумовно, свав╕лля з боку орган╕в ФСБ, цей неприхований тиск на адвокат╕в. Причому, два дн╕ тому в ПАР╢ я говорив про ц╕ факти ╕ от, будь ласка, я при╖жджаю до Криму ╕ вони мене хапають на вулиц╕ ╕ намагаються вчинити як╕сь д╕╖. Я там був позбавлений можливост╕ пересування, у мене не було можливост╕ користуватися моб╕льним телефоном, не було можливост╕ скористатися послугами адвоката", - розпов╕в Полозов.
За його словами, "якщо вони на мо╓му приклад╕ спробують чинити тиск на адвокатське сп╕втовариство, то, боюся, що вс╕м адвокатам, як╕ залишилися, у Криму буде дуже важко працювати, захищати тут права людини".
"Хочу сказати, що не йдеться про якийсь конкретний випадок з адвокатом Полозовим чи проблему ╤льм╕ Умерова. Зараз нависла загроза загалом над конституц╕йним поняттям "адвокатська та╓мниця" у Рос╕╖, ╕ якщо адвокатське сп╕втовариство не дасть належно╖ оц╕нки под╕ям, що в╕дбуваються, якщо т╕ органи, як╕ уповноважен╕, зокрема, Уповноважений з прав людини Москалькова, з якою я, до реч╕, м╕сяць тому тут, у С╕мферопол╕, розмовляв саме з приводу цих обставин, то, боюся, н╕чого хорошого дал╕ у нас в Рос╕╖ не буде", - заявив Полозов.
http://www.ukrinform.ua

***
В анексованому Криму силовики обшукали будинок актив╕стки кримсько-татарського руху Зод╕╓ Сал╕╓во╖ та познущалися з ╖╖ ваг╕тно╖ нев╕стки.
Про це написала у Facebook журнал╕стка Ельв╕на Сейтбула╓ва.
"У двор╕ к╕лька десятк╕в до зуб╕в озбро╓них людей. С╕м'ю прийшли п╕дтримати люди. За ╖х словами, силовики не випускають з дому ваг╕тну дружину Сейрана, яка м╕сяць пролежала в л╕карн╕ з загрозою переривання ваг╕тност╕ ╕ кровотечею. Виписали ╖╖ недавно. На прохання людей дозволити вийти ╖й з дому, силовики в╕дпов╕ли груб╕стю ╕ хамством", - пов╕домила Сейтбула╓ва .
Увагу ФСБ привернув син Сал╕╓во╖ - Сейран. Чолов╕к був п╕д сл╕дством ╕ суд оштрафував його на 20 тис. руб. (9 199 грн.). Коли п╕д час розгляду скарги Сал╕╓в заговорив кримськотатарською мовою, суддя розц╕нив це як образу. У травн╕ 2016 року Сейран з м╕нарету мечет╕ через гучномовець спов╕стив м╕сцевих про обшуки.

***
В окупованому Рос╕╓ю Криму сп╕вроб╕тники ФСБ затримали адвоката кримських татар, обвинувачених у "справ╕ Х╕зб ут-Тахр╕р", Ем╕ля Курбед╕нова, пов╕домив його колега Микола Полозов. "Зараз у Криму затримали адвоката Ем╕ля Курбед╕нова! Везуть у ФСБ. Сезон полювання на адвокат╕в на п╕востров╕ оф╕ц╕йно в╕дкрито", - написав в╕н на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook.
Рос╕йськ╕ силовики затримали Курбединова п╕сля того, як той намагався потрапити в будинок кримськотатарських актив╕ст╕в Зод╕╓ Сал╕╓во╖ ╕ ╖╖ сина Сейрана, до яких сп╕вроб╕тники ФСБ прийшли вранц╕ в четвер, 26 с╕чня. За словами Миколи Полозова, в оф╕с╕ Ем╕ля Курбединова представники окупац╕йно╖ "влади" п╕вострова влаштували обшук…
http://dt.ua

***
Затримання в Криму адвоката Ем╕ля Курбед╕нова св╕дчить про затверджений у Кремл╕ план остаточно╖ зачистки окупованого п╕вострова в╕д нелояльних до окупац╕йно╖ влади людей. Таку думку висловив адвокат Марк Фейг╕н на сво╖й стор╕нц╕ в Facebook.
"Нашого друга, кримського адвоката Ем╕ля Курбед╕нова щойно затримали. Разом з колегами в╕н захища╓ ╤льм╕ Умерова ╕ багатьох ╕нших пол╕тично пересл╕дуваних у Криму. Обурлива кампан╕я тиску на адвокат╕в, яку веде ФСБ там, зайвий раз доводить, що на самому верху затверджено план остаточно╖ зачистки п╕вострова: як в╕д нелояльних кримських татар, так ╕ в╕д вс╕х ╕нших супротивник╕в анекс╕╖", - заявив юрист.
В╕н нагадав, що ран╕ше ФСБ був примусово доставлений на допит рос╕йський адвокат Микола Полозов, який також захища╓ Умерова. Тепер в╕д його захисту фактично усувають ╕ Курбед╕нова.
"Поки залиша╓ться Едем Семедля╓в. Припускаю, що ╕ на нього найближчими днями буде зроблена атака спецслужб. Так що в╕н в зон╕ ризику", - вважа╓ Фейг╕н.
http://www.ukrinform.ua

УКРА╥НСЬКИЙ АКТИВ╤СТ ВОЛОДИМИР БАЛУХ ПОТЕРПА╢ У С╤ЗО ВИД ТИСКУ ТА ВИМАГА╢ ЗУСТР╤Ч╤ З УКРА╥НСЬКИМ ОМБУДСМЕНОМ

За ╕нформац╕╓ю Кримсько╖ правозахисно╖ групи (КПГ), 23 с╕чня адвокату Володимира Балуха вдалося зустр╕тися на судовому зас╕данн╕ ╕з сво╖м п╕дзахисним.
Адвокат пов╕домив, що на обличч╕ Володимира Балуха проглядають сл╕ди ф╕зичного впливу. Це св╕дчить про те, що укра╖нський актив╕ст в╕дчува╓ на соб╕ тиск у С╤ЗО № 1 С╕мферополя. У зв’язку з цим Володимир Балух та його адвокат наполягають на зустр╕ч╕ з укра╖нським омбудсменом Валер╕╓ю Лутковською.
На зас╕данн╕ «Верховного суду» Криму, що в╕дбулося 23 с╕чня, розглядали скаргу адвоката на незаконн╕сть зд╕йснення обшуку в будинку Балуха у кв╕тн╕ 2015 року. П╕д час цього обшуку з даху будинку актив╕ста був знятий прапор Укра╖ни. Оф╕ц╕йною причиною обшуку стала заява нев╕домо╖ особи про те, що Балух н╕бито вчинив крад╕жку запчастин в╕д трактора. Апеляц╕ю адвоката суд не задовольнив.
Ран╕ше Кримська правозахисна група пов╕домляла, що Володимир Балух потребу╓ терм╕ново╖ медично╖ допомоги, тому що у С╤ЗО у кримчанина загострилися хрон╕чн╕ захворювання ╕ 28 грудня минулого року до нього вже викликали карету швидко╖ допомоги.
Володимир Балух позбавлений вол╕ з 8 грудня 2016 року. Експерти КПГ стверджують, що у кримського суду нема╓ п╕дстав для утримання актив╕ста Балуха в С╤ЗО, а крим╕нальне пересл╕дування укра╖нського актив╕ста ╓ пол╕тично вмотивованим. На думку експерт╕в КПГ,  Володимир Балух позбавлений вол╕ незаконно та виключно через його проукра╖нськ╕ переконання.
http://crimeahrg.org

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18004

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков