Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2017
НОВ╤ КРИМСЬК╤ СЛЬОЗИ НОВИХ РОС╤ЯН

Вони оч╕кували винагород в╕д РФ, натом╕сть жал╕сливо випрошують п╕льги й преференц╕╖, яких чекали в╕д рос╕йсько╖ окупац╕╖

А все ж таки, як ╖м там живеться в Криму? Не в'язням - з тими все ясно. Не новим господарям життя з личками ФСБ, як╕ рад╕сно вселяються в квартири, де ран╕ше жили укра╖нськ╕ оф╕цери. 
А ╕ншим. Людям, як╕ охоче б╕гли на референдум, голосували за возз'╓днання ╕з «╕стор╕ч╓ской Род╕ной», як╕ на╖вно думали, що прих╕д Рос╕╖ - це як жирний ц╕лор╕чний туристичний сезон, де рос╕яни щедро платитимуть за все, як╕ п╕ддалися нав╕юванню, що найкраще, що ╓ в житт╕ - це кровн╕ узи з Кремлем...
Протягом к╕лькох тижн╕в ми мандрували Фейсбуком, шукаючи на персональних стор╕нках нин╕шн╕х кримчан та фейсбук-акаунтах окупац╕йних м╕н╕стерств ╕ в╕домств, у блогах ╕ публ╕кац╕ях св╕дчення простих людей. Трохи систематизували, згрупували ╕ пропону╓мо ╖х вам. 
╤ не для того, щоб показати, який у Криму бардак. Бардак був ╕ ран╕ше, за укра╖нських час╕в. Але рятуючись в╕д нього в окупац╕╖, з╕ткнулися з явищем набагато жорстк╕шим - знаменитим рос╕йським розпилом ╕ дерибаном, поставленим на широку ╕мперську ногу, ╕ механ╕чно байдужим до населення окупац╕йним чиновництвом. ╤ вже не «побуз╕ш», як ран╕ше, бо цар далеко, а м╕сцевий мандарин швидко заткне пельку.

ТО ПЕВНО НАСЛ╤ДОК АРКТИЧНОГО ЦИКЛОНУ
«5 с╕чня в С╕мферопол╕ в╕дбулося коротке замикання високовольтних електрокабел╕в, прокладених п╕д св╕жовикладеною плиткою. Халатн╕сть, тяп-ляп майстра? Очевидно, могли загинути люди». «Ялинка мига╓, а з-п╕д земл╕ буквально стр╕ляло», - д╕лилися в соцмережах. «Вибухонебезпечна дорога - то, певно, насл╕док арктичного циклону»...
«У листопад╕ та грудн╕ хоч на хвилину, але виключалася електрика. Горить вся побутова техн╕ка. Телев╕зор згор╕в. Холодильник згор╕в».
«Ми подзвонили в РЕС, нам в╕дмовляють вплинути та поремонтувати - у груб╕й форм╕...»
* * *
«Мен╕ сказали, що на мо╖й д╕лянц╕ не можна ан╕ будуватися, ан╕ займатися землеробством ╕ послалися на р╕шення уряду РФ в╕д 2009 року (в цей час Крим був у склад╕ Укра╖ни)».
«Ми хочемо поскаржитися, що в нашому будинку ц╕ни на оплату комунальних удв╕ч╕ вищ╕ за т╕, що у сус╕дньому будинку, хоча ми опалю╓мося ╕з одн╕╓╖ котельн╕...
А у нас же живуть пенс╕онери та молод╕ фах╕вц╕... Де ж ми в╕зьмемо грош╕?» 
* * *
«Нам прийшли плат╕жки на сплату комунальних послуг однок╕мнатно╖ квартири 9000 рубл╕в (порядка 150$ США), це при тому, що пенс╕╖ тих, хто тут прожива╓ - 12-16000 рубл╕в на м╕сяць. Просимо вас роз╕братися - ╕з чим пов'язан╕ так╕ граб╕жницьк╕ тарифи?»
* * *
«Я мама двох д╕тей, один з яких хворий на ДЦП, ╕нвал╕дн╕сть оформлена оф╕ц╕йно. В ╢впатор╕╖ в к╕нц╕ 2016 року ремонтували дахи будинк╕в. Той дах, який при Укра╖н╕ зробила сво╖м коштом (сплативши за це 15000 гривень), знесли. Пот╕м п╕шли дощ╕, ремонти робили дуже швидко. Зараз стеля тече, штукатурка сиплеться, квартира ста╓ такою, що жити там неможливо. ЖЕКи в╕дмовляються слухати нас. Я натикаюся на безк╕нечне хамство п╕дрядник╕в та заявки, що м╕сто не ма╓ стосунку до ремонту покр╕вель».
* * *
«Я мати-одиначка, живу з дитиною на допомогу 2000 рубл╕в, а в С╕мферопол╕ мою дитину не беруть до дитячого садочка. Я розум╕ю становище ╕з позашк╕льними закладами, але... Я продала вс╕ ц╕нн╕ реч╕, мен╕ б╕льше нема що продавати. А без цього я не можу влаштуватися на роботу. У мене крайн╕й ступ╕нь безвиход╕, допомож╕ть».
* * *
«Феодос╕я, зима, н╕хто не знав, коли взимку св╕та╓ ╕ темн╕╓... 7.30 ранку, на вулиц╕ темно, як п╕зно вноч╕, осв╕тлення нема╓, темн╕ п╕шох╕дн╕ переходи, д╕ти йдуть у школу, ╖х не видно, а н╕кого безпека д╕тей не ц╕кавить, економ╕я. 
Така ж ситуац╕я ввечер╕, о 17 годин╕ вже темно, друга зм╕на д╕тей ╕де з╕ школи, а осв╕тлення якщо ╕ включають, то п╕сля 20 години, ╕ то не скр╕зь...
Спасиб╕, що хоч деяк╕ батьки клеять на д╕тей, на ранц╕ св╕тлов╕дбиваюч╕ смужки.
P.S. Це напевно велика наука, потр╕бно м╕н╕мум три осв╕ти, щоб налаштувати час включення ╕ в╕дключення осв╕тлення в залежност╕ в╕д пори року».
«Я кожного ранку матерю Крименерго. Повна байдуж╕сть до людей».

НАС ВИСТАВЛЯЮТЬ НА ТОРГИ
«Наше прим╕щення виставлено на торги. Ми зробили кадастровий паспорт, п╕втора року платили оренду, в╕дремонтували прим╕щення та обладнали робочими м╕сцями. ╤ нас виставляють на торги? ЧОМУ? Адже в Рос╕╖ ╓ закон «Про преимущественное право» и «Защите конкуренции»? Ви ж об╕цяли!»
* * *
«Ми, весь малий б╕знес, стали заручниками перех╕дного пер╕оду. Ми три роки оренду╓мо прим╕щення державно╖ власност╕, ми платимо вс╕ податки та збори, але вже п╕вроку нам не продовжують оренду. Ми вс╕ переоформилися, як п╕дпри╓мц╕, зг╕дно з Рос╕йським законодавством, але нема жодного лояльного ставлення. Оренду не подовжують, електрику вимикають, прим╕щення виставляють на торги ╕з колосальною сумою орендно╖ плати, несп╕вставною з нашими обсягами. А ми ж вкладали в цю справу душу, платили податки, хот╕ли розвиватися».
ЗАТЕ ГОЛОВА ПЕРЕС╤В НА МЕРСЕДЕС
«На вулицях Пушк╕на ╕ Карла Маркса в С╕мферопол╕ склада╓ться враження, що днями тут пройшов танковий батальйон. П╕сля вчорашн╕х рясних дощ╕в вся тротуарна плитка п╕шла криво ╕ навск╕с. В╕дчуття таке, що ╖╖ укладанням займалися люди, як╕ ран╕ше н╕коли не мали такого досв╕ду. В адм╕н╕страц╕╖ С╕мферополя, звичайно, як завжди скажуть, що н╕чого зн╕мати незавершений об'╓кт. А я скажу, що н╕чого в╕дкривати незавершений об'╓кт, а раз в╕дкрили для п╕шоход╕в - то соромно ма╓ бути за таке! На об'╓кт уже кинуто к╕лька бригад роб╕тник╕в, як╕ не посп╕шаючи, покурюючи, виколупують плитку, що криво лежить, п╕дсипають крупний (!) п╕сок ╕ намагаються усунути це неподобство».

«╤ одн╕╓╖ зими не пережили дороги. Ми спису╓мо м╕льйони на ремонт дор╕г, як╕ не витримують ╕ року. На Феодос╕йськ╕й (м╕сто Феодос╕я) трас╕ вулиця Севастопольська - ями в п╕вколеса. Х╕ба не вам в╕дпов╕дати за ремонт?»
«У нас три дн╕ не чистяться дороги, повна ожеледиця, комунальники сплять, зате голова (лист ╕з Новофедор╕вки Сакського району) перес╕в з жигул╕в на мерседес гелентваген».
* * *
Ми надибали одразу на два листи адм╕н╕страц╕╖ С╕мферопольсько╖ школи №37. Два крики про те, що майже три м╕льйони рубл╕в на ремонт школи та ближн╕х дор╕г не осво╓н╕, що все занепада╓, а на дороз╕ одн╕ ями. Автори листа заявляють, що вони жал╕ються в Адм╕н╕страц╕ю Президента РФ. Чи читають ц╕ листи там - нараз╕ нев╕домо.
* * *
«╥хав уноч╕ з переправи в б╕к С╕мферополя. В район╕ Б╕логорська 1 - машина з пробитими колесами на мо╖й полос╕, а через п'ять к╕лометр╕в така сама ╕стор╕я на зустр╕чн╕й. На св╕жому асфальт╕ ями з гострими краями. До ст╕нки треба ставити за таку роботу (так╕ ремонти - ред.)». (З акаунту А.Артеменка в мереж╕ ВКонтакт╕).
* * *
Ц╕каво, що пошуковик Google на слова «дорожн╕ в╕йни, Крим» видасть одразу з десяток посилань. Це вже стале словосполучення, ╕ воно означа╓ в╕йну м╕ж маленькими та великими буд╕вельними ф╕рмами за грош╕ на ремонт дор╕г. А позаяк ф╕рми зайнят╕ в╕йною за розпил, то дороги не будуються, ╕ там в╕дбуваються пост╕йн╕ авар╕╖. Автошляховим господарством Криму зав╕дувала до цього часу людина, яка працювала танц╕вником, ╕ яку н╕бито зм╕нили. Але навряд чи зам╕на кадр╕в тут вир╕шить справу: розпил - давня наука Кремля, ╕ вона кв╕тнутиме незалежно в╕д характеру танцю нового оч╕льника.

А МИ Ж ЗА ВАС ВОЮВАЛИ
Звертаючись до чиновник╕в, кримчани часто апелюють до того, що вони або ╖хн╕ д╕ти брали участь у в╕дторгненн╕ Криму. Це звернення до кримських чиновник╕в варто процитувати мовою ориг╕налу: «Желаем вам успехов в интеграции Крыма в Россию. В этом вам помогали и мои сыновья. Наша семья пострадала от коррупции в Украине, и мы хотели бы чувствовать себя защищенными, а на самом деле голосуем за красивую жизнь наших чиновников в Крыму, которые не хотят, чтоб нам стало лучше. Нас просто лишили собственности на квартиру»...
НОВОР╤ЧНОГО ЩАСТЯ У НАС НЕ ВИЙШЛО
«Мене з хворою донькою запросили в Москву, в кл╕н╕ку св. Володимира, а там просто з палати вкрали у вс╕х грош╕. Помож╕ть повернутися до Криму». (Листи з С╕мферополя, Маргарита Ярова).
«Я запитувала, чи належать д╕тям-╕нвал╕дам подарунки на Новий р╕к (Джанкойський район). Дякую, що в╕дпов╕ли, тепер ми зна╓мо, що не належать. Дяку╓мо, що в╕дпов╕ли. А то в С╕мферопол╕ дають подарунки та квитки в цирк, ми думали, що ╕ нам належить».
* * *
«У Криму процв╕та╓ рабство, люди працюють за ╖жу», - пишуть кримськ╕ блогери в одн╕й ╕з колонок.
«А наш народ (ма╓ться на уваз╕ в Криму - ред.) зубож╕╓, шановн╕ доброд╕╖. Ознаки зубож╕ння рос╕йського народу повн╕, а якщо ви╖хати за меж╕ МКАД або будь-якого великого рос╕йського м╕ста, то суц╕льн╕ злидн╕, але телев╕зор ще покищо усп╕шно буца╓ться з холодильником. На цьому тл╕ послання Президента (Рос╕╖ - ред.) вигляда╓, як голос ╕з «прекрасного далека», де хворих евакуюють л╕таками ╕ вертольотами, буду╓ться багато житла, передова медицина загальнодоступна ╕ при цьому дуже високотехнолог╕чна, наша кра╖на робить прорив в IT-галуз╕ - ╕ все завдяки наш╕й люб╕й, дуже дорог╕й «╢дин╕й Рос╕╖» та ╖╖ депутатам. Але залишимо це все на ╖хн╕й сов╕ст╕, ╖м нас не зрозум╕ти, вони живуть в ╕нш╕й Рос╕╖ ╕ навряд чи бачать нашу з в╕кон сво╖х коштовних автомоб╕л╕в. Та й оклад у них пристойний (майже п╕вм╕льйона рублик╕в), та й п╕льг ╖м цар-батюшка вид╕лив, ╕ житло ╖м видають, ╕ медицину ╖м найкращу... А пом╕чник╕в належить, що просто не перел╕чити. Але це все ╕нша Рос╕я, точно ╕нша...» - пишуть в ╕нш╕й колонц╕.
«У мене особисто ╓ в╕дчуття безвиход╕, в яку потрапив Крим, ╕ виходу не видно. Сформована система управл╕ння в Криму показала, що вона вкрай неефективна. Причини можна називати р╕зн╕, але основна - це люди, точн╕ше, т╕, хто зайняв ключов╕ пости в Криму, як на республ╕канському р╕вн╕, так ╕ на м╕сцевому. Крим - це зараз плавильний котел, в якому вариться минуле ╕ сьогодення. Ця юшка приправлена досить серйозною корупц╕йною складовою ╕ непрофес╕йн╕стю багатьох чиновник╕в, ╖х незнанням рос╕йських закон╕в ╕ нерозум╕нням процес╕в, що в╕дбуваються.
Це треба все помножити на абсолютно штучну вибудувану вертикаль "╢дино╖ Рос╕╖", яка в Криму ╓ притулком чиновник╕в ╕ шахра╖в ус╕х мастей, як╕ переб╕гли з укра╖нсько╖ «Парт╕╖ рег╕он╕в» з метою зберегти сво╖ владн╕ повноваження ╕ активи, а багато хто ще й намагаються ╖х помножити в рази, ╕ це виходить.
При цьому кримчанам посилено нав'язу╓ться думка, що якщо ти критику╓ш владу (чиновник╕в), ти не п╕дтриму╓ш ╢Р, не п╕дтриму╓ш Пут╕на - то значить ти ворог Рос╕╖, ╕ тебе треба розстр╕ляти! На жаль, ця конструкц╕я працю╓, ╕ результати вибор╕в до Держдуми - наочний тому приклад. Крим не представлений у Держдум╕, в Держдум╕ представлена м╕сцева влада ╕ нин╕шня пол╕тична ел╕та.
Ми ще не так далеко п╕шли в╕д Укра╖ни, про що в Москв╕ багато хто забува╓, оц╕нюючи ступ╕нь лояльност╕ рег╕ону за к╕льк╕стю прапор╕в ╕ балачками перефарбованих шахра╖в».

П╤СЛЯМОВА
Ми завжди уникали прямо╖ в╕дпов╕д╕ на запитання - коли повернемо соб╕ Крим. Бо розум╕ли, що нав╕ть якщо посиплеться Рос╕я, ╕ буде змога ввести туди в╕йська, не останн╕й чинник - сприятливе ставлення населення. А де ми в╕зьмемо його за ц╕лодобово╖ рос╕йсько╖ пропаганди?
Однак читання цих лист╕в привело до думки, що над╕я на повернення ╓. ╤ вона не в якихось пол╕тичних жестах, а в прагненн╕ до елементарного комфорту ╕ турботи. Укра╖на у сво╓му ставленн╕ до Криму певним комфортом забезпечувала, в Укра╖н╕ кримчани були господарями п╕вострова, вони вимагали порядку, могли достукатися до чиновництва через пол╕тичне представництво.
А зараз що? Вони оч╕кували винагороду - дехто за зраду, дехто за пок╕рлив╕сть, оч╕кували кращого життя, великих пенс╕й, повних пляж╕в. ╤ вони не вимагають, а жал╕сливо випрошують ц╕ вигоди й преференц╕╖, яких чекали в╕д рос╕йсько╖ окупац╕╖. А ╖м в╕дпов╕дають: ви ж не за грош╕ в╕ддалися п╕д Рос╕ю, ви ж ╕з принципу? 
Зверн╕ть увагу на тон лист╕в. У нас вже н╕хто так до влади не зверта╓ться рок╕в зо 20. Бо, можливо, у нас, в Укра╖н╕, ╓ така "др╕бничка", яка ╖м там тод╕ здалася несутт╓вою, а нин╕ в деф╕цит╕ - право на г╕дн╕сть.

Лана Самохвалова
http://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18009

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков