Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2638)
З потоку життя (5717)
Душі криниця (3224)
Українці мої... (1419)
Резонанс (1424)
Урок української (983)
"Білі плями" історії (1616)
Крим - наш дім (530)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗРОБИВ ХАМСЬКУ ПРОПОЗИЦ╤Ю. ╤НШО╥ МОВИ У РОС╤╥ ДЛЯ УКРА╥НИ НЕ БУВА╢
Якщо у нас не в╕йна, а АТО, тод╕ не можна казати, що ми захища╓мо ╢вропу ╕ весь цив╕л╕зований...


У РФ П╤СЛЯ ПРИ╥ЗДУ ДОП╤НГ-КОМ╤С╤╥ НА ТУРН╤Р «ЗАХВОР╤ЛИ» 40 ЛЕГКОАТЛЕТ╤В
Деяк╕ з них надали дов╕дки про хворобу.


СУД В╤ДХИЛИВ АПЕЛЯЦ╤Ю НА ПРОДОВЖЕННЯ АРЕШТУ СУЩЕНКУ
27 листопада 2017 року Мосм╕ськсуд продовжив терм╕н утримання п╕д вартою Сущенка на два м╕сяц╕ -...


ПОСОЛЬСТВО РФ В БЕРЛ╤Н╤ П╤КЕТУВАЛИ НА П╤ДТРИМКУ КРИМСЬКИХ ТАТАР
╤гор Ейдман розпов╕в, що головною метою акц╕╖ було показати н╕мцям безпрецедентн╕сть ситуац╕╖.


МОСКВА «ЗАВАЛИТЬ» КИ╥В ПРОПОЗИЦ╤ЯМИ ЗАРАДИ ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤╥ АНЕКС╤╥ КРИМУ
Про це заявив п╕д час прес-конференц╕╖ у Ки╓в╕ заступник директора Центру досл╕джень арм╕╖,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2017
ЯКА Ж ВОНА НАСПРАВД╤, ЩОР╤ЧНА РАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА?

Зг╕дно з прийнятою Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни постановою № 141 виплата щор╕чно╖ разово╖ грошово╖ допомоги учасникам бойових д╕й склада╓ 920 гривень. Хоча на даний час виникають деяк╕ розб╕жност╕ з приводу ц╕╓╖ виплати. Зокрема, всупереч державним органам влади незалежн╕ правозахисники стверджують, що учасники бойових д╕й мають право на допомогу у значно б╕льшому розм╕р╕.  
Так, при зверненн╕ до Департаменту прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики Управл╕ння соц╕ального захисту населення Приморського району м╕ста Одеси, головний спец╕ал╕ст в╕дд╕лу персон╕ф╕кованого обл╕ку п╕льгових категор╕й населення Марина Драганова п╕дтвердила, що, керуючись вище згаданою постановою Кабм╕ну, кожному учаснику антитерористично╖ операц╕╖ у 2016 роц╕ вони виплачували 920 гривень ╕ для нарахування б╕льшо╖ суми не ╕сну╓ жодних п╕дстав.
╤ншу думку ма╓ головний спец╕ал╕ст Першого одеського м╕сцевого центру з надання безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги Яна Андр╓╓ва, яка пов╕домила, що в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни "Про встановлення прожиткового м╕н╕муму та м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати" на 2016 р╕к м╕н╕мальна пенс╕я за в╕ком та прожитковий м╕н╕мум для ос╕б, як╕ втратили працездатн╕сть, з 1 травня 2016 року становила – 1130 гривень, а у 2017 роц╕ зг╕дно Закону Укра╖ни "Про Державний бюджет Укра╖ни на 2017 р╕к" з 1 травня м╕н╕мальна пенс╕я за в╕ком та прожитковий м╕н╕мум для ос╕б, як╕ втратили працездатн╕сть, запланована в розм╕р╕ 1312 гривень.
- Разом з тим, посилання в Закон╕ на те, що грошова допомога виплачу╓ться у розм╕р╕, який визнача╓ться Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет Укра╖ни, а також на те, що при виплат╕ одноразово╖ грошово╖ допомоги необх╕дно керуватися постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 02.03.2016 року №141 "Про розм╕р разово╖ грошово╖ допомоги", ╓ нев╕рним, - п╕дкреслила Яна Андр╓╓ва.
За словами головного спец╕ал╕ста Першого одеського м╕сцевого центру з надання безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги, р╕шенням Конституц╕йного Суду Укра╖ни в╕д 22 травня 2008 року зазначено, що Закон Укра╖ни "Про державний бюджет Укра╖ни" ╓ основним ф╕нансовим документом ╕ через сво╓ спец╕альне призначення не повинен регулювати в╕дносини у ╕нших сферах сусп╕льного життя. Окр╕м того, Законом Укра╖ни "Про державний бюджет" не можна вносити зм╕ни до ╕нших закон╕в Укра╖ни, зупиняти ╖х д╕ю чи скасовувати ╖х, оск╕льки це створю╓ протир╕ччя у законодавств╕, ╕, як насл╕док, призводить до скасування та обмеження прав ╕ свобод людини ╕ громадянина. Також Конституц╕я Укра╖ни не нада╓ Закону Укра╖ни "Про державний бюджет" вищо╖ юридично╖ сили, н╕ж сила ╕нших Закон╕в.
- Отже, починаючи з 22 травня 2008 року в редакц╕╖ в╕д 25.12.1998 року в╕дновлено д╕ю частини 5 статт╕ 12 Закону Укра╖ни "Про статус ветеран╕в в╕йни, гарант╕╖ ╖х соц╕ального захисту", в╕дпов╕дно до яко╖, розм╕р грошово╖ допомоги учасникам бойових д╕й ма╓ становити п'ять м╕н╕мальних пенс╕й за в╕ком, - наголосила Яна Андр╓╓ва. - Зазначене р╕шення Конституц╕йного Суду Укра╖ни ма╓ преюдиц╕альне значення для суд╕в загально╖ юрисдикц╕╖ при розгляд╕ ними позов╕в у зв’язку з правов╕дносинами, як╕ виникли внасл╕док д╕й положень статей зазначених закон╕в, що визнан╕ неконституц╕йними, ╓ обов’язковими для виконання на територ╕╖ Укра╖ни ╕ остаточними.
Зд╕йснивши правовий анал╕з норм матер╕ального права, Верховний Суд Укра╖ни у постанов╕ в╕д 10 лютого 2016 року (справа № 537/5837/14-а) сформулював правовий висновок про те, що при визначенн╕ розм╕ру щор╕чно╖ разово╖ грошово╖ допомоги до 5 травня учаснику бойових д╕й необх╕дно керуватися частиною 5 статт╕ 12 Закону Укра╖ни в╕д 22 жовтня 1993 року № 3551-XII "Про статус ветеран╕в в╕йни, гарант╕╖ ╖х соц╕ального захисту", якою учаснику бойових д╕й передбачено щор╕чно до 5 травня виплату разово╖ грошово╖ допомоги у розм╕р╕ п’яти м╕н╕мальних пенс╕й за в╕ком, а не постановою Каб╕нет╕в М╕н╕стр╕в Укра╖ни "Деяк╕ питання виплати у 2014 роц╕ разово╖ грошово╖ допомоги, передбачено╖ Законами Укра╖ни "Про статус ветеран╕в в╕йни, гарант╕╖ ╖х соц╕ального захисту" ╕ "Про жертви нацистських пересл╕дувань".
Зазначена правова позиц╕я, в╕дпов╕дно до статт╕ 244-2 КАС Укра╖ни, ╓ обов’язковою для вс╕х суб’╓кт╕в владних повноважень, як╕ застосовують у сво╖й д╕яльност╕ нормативно-правовий акт, що м╕стить зазначен╕ норми права.
Врешт╕-решт ма╓мо, що норми постанови Кабм╕ну Укра╖ни в╕д 02.03.2016 року №141 "Про розм╕р разово╖ грошово╖ допомоги" звужують обсяг встановлених Законом Укра╖ни "Про статус ветеран╕в в╕йни, гарант╕╖ ╖х соц╕ального захисту" прав та п╕льг учасник╕в бойових д╕й, а закони Укра╖ни мають вищу юридичну силу як акти органу законодавчо╖ влади, н╕ж акти Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни як органу виконавчо╖ влади. Тому ця постанова не може бути застосована при нарахуванн╕ виплат щор╕чно╖ одноразово╖ грошово╖ допомоги учасникам бойових д╕й.
Отже, право на отримання щор╕чно╖ разово╖ грошово╖ допомоги як учаснику бойових д╕й не може бути залежним в╕д бюджетних асигнувань ╕ потребу╓ ф╕нансування за рахунок кошт╕в Державного бюджету Укра╖ни. Таким чином, в 2016 роц╕ кожен учасник бойових д╕й повинен був отримати 5650 гривень, а в 2017 роц╕ ця сума становитиме (з урахуванням п╕двищено╖ м╕н╕мально╖ пенс╕╖ за в╕ком та прожиткового м╕н╕муму для ос╕б, як╕ втратили працездатн╕сть) 6560 гривень.
***
На даний час учасниками антитерористично╖ операц╕╖ стосовно щор╕чно╖ разово╖ виплати вже подано багато позовних заяв до судових орган╕в Укра╖ни. Деяк╕ з них вже отримали позитивне р╕шення.
Зокрема, Володимир-Волинський м╕ський суд Волинсько╖ област╕, досл╕дивши письмов╕ докази, д╕йшов висновку, що позовн╕ вимоги учасника АТО сл╕д задовольнити повн╕стю.
Так, постановою в╕д 3 листопада 2016 року суд визнав протиправними д╕╖ Управл╕ння соц╕ального захисту населення щодо виплати разово╖ грошово╖ допомоги до 5 травня у 2016 роц╕ в розм╕р╕ меншому, н╕ж передбачено ч. 5 ст. 12 Закону Укра╖ни "Про статус ветеран╕в в╕йни, гарант╕╖ ╖х соц╕ального захисту".
Також суд зобов'язав Управл╕ння соц╕ального захисту населення нарахувати та виплатити б╕йцю разову грошову допомогу у розм╕р╕ п'яти м╕н╕мальних пенс╕й за в╕ком, зг╕дно з частиною 1 статт╕ 28 Закону Укра╖ни "Про загальнообов'язкове державне пенс╕йне страхування", з урахуванням виплачено╖ суми.
Кр╕м того, судовий зб╕р в розм╕р╕ 551,20 гривень було в╕днесено на рахунок держави. 

Оксана КАРПЕНКО,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18012

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков