Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 10.02.2017
ЗАЯВА СП╤ВРОБ╤ТНИК╤В Б╤БЛ╤ОТЕКИ УКРА╥НСЬКО╥ Л╤ТЕРАТУРИ. ЩО Д╤СТАЛО ЛЮДЕЙ?

Заява, яка виклика╓ горд╕сть за людей з р╕дк╕сним для сьогодн╕шньо╖ Рос╕╖ почуттям власно╖ г╕дност╕…

Говорячи ст╕йкими зворотами новинних випуск╕в, «у мо╓му розпорядженн╕ опинилася заява» сп╕вроб╕тник╕в Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕ (БУЛ). Багатостраждально╖, можна сказати, Б╕бл╕отеки. Прив╕д ╖╖ екстраординарний. Якщо, звичайно, ще можна говорити про екстраординарн╕сть, коли мова заходить про БУЛ.
Нагадаю ситуац╕ю з нею ╕ навколо не╖.

В╤РШ╤ ЯК ПРИВ╤Д ДЛЯ РОЗГРОМУ
У м╕ру становлення авторитарного режиму в Рос╕╖ навколо ╓дино╖ в Рос╕╖ укра╖нсько╖ б╕бл╕отеки густ╕шала, ущ╕льнювалася атмосфера неприйняття, а то й ненавист╕. Це складалося не само собою, за вказ╕вкою зверху. Б╕бл╕отеку не раз атакували нов╕ хунвейб╕ни - молод╕жн╕ рухи «М╕сцев╕», «Наш╕» (╖х та ╖м под╕бн╕ сам╕ кремл╕вськ╕ куратори називали «рад╕сною гопотою»). Були не просто п╕кетування, залякування, але й «креативн╕» акц╕╖ - запуск димовух, перформенс цькування «шк╕дник╕в», чи то щур╕в, чи то тарган╕в (гарна рима з Рейхом ╕ Руандою).
Однак для б╕льш масовано╖ атаки потр╕бен був прив╕д.
╤ в╕н знайшовся, до того ж р╕вно 10 рок╕в тому. Тому, на жаль, можна, заодно в╕дзначити ╕ цю сумну дату. До 110-р╕ччя великого укра╖нського поета, «╕мператора зал╕зних строф» ╢вгена Маланюка (1 лютого) в Б╕бл╕отец╕ був п╕дготовлений стенд з його книгами та книжками - публ╕кац╕ями про нього.
╤ одразу ж з'ясувалося, що для рос╕йсько╖ влади це вже занадто. Ну як так, у Москв╕ - ╕ стенд поета, петлюр╕вця. Не в алегоричному сенс╕. А сотника Арм╕╖ УНР. Одразу ж були витягнен╕ рядки з в╕рш╕в поета, як╕ класиф╕кувалися як зл╕сна русофоб╕я:
За набо╖ в ст╕нах Соф╕╖,
За криваву скруту Крут, -
Хай московське серце Рос╕╖
Половецьк╕ пси роздеруть.
(«З варяг╕в»).
Вс╕ вироки, зда╓ться, проказав
Рвучким ╕ ярим в╕ршем... А Рос╕я
Ще догнива, як здохлий бронтозавр,
╤ труп - горою - мертво бовван╕╓.
О люте стерво! Тв╕й посмертний дух 
Ще мстить - смердячий, безнад╕йний Лазар, -
Але намарне: нав╕ть гн╕й потух,
╤ т╕льки низом стелеться зараза.
(«Прозр╕ння»).
╤ понеслося. Розбирання, зв╕льнення. Про поета, великого поета ╕, можливо, визначного, говорилося в дус╕ м╕стечкового колумн╕ста, який через невдачлив╕сть накропав на статтю (у поганому сенс╕; вт╕м, тод╕ за публ╕цистичн╕ статт╕ та перепости ще не садили). При цьому н╕хто не хот╕в дивитися на те, що також жорстко ╕ вогненно Поет говорив ╕ про ╕нш╕ кра╖ни ╕ народи, у тому числ╕, про р╕дну, милу Укра╖ну:
Лежиш, розпусто, на розпутт╕,
Не знати, мертва чи жива.
Де ж т╕ байки про пута кут╕
Та ╕нш╕ жал╕сн╕ слова?
Хто гвалтував тебе? Безсила,
Безвладна, п'яна ╕ н╕ма,
Неплодну плоть, убоге т╕ло
Давала кожному сама.
М╕зер╕я чужих ╕стор╕й
Та сльози п'яних кобзар╕в -
Вс╕╓ю тучн╕стю простор╕в
Пов╕я хан╕в ╕ цар╕в.
(«Д╕ва-Образа»).
Н╕, цього чути не хот╕ли, тому що потр╕бен був лише прив╕д. ╤ в╕н знайшовся.

ПРОФЕС╤ОНАЛ╤ЗМ ╤ ПОРЯДН╤СТЬ? Н╤ - НЕ ТРЕБА!
Тод╕ ж, у 2007 роц╕, директором БУЛ призначили Натал╕ю Шар╕ну. Вона не була з середовища укра╖нсько╖ д╕аспори ╕, скажу чесно, д╕аспора спочатку прийняла ╖╖, скаж╕мо так, неоднозначно.
Але проблема в тому, що Натал╕я Григор╕вна була, по-перше, профес╕оналом, а, по-друге, порядною людиною. ╤ ц╕ дв╕ якост╕, та ще й разом - для сьогодн╕шньо╖ Рос╕╖ мало прийнятн╕. Тим б╕льше на кер╕вн╕й посад╕.
Однак для проведення правильно╖ ╕деолог╕чно╖ л╕н╕╖ ╖й були нав'язан╕ люди непрофес╕йн╕ та непорядн╕ - Богдан Безпалько та Серг╕й Сокуров (другий вважа╓ себе великим публ╕цистом ╕ ╕сториком, тому «твори на малорос╕йську тему» п╕дпису╓ «Серг╕й Сокуров-Величко» - шоб було крас╕во).
Пихат╕ амб╕тн╕ непрофес╕онали, як╕ не вм╕ли працювати, та й не хот╕ли, через три роки були видворен╕. Причому з некрасивими подробицями, особливо щодо Безпалька - той ще тип!
У в╕дпов╕дь п╕шли доноси на Шар╕ну. ╤ першу крим╕нальну справу проти не╖ за ч. 1 ст. 282 КК РФ («Збудження ненавист╕ або ворожнеч╕, а також приниження людсько╖ г╕дност╕») було заведено ще тод╕ - у 2010-му. Закрили ж ╖╖ т╕льки у 2013-му.
До того часу Богдан Безпалько зробив непогану кар'╓ру (не секрет, що у Рос╕╖ останн╕ми роками д╕╓ переважно принцип негативно╖ селекц╕╖). В умовах розгрому Федерально╖ нац╕онально-культурно╖ автоном╕╖ «Укра╖нц╕ Рос╕╖» Безпалька роздули у велику ф╕гуру. Ну, приблизно, як це роблять хлопц╕-хул╕гани з жабою через соломинку. Саме Безпалька поставили на чол╕ «оновлено╖», тобто фейково╖ ФНКА «Укра╖нц╕ Рос╕╖», а також ввели до складу Ради при президентов╕ РФ з м╕жнац╕ональних в╕дносин.
╤ стара справа знадобилася вже за два роки. 28 жовтня 2015 року з подач╕ мун╕ципального пол╕тика «справедливороса» Дмитра Захарова (в╕домого також погромними акц╕ями у Сахаровському центр╕ та Нац╕ональному культурному центр╕ Укра╖ни в Москв╕) знову прийшли з обшуком до БУЛ. ╤ цього разу - часи вже ╕нш╕ - Натал╕я Шар╕на була в╕дправлена п╕д домашн╕й арешт. Статтю ╖й п╕д╕брали ту саму, але з одним уточненням - п.«б» ч. 2 ст. 282 КК РФ («Збудження ненавист╕ або ворожнеч╕, а також приниження людсько╖ г╕дност╕, вчинене особою з використанням свого службового становища»). Для загального розум╕ння - укра╖нським читачам: ви вже вибачте за ц╕ юридичн╕ тонкощ╕, номери статей, пункти та п╕дпункти. Але, розум╕╓те, зараз у Рос╕╖, як у стар╕ часи, - т╕, хто живуть там ╕ мають нахабство мати свою думку, незалежне судження, номери статей, як╕ можуть ╖м загрожувати, напам'ять знають. Отож, 282-а - сьогодн╕ одна з найб╕льш модних ╕ популярних.
А великий л╕тератор Сокуров, до реч╕, в╕дзначився як вишуканий стил╕затор, правда на нив╕ донос╕в.
Оск╕льки звинувачення у «розпалюванн╕» в╕дносно директора б╕бл╕отеки виглядало не дуже переконливо (нав╕ть в умовах рос╕йського кривосуддя), Натал╕╖ Григор╕вн╕ швиденько п╕д╕брали ще "стате╓чку" - за ч. 4 ст. 160 КК РФ («Розтрата»).
Але ╕ тут, видно, у гонител╕в Б╕бл╕отеки косяк з обломом трапилися. ╤ тод╕ для п╕дпертя вс╕х цих н╕кчемних звинувачень проти Шар╕но╖ ще попрацювали. Новий директор БУЛ в╕д ╕мен╕ Б╕бл╕отеки подала позов на 2,4 млн. рубл╕в до в╕дстороненого (м╕ж ╕ншим, чисто юридично, тимчасово - поки трива╓ сл╕дство) директора Натал╕╖ Шар╕но╖.

Л╤ТНАВЧАННЯ ДЛЯ КОРИФЕ╥В РОС╤ЙСЬКОГО ПЕН-ЦЕНТРУ
Заяву, представлену нижче (по сут╕ - в╕дкритий лист) сп╕вроб╕тники Б╕бл╕отеки написали саме з цього приводу. Але вони вийшли далеко за меж╕ зазначеного падлючного приводу, а гарно, ч╕тко розклали по поличках ситуац╕ю з Б╕бл╕отекою укра╖нсько╖ л╕тератури, з приводу яко╖ так болить серце у вс╕х нас, колишн╕х ╕ справжн╕х укра╖нц╕в-д╕аспорян Москви, Рос╕╖.

Скажу чесно, я читав цей текст з горд╕стю за цих людей. Тому що написана вона людьми, у яких ╓ почуття власно╖ г╕дност╕, справжн╓ глибинне, а не показне, як хрестик навипуск. Вона написана профес╕оналами, як╕ пишаються сво╓ю профес╕╓ю та щиро не розум╕ють, як можна над нею знущатися.
Тому що банальн╕, затерт╕ слова «б╕бл╕отека - храм мудрост╕», «б╕бл╕отека - храм знань» - це ж правда! Це ж справд╕ храм для вс╕х, у кого ╓ щось в голов╕, на душ╕ ╕ в серц╕.
Думаю, моральне пад╕ння Рос╕йського ПЕН-Центру та частини його корифе╖в, за якими соромно ╕ боляче спостер╕гати, почалося саме з того, що вони побоялися п╕дтримати гнану та погромлену укра╖нську Б╕бл╕отеку - ╓дину, нагадаю, в Рос╕╖. П╕дтримати по-справжньому, а не з боязкими, п╕длими застереженнями. Ось ╖м, цим скинутим з морального п'╓десталу л╕тературним корифеям, почитати б цей лист, який зараз ви прочита╓те...
Але не можна не сказати ╕ про те, що ╓ все-таки тривога за «п╕дписант╕в». Вже дуже не люблять авторитарн╕ кра╖ни, пол╕цейськ╕ режими тих, у кого ночувала сов╕сть, у кого ╓ горд╕сть.
╤ все ж з в╕рою на краще - нехай обходять б╕ди цих людей.

Олег Кудр╕н
Москва-Рига

* * *
ЗАЯВА
сп╕вроб╕тник╕в ДБУ м. Москви –
«Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури»

Ми здивувалися, д╕знавшись з новин про позов в╕д ╕мен╕ Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕ до Шар╕но╖ Натал╕╖ Григор╕вни про в╕дшкодування "шкоди", а також самою спробою позивача представити б╕бл╕отеку у зв'язку з цим "потерп╕лою".
Б╕бл╕отека - це ╖╖ фонди, сп╕вроб╕тники, Громадська рада та читач╕, а не тимчасов╕ дилетанти, призначен╕ "керувати" ун╕кальною та специф╕чною установою культури для того, щоб остаточно ╖╖ знищити, як╕ не мають н╕якого в╕дношення до б╕бл╕отеки, яку створювали та збер╕гали, розвивали, в як╕й працювали впродовж довгих рок╕в профес╕онали б╕бл╕отечно╖ справи та фах╕вц╕ з укра╖нсько╖ культури.
За р╕к управл╕ння б╕бл╕отекою нин╕шн╕й тимчасово призначений директор В╕д╕н╓╓ва Натал╕я Андр╕╖вна, на жаль, не зробила жодного кроку по розвитку та збереженню б╕бл╕отеки, що покликана, зг╕дно з Розпорядженням Уряду Москви «Про зм╕ну в╕домчо╖ п╕дпорядкованост╕ Державно╖ бюджетно╖ установи культури м╕ста Москви «Б╕бл╕отека укра╖нсько╖ л╕тератури» в╕д 27 жовтня 2015 р., зд╕йснювати «б╕бл╕отечно-╕нформац╕йне обслуговування населення м╕ста Москви документами та л╕тературою укра╖нською мовою», не заслужила поваги у сп╕вроб╕тник╕в б╕бл╕отеки з причини свого непрофес╕онал╕зму, далекого в╕д елементарних етичних норм повед╕нки, несум╕сних з╕ статусом кер╕вника установи культури.
Ми р╕шуче протесту╓мо проти того, щоб в╕д ╕мен╕ б╕бл╕отеки робилися заяви особами, як╕ не мають ╕ найменшого в╕дношення до б╕бл╕отечно╖ справи. На наш погляд, претенз╕╖, що пред'являються позивачем до Шар╕но╖ Натал╕╖ Григор╕вни, цин╕чн╕ та аморальн╕, вони ганьблять ╕ б╕бл╕отеку, ╕ м╕сто, ╕ кра╖ну. Вважа╓мо, що под╕бн╕ заяви та претенз╕╖, як╕ з 2016 року звучать в╕д ╕мен╕ б╕бл╕отеки, не мають жодного в╕дношення н╕ до ╖╖ читач╕в, н╕ до сп╕вроб╕тник╕в.
Парадоксальною вигляда╓ ситуац╕я, коли позов за розтрату за прийом на роботу юрист╕в в штат б╕бл╕отеки на п╕вставки, яких представляли всьому колективу БУЛ, пред'явля╓ юрист, прийнятий в штат б╕бл╕отеки на п╕вставки, якого не бачив ╕ з яким не знайомий жоден ╕з сп╕вроб╕тник╕в б╕бл╕отеки, у якого нема╓ робочого м╕сця в ╖╖ ст╕нах, ╕ нев╕домо за що саме в╕н отриму╓ зарплату. ╤ це при тому, що з б╕бл╕отеки наприк╕нц╕ 2015 р. були зв╕льнен╕ д╕йсно потр╕бн╕ ╖й фах╕вц╕ - доктор ╕ кандидат ф╕лолог╕╖, як╕ на високому науковому р╕вн╕ забезпечували роботу в╕дд╕лу ╕стор╕╖ укра╖нсько╖ книги, системний адм╕н╕стратор, орган╕затор концертних програм...
Так, протягом низки рок╕в Б╕бл╕отека укра╖нсько╖ л╕тератури була змушена захищатися будь-якими законними способами в╕д провокац╕й ╕ наклепницьких звинувачень, з якими виступали в╕дом╕ громадськ╕ актив╕сти, в╕д неправом╕рних д╕й сп╕вроб╕тник╕в правоохоронних орган╕в ╕ двох невдах - горе-б╕бл╕отекар╕в, як╕ ще п╕д час роботи в нашому заклад╕ хизувалися сво╖ми «зв'язками». ╤ оплату роботи юрист╕в та адвокат╕в, санкц╕оновану на належному р╕вн╕ ╕ Управл╕нням культури ЦАО, Департаментом культури та мер╕╓ю Москви, можна розглядати як розтрату т╕льки з позиц╕╖ упередженого ставлення до Шар╕но╖ Н.Г., вимушено╖ в╕дстоювати законн╕ ╕нтереси керовано╖ нею державно╖ установи ╕ власну г╕дн╕сть як кер╕вника ╕ громадянина в умовах правово╖ протид╕╖ незаконним спробам недоброзичливц╕в вс╕ляко дискредитувати б╕бл╕отеку та ╖╖ директора (в х╕д йшли ╕ орган╕зац╕я б╕йки, ╕ провокац╕╖, ╕ залякування сп╕вроб╕тник╕в б╕бл╕отеки, ╕ п╕дкидання книг у фонди, зрештою, ╕ крад╕жка книг зловмисниками, знищення документ╕в...). Для вс╕х нас, св╕дк╕в пережитих стрес╕в, морального тиску ╕, можна сказати, наруги над б╕бл╕отекою та ╖╖ директором, абсолютно очевидною ╓ необх╕дн╕сть надання юридично╖ допомоги БУЛ з боку ╖╖ засновника, ╕ ми вдячн╕ органам влади за те, що така допомога була надана.
У зв'язку з цим важко зрозум╕ти, чим керувалася позивач (в особ╕ В╕д╕н╓╓во╖ Н.А.), висуваючи абсолютно нев╕дом╕й ╖й Шар╕н╕й Н.Г. претенз╕╖ у розтрат╕. Про справжн╕ причини можна лише здогадуватися, пом╕тивши, що даний позов з'явився саме тод╕, коли вс╕ св╕дки обвинувачення дають показання на користь тимчасово в╕дстороненого директора б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури за вс╕ма звинуваченнями - як в екстрем╕зм╕, так ╕ у розтрат╕. П╕д час судового сл╕дства вже в╕дкрилися п╕дозр╕л╕ обставини вибору понятих при обшуц╕ в б╕бл╕отец╕, а також деяк╕ особливост╕ ╖хньо╖ повед╕нки п╕д час обшуку.
Також не можна не бачити ╕ того, що одночасно з п╕дготовкою та пред'явленням цього позову нове кер╕вництво робить все можливе для того, щоб остаточно парал╕зувати д╕яльн╕сть Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕. Так, наказом директора В╕д╕н╓╓во╖ Н.А. припинено обслуговування читач╕в на абонемент╕: ╖м заборонено отримувати книги для читання вдома. Москвичам знущально пропону╓ться обслуговуватися «в режим╕ читального залу», ╕ це при тому, що туди ось вже другий р╕к не надходить н╕яка л╕тературно-художня пер╕одика, припинена закуп╕вля в б╕бл╕отечний фонд нових книжкових видань, фактично встановлено «паспортний режим» пропуску читач╕в до б╕бл╕отеки (╕ це при тому, що майже вс╕х ╖х б╕бл╕отекар╕ знають в обличчя)...
Результатом ус╕х цих заход╕в ╓ фактичне в╕дсторонення б╕льшост╕ читач╕в в╕д б╕бл╕отеки, адже послугами читального залу, який працю╓ т╕льки до 19.00, з╕ зрозум╕лих причин не встигають належною м╕рою користуватися н╕ учн╕, н╕ т╕, хто працю╓. ╤ разом ╕з нед╕лею нав╕ть субота оголошена в б╕бл╕отец╕ вих╕дним днем, хоча в ╕нших публ╕чних б╕бл╕отеках Москви, як в╕домо, читальн╕ в╕дкрит╕ зазвичай до 21 години, а то ╕ п╕зн╕ше, працюючи ╕ у вих╕дн╕ дн╕. Через в╕дсутн╕сть системного адм╕н╕стратора з перебоями працю╓ б╕бл╕отечний сайт, до якого звертаються в╕ддален╕ користувач╕ ╕нформац╕йних послуг нашо╖ б╕бл╕отеки, виведений з ладу електронний каталог.
Як кажуть, святе м╕сце порожн╕м не бува╓, ╕ ось вже б╕бл╕отеку почали в╕дв╕дувати у послужливому супровод╕ ╖╖ нового директора як╕сь д╕лов╕ люди, як╕ претендують на ╖╖ прим╕щення, до того ж оглядини можливих новосельц╕в ведуться з точки зору аж н╕як не б╕бл╕отечних ╕нтерес╕в.
Б╕бл╕отекар╕ та читач╕ не без п╕дстав вбачають у цих та ╕нших тривожних для нас фактах св╕доцтва ц╕леспрямованого, посл╕довно, крок за кроком п╕дриву д╕яльност╕ державно╖ установи, якою все ще ╓ ╓дина на всю величезну нашу кра╖ну Б╕бл╕отека укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕, в╕дроджена багатор╕чними зусиллями сотень ╕ тисяч людей, зац╕кавлених у розвитку багатонац╕онально╖ культури Рос╕╖, у збереженн╕ духовних зв'язк╕в м╕ж народами Укра╖ни та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, чому щиро прагнула сприяти Б╕бл╕отекар з велико╖ л╕тери, б╕бл╕отекар за покликанням Натал╕я Григор╕вна Шар╕на.
Б╕бл╕отека чека╓ на свого збер╕гача.
Всупереч «сво╓му» ж позову.
Сп╕вроб╕тники Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури:
Крикуненко В. Г., зав╕дувач в╕дд╕лу укра╖нознавства, культурно-просв╕тницьких програм, ветеран прац╕
Мунтян Т. Г., зав╕дуюча в╕дд╕лом комплектування б╕бл╕отечного фонду
Мурашов С. Л., б╕бл╕отекар в╕дд╕лу обробки л╕тератури
Расаденкова О. В., зав╕дуюча в╕дд╕лом збер╕гання та видач╕ б╕бл╕отечного фонду, ветеран прац╕
Москва
ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18074

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков