Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РФ ПОРУШУЮТЬСЯ ПРАВА УКРА╥НЦ╤В, ЯК╤ НЕ ЗГОДН╤ З РОС╤ЙСЬКОЮ ОКУПАЦ╤╢Ю КРИМУ ╤ ЧАСТИНИ ДОНБАСУ
Про це йдеться у четвертому висновку Консультативного ком╕тету Рамково╖ конвенц╕╖ про захист...


СКАНДАЛЬНИЙ НАС╤РОВ ВИДУЖАВ УЖЕ НАСТ╤ЛЬКИ, ЩО ПОДАВСЯ В КАНДИДАТИ У ПРЕЗИДЕНТИ
Таким чином, Нас╕ров став 14-ю людиною, яка ма╓ нам╕р балотуватися на посаду глави держави.


СВОБОДУ РЕЛ╤Г╤ЙНИМ ГРОМАДАМ!
Законодавство про правила переходу громад з одн╕╓╖ церкви до ╕ншо╖ затверджене Радою. 229 голос╕в...


РОС╤ЯНИ ЙДУТЬ ╤З ПАР╢. САМ╤. ТОЖ СКАЖЕМО ╥М — НЕХАЙ ЩАСТИТЬ!
Чи варто чекати на як╕сь насл╕дки р╕шення РФ не направляти свою делегац╕ю в ПАР╢?


ГОЛОВН╤ Ц╤ННОСТ╤ Й МОЩ╤ ЛАВРСЬКИХ СВЯТИХ НА М╤СЦ╤
У висновку ком╕с╕╖ було рекомендовано т╕ культурн╕ ц╕нност╕, як╕ не використовуються в рел╕г╕йних...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 17.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 17.02.2017
ПОМ╤ЧНИКИ ВИБОРЧО╥ КОМАНДИ ТРАМПА МАЛИ НЕОДНОРАЗОВ╤ КОНТАКТИ З РОС╤ЙСЬКОЮ РОЗВ╤ДКОЮ

MICHAEL S. SCHMIDT, MARK MAZZETTI та MATT APUZZO, New York Times, 14 лютого 2017 р.
В переклад╕ Валентина Бута

Зг╕дно св╕дчень чотирьох урядовц╕в, як тепер╕шн╕х, так ╕ колишн╕х, записи телефонних розмов та телефонних виклик╕в доводять, що члени виборчо╖ команди президентсько╖ кампан╕╖ Дональда Трампа 2016 року, так само, як ╕нш╕ його партнери, мали неодноразов╕ контакти з вищими посадовцями рос╕йських спецслужб ще за р╕к до вибор╕в. Американськ╕ правоохоронн╕ та розв╕дувальн╕ служби перехоплювали пов╕домлення приблизно в той самий час, як Рос╕я намагалась з╕рвати президентськ╕ вибори, зламавши сервери Нац╕онального ком╕тету Демократично╖ парт╕╖, пов╕домляють тро╓ з тих урядовц╕в. Представники спецслужб тод╕ прагнули д╕знатися, чи не сп╕впрацювала команда Трампа з рос╕янами в справ╕ того гакерства, чи не намагалась ╕ншими способами вплинути на вибори.
Як би там не було, але перехоплення т╕ сполошили правоохоронн╕ та спец╕альн╕ служби, частково через к╕льк╕сть контакт╕в, як╕ в╕дбувалася в той час, як Трамп сп╕вав диф╕рамби рос╕йському президенту Володимиру Пут╕ну. Одного разу, минулого л╕та, пан Трамп в ход╕ передвиборчого заходу сказав, що в╕н спод╕ва╓ться на те, що рос╕йськ╕ спецслужби викрали електронне листування Г╕ллар╕ Кл╕нтон ╕ оприлюднять його.
Урядовц╕, яких заслухали упродовж останн╕х тижн╕в, заявляли, що вони не бачили ознак тако╖ сп╕впрац╕.
Урядовц╕ кажуть, що перехоплен╕ пов╕домлення не зводяться лише до посадовц╕в виборчо╖ кампан╕╖ Трампа, але включають й ╕нших колег пана Трампа. Кажуть, що з рос╕йського боку серед ос╕б, що контактували, були члени уряду, окр╕м представник╕в спецслужб. ╤ сьогодн╕шн╕, ╕ учорашн╕ урядовц╕ пов╕домляють про те на умовах анон╕мност╕, оск╕льки розсл╕дування, що в╕дбува╓ться, ╓ засекреченим.
Урядовц╕ пов╕домили, що одним з радник╕в, дзв╕нки яких перев╕ряли, був Пол Менафорт, який протягом к╕лькох м╕сяц╕в минулого року був головою штабу передвиборчо╖ кампан╕╖ Трампа та працював пол╕тичним консультантом в Укра╖н╕. Урядовц╕ в╕дмовились назвати ╕нших партнер╕в Трампа, телефонн╕ розмови яких п╕дпали п╕д перев╕рку.
Журнали виклик╕в та перехоплен╕ пов╕домлення ╓ лише частиною великого об'╓му ╕нформац╕╖, який зараз прос╕ю╓ ФБР, в ход╕ досл╕дження зв'язк╕в партнер╕в Трампа з рос╕йським урядом та гакерським зламом НКДП (Нац╕онального ком╕тету Демократично╖ парт╕╖), пов╕домили правоохоронц╕. В ход╕ розсл╕дування представники ФБР отримали доступ до банк╕вських рахунк╕в та про╖здних документ╕в ╕ провели опитування.
Пан Менафорт, якого не звинувачують в якихось злочинах, в телефонному ╕нтерв'ю у в╕второк в╕дкинув п╕дозри чиновник╕в. “Це абсурд”, - сказав в╕н. “Я нав╕ть не уявляю, про що йдеться. Я н╕коли, знаючи, що це саме вони, не говорив з оф╕церами рос╕йсько╖ розв╕дки ╕ я н╕коли не був хоч якимось чином пов'язаний з рос╕йським урядом, адм╕н╕страц╕╓ю Пут╕на чи якимось ╕ншими справами в рамках сьогодн╕шнього розсл╕дування”. “Це ж не те, що ц╕ люди носять значки, на яких викарбувано: я оф╕цер рос╕йсько╖ розв╕дки”, - додав в╕н.
Деяк╕ партнери пана Трампа, так╕ як пан Менафорт, мали б╕знес в Рос╕╖. В таких кра╖нах, як Рос╕я чи Укра╖на, де шпигунськ╕ служби глибоко вкор╕нен╕ у сусп╕льство, ув╕йти в контакт з╕ сп╕вроб╕тником ╕ноземно╖ розв╕дки, часом нав╕ть не знаючи про це, для американських б╕знесмен╕в не ╓ чимось незвичайним. Сп╕вроб╕тники правоохоронних орган╕в не кажуть, якою м╕рою т╕ контакти могли стосуватися б╕знесу.
Чиновники не розкривають багатьох деталей, зокрема, про що говорилося в тих телефонних розмовах, особи оф╕цер╕в рос╕йсько╖ розв╕дки, як╕ брали в них участь, ╕ ск╕льки радник╕в пана Трампа розмовляли з ними. Також не зрозум╕ло, чи мали т╕ розмови стосунок до самого пана Трампа.
Допов╕дь американських розв╕дувальних служб, опубл╕кована в с╕чн╕, м╕стить висновок, зг╕дно з яким рос╕йський уряд втручався у вибори з метою сприяння панов╕ Трампу, але не вказу╓, чи брали участь в тих намаганнях представники виборчо╖ команди Трампа.
Перехоплен╕ телефонн╕ дзв╕нки в╕др╕зняються в╕д п╕дслуханих розмов минулого року м╕ж колишн╕м радником з нац╕онально╖ безпеки пана Трампа Майклом Т. Флинном ╕ амбасадором Рос╕╖ в США Серг╕╓м ╤. Кисляком. В телефонних розмовах, як╕ довели пана Флинна до в╕дставки минулого понед╕лка, дво╓ чолов╕к╕в обговорювали санкц╕╖, накладен╕ на Рос╕ю адм╕н╕страц╕╓ю Обами в грудн╕ м╕сяц╕.
Але ц╕ випадки ╓ частиною рутинно╖ роботи американських правоохоронних та розв╕дувальних служб з електронного спостереження за сп╕лкуванням ╕ноземних посадових ос╕б.
В ФБР в╕дмовились в╕д коментар╕в. Б╕лий д╕м також в╕дмовився коментувати у в╕второк ввечер╕, але ран╕ше того ж дня прес-секретар Шон Спайсер в╕дстоював попередн╕ твердження пана Трампа, зг╕дно яких н╕хто з його команди не мав до вибор╕в жодних контакт╕в з рос╕йськими оф╕ц╕йними особами.
“Там нема н╕чого такого, з чого я м╕г би зробити висновок, що за цей пер╕од часу щось зм╕нилося”, - сказав пан Спайсер, в╕дпов╕даючи на питання.
За два дн╕ по виборах, в листопад╕, заступник м╕н╕стра ╕ноземних справ Рос╕╖ Серг╕й Рябков сказав, що “були контакти” м╕ж рос╕йськими оф╕ц╕йними особами ╕ командою пана Трампа в ход╕ виборчо╖ кампан╕╖.
“Зв╕сно, ми зна╓мо б╕льш╕сть людей з його оточення”, - пов╕домив пан Рябков агентству «╤нтерфакс» в Рос╕╖.
Перех╕дна команда Трампа, проте, в╕дхрестилася в╕д заяви пана Рябкова. “Це не зовс╕м точно”, - сказала Гоуп Г╕кс, прес-секретарка пана Трампа на той час.
Агентство нац╕онально╖ безпеки, яке мон╕торить сп╕лкування ╕ноземних розв╕дслужб, спершу перехопило телефонн╕ перемовини м╕ж соратниками Трампа ╕ рос╕янами в рамках рутинного нагляду за ╕ноземцями. П╕сля того ФБР попросило АНБ з╕брати якомога б╕льше ╕нформац╕╖ про рос╕йських оперативник╕в, базуючись на ╖х телефонних контактах, ╕ переглянути базу перехоплених ран╕ше переговор╕в, як╕ не були проанал╕зован╕.
ФБР пильно перев╕рило, принаймн╕, трьох ╕нших близьких до Трампа людей, хоча не ясно, чи перехоплювали ╖х телефонн╕ розмови. Це Картер Пейдж, б╕знесмен, колишн╕й радник передвиборчо╖ кампан╕╖ з питань зовн╕шньо╖ пол╕тики; Роджер Стоун, квал╕ф╕кований спец╕ал╕ст, республ╕канець з великим стажем, ╕ пан Флинн.
Вс╕ чолов╕ки категорично заперечували будь-як╕ сво╖ неналежн╕ контакти з рос╕йськими оф╕ц╕йними особами.
Частиною розсл╕дування ФБР ╓ також оц╕нка достов╕рност╕ ╕нформац╕╖, що м╕ститься в дось╓, наданому бюро минолор╕ч колишн╕м британським розв╕дником. Дось╓ м╕стить стоси тверджень про розгалужену змову Трампа, його партнер╕в ╕ рос╕йсько╖ влади. Воно також включа╓ неп╕дтверджен╕ заяви про те, що рос╕яни н╕бито мають компрометуюче в╕део, яке може бути використане для шантажування пана Трампа.
ФБР витратило дек╕лька м╕сяц╕в, досл╕джуючи головн╕ посили дось╓, але ще ма╓ доводити кожне з його найб╕льш вибухових тверджень.
Старш╕ посадовц╕ ФБР вважають, що Кр╕стофер Ст╕л — колишн╕й оф╕цер британсько╖ розв╕дки, який з╕брав дось╓ — ма╓ послужний список, який заслугову╓ на дов╕ру, ╕ в╕н минулор╕ч коротко розпов╕в досл╕дникам про те, як в╕н отримав ╕нформац╕ю. Один з правоохоронц╕в пов╕домив, що агенти ФБР вже навели контакти з деякими з джерел пана Ст╕ла.
Розсл╕дування агентства стосовно пана Менафорта розпочалося минуло╖ весни, як в╕дгалудження крим╕нально╖ справи за фактом його роботи на пророс╕йську пол╕тичну парт╕ю в Укра╖н╕ та на колишнього президента кра╖ни В╕ктора Ф. Януковича. Досл╕дження фокусу╓ться на питанн╕, чому в╕н був у такому т╕сному контакт╕ з оф╕церами рос╕йсько╖ та укра╖нсько╖ розв╕дки. Бюро не ма╓ достатн╕х доказ╕в, аби отримати дозв╕л на прослуховування телефонних розмов пана Менафорта, але воно ма╓ АНБ, яке ретельно досл╕джу╓ комун╕кац╕╖ укра╖нських посадовц╕в, з якими в╕н зустр╕чався.
Розсл╕дування ФБР в╕дбува╓ться в той самий час, як на Кап╕тол╕йському пагорб╕ набирають оберт╕в окрем╕ розсл╕дування рос╕йського втручання у вибори. Ц╕ розсл╕дування, як╕ провадять ком╕тети з питань розв╕дки Палати представник╕в та Сенату, стосуються не лише рос╕йського гакерства, але будь-яких контакт╕в, як╕ команда Трампа мала з рос╕йськими оф╕ц╕йними особами п╕д час виборчо╖ кампан╕╖.
У в╕второк оч╕льники депутат╕в-республ╕канц╕в заявили, що пан Флинн ма╓ бути окремим напрямком розсл╕дування ╕ що в╕н ма╓ бути викликаний для надання св╕дчень перед Конгресом. Сенатор Марк Уорнер в╕д штату В╕рджин╕я, ч╕льний педставник демократ╕в в ком╕тет╕ у справах розв╕дки, сказав, що те, що виявилось про пана Флинна, п╕дкреслю╓ “як ще багато питань залиша╓ться без в╕дпов╕д╕ для американського народу нав╕ть п╕сля того, як минуло б╕льше трьох м╕сяц╕в в╕д дня голосування, включно з тим, хто знав про те ╕ коли”.
Пан Уорнер заявив, що в╕дставка пана Флинна не зупинить ком╕тет в╕д продовження розсл╕дування справи генерала Флинна чи будь-якого ╕ншого оф╕ц╕йного учасника виборчо╖ кампан╕╖, як╕ до вибор╕в, можливо, мали недоречн╕ ╕ неналежн╕ контакти з рос╕йськими оф╕ц╕йними особами.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 17.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18100

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков