Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3008)
З потоку життя (6197)
Душі криниця (3423)
Українці мої... (1452)
Резонанс (1476)
Урок української (987)
"Білі плями" історії (1657)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я МА╢ ПРОЗВ╤ТУВАТИ ПЕРЕД М╤ЖНАРОДНИМ СУДОМ ООН ЩОДО ЗАХОД╤В З В╤ДНОВЛЕННЯ МЕДЖЛ╤СУ В КРИМУ
Про це заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ Олена Зеркаль...


ПАРУБ╤Й - НОВИНСЬКОМУ: В╤Д╤ЙДИ В╤Д МЕНЕ, НЕЧИСТЬ!
Голова Верховно╖ Ради Андр╕й Паруб╕й на вимогу л╕дера фракц╕╖ "Опозиц╕йний блок" Вадима...


ЗБ╤ЛЬШЕНО СУМУ ШТРАФУ
за розповсюдження видавничо╖ продукц╕╖, ввезено╖ з територ╕╖ держави-агресора без дозв╕льних...


СУД У МОСКВ╤ НАД УКРА╥НСЬКИМИ В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМИ МОРЯКАМИ СУПЕРЕЧИТЬ М╤ЖНАРОДНОМУ ГУМАН╤ТАРНОМУ ПРАВУ
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ протест через неправом╕рне р╕шення...


ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ У КРИМУ МОЖУТЬ ВКЛЮЧИТИ ДО ДВОХ СПИСК╤В ЮНЕСКО
Укра╖на з метою врятувати Бахчисарайський палац в окупованому Криму вир╕шу╓ питання внесення його...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 17.02.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 17.02.2017
ПАПА, «МАМА» ╤ ПРЕМ'╢Р ╥ХН╤Й ГРОЙСМАН

Обличчя влади

"╤стор╕я любов╕" Юл╕╖ Тимошенко ╕ Петра Порошенка трива╓ уже давно. Незалежно в╕д того, "союзники" вони чи "противники", сп╕впраця ╖хня завжди супроводжу╓ться вза╓мними образами ╕ демаршами.
Почавшись ще за час╕в президентства Ющенка, протистояння Порошенка ╕ Тимошенко трива╓ й дос╕. П╕сля кожного Майдану наста╓ короткий пер╕од примирення, але досить скоро пол╕тичн╕ амб╕ц╕╖ та особиста неприязнь знову розводять ╖х по р╕зних пол╕тичних таборах.
14 лютого у нин╕шн╕й в╕йн╕ Тимошенко ╕ Порошенка неспод╕вано з'явився новий фронт. У в╕дкритий наступ на л╕дерку "Батьк╕вщини" п╕шов Володимир Гройсман.
Прем'╓р ╕ до цього в'╖дливо в╕дпов╕дав на критику Юл╕╖ Володимир╕вн╕. Але робив це по змоз╕ дотепно ╕ без називання пр╕звищ. Але на День закоханих Гройсмана прорвало. Причому таких в╕двертих з╕знань в╕д нього не спод╕валась не лише Тимошенко, а й вся президентська команда.
Чому ж Гройсман вир╕шив перевести в╕йну з Тимошенко у в╕дкриту фазу, та чого п╕сля цього можна спод╕ватись?

В╕н ╕ Вона
Юля Тимошенко н╕коли не шкодувала масних сл╕в для будь-якого уряду, якщо т╕льки вона ним не керувала. Не був винятком ╕ Кабм╕н Гройсмана.
Але якщо до Нового року основн╕ зусилля "Батьк╕вщини" були спрямован╕ на орган╕зац╕ю дострокових парламентських вибор╕в, то п╕сля р╕здвяних кан╕кул Ради Тимошенко взялася напряму за Гройсмана.
Впевненост╕ л╕дерц╕ "Батьк╕вщини" додала "вашингтонська перемога", коли саме ╖й вдалося першою особисто поручкатися ╕ перекинутись словом з новообраним американським президентом Дональдом Трампом.
Ц╕каво, що для усп╕ху у ц╕й справ╕ Тимошенко п╕дключила вс╕ сво╖ ресурси, включно ╕з легендарною косою.
В Укра╖н╕ останн╕м часом глава "Батьк╕вщини" активно експлуату╓ образ молодо╖ ╕ активно╖ л╕дерки. Для цього вона нав╕ть зм╕нила св╕й в╕зуальний образ, розпустивши косу, з якою незм╕нно ходила ще з час╕в Кучми.
Але готуючись до походу на молитовний сн╕данок з Трампом, Тимошенко мала використати вс╕ доступн╕ методи.
Як з╕знаються сп╕врозмовники УП в "Батьк╕вщин╕", новий американський л╕дер уп╕знав Тимошенко саме по ╖╖ кос╕.
"Можливо, без коси в╕н би ╖╖ ╕ не уп╕знав. А так зустр╕ч в╕дбулась. Трамп нав╕ть нагадав Тимошенко, що колись вимагав ╖╖ зв╕льнити з тюрми", – розпов╕дають в "Батьк╕вщин╕".
Повернувшись п╕сля цього тр╕умфу в Укра╖ну, Юля Володимир╕вна почала реал╕зовувати нову пол╕тичну тактику, ╕ першою ╖╖ вимогою стала негайна в╕дставка уряду Гройсмана.
Кр╕м того, Тимошенко вимагала запровадити во╓нний стан на Донбас╕, бо у Штатах, мовляв, не в╕рять у те, що Рос╕я напала на Укра╖ну, а думають, що тут ╕де якась громадянська в╕йна.
Правда, в оточенн╕ Порошенка УП переконують, що у цьому л╕дерка "Батьк╕вщини", м'яко кажучи, лукавить. У телефонн╕й розмов╕ з Порошенком Трамп, начебто, показав абсолютну об╕знан╕сть ╕з ситуац╕╓ю на Донбас╕, при тому "без всяко╖ л╕рики".
Недаремно ж п╕сля т╕╓╖ розмови на бриф╕нгу глава МЗС Павло Кл╕мк╕н насилу стримував рад╕сть ╕ заявив, що переговори Порошенка з Трампом були, не б╕льше не менше, "класн╕".
Щодо друго╖ вимоги Тимошенко, то в коал╕ц╕╖ взагал╕ не розум╕ли, як вона вир╕шила зв╕льняти Кабм╕н, який ма╓ р╕чний ╕мун╕тет до кв╕тня.
А "Батьк╕вщина" п╕шла дуже простим шляхом ╕ принесла в Раду уже готову постанову. Документ п╕дписали 13 депутат╕в фракц╕╖ Тимошенко, ╕ 10 лютого секретар╕ат парламенту його нав╕ть заре╓стрував. На к╕лька годин. Уже ввечер╕ того ж дня з сайту Ради зникла нав╕ть згадка про цю постанову.
У в╕дпов╕дь на обурення "Батьк╕вщини" у секретар╕ат╕ Ради в╕дпов╕ли, що так не робиться. Мовляв, для таких постанов про в╕дставку Кабм╕ну треба з╕брати щонайменше 150 п╕дпис╕в депутат╕в.
Але, схоже, у Тимошенко були готов╕ до такого повороту под╕й. Л╕дерка "Батьк╕вщини" заявила, що для в╕дставки одного Гройсмана збирати 150 голос╕в не треба. "Все це обман, 150 п╕дпис╕в треба збирати лише, якщо в╕дправляти у в╕дставку весь уряд. А мова йде лише про прем'╓р-м╕н╕стра", – переконувала Тимошенко на прес-конференц╕╖ з цього приводу.
╤ таке трактування могло б згодитись, якби у 115 статт╕ Конституц╕╖ не було прямо написано, що в╕дставка прем'╓ра "ма╓ насл╕дком в╕дставку всього складу Каб╕нету М╕н╕стр╕в".
Про це ж говорить ╕ глава М╕н'юсту Павло Петренко, який недвозначно заявив, що "така екзотична постанова про в╕дставку прем'╓ра без в╕дставки уряду не ╓ конституц╕йною". Петренко нагадав про все той же р╕к ╕мун╕тету ╕ потребу з╕брати 150 п╕дпис╕в, а не 13.
У Тимошенко знайшовся козир ╕ на цей випадок.
"Ми хочемо нагадати, як зн╕мався Яценюк. Постанову про в╕дставку Яценюка №4423 внесли дв╕ людини – Юр╕й Луценко ╕ Максим Бурбак. Тод╕ питання: чому за п╕дписами двох депутат╕в можна було зн╕мати Яценюка, а за п╕дписом 13-ти не можна зв╕льняти Гройсмана?", – обурювалась Тимошенко.
"Ну Порошенка сьогодн╕ не може усунути Верховна Рада. Але Гройсмана ж може зв╕льнити ╕ показати, що така пол╕тика неприйнятна", – закликала вона.

Гройсман ╕ "мама корупц╕╖"
╤ заклики Тимошенко не пройшли непом╕ченими. Принаймн╕ головний ╖хн╕й адресат, Володимир Гройсман, ╖х почув ╕ передав л╕дерц╕ "б╕ло-сердечних" дуже сво╓р╕дну "валентинку" на День закоханих.
14 лютого звичайне зас╕дання Кабм╕ну прем'╓р перетворив у довгу ╕ п╕днесену "розпов╕дь про покращення". ╤ п╕сля годинного зв╕ту, коли уже н╕хто не спод╕вався н╕чого ц╕кавого, Гройсман неспод╕вано заговорив про ╕стор╕ю.
"Батьком-засновником нов╕тньо╖ укра╖нсько╖ держави ми вважа╓мо Михайла Грушевського. Батьками корупц╕╖, попул╕зму, пост╕йних пол╕тичних криз ╓ теж люди. ╤ я вважаю, що мамою укра╖нсько╖ економ╕чно╖ слабкост╕, знищення незалежност╕, корупц╕╖, попул╕зму ╕ неефективност╕ ╓ Юля Тимошенко", – сказав Гройсман ╕ зробив довгу паузу.
В╕д тако╖ неспод╕ванки тривожна пауза повисла ╕ над ус╕ма м╕н╕страми. Борючи ц╕кав╕сть ╕ розгублен╕сть, члени Кабм╕ну почали перезиратись м╕ж собою, намагаючись зрозум╕ти по обличчях колег, що це в╕дбува╓ться. Але такий поворот прем'╓рсько╖ промови виявився неспод╕ваним для вс╕х.
"Сьогодн╕ ж 14 лютого, ╕ я згадав. Цей же день 2007 року, я – мер м╕ста В╕нниця. Л╕дер "Батьк╕вщини" Тимошенко при╖жджа╓ у В╕нницю зн╕мати Гройсмана з посади м╕ського голови. Зна╓те за що? За тарифи. По╖хала, не знявши. Не по зубах було, ╕ ╓", – не зупинявся тим часом прем'╓р, але вир╕шив ╕ пояснити, з чого раптом зав╕в таку розмову.
Виявля╓ться, Гройсман таки подивився прес-конференц╕ю Тимошенко. ╤ йому, м'яко кажучи, не сподобалось. До тако╖ м╕ри, що Гройсман аж вдався до класичного "прем'╓рського набору" аргумент╕в, який переходить у спадок в╕д Азарова вс╕м його наступникам.
"Чи вона не п╕д╕гра╓ ол╕гархам ╕ ╕ншим сво╖м компаньйонам у ф╕нансуванн╕ якихось т╕ньових речей? Чи може вона не ма╓ в╕дношення до вс╕х корупц╕йних речей, пов'язаних газом? Чи не по ╖╖ контракту в Стокгольм╕ "Газпром" виставив нам позов на 38 м╕льярд╕в? Долар╕в!", – викладав сво╖ "козир╕" Гройсман.
Тимошенко, звичайно, швидко знайшлась ╕з в╕дпов╕ддю. Л╕дерка "Батьк╕вщини" подякувала Гройсману за "валентинку", мовляв, так╕ слова прем'╓ра – не що ╕нше як вияв страху перед нею ╕ ╖╖ командою.
╤, можливо, була не дуже далекою в╕д правди.

Гройсман, ПАПа ╕ кв╕тень
В оточенн╕ Порошенка ╕ колеги по Кабм╕ну не оц╕нили пасаж╕в Гройсмана, хоча й розум╕ють його мотиви.
"Тимошенко почала його провокувати, д╕йшла до особистих нападок. Плюс щось там уже про в╕нницький базар згаду╓. Я не Фанат Юл╕, але ця його репл╕ка була зайвою. В╕н трохи не вм╕╓ "тримати удар", – сказав у розмов╕ з УП один ╕з м╕н╕стр╕в.
Сп╕врозмовники ж в АП ще р╕зк╕ше оц╕нюють ситуац╕ю.
"Тимошенко ж намага╓ться заре╓струвати постанову про його в╕дставку. ╤ якийсь ╕д╕от йому нарадив, що таким чином в╕н завою╓ електорат. Ну, В╕нниця ╓ В╕нниця", – сказав сп╕врозмовник в команд╕ Порошенка.
Однак причини для емоц╕й у Гройсмана все-таки ╓. Як переконують джерела УП ╕ в президентськ╕й парт╕╖, ╕ в його Адм╕н╕страц╕╖, останн╕м часом Порошенко досить драт╕вливо реагу╓ на активн╕сть Гройсмана.
"Володя робить т╕льки половину того, що тут об╕ця╓ "першому". Плюс зараз у нього якась дружба з Яценюком дивна. ╤ президента це все дужче драту╓", – поясню╓ один ╕з сп╕врозмовник╕в в найближчому оточенн╕ президента.
Д╕йшло нав╕ть до того, що ПАПа, як жарт╕вливо називають Порошенка в його команд╕, уже нав╕ть розгляда╓ вар╕ант, що у кв╕тн╕ Гройсман може втратити свою посаду. За словами сп╕врозмовник╕в "Укра╖нсько╖ правди", серед причин непорозум╕ння м╕ж президентом та  головою уряду стала ╕стор╕я з "Укрзал╕зницею", коли Гройсман на Кабм╕н╕ вичитував м╕н╕стра ╕нфраструктури Омеляна ╕ став на захист Балчуна.
"Якщо Гройсмана зн╕мати, щоб його на якийсь час помножити на нуль, то це треба робити зараз. Якщо почекати ще р╕к, то зняти його буде дуже складно. А зараз це реально, ╕ Гройсман п╕де в н╕куди. Ну що в╕н робитиме? Нав╕ть мером вже не стане", – розпов╕да╓ ╕нший сп╕врозмовник в АП.
╤ прем'╓р, ясна р╕ч, не може не знати таких настро╖в свого патрона. Хоча так само в╕н розум╕╓ ╕ те, наск╕льки коротка у Порошенка "лавка запасних". Якщо бажання зняти Гройсмана переважить решту розрахунк╕в, то просто може не знайтись, ким його зам╕нити.
"Ложк╕н у пол╕тику повертатись не хоче. Кого поставити? Райн╕на? Ну ще може знову знайтись якийсь компром╕сний Куб╕в. Але це все так╕ соб╕ вар╕анти", – визнають у команд╕ Порошенка.
Д╕йшло до того, що серед можливих кандидат╕в на зам╕ну Гройсману називають д╕ючого Генпрокурора Юр╕я Луценка. Принаймн╕ його пр╕звище "Укра╖нська правда" почула в╕д трьох сп╕врозмовник╕в в президентському оточенн╕. Ц╕ розмови зб╕глися з актив╕зац╕╓ю Луценка в мед╕йному пол╕ – на прес-конференц╕╖ в╕н, зокрема, пооб╕цяв провести економ╕чн╕ розсл╕дування в тому числ╕ досить дражливих тем для уряду, як то Роттердам+ та Баумгартен+.
А от актив╕зац╕я Тимошенко у нових обставинах могла бути тривожним сигналом, на який Гройсман ╕ в╕дреагував.
Хоча на Банков╕й запевняють, що даремно, бо ПАПа ╕ "мама корупц╕╖" начебто дос╕ ведуть в╕йну на знищення. Недарма ж чинний глава АП ╤гор Райн╕н, який у тому числ╕ веде перемовини з фракц╕ями Ради, дос╕ нав╕ть не знайомий з Тимошенко.
В╕дпов╕даючи на запитання УП, чи готова вона стати прем'╓ром, Юл╕я Тимошенко в╕дпов╕ла, що з нин╕шн╕м складом Ради вона Кабм╕н не очолить. ╤ коал╕ц╕╖ п╕д не╖, мовляв, нема╓, та й Порошенко ╖╖ кандидатуру не внесе.
Хоча Юл╕я Володимир╕вна завжди вм╕ла знайти спос╕б приходу до влади. Н╕хто ж не забув, як вона була прем'╓ром при ╕ншому ненависному ╖й президентов╕ Ющенку, та ╕ готовн╕сть на створення "ширки" з Януковичем ще не стерлась ╕з пам'ят╕.
От т╕льки шляху, як конвертувати сво╖ рейтинги ╕ негласну п╕дтримку усе ширшого кола незадоволених Порошенком гравц╕в, поки не видно. Як показали ос╕нн╕ протести, моб╕л╕зац╕йн╕ ресурси противник╕в президента поки не критичн╕.
Можливо тому ╕ був обраний ╕нший об'╓кт для атаки – прем'╓р Гройсман. Якщо у 2007-му не вдалось його зняти, то може через 10 рок╕в в╕н таки виявиться "по зубах"?

Роман Романюк
http://www.pravda.com.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 17.02.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18120

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков