Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2002 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 08.11.2002
ГОРІХИ
.

Горіхи - це смачний і висококалорійний продукт, що містить в собі низку необхідних для підтримання здоров'я поживних речовин, у тому числі рослинну олію, залізо, цинк.
Стиглі ядра горіхів вживаються в харчуванні у свіжому вигляді. В кулінарії їх використовують при виготовленні солодких страв, борошняних і кондитерських виробів, соусів.
Зберігати горіхи слід у темному прохолодному місці. Не слід вживати горіхи, вражені плісенню - вони виділяють отруйні речовини.
То які ж бувають види горіхів?

АРАХІС (земляний горіх). Його збирають пізньою осінню, боби підсушують і зберігають в сухому приміщенні. Обсмаження арахісу необхідне для того, щоб зруйнувати гіркі речовини, що містяться в ньому. Арахіс містить до 50% жиру, 25 - 30% білка. Арахісу притаманний високий вміст вітаміну А. Підсмажений арахіс подають до шампанського. Його вживають при виготовленні тортів, тістечок, морозива.

ВОЛОСЬКІ ГОРІХИ. Їх просушують, що сприяє більш тривалому зберіганню. Якщо ядро горіха протримати 12 годин в підсоленій воді, оболонка з нього легко сходить. Після цього ядро слід промити в проточній воді і висушити. Волоські горіхи містять близько 60% жиру і 15% білка.
Використовують їх для виготовлення салатів (із яблук, буряку, селери), а також додають в кисло-солодкі супи і страви із яєць, баклажанів. Ядро волоського горіха, обсмажене з сіллю, можна подати до виноградного вина. В недозрілих волоських горіхах дуже багато вітаміну С.

КАШТАНИ. Плоди каштана солодкого (на відміну від плодів каштана кінського - гіркого, з в'яжучим смаком) придатні для споживання. Для цього їх смажать. Щоб зняти шкаралупу, каштани тримають 10 - 15 хвилин в гарячій духовці, заздалегідь побризкавши їх водою. Плоди містять мало білка, але багато крохмалю. В них зовсім немає жиру, зате багато кальцію і вітамінів групи В.

КЕДРОВІ ГОРІХИ. Збирають у вересні - жовтні, до морозів. Вживають підсушеними.

ГОРІХИ КЕШ'Ю мають приємний, трохи солодкуватий смак і багаті вітамінами. Використовують в кондитерському виробництві. Вони містять 17% білка і 45% жиру.

ЛІЩИНА (йдеться про плоди лісових горіхів). Їхні ядра вживають в сирому вигляді.

ФУНДУК (ломбардський горіх). Це садовий різновид лісового горіха. Плоди фундука відрізняються від плодів свого лісового співбрата більшими розмірами. Сирий і смажений фундук використовують в кулінарії. Фундук багатий жиром (61%), містить 13% білка. Олія із фундука дуже смачне, але дорога.

МИГДАЛЬ. Плоди дикого мигдалю мають гірке ядро і тверду шкаралупу. Гіркий мигдаль вживають в харчуванні лише в невеликій кількості. Але є і солодкий мигдаль. Його ядро покрите тонкою коричневою оболонкою. Щоб її видалити, треба занурити підготовлені ядра на одну хвилину в окроп: тоді оболонка легко зніметься. Після цього ядра промити, висушити в духовці при температурі
50 - 700 С. Солодкий мигдаль вживають при виготовленні соусів, печива, тортів, марципанів. Смажений в цукрі і солоний мигдаль добре пасує до шампанського.  Він містить 10% білка і 54% жиру.

ФІСТАШКИ. Тверду світло-сіру шкаралупу з фісташок знімають з допомогою ножа. Ядро вивільняють від оболонки, як і у випадку з мигдалем. Після цього фісташки необхідно одразу ж висушити, інакше вони втратять глянцевість і свій зелений колір. В кулінарії фісташки використовують в тертому і роздрібненому вигляді. Вони містять 51% жиру і 20% білка. Навіть обсмаженими швидко набувають прогірклого смаку.

ЧИЛІМ (ВОДЯНИЙ ГОРІХ, РОГАТИЙ ГОРІХ). Має чорно-буру шкаралупу з двома - чотирма міцними великими шипами і дрібними крючками. Ядро за смаком  нагадує каштан. В харчуванні використовується у печеному і вареному вигляді.

ГОРІХ ПЕКАН. Нагадує спо-ріднений з ним волоський горіх. Містить дуже багато жиру - 70% і найважливіші жирні кислоти та вітаміни, що розчиняються у жирі.
ГОРІХ ПІНІЇ. Ядра, як і олія з них, мають приємний смак.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 08.11.2002 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=182

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков