Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 19.03.2004
Новини Криму і України
журналісти і агенства

ПРЕЗИДЕНТА ВИБИРАТИМЕ НАРОД

Народні депутати розглянули 17 березня нову редакцію Закону "Про вибори Президента України". Законопроект внесений народним депутатом Юрієм Ключковським і підтриманий Тимчасовою спеціальною комісією.

Обговорений законопроект визначає, що Президент України обирається безпосередньо виборцями, тобто громадянами України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Президентом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 35 років, має право голосу, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом 10 останніх перед днем виборів років. При цьому одна й та сама особа не може бути Президентом України більше як два строки підряд. Законопроект також встановлює, хто може висувати кандидата на пост Президента України. Пропонується проводити виборчу кампанію протягом 120 днів.

Згідно з розглянутим законопроектом, вибори Президента України проводяться в єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому округу, який ділиться на 225 територіальних виборчих округів.

Тимчасова спеціальна комісія, яка готувала цей законодавчий акт, схвально його оцінила. При цьому наголошувалося, що передбачена проектом процедура формування територіальних та дільничних виборчих комісій

з представників партій або політичних блоків, суб'єктів виборчого процесу дозволить забезпечити мінімальне втручання у процес виборів представників органів державної влади, сприятиме більшій демократизації та відкритості виборів. Співголова Тимчасової спеціальної комісії Степан Гавриш висловив думку, що нову редакцію Закону "Про вибори Президента України" можна схвалити не лише у першому, а й в остаточному варіанті в четвер, під час голосування.

 

ВИБІР ВЛАДИ "БУДЕ ВИВАЖЕНИМ"

Під час спілкування з журналістами після розгляду у Верховній Раді Програми діяльності уряду "Послідовність. Ефективність. Відповідальність" Прем'єр-міністр України Віктор Янукович не став коментувати поставлене запитання, чи залишатиметься він Прем'єр-міністром, чи балотуватиметься на посаду Президента. При цьому він не заперечив той факт, що прийняття програми діяльності уряду фактично надає індульгенцію на працю нинішнього складу Кабміну ще як мінімум на рік. "Мій вибір буде виваженим", - запевнив Прем'єр-міністр.

Коментуючи ж закиди опозиції, що нібито презентація програми є добрим рекламним ходом у передвиборній кампанії, Віктор Янукович зауважив, що "якщо від опозиції лунає, що це добра реклама, то як тут не погодитися". При цьому він зазначив, що "де б не працював - в уряді чи на інших державних посадах, - мета завжди буде одна: працювати добре і виконувати свої обов'язки відповідально".

Говорячи про перспективи висунення єдиного кандидата від парламентсько-урядової коаліції, Віктор Янукович зауважив, що 16 березня під час голосування ця коаліція ще раз довела: вона здатна брати на себе відповідальність. "Я вважаю, найближчим часом коаліція ухвалить рішення і висуне свого лідера", - зазначив Прем'єр-міністр і закликав набратися терпіння.

 

тим часом...

15 мільйонів - ЦЕ ВЖЕ ЩОСЬ!

Верховна Рада Криму на засіданні 17 березня прийняла Програму розвитку і функціонування української мови в АРК на 2004 - 2010 роки, на виконання якої з республіканського бюджету планується виділити 17 667,9 тис. грн., у тому числі 15 075,9 тис. грн. - у поточному році.

"Українська мова як державна ще не одержала необхідного поширення у всіх своїх функціональних проявах на території Криму", - відзначається в Програмі, текст якої цитує агентство"Контекст-медіа". У цьому зв'язку одна з цілей Програми - створити необхідні умови для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї.

Програмою, зокрема, передбачена підготовка педагогічних кадрів для викладання дисциплін українською мовою в навчальних закладах Криму, проведення конкурсів державною мовою, поповнення фонду публічних і шкільних бібліотек. У рамках Програми також планується завершити будівництво української гімназії в Сімферополі, побудувати гімназію з українською мовою навчання в Ялті, почати видання на кошти Держбюджету щотижневої громадсько-політичної газети українською мовою "Діалог", інші заходи.

ВІД РЕДАКЦІЇ. Вже кілька років підряд редакція "Кримської світлиці" організовує і проводить в Криму ряд державномовних українознавчих конкурсів, навіть не підозрюючи, що на це могли б бути виділені якісь бюджетні кошти. Торік газета провела серед кримських школярів літературний конкурс "Ми діти твої, Україно", мовно-комп'ютерний турнір "Аладдін" (грамоту за цю журналістську акцію, пам'ятається, редакції сам Борис Давидович Дейч вручав), конкурс кримсько-української авторської пісні, конкурс краси "Кримчаночка", дитячі конкурси на кращу українськомовну розповідь про літо, про Різдво, недавній шевченківський конкурс...

То, може, поєднаймо зусилля, кримська владо, бо вічно вициганювати у спонсорів призи та самотужки тягнути всі організаційні клопоти - надто маркітне заняття. А разом ми - гори звернули б!

Чи знову скажете, що з двох бюджетів (кримського і київського) одну мову підтримувати - протизаконно?..

 

ХОВАЙТЕСЯ: ГРЯДУТЬ "ЗАЧИСТКИ"!

Найближчим часом в органах влади Криму відбудуться кадрові перестановки. Про це 15 березня заявив голова Кримської регіональної організації партії "Русский блок", перший заступник голови "Русской общины Крыма" Олександр Черноморов на прес-конференції в Сімферополі.

"Очевидно, у квітні місяці Крим очікує чергове зачищення, тобто зачищення деяких посадових осіб, проти яких будуть проведені певні репресивні дії", - заявив О. Черноморов. Він повідомив, що одержав дану інформацію в Києві, однак не уточнив джерело.

За інформацією голови КРО партії "Русский блок", кадрові зміни торкнуться, у першу чергу, керівників місцевого самоврядування, проте не виключено, що цей процес зачепить і керівництво республіки.

"Контекст-медіа".

 

Кримінальний метастаз

Керівництво одного з кримських підприємств підозрюється в ухилянні від сплати податків на суму 650 тис. грн.

Посадові особи одного з кримських підприємств підозрюються у зловживанні службовим становищем, в результаті чого в бюджет не надійшло близько 650 тис. грн. прибуткового податку. Про це повідомила прес-група Управління податкової міліції Державної податкової адміністрації в АРК.

У прес-групі не уточнили, про яке саме підприємство йде мова, повідомивши лише, що це "велике сімферопольське підприємство, що займається продуктами харчування".

За інформацією правоохоронців, відповідно до розпорядження керівництва підприємства його виторг не здавався на розрахунковий рахунок у банк, і з цих коштів виплачувалася заробітна плата працівникам. "Прибутковий податок у бюджет не перераховувався, що є грубим порушенням податкового законодавства, - підкреслили в прес-групі Управління податкової міліції. - Заборгованість по прибутковому податку на виплачену заробітну плату склала близько 650 тисяч гривень, хоча керівництво підприємства мало фінансову можливість погасити її". За інформацією прес-групи, дані кошти направлялися керівництвом підприємства на закупівлю товарно-матеріальних цінностей, розрахунок з кредиторами та інші цілі.

За даним фактом Прокуратурою АРК порушена кримінальна справа за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України ("Зловживання вла-

дою і службовим становищем"), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 8 років.

* * *

Євпаторійські правоохоронці затримали співробітника відділу земельних ресурсів Сакського міськвиконкому при одержанні хабара в розмірі 1 000 доларів США.

Про це повідомив Центр громадських зв'язків Головного управління МВС України в Криму. За інформацією ЦГЗ, встановлено, що чиновник, використовуючи службове становище, вимагав у місцевого жителя хабар у розмірі 2 500 доларів за оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під будівництво будинку. Інші 1 500 доларів повинні були бути передані після одержання усіх необхідних документів на землю.

За даним фактом сакською прокуратурою порушена кримінальна справа. "Нечистий на руку чиновник арештований", - повідомляє ЦГЗ.

Як повідомила прес-служба прокуратури м. Севастополя, прокуратурою Ленінського району разом з працівниками відділу державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС м. Севастополя затриманий на гарячому під час отримання хабара, що супроводжувався вимаганням, депутат Севастопольської міськради. Прокуратурою міста порушена кримінальна справа за ст. 368 ч. 2. Звинувачення пред'явлене, проводиться слідство.

"Контекст-медіа".

 

СЕЛО ЧЕКАЄ РОБОТЯЩИХ

Створення 21,2 тис. нових робочих місць передбачено Програмою зайнятості населення Автономної Республіки Крим на 2004 рік, проект якої розроблений Міністерством праці і соціального захисту АРК. Про це повідомив міністр праці і соціального захисту Криму Олексій Нестеренко на засіданні Постійної комісії Верховної Ради АРК з соціальних питань і охорони здоров'я. Пріоритетним напрямком Програми є зниження напруженості на ринку праці в сільських регіонах за рахунок відродження трудомістких галузей сільського господарства - садівництва, виноградарства, тютюнництва, а також шляхом створення умов для розвитку фермерства, інфраструктури аграрного ринку. Крім того, планується збільшити ринок праці за рахунок реалізації інвестиційних проектів на територіях пріоритетного розвитку, формування мережі об'єктів автотуризму, розвитку сільського зеленого й етнографічного туризму і т. ін.

 

ЖДАВ, ЖДАВ І ЖДАНКИ ПОЇВ...

За станом на 1 січня 2004 року на квартирному обліку в Криму перебувало 76,3 тис. родин. Про це повідомила начальник відділу статистики послуг і соціальної статистики Головного управління статистики в АРК Тамара Онищенко на прес-конференції. За її інформацією, поліпшення житлових умов потребує кожен десятий житель республіки. При цьому терміни перебування населення в черзі на житло збільшуються. "Імовірність одержання житла родинами, що перебувають на квартирному обліку в Криму, складає 46 років", - повідомляють статистики. За даними ГУ статистики, у 2003 році 1 660 кримських родин з числа черговиків поліпшили свої житлові умови, у попередньому році - 1 160 родин.

 

НАЙКРИВАВІШИЙ В ЄВРОПІ ТЕРАКТ

Вранці 11 березня в Мадриді було підірвано три приміських поїзди, внаслідок чого загинуло щонайменше 200 людей і майже півтори тисячі отримали поранення (донедавна стан 45 з них оцінювався як критичний, 15 - важкий). Жертв могло бути значно більше, але один з потягів, який мав прибути на станцію "Аточа", запізнився на дві хвилини, тому вибух стався за кількасот метрів від вокзалу. Якби поїзд прибув вчасно, від вибуху завалився б дах переповненої в час пік станції...

Тим часом лондонська газета "Аль-Кудс" заявила, що на її електронну адресу надійшов лист, у якому близьке до "Аль-Каїди" угруповання бере на себе відповідальність за здійснення вибухів у поїздах в Мадриді. Угруповання "Бригади Абу Хафс аль-Масрі", говориться в листі, завдало удару по Іспанії як "по одному зі стовпів альянсу хрестоносців" і "союзнику Америки в її боротьбі проти ісламу". Теракти в Мадриді вони назвали "Операція "Потяги смерті". У листі також говориться про те, що підготовка до масштабного теракту проти США, яка вже отримала назву "Крила чорної смерті", готова на 90 відсотків.

ЗМІ порівнюють події 11 березня в Мадриді з терористичними нападами на США 11 вересня 2001 року і називають їх найкривавішим терактом в історії сучасної Європи.

* * *

Серед загиблих внаслідок терактів у Мадриді минулого тижня виявлене тіло іще одного громадянина України. Таким чином, в результаті вибухів загинули двоє громадян України і три українки зазнали поранень.

 

ТРАГЕДІЯ В АРХАНГЕЛЬСЬКУ

Ще двоє українців - мати і син - загинули в Росії, в місті Архангельську внаслідок вибуху в житловому будинку, який зруйнував цілий під`їзд. Кількість жертв від вибуху вже сягнула чотирьох десятків осіб. Серед загиблих є діти. У лікарнях перебуває близько 15 осіб, частина з них у тяжкому стані. Рятівники продовжують розбирати завали, під якими можуть залишатися ще до півсотні людей. В обласному відділенні ФСБ заперечують версію терористичного акту. Основна версія - вибух побутового газу.

 

У МОСКВІ ЗГОРІВ "МАНЕЖ"

У центрі Москви під час гасіння пожежі в будівлі виставкового комплексу "Манеж" загинули двоє пожежників. Близько десятої години вечора завалився дах будівлі. Приблизно опівночі пожежу вдалося локалізувати, хоч від будівлі практично нічого не залишилося. Комплекс "Манежу" побудований у 1819 році росій-ським архітектором Йосипом Бове. Пожежу, за попередніми даними, спричинило коротке замикання. У зв'язку з пожежею прокуратура Москви порушила карну справу. Мер Москви Юрій Лужков заявив, що "Манеж" буде повністю відбудовано.

 

Чи допоможе Посол "Сільським вістям"?

Лідер Соцпартії Олександр Мороз 12 березня зустрівся з Послом Ізраїлю в Україні Наомі Бен Амі.

Як повідомляє прес-служба СПУ, зустріч була присвячена, головним чином, ситуації навколо газети "Сільські вісті". Мороз ще раз висловив стурбованість з приводу того, що рішення суду про закриття газети може збурити ситуацію в суспільстві.

"Конфлікт з цього приводу уміло використовується визначеними силами, у т. ч. через публікації у виданнях, зв'язаних з одним з лідерів єврейської громади в Україні", - сказав лідер СПУ.

Прикладом провокативних дій, вважає Мороз, можуть служити повідомлення в інтернет-газеті "Jewish News" ("Єврейські новини") про форум суспільних і духовних лідерів єврейської громади за участю Посла Ізраїлю. "У публікації мова йде про "...збурювання фашистською діяльністю газети "Сільські вісті" і підтримку рішення суду про її закриття". В іншій публікації з цього приводу даються подібні оцінки зверненню відомих діячів культури Кобзона, Роговцевої та інших, хоча коментарі звернення суперечать його зваженому змісту", - додав він.

Як відзначає прес-служба СПУ, Наомі Бен Амі погодилася з думкою Мороза про невідповідність суті форуму і його висвітленню, передає "Українська правда".

Вважаючи дискусійними деякі фрагменти з публікацій у "Сільських вістях", Мороз підкреслив, що ситуація навколо газети "створена владою штучно і спрямована не

проти антисемітизму, а на провокування його, на пошук зручного приводу для розправи з опозиційною газетою". "Конфлікт варто припинити. Готовність діяти в цьому напрямку висловили обидві сторони", - говориться в повідомленні прес-служби СПУ.

 

 

ТРАГЕДІЮ "НОРД-ОСТУ" РОЗСЛІДУЮТЬ У США

"Нью-Йорк Таймс" вважає, що найближчим часом у відносинах Росії і США може з'явитись проблема теракту на Дубровці. По-перше, одна з постраждалих громадянок США вже подала на президента Путіна в американський суд за злочинну халатність і брехню останнього, який говорив ЗМІ про нешкідливість газу, що було явною брехнею. ЗМІ малювали "геройських" спецназівців, які не залишили жодного живого терориста, щоб ніхто не дізнався правди про цей теракт і хто його задумав, і за чиєю допомогою він здійснювався...

Співробітникам ФБР давала свідчення колишня заручниця Світлана Губарєва, яка прибула до США за кошти Фонду громадянських свобод, одним із засновників якого є Борис Березовський. Представник ФБР відмовився коментувати інтерес слідства до газу. Їх більше цікавить, чи мали терористи Бараєва зв'язки з Аль-Каїдою, а дії російського спецназу слідство не аналізує. Але фахівці з боротьби з терором вважають, що слідство може зацікавитись газом, який застосовувався при штурмі, щоб більш детально розібратись у засобах російських антитерористичних служб. Річард Пілч, фахівець з Центру досліджень нерозповсюдження ядерної зброї при Інституті Монтерея вважає, що використання росіянами газу фентанил для визволення заручників не має прецеденту. Він також звинуватив російську владу в тому, що рятувальникам і лікарям не повідомили властивості газу.

Відповідаючи на запитання американських журналістів, Губарєва сказала, що "незадовго до штурму Бараєв домовився з генералом Казанцевим про початок переговорів, чекав його приїзду і оголосив про це заручникам... Бараєв просив передати ФСБ через випадково поранену заручницю, що у них нема наміру розстрілювати заручників до початку переговорів, а стрільба була випадковою...

Спеціалісти ФСБ не могли не знати, що для дії газу потрібно не менше 50 хвилин. Терористи відреагували на нього тим, що кинулись закривати вентиляційні люки і розбивати вікна. У них було більше ніж досить часу, щоб підірвати заряди, якби вони цього хотіли.

Таким чином влада або знала, що вибуху не буде, або була готова допустити вибух. У будь-якому разі метою застосування газу було не допустити переговорів ціною життя заручників. Я розглядаю це рішення як навмисне вбивство з політичних мотивів".

 (З інтернет-сайту http://grani.ru).

 

ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОГРАМУ ОБЛАШТУВАННЯ ДЕПОРТОВАНИХ

Верховна Рада АРК затвердила програму облаштування і соціально-культурного розвитку депортованих громадян в АРК на 2004 рік, що здійснюється за рахунок коштів бюджету АРК.

Обсяги фінансування програми нинішнього року становлять 15 млн. грн., у тому числі на капітальне будівництво - 10,2 млн. грн., на соціально-культурні заходи - 4,8 млн. грн.

Для задоволення потреб депортованих громадян у нинішньому році за рахунок коштів кримського бюджету передбачається здати в експлуатацію 1938 кв. м житла, в тому числі 1390 кв. м - шляхом викупу житла, а також 5,2 км шляхів, 5,4 км

газопроводу, 5 км каналізації, 1,8 км водопровідних мереж, школу на 500 учнівських місць.

Заходи з соціально-культурного розвитку передбачають зміцнення матеріально-технічної бази ряду установ культури і навчальних закладів, оздоровлення у таборах і на базах відпочинку дітей з малозабезпечених сімей, фінансування заходів, спрямованих на розвиток культури, фізкультури і спорту, охорону здоров'я, підготовку кадрів.

Виконання програми у 2004 році уможливить забезпечити житлом близько 150 чоловік, провести реставраційні роботи пам'яток культури і архітектури у Керчі, реконструювати комплекси "Зинджирли медресе" у Бахчисараї, "Джума-Джамі" в Євпаторії, текіє дервішів в Євпаторії та Юсуповської мечеті у Бахчисарайському районі.

 

УРП "СОБОР" - ЗА ЮЩЕНКА

Кандидатом найстарішої політичної партії нової України на наступних президентських виборах за будь-яких обставин стане Віктор Ющенко - так вирішила Центральна Рада УРП "Собор", яка засідала 13 - 14 березня в підкиївській Пущі-Водиці. Партія візьме якнайактивнішу участь у передвиборній кампанії, - але на роль простого виконавця вказівок центрального штабу не погоджується. "Ми розуміємо персональну відповідальність Віктора Ющенка як лідера найбільшої опозиційної сили за успіх об'єднання всієї демократичної опозиції і тому вправі вимагати від нього активних публічних дій. Ми наголошуємо: громадськість повинна отримати чiтку й недвозначну відповідь на запитання, яка команда прийде до влади після 31 жовтня і яку програму ця команда втілюватиме", - наголошується в ухваленій Центральною Радою резолюції.

У доповіді голови партії, народного депутата України Анатолія Матвієнка чимало уваги було приділено політичній реформі. Лідер УРП "Собор" - переконаний прихильник реформи, але не в тому вигляді, як її намагається протягнути Банкова за допомогою комуністів і, на жаль, соціалістів. Неприйнятним у законопроекті № 4105 для партії залишається: позбавлення Президента ефективних важелів для здійснення своїх функцій гаранта Конституції; імперативний мандат депутатів; загальний нагляд прокуратури; відсутність гарантій для місцевого самоврядування.

І тому навіть позитивні моменти цього законопроекту (пропорційні вибори, спосіб формування відповідального перед парламентом уряду) будуть з неминучістю дискредитовані правлячим режимом, який продовжує собі існування щонайменше до 2006 року через механізм підконтрольної парламентської "більшості", сформованої залякуванням і купівлею голосів. Відтак депутатська група УРП "Собор" у парламенті проголосує за конституційні зміни лише тоді, коли перерозподіл повноважень у "трикутнику" президент - парламент - уряд набуде чинності після виборів у 2006 році на пропорційній основі парламенту, який відображатиме волю народу.

У своїй доповіді Анатолій Матвієнко визначив найбільшу, на його думку, небезпеку для сьогоднішньої опозиції: зусиллями провладних ЗМІ в суспільну свідомiсть закорінюється думка, начебто влада й опозиція в Україні є двома сторонами однієї монети, опозиція бореться з владою лише за доступ до ресурсів, навіть у разі перемоги опозиції народ нічого не отримає. Мета цього плану політтехнологів Банкової очевидна: поглибити зневіру значної частини виборців, їхню відстороненість від громадського життя, створити такі умови, за яких виборці будуть готові "продати" свій голос тому, хто заплатить за нього більше.

Лідер УРП "Собор" переконаний, що для забезпечення перемоги державницька демократична опозиція повинна довести: проти влади бореться весь народ, опозиція має стати тільки інструментом народу в цій боротьбі. Для цього опозиція повинна не лише кликати народ на свої акції, а послідовно в кожному конкретному випадку захищати права і свободи конкретного громадянина й спільноти громадян.

За традицією, чимало місця в дискусії на Центральній Раді було приділено перспективам єднання націонал-демократів. Досі УРП "Собор" була єдиною партією, якій пощастило успішно завершити процес об'єднання двох різних політичних середовищ. Сьогодні партія готова поділитися цим досвідом з НРУ та УНП, яким запропоновано утворити "блок трьох" із перспективою переростання в майбутньому в єдину політичну силу. Анатолій Матвієнко був відвертий: його переговори із Юрієм Костенком та Борисом Тарасюком посуваються складно. Та головне - вони таки посуваються, і це вселяє надію, що на парламентських і місцевих виборах 2006 року три найпотужніші національно-демократичні партії вже не поборюватимуть одна одну.

Розглянула Центральна Рада й низку організаційних питань. Новим керівником Секретаріату УРП "Собор" затверджено народного депутата України 1-го скликання Миколу Баландюка. А черговий ХІV з'їзд партії пройде в два етапи: перший орієнтовно на початку липня, для висунення кандидата від партії на посаду Президента України, і другий - у листопаді-грудні; на ньому буде розглянуто підсумки участі партії у виборчій кампанії й обрано новий склад керівних органів УРП "Собор".

Отже, на 28 780 "республіканців" чекає спекотний політичний сезон, від наслідків якого залежатиме майбутнє не лише найстарішої національно-демократичної партії, але й усієї України.

Прес-служба УРП "Собор".

 

ЯЛТА СПОВЗАЄ...

На сьогоднішній день на території Великої Ялти зареєстровано близько 500 зсувів, 20% з яких - постійно активні. Про це повідомила заступник начальника державного підприємства "Кримське протизсувне управління" Тетяна Коцюба.

За її інформацією, найбільш активні зсуви на 104-му і 108-му кілометрах траси Сімферополь - Ялта - Севастополь у районі селищ Сімеїз і Оползневе, на трасі Гончарне - Ялта в районі Фороської церкви, а також у районі автобусної зупинки "Хаста-Баш" в Алупці, на вулиці Кірова в Ялті. "Крім того, зсув загрожує зруйнувати будівлю ялтинської школи № 1", - повідомила Тетяна Коцюба.

"Контекст-медіа". 

 

Помер видатний український кіноактор Борислав БРОНДУКОВ.

66 йому виповнилося 1 березня...

 

Український кінематограф усе більше перетворюється на пантеон, останні великі покидають цей світ, перетворюючись на легенду ще за життя, а нових великих вітчизняна кіноіндустрія не видає. 10 березня після тривалої хвороби на 67-му році життя помер народний артист України, лауреат Державної премії ім. Довженка Борислав Брондуков.

Усі інформагенцїї, подаючи біографію улюбленого артиста, відзначають, що востаннє він з'явився на екрані в 1997 році, у картині "Хіппініана, або Материк кохання", і в тому ж 1997-му третій інсульт поборов артиста остаточно, після нього він уже не розмовляв, не рухався самостійно. До цього він переніс три інфаркти, операцію з видалення гематоми мозку і два інсульти. Я особисто бачила, як Борислав Миколайович мужньо тримався і звично намагався жартувати, у 1997 році на дитячому кінофестивалі в "Артеку" брав участь у карнавалі з перевдяганнями, як радів він і всі навколо нього. І тільки одна жінка, його дружина Катерина Брондукова, сторожко спостерігала за артистом, хвилювалася за його стан. Для мене Брондуков востаннє з'явився на екрані в документальному фільмі Юрія Терещенка "Вічний хрест", правда, вже не як популярний комік, смішний артист із сумними очима, а як людина - немічна, хвора, але потрібна і кохана. Після перегляду цього фільму пів-Будинку кіно ховали заплакані очі, ні для кого з кіносередовища не секрет, що Брондуков хворів довго і важко, але щоденний подвиг його дружини, його очі хворої дитини, яка не може висловити все, що відчуває, - це вразило дуже сильно. Казали, що пані Катерина не дає інтерв'ю, тобто дає, але газета чи журнал мають заплатити за це інтерв'ю, вона просто нікому не скаржилась на життя, не плакалась, як доводиться їй лікувати, доглядати, утримувати хворого чоловіка, - викручувалась як могла. Через важке матеріальне становище Брондукови переїхали в Биківню, під Київ, а чотирикімнатну квартиру в Києві здавали. Звичайно, допомагали сини - 25-річний Богдан і 34-річний Костянтин, але на пенсію народного артиста велося важко. В яблуневому саду, де гули бджоли, Катерина Степанкова з екрана читала своєму Бронечці Шевченка, розмовляла з ним і казала, що дякує Богові за кожний прожитий день. Тепер його немає...

Борислав Брондуков народився 1 березня 1938 року в селі Дубава Київської області, закінчив у Києві гірничий технікум, працював прорабом на будівництві, потім на заводі "Арсенал". Грав у народному театрі, де його й побачив ректор Київського театрального інституту і запросив спробувати себе в акторстві, у 1965 році Брондуков закінчив кінофакультет (майстерня В. Івченка). Дебют у кіно в нього відбувся з легкої руки Сергія Параджанова - в 1962 році в його фільмі "Квіти на камені", а взагалі його фільмографія налічує понад 110 кінокартин. Найпарадоксальніше, що головних ролей у Борислава Брондукова майже не було, але його ім'я завжди стояло в титрах поруч із центральними виконавцями як запорука успіху. Він ніколи не нервував з цього приводу, бо знав, що з кожного епізоду може зробити цукерочку.

В. КЛИМЕНКО.

"Україна молода".
 

20 найвідоміших фільмів БОРИСЛАВА БРОНДУКОВА

"Анничка", "Захар Беркут", "Гараж", "Спортлото-82", "Афоня", "Камінний хрест", "Дни Турбиных", "Вас ожидает гражданка Никанорова", "Мимино", "Суета сует", "Тривожний місяць вересень", "Осенний марафон", "Вавилон ХХ", "Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона", "Дульсинея Тобосская", "О бедном гусаре замолвите слово", "Зеленый фургон", "Мы из джаза", "Небилиці про Івана", "Человек с бульвара Капуцинов".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1825

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков