Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 17.03.2017
УКРА╥НА-МВФ: ПЕНС╤ЙНУ РЕФОРМУ ОБ╤ЦЯНО В КВ╤ТН╤, ЗЕМЕЛЬНУ - В ТРАВН╤

Стали в╕дом╕ забов’язання Укра╖ни перед МВФ… Потенц╕йно – вибухонебезпечн╕. Але якщо ╖х знову не виконувати…
Умови отримання чергового траншу МВФ – жорстк╕ та заряджен╕ соц╕альним протестом. Ут╕м, Укра╖на вже не вперше п╕дпису╓ з МВФ под╕бний документ. К╕лька тижн╕в тому «Укр╕нформ» на приклад╕ попереднього Меморандуму уже в╕дзначав, що п╕дписати Меморандум ще не значить його виконати. ╤ прогнозував, що у черговому випадку нам доведеться робити те саме. ╤ ось текст (неоф╕ц╕йний поки що) вже ╓. Там присутн╓ ╕ п╕дтвердження нашим здогадкам, ╕ ознаки того, що цього разу «пропетляти» не вийде.
Отже. Щодо попередн╕х домовленостей, Укра╖на визна╓, що дотрималася лише 3-х з 11-ти структурних «маяк╕в», за виконання яких МВФ погодився дати грош╕. В╕д вир╕шення болючих питань - пенс╕йно╖, земельно╖ реформи, упорядкування енергосубсид╕й та ╖х монетизац╕╖, приватизац╕╖ крупних п╕дпри╓мств  - не в╕дмовля╓ться, але просить кредитор╕в ще дати трохи часу, щоб досягти «сусп╕льного консенсусу». Хоча в ц╕лому ситуац╕я вигляда╓ не дуже оптим╕стично ╕ «консенсус» в деяких з цих питань нам точно не св╕тить. Виходить, що розрахунок знову вигляда╓, як у тому анекдот╕ про стару клячу, яка дуже напрошувалась на участь у перегонах, а п╕сля ф╕н╕шу виправдовувалась: «Ну, не змогла я, не змогла». Р╕зниця лиш в тому, що у випадку з зовн╕шн╕м кредитуванням Укра╖ни судд╕ ще до початку «заб╕гу» не дуже в╕рили у спортивн╕ зд╕бност╕ учасниц╕. Але на дор╕жку випустили – а нехай поб╕га╓, може раптом станеться диво. Ус╕ давно вже його зачекалися…

Тр╕йка за домашню роботу? Ц╕лком влаштову╓!
На жаль, поки що дива не сталося, ╕ Ки╖в це визна╓. «Наш╕ д╕╖ забезпечили виконання вс╕х, як пост╕йно д╕ючих, так ╕ к╕льк╕сних критер╕╖в ефективност╕ станом на к╕нець грудня 2016 року та ╕ндикативних ц╕льових показник╕в, за винятком ц╕льового показника щодо заборгованост╕ з в╕дшкодування ПДВ. Проте ми дотрималися лише 3 з 11 структурних «маяк╕в», встановлених на пер╕од з вересня по грудень 2016 року, оск╕льки наша увага була зосереджена на основних заходах забезпечення ф╕скально╖ ст╕йкост╕ та ф╕нансово╖ стаб╕льност╕», - мовиться в преамбул╕ до нового Меморандуму сп╕впрац╕ Укра╖ни з МВФ, який уже опубл╕кувано в Мереж╕. (Зверта╓мо увагу на неоф╕ц╕йний статус перекладу – авт.).
Однак, нав╕ть допускаючи можлив╕сть некоректного трактування окремих положень тексту в наявному переклад╕, вже можна зробити певн╕ висновки про результати переговор╕в з кредиторами. Головний результат – грош╕ нам продовжують давати, не дивлячись на слабку виконавчу дисципл╕ну. Про причини цього р╕шення ми вже писали.
Як ╕ припускав «Укр╕нформ», Укра╖на знову п╕дпишеться п╕д жорсткими вимогами, але з реал╕зац╕╓ю об╕цянок тягнутиме до останнього. Так, уряд попросив кредитор╕в перевстановити – а у деяких випадках переглянути т╕ 8 структурних «маяк╕в», з реал╕зац╕╓ю яких, як визначено в МЕФП (Меморандум про економ╕чну та ф╕нансову пол╕тику – авт.) в╕д минуло╖ осен╕, не склалося. ╤ запропонував встановити нов╕ «маяки» для збереження темп╕в економ╕чного зростання. Зокрема, попросив трохи зм╕стити «маяки» щодо пенс╕йно╖ та земельно╖ реформи на к╕нець кв╕тня ╕ на к╕нець травня 2017 р. в╕дпов╕дно. Мовляв, щоби було б╕льше часу для досягнення соц╕ального консенсусу з метою проведення цих критично важливих реформ.
Головн╕ ж тези нин╕шнього Меморандуму докладно проанал╕зував Дани╖л Мон╕н, економ╕ст, один ╕з сп╕вавтор╕в альтернативно╖ верс╕╖ податково╖ реформи. За його словами, найб╕льш болючими для громадян можуть виявитися зм╕ни у спрощен╕й систем╕ оподаткування, над якою вже, образно кажучи, занесено сокиру; в оподаткуванн╕ окремих категор╕й п╕дпри╓мц╕в; у нових розрахунках енергосубсид╕й,  механ╕змах ╖х надання та монетизац╕╖.
Зокрема, для стимулювання домогосподарств до б╕льшо╖ ощадливост╕ та з метою бюджетно╖ економ╕╖ уряд погодився зменшити нормативний л╕м╕т з 5,5 до 5,0 куб. на 1 кв. м для ╕ндив╕дуального опалення та з 65 до 51 кВт/г за 1 кв. м електроенерг╕╖, що також використову╓ться для ╕ндив╕дуального опалення. Ц╕ну на газ також буде зм╕нено, але як саме – ще нев╕домо. Уряд об╕ця╓ «д╕яти по ситуац╕╖».
Продовжиться робота по створенню ре╓стру отримувач╕в субсид╕й та п╕льг. Будуть посилен╕ вимоги до трудового стажу при виход╕ на пенс╕╖ та переглянут╕ схеми нарахування пенс╕йного забезпечення. Монетизац╕я п╕льг передбача╓ться поки що на р╕вн╕ комунальних п╕дпри╓мств. Тобто компенсац╕ю п╕льг в грошах отримуватиме не конкретний п╕льговик, а п╕дпри╓мство, що нада╓ послуги. Скаж╕мо в╕дверто, не надто прозорий вар╕ант, але за в╕дсутност╕ повноц╕нного ре╓стру п╕льговик╕в, це менше зло.
Щодо земл╕ с╕льськогосподарського призначення, то моратор╕й на приватизац╕ю об╕цяють зняти. Це лише питання часу. А для того, щоб в╕дкинути вс╕ ╕нсинуац╕╖ навколо питання розробки зваженого ╕ продуманого механ╕зму продажу, в Укра╖н╕ буде створено групу ╕з представник╕в м╕н╕стерств та спец╕ал╕ст╕в Св╕тового банку.

Хто не ризику╓, той таки не п’╓ шампанського
За оц╕нками експерт╕в, Укра╖на потребу╓ зовн╕шнього ф╕нансування протягом 2017 року на м╕н╕мальному р╕вн╕ близько $5 млрд. долар╕в, а при найг╕ршому розвитку под╕й ця в╕дм╕тка може п╕днятися до $10 млрд.
Позички на в╕дкритому ринку поки що для Укра╖ни недоступн╕ – ми ма╓мо дуже низький м╕жнародний кредитний рейтинг у зв’язку з в╕йною ╕ економ╕чною непрогнозован╕стю. Тому МВФ – це поки що наш ╓диний ф╕нансовий донор. ╤ укра╖нськ╕й влад╕, хоче вона того чи н╕, доведеться дослухатися до його вимог. Незважаючи на можливу пол╕тичну смерть.
Роздумуючи над поступками, на як╕ реально п╕де Укра╖на заради нового траншу МВФ, Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Укра╖на, припуска╓: «Пенс╕йна реформа, мен╕ зда╓ться, на фон╕, так би мовити, постенергетично╖ травми – п╕сля п╕дняття тариф╕в на енергонос╕╖ починати пенс╕йну реформу на 100% - буде пол╕тичним самогубством. Я думаю, що з того списку, який ╓, б╕льш-менш лог╕чним вибором з точки зору людей, як╕ зараз при влад╕, ╓ земельна реформа. Там ╕нфраструктурно, базово вже все готово, залишилося ╖╖ т╕льки п╕дготувати пол╕тично».
Заступник директора Центру економ╕чно╖ стратег╕╖ Мар╕я Репко в свою чергу зазнача╓: «Наше розум╕ння таке – ц╕ реформи треба робити незалежно в╕д того, чи дасть МВФ транш, чи н╕. Мовою цифр: 10 млн. людей платять ╓диний соц╕альний внесок, а 12 млн. пенс╕онер╕в треба утримувати. Зауважимо, що з цих 10 млн. людей, як╕ платять ╓диний соц╕альний внесок, приблизно 4 млн. платять його з м╕н╕мально╖ зарплати. Тобто це коп╕йки».
╤ншими словами, прийшов час болючих р╕шень. Цього разу «пропетляти» не вдасться?

Оксана Пол╕щук

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18293

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков