Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 31.03.2017
БОГ НЕ ДА╢ НАМ ВИПАДКОВИХ ЗУСТР╤ЧЕЙ, У НЬОГО СВО╥ ПЛАНИ, ДАЛЕКО НАПЕРЕД!

Сорок один р╕к тому, п╕сля зак╕нчення Ки╖вського театрального ╕нституту ╕мен╕ Карпенка-Карого (курс професора Леон╕да Артемовича Ол╕йника), невелика група випускник╕в ╕з 5 чолов╕к (серед яких був ╕ я) вир╕шили розпочати свою профес╕йну акторську д╕яльн╕сть там, де починав наш викладач, Леон╕д Артемович, а саме - з Волинського музично-драматичного театру. Там я вперше ╕ побачив на сцен╕ актора ╤вана Бернацького, який у 1976 роц╕ вже був одним ╕з пров╕дних актор╕в Волинського театру.
Ми були молод╕ ╕ амб╕тн╕ випускники, як╕ мр╕яли зробити "переворот" в театральному мистецтв╕, адже з нами мав бути ╕ Наш режисер. Та життя внесло сво╖ корективи, ╕ режисера запросили ставити дипломну виставу до Риги, а ми через дек╕лька м╕сяц╕в порозб╕гались по ╕нших театрах Укра╖ни.
Та зустр╕ч з ╤ваном Бернацьким уже в╕дбулась, ╕ цього, мабуть, виявилось достатньо. Можливо, саме таким був план у Всевишнього? Тод╕ я про це нав╕ть не здогадувався.
╤ от в 2015 роц╕, вже в окупованому Криму, через Фейсбук потрапляю на стор╕нку ╤вана Бернацького, який живе ╕ працю╓ в США, в Нью-Йорку. Так ми стали друзями в соц╕альн╕й мереж╕ через 39 рок╕в п╕сля першо╖ зустр╕ч╕.
Прочитав стор╕нку ╤вана ╕ д╕знався, що п╕сля 10 рок╕в прац╕ актором Волинського музично-драматичного театру в Луцьку були 18 рок╕в творчост╕ у Льв╕вському академ╕чному нац╕ональному театр╕ ╕м. Мар╕╖ Заньковецько╖. ╤ваном з╕грано в театр╕ ╕ к╕но Укра╖ни понад 100 ролей. Пот╕м були США, своя театральна студ╕я ╕, нарешт╕, св╕й театр.
Сьогодн╕ народний артист Укра╖ни ╤ван Бернацький - в╕дома людина серед художньо╖ та громадсько╖ ел╕ти Нью-Йорка. В╕н той, хто в далек╕й Америц╕ розбудову╓ навколо себе укра╖нський св╕т. Адже ╤вана там добре знають ╕ як одного з колекц╕онер╕в, який ма╓ одну з найб╕льших колекц╕й укра╖нсько╖ народно╖ нош╕ - це ж╕ноч╕ ╕ чолов╕ч╕ народн╕ костюми к╕нця 19 - початку 20 стол╕ття. В його колекц╕╖ також ╓ опинки, пояси, фартухи, намиста, вишит╕ рушники та сорочки - все те, що давно стало справжн╕м скарбом укра╖нського народу.
А ще ╤ван Бернацький продовжу╓ запалювати сво╓ю творч╕стю кожного, хто потрапля╓ в зачароване коло його театру. Укра╖нський драматичний театр ╤вана Бернацького в Нью-Йорку створений «з нуля». Ус╕ актори цього театру - вихованц╕ театрально╖ студ╕╖ ╤вана Бернацького. Ран╕ше такого в Америц╕ не було. ╤ван перший, хто не п╕снею, не танцем, а укра╖нським Шевченковим словом п╕дкорив не т╕льки укра╖номовного, але й англомовного глядача.
╤ от цей дуже зайнятий чолов╕к, який ╓ художн╕м кер╕вником театру та студ╕╖, актором ╕ педагогом, режисером-постановником ╕ автором ╕нсценувань, звернув увагу на те, що Олександр Польченко (з далеких 70-х) сьогодн╕, у 2017 роц╕, вже трет╕й м╕сяць майже кожного дня заклика╓ через Фейсбук сп╕вв╕тчизник╕в п╕дтримати Всеукра╖нський л╕тературний конкурс "Ми - д╕ти тво╖, Укра╖но!" ╕мен╕ кримського поета Данила Кононенка. ╤ як видно по дописах, активност╕ у п╕дтримц╕ дитячого л╕тературного конкурсу сп╕вв╕тчизники проявляють мало. Ста╓ очевидним, що нагородження переможц╕в може бути перенесено на невизначений терм╕н, а к╕льк╕сть призер╕в буде зменшена удв╕ч╕, а можливо ╕ втрич╕.
Я написав 100 особистих лист╕в друзям ╕з ФБ (╖х у мене б╕льше н╕ж 500) в╕дгукнулось лише пятеро, за що ╖м я дуже вдячний, але ╕ п╕сля цього призовий фонд залишався заповненим менше н╕ж наполовину.
╤ от напередодн╕ М╕жнародного Дня театру, п╕сля мого чергового заклику п╕дтримати конкурс з кримським кор╕нням ╕ сл╕в: "Не ст╕й в сторон╕, п╕дтримай майбутн╓ Укра╖ни", через дек╕лька годин я продивився стор╕нку ╕ знайшов один ╓диний коментар: "Звичайно, не буду в сторон╕ ╕ п╕дтримаю Всеукра╖нський л╕тературний конкурс "Ми - д╕ти тво╖, Укра╖но!" ╕м. кримського поета Данила Кононенка", ╕ п╕дпис - ╤ван Бернацький.
П╕сля прочитаного я зрозум╕в, що нагородження переможц╕в л╕тературного конкурсу в╕дбудеться, як ╕ планували - на Великодн╕ свята, ╕ до Ки╓ва при╖де максимальна к╕льк╕сть юних талант╕в з ус╕╓╖ Укра╖ни. Тому що, за задумом Всевишнього, випадкових зустр╕чей в житт╕ не бува╓!

Олександр Польченко
м. Ки╖в

На фото: ╤ван Бернацький ╕ його театр

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 31.03.2017 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18341

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков