Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 19.03.2004
І ЗНОВУ ПРО ЧУМУ, ТЕПЕР ВЖЕ - ХХІ СТОЛІТТЯ...
О. КОСТЕНКО.

Бернард Шоу: "Цигарка - це бікфордів шнур, з одного кінця якого - вогник, а з другого - дурень".
Відомо, що куріння існувало не завжди. Народження "тютюнової чуми" датується приблизно 1492 роком, коли Христофор Колумб висадився на узбережжі американського континенту. Двоє матросів з його команди завезли тютюн в Іспанію, де вони дивували співвітчизників мистецтвом тютюнокуріння. Проте за розпорядженням інквізиції їх заарештували, висунувши звинувачення в чаклунстві і зв'язку із дияволом.
Після того обидва матроси кинули курити.
Цікаво, що спочатку куріння вважалось лікувальним засобом. У "Настановах до збереження здоров'я" (Англія, 1613 рік) було записано: "Викурена натще в сирий і дощовий ранок трубка тютюну є швидко дієвими і єдиними ліками від усіх захворювань". Хоча лікуватися тютюном люди незабаром припинили, однак до кінця ХІХ століття вплив куріння на стан здоров'я не вважався небезпечним.
Забили на сполох, коли підтвердилася злочинна роль куріння у поширенні багатьох захворювань, в першу чергу серцево-судинних й онкологічних. Сьогодні вживання тютюну тісно пов'язане з виникненням багатьох захворювань, які набули розмірів епідемії. Американське товариство по боротьбі з раком і Американська кардіологічна асоціація зазначають: щорічна кількість смертей внаслідок куріння перевищує в США більш як 300 тисяч осіб. А за їхньою статистикою, кожної доби через вживання тютюну передчасно помирає тисяча американців. Найпоширенішим захворюванням серед курців є рак легенів. До того ж куріння нівечить імунну систему, порушує киснево-транспортну функцію крові. А вугільні смоли, що накопичуються у сечовому міхурі, зумовлюють захворювання на рак. Тютюн складається більш як з 20 різновидів отрут: нікотину, вугільної смоли, оксиду вуглецю, ціаніду, фурфуролу та аміаку.
Вже у 1966 році в журналі "Наука і життя" з'явилася стаття "Нове обвинувачення тютюну". В ній повідомлялось, що американські вчені виявили радіоактивність тютюну. Звертаючись до громадськості через ЗМІ, науковці стверджували, що хоч нікотин - і страшний ворог здоров'я, він відходить на другий план. Найжорстокішим ворогом є радіоактивні елементи - полоній, вісмут, радіоактивний свинець, які входять до складу тютюну. "Радіоактивність тютюну анулюється лише тоді, коли він пролежить на складі 20 років", - повідомляли занепокоєні дослідники.
Тютюн називали чумою ХХ століття, радіоактивним наркотиком. Якщо раніше курили, в основному, лише чоловіки, то пізніше до них приєднались жінки та діти. Майже всі жінки серед продавців приватних магазинів, барів і кафе курять. Вчені довели, що жіночий організм, навіть при його більшій життєстійкості, ніж чоловічий, генетично менше пристосований до виведення шкідливих речовин. Для прикладу, чоловіки-алкоголіки ризикують розвитком цирозу печінки, якщо вони вживають 132 грами чистого алкоголю на добу, а жінки, відповідно, якщо вживають лише 52 грами. Аналогічна ситуація і з курінням.
За радянських часів "Литературная газета" писала про те, що в одному з радгоспів Таджикистану (де, до речі, дефіцит на землю) 600 гектарів відвели для вирощування тютюну, і працювали там, в основному, жінки і діти. Працюва-ли допізна, а потім, вночі, підшивали листя тютюну, дихаючи шкідливими випаровуваннями. Багатодітна сім'я за сезон мала змогу заробити до 16 тисяч карбованців. "Проте для чого мені ці гроші, коли у жінки і дітей немає здоров'я", - жалівся ланковий журналісту.
Одного разу я проходив повз дитячий табір "Лазурний" і до мене звернулася дівчинка років 10 - 11: "Дядьку, у вас не знайдеться цигарки?" Я жахнувся. А що далеко ходити: в під'їзді, де я мешкаю, курять діти, школярі 5 - 6-х класів. Дивно, що їхні батьки "не бачать" цього. Коли спробував пояснити їм про шкідливість куріння, то у відповідь отримав: "У нас в класі майже всі курять".
Замість того, аби боротися з курінням, зробити його непрестижним, наприклад, в Одесі, Іллічівську, навпаки, після розпаду СРСР його рекламують. А на попередження Міноздорову маленькими літерами на фоні яскравої і великої реклами цигарок ніхто не звертає уваги. На думку італійських психологів, найефективніше на курців діє висловлювання Бернарда Шоу: "Цигарка - це бікфордів шнур, з одного кінця якого - вогник, а з другого - дурень".
Я завжди пишався радянськими кінематографістами. Разом з тим засмучувало та й засмучує зараз те, що у фільмах вони показують позитивних героїв, які викликають захоплення глядачів, з цигаркою у руці. Згадайте фільм "Сімнадцять миттєвостей весни". Мій улюблений артист В. Тихонов курить, аби показати напруженість думок. Так вважає режисер, а фактично - це не так. З цигаркою повинні пов'язуватися не мужність і граціозність, не мода та успіх, а безвілля і млявість, хвороби і невдачі, тим більше, що воно так і є.
Західнонімецький професор Ширрен встановив, що у чоловіків, які курять, у віці 25 - 40 років сексуальна активність в середньому вдвічі нижча. А в США підрахували, що жінки чоловіків-курців помирають на чотири роки раніше середньостатистичних строків тривалості життя.
Отже, панове, перш ніж закурити, подумайте про своїх дітей!

м. Іллічівськ Одеської області.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1840

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков