Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3139)
З потоку життя (6354)
Душі криниця (3492)
Українці мої... (1462)
Резонанс (1492)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1669)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КАННАХ ПОКАЗАЛИ Ф╤ЛЬМ ПРО КРИМСЬКИХ ТАТАР «ДОДОМУ»
На Каннському к╕нофестивал╕ в╕дбулася прем'╓ра дебютно╖ повнометражно╖ стр╕чки...


СВ╤Т РОЗУМ╤╢ ПРАГНЕННЯ УКРА╥НИ ДО ЗМ╤Н, АЛЕ МЕТОДИ СПРИЙМА╢ КРИТИЧНО
Анал╕зу╓мо м╕жнародну реакц╕ю на останн╕ под╕╖ в Укра╖н╕ — розпуск Верховно╖ ради та перш╕...


РОС╤ЙСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ П╤Д АРЕШТОМ Ф╤ГУРАНТ╤В «СПРАВИ Х╤ЗБ УТ-ТАХР╤Р» - ДО 15 СЕРПНЯ
Зас╕дання було перерване "через в╕дведення судд╕ ╕ прокурору".


Олександр Муратов: «М╤Й КРИМ»
Не дивлячись на те, що на ц╕й виставц╕ будуть представлен╕ не т╕льки мо╖ роботи, а й роботи ╕нших...


ПЕТИЦ╤ЙНА ЛИХОМАНКА: ЧОГО ХОЧУТЬ УКРА╥НЦ╤ В╤Д ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО
Нова влада викликала небачену хвилю петиц╕й до президента. Три дн╕ на посад╕, а вже б╕льше сотн╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 28.04.2017
МАРТИНЕНКО: ПОРУКА В╤Д ДОСТОЙНИК╤В

Чи достатньо трьох м╕н╕стр╕в-поручител╕в для виходу на свободу колишнього нардепа?

Колишньому депутату в╕д «Народного фронту» Микол╕ Мартиненку пощастило в житт╕ на друз╕в. Шанованих у сусп╕льств╕ друз╕в.
Це – немаловажне доповнення, бо в╕д того, чи тв╕й друг «заслугову╓ на дов╕ру», чи н╕, залежатиме твоя персональна свобода.
Якщо ти звинувачу╓шся в розтратах державних грошей у особливо великих розм╕рах, але в тебе ╓ друз╕, що «заслуговують на дов╕ру», ╓ шанс, що тебе не в╕дправлять у С╤ЗО, а в╕дпустять на поруки.
Саме це прописано в статт╕ 180 Крим╕нального процесуального кодексу Укра╖ни, остаточна редакц╕я якого ухвалена в с╕чн╕ цього року.
Це досить ц╕кава стаття. Бо, в╕дпов╕дно до не╖, – п╕дозрюваного, обвинувачуваного, взятого п╕д варту, можуть в╕дпустити додому п╕д особисте поручительство. Вага поручительства, як ╕ к╕льк╕сть поручител╕в, залежать в╕д р╕вня дов╕ри до них. Якщо «особа заслугову╓ на особливу дов╕ру», то вистача╓ одного поручителя, якщо просто «заслугову╓ на дов╕ру» – то к╕лька.
Знайти межу м╕ж «дов╕рою», «недов╕рою» ╕ «особливою дов╕рою» покликаний сл╕дчий суддя. ╤ справа це, очевидно, нелегка. Бо ж тут не пошлешся на особист╕ симпат╕ю-антипат╕ю, а доводиться виходити з, так би мовити, об'╓ктивних показник╕в: наявност╕ депутатського мандата чи м╕н╕стерських корочок, ну ╕, звичайно, незаплямовано╖ особово╖ справи поручителя.
Колись 14 депутат╕в «Опозиц╕йного блоку» просили взяти на поруки Олександра ╢фремова, звинувачуваного у закликах до насильницького повалення влади. Але ╖м в╕дмовили. Бо ж колишн╕ депутати в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в ╕ колишня м╕н╕стр юстиц╕╖ в╕д уряду Азарова на дов╕ру не заслуговують. Спод╕ватимемося, зовс╕м не тому, що вони колишн╕.
За Мартиненка з проханням взяти його на поруки клопотав одразу 21 достойник. Серед них три м╕н╕стри – Л╕л╕я Гриневич, Володимир Омелян, ╤гор Жданов та заступник голови ЦВК Андр╕й Магера. ╤ ще к╕льканадцять народних депутат╕в в╕д фракц╕╖ «Народного фронту». ╤ суд не встояв – Миколу Мартиненка досить швидко зв╕льнили з-п╕д варти.
Очевидно, тро╓ м╕н╕стр╕в таки в сум╕ «заслужили на дов╕ру». Однак, не на «особливу дов╕ру», бо ╕накше вистачило б ╕ одного п╕дпису.
Яку ж посаду ма╓ займати особа, над╕лена чеснотами «особливо╖ дов╕ри», якщо це не ранг м╕н╕стра – нав╕ть уявити страшно.
Але п╕демо дал╕. Щодо народних депутат╕в, як╕ п╕дписали клопотання про взяття Мартиненка на поруки, то тут запитань нема╓, а от, коли йдеться про м╕н╕стр╕в – ╓.
Це, д╕йсно, см╕ливий крок. ╤ в╕дпов╕дальний. Бо на кон поставлено не т╕льки особисте реноме оч╕льника в╕домства, але й авторитет виконавчо╖ влади в ц╕лому. Чи в╕льний м╕н╕стр (а тим паче одразу тро╓) так в╕дверто заявляти про свою пол╕тичну позиц╕ю щодо людини, яка звинувачу╓ться в тяжкому злочин╕?
Щоб так чинити, треба бути стов╕дсотково впевненим у тому, за кого ти клопочеш, у тому, що в╕н не чинитиме тиск на сл╕дство, не намагатиметься приховати докази, не уникатиме сп╕лкування з╕ сл╕дчими.
Один ╕з поручител╕в – оч╕льник М╕н╕нфраструктури Володимир Омелян пояснив у ФБ: «Мартиненка… я перший ╕ останн╕й раз бачив у коридорах Кабм╕ну в 2014 роц╕ й просто прив╕тався».
Чи достатньо цього, аби зважитися на такий р╕шучий крок, аби так ризикувати сво╓ю репутац╕╓ю? Омелян сказав, що за репутац╕ю не пережива╓. А п╕дпис п╕д клопотанням до суду не утримувати Мартиненка п╕д вартою значить "лише це ╕ б╕льше н╕чого".
«Це позиц╕я Народного Фронту, а я м╕н╕стр, делегований до уряду в╕д ц╕╓╖ пол╕тично╖ сили...», – сказав Омелян. ╤нший м╕н╕стр, який виступив поручителем за Мартиненка, – ╤гор Жданов, п╕дтвердив, що «команда "Народного фронту" домоглася справедливого р╕шення суду» ╕ обгрунтував св╕й крок тим, що «права будь-якого п╕дозрюваного мають дотримуватися, а не порушуватися шляхом пол╕тичного замовлення».
Тобто йдеться не про конкретну особист╕сть, не про ╖╖ вчинки, чесноти ╕ гр╕хи, а про захист члена парт╕йно╖ команди? В╕д кого? Судячи ╕з натяк╕в Жданова, в╕д пол╕тичних конкурент╕в, «пол╕тичне замовлення» яких викону╓ НАБУ?
Але чи сол╕дно високопоставленому представников╕ виконавчо╖ влади розц╕нювати д╕яльн╕сть ╕ншого органу влади, покликаного боротися з корупц╕╓ю, як «пол╕тичне замовлення»?
Зичимо Микол╕ Мартиненку чесного правосуддя ╕ спод╕ва╓мося, що суд над ним буде справедливим, ╕ сам в╕н поводитиметься доброчесно.
А якщо н╕? Якщо, як уже було з ╕ншими ф╕гурантами, в╕н спробу╓ покинути терени Укра╖ни? Що тод╕? Чи готов╕ укра╖нськ╕ достойники, яких ми зна╓мо, як реформатор╕в, нести в╕дпов╕дальн╕сть за те, що поставили понад усе парт╕йну дисципл╕ну? Нам, прихильникам «Народного фронту», це важливо знати…
Нардеп в╕д НФ Леон╕д Швець заявив, що гаранту╓ це р╕шення сво╖м депутатським мандатом. А ╕нш╕?
Закон, до реч╕, певну в╕дпов╕дальн╕сть поручител╕в передбача╓. Виходячи з тяжкост╕ злочину, який ╕нкрим╕ну╓ться Мартиненку, якщо вони не виконають сво╖х зобов'язань «за необх╕дност╕ доставити п╕дозрюваного, обвинувачуваного до органу досудового розсл╕дування чи в суд на першу про те вимогу», ╖х оч╕ку╓ штраф максимум у п'ятдесят прожиткових м╕н╕мум╕в.
Ото й усе…
Сума для наших достойник╕в, як бачимо, м╕зерна. Про як╕сь же в╕дставки чи позбавлення мандат╕в в закон╕ взагал╕ не йдеться.
Вт╕м ╕ цього покарання поручитель може уникнути, якщо вчасно «в╕дмовиться в╕д взятих на себе зобов’язань до виникнення п╕дстав, як╕ тягнуть за собою його в╕дпов╕дальн╕сть».
Автор цих рядк╕в – людина старшого покол╕ння, у роки мо╓╖ молодост╖ на поруки брали п'яниць, прогульник╕в, с╕мейних дебошир╕в. ╤ це був дуже в╕дпов╕дальний вчинок. За 25 рок╕в демократ╕я зробила в╕дчутний крок вперед – тепер на поруки беруть крупних б╕знесмен╕в, звинувачених у серйозних зловживаннях.
До реч╕ у т╕й же справ╕ 7 депутат╕в того ж таки НФ прохали, як ми пам'ята╓мо, взяти на поруки голову наглядово╖ ради Одеського припортового заводу Серг╕я Перелому, затриманого тим же таки НАБУ за розтрату кошт╕в. ╤ судд╕ ╖м, знову таки, п╕шли назустр╕ч.
Не хочеться так думати, але все це вигляда╓ не як акт гуман╕зму, а як певний виклик.
Так само як вигляда╓ викликом ╕ обрання ще одного п╕дсл╕дного  НАБУ – Романа Нас╕рова головою Федерац╕╖ дзюдо та публ╕чн╕ прив╕тання його з днем народження, над╕слан╕ дуже поважними депутатами в╕д БПП.
Кому адресовано цей виклик? Пол╕тичним конкурентам? Ситнику ╕ Холодницькому? Укра╖нському сусп╕льству? Закордонним донорам?
Все це тривожить. Бо саме слово «порука» ╓ довол╕ симпатичним, але в по╓днанн╕ з еп╕тетом «кругова» звучить не так весело…

╢вген Якунов
«Укр╕нформ»

НАЗК ДАСТЬ ОЦ╤НКУ Д╤ЯМ М╤Н╤СТР╤В, ЯК╤ ВЗЯЛИ НА ПОРУКИ МАРТИНЕНКА

Нац╕ональне агентство з питань запоб╕гання корупц╕╖ дасть оц╕нку д╕ям м╕н╕стр╕в, як╕ взяли на поруки екс-нардепа Миколу Мартиненка. Про це пов╕домила глава НАЗК Натал╕я Корчак.
"НАЗК на п╕дстав╕ ухвали суду, в даному випадку Солом’янського, зробить свою оц╕нку д╕ям м╕н╕стр╕в, як╕ брали участь у судовому зас╕данн╕ та взяли на поруки екс-депутата Миколу Мартиненка", - написала вона на Facebook.
"Це – перший ╕нцидент такого характеру. Як на мене, то дана ситуац╕я ╓ неприпустимою. Урядовц╕, що беруть участь у судовому зас╕данн╕, яке не стосу╓ться ╖хн╕х прав та обов’язк╕в, нонсенс", - додала Корчак.
Як в╕домо, 20 кв╕тня детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову ком╕тету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка за п╕дозрою у ско╓нн╕ злочин╕в, передбачених ч. 1 ст. 255 ("Створення злочинно╖ орган╕зац╕╖") та ч. 5 ст. 191 ("Привласнення, розтрата майна або заволод╕ння ним шляхом зловживання службовим становищем") Крим╕нального кодексу Укра╖ни, через як╕ ДП "Сх╕дГЗК" завдано збитк╕в на суму 17,28 млн. долар╕в. 
Також було затримано другого ф╕гуранта у справ╕ завдання збитк╕в ДП "Сх╕дГЗК" - Серг╕я Перелому.  
22 кв╕тня Солом'янський райсуд Ки╓ва в╕дпустив Мартиненка на поруки народних депутат╕в з фракц╕╖ "Народний фронт" та м╕н╕стр╕в, а також колишнього голову наглядово╖ ради Одеського припортового заводу Серг╕я Перелому п╕д особисту поруку к╕лькох народних депутат╕в.
«Укра╖нська правда»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18461

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков