Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений


П╤СЛЯ СКАЗАНОГО, або «БАРИН ВСЁ НЕ ЕДЕТ…»
Коментар до звернення до Президента Укра╖ни та Генерального прокурора, в╕дправленого ще 5 м╕сяц╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 28.04.2017
ПАНЕ ДИРЕКТОРЕ, ВЖЕ НЕ ШАНОВНИЙ…

Шановн╕ читач╕, а насамперед - колеги-журнал╕сти! Я н╕коли б не звертався ось так публ╕чно до вас, якби справа стосувалася мене особисто. З╕ мною, з 2000-го року головним редактором «Кримсько╖ св╕тлиц╕», зв╕льненим тор╕к гендиректором Нац╕онального газетно-журнального видавництва А. Щекуном «за прогули», принаймн╕, все б╕льш-менш визначено: справа про мо╓, схоже на розправу, зв╕льнення перебува╓ у Касац╕йному суд╕, ╕ рано чи п╕зно, але ╕менем Укра╖ни буде остаточно проголошено, чи маю я жити дал╕ з цим плювком в душу ╕ б╕ограф╕ю (див. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1123554201049516&id=192473467490932&substory_index=0), чи гендиректора-плювальника поставлять, врешт╕, на м╕сце. Але моя колега по «Кримськ╕й св╕тлиц╕», котра працю╓ в газет╕ практично з моменту ╖╖ заснування, з лютого 1993 року, редактор в╕дд╕лу Тамара Федор╕вна Соловей на сьогодн╕ взагал╕ не зна╓, у якому вона перебува╓ статус╕, оск╕льки до останнього часу продовжувала трудитися у С╕мферопол╕ над наповненням сайту «Кримсько╖ св╕тлиц╕», як╕й в╕ддала майже чверть в╕ку життя, ╕ не отримувала з Ки╓ва, з Газетно-журнального видавництва, де збер╕га╓ться ╖╖ трудова книжка, жодних оф╕ц╕йних документ╕в, наказ╕в, лист╕в, пов╕домлень, як╕ б цей статус пояснювали. А ще Тамара Федор╕вна, сама немолода вже ж╕нка, ╕нвал╕д 2 групи, яка недавно поховала свою стареньку маму, вже майже п╕втора роки – з 1 с╕чня 2016 року – не отриму╓ за свою працю з бухгалтер╕╖ того видавництва ЖОДНО╥ КОП╤ЙКИ. Якщо вже бути зовс╕м точним, ОДИН Р╤К ╤ ЧОТИРИ М╤СЯЦ╤ – ЖОДНО╥ КОП╤ЙКИ!
Ось чому, знаючи, що я збираюся до Ки╓ва для проведення ф╕налу конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!», моя колега попросила мене передати гендиректору НГЖВ А. Щекуну свого листа до нього ╕ написан╕ на мо╓ ╕м'я дов╕реност╕ для отримання ╖╖ трудово╖ книжки ╕ розрахунку, якщо вона д╕йсно зв╕льнена.
Подолавши в соб╕ «найпалк╕ш╕» почуття до пана плювальника, заради колеги, я наступного дня п╕сля конкурсу таки переступив пор╕г того НГЖВ. Передав папери, попросив зробити для Т. Соловей коп╕ю ╖╖ наказу про зв╕льнення, якщо вона д╕йсно зв╕льнена. П╕сля нервових пошук╕в у в╕дд╕л╕ кадр╕в заявили, що наказу знайти не можуть, коли Т. Соловей зв╕льнена – не знають, а кер╕вник т╕╓╖ державно╖ контори А. Щекун пов╕домив, що йому потр╕бен час на пошуки ╕ прийняття р╕шення ╕ що в╕н пов╕домить про це через тиждень.
╤ справд╕, через тиждень я отримав в╕д нього електронною поштою два отак╕ листи (стиль ╕ все ╕нше збережено):

«Доброго дня!
Ми розглянули питання щодо виплати зарплати пан╕ Тамар╕ Соловей.
Особисто Вам за даною дов╕рен╕стю не зможемо це зробити - ╓ певн╕ юридичн╕ проблеми, тим б╕льше, що дов╕рен╕сть нотар╕ально не затверджена ╕  в пан╕ Тамари нема╓ банк╕всько╖ картки...
Враховуючи вс╕ проблеми, що виникли, - ми не зможемо це питання вир╕шити в запланований Вами вар╕ант.
Тому ми це питання вир╕шимо самост╕йно, юридчно не порушивши чинне законодавство, через прац╕вник╕в газети "Кримська св╕тлиця" ╕ оф╕ц╕йно пов╕домимо особисто Тамару Соловей щодо вир╕шення проблеми.
З повагою, Андр╕й Щекун

***
З Тамарою Соловей найближчим часом зконтають прац╕вники газети за правильно нотар╕ально зав╕реними документами щодо виконання цих зобов'язань. 
Тобто вони отримають кошти на електронну карточку пан╕ Тамари, трудову книгу та наказ про зв╕льнення, а даним нотар╕альним дорученням все ╖╖ видадуть.
Питання т╕льки часу, коли вони ми все оформимо належним чином, як в╕д нас вимага╓ наш юрист та терм╕ном ви╖зду прац╕вника до Криму для видач╕ документ╕в пан╕ Тамар╕.
Якщо Ви зможете, то надайте, будь ласка, телефон пан╕ Тамари Соловей нам, щоб ми могли з нею зконтактувати зазделег╕дь. Дякую.
З повагою, Андр╕й Щекун»

***
Зна╓те, а можна було б ╕ пов╕рити у щасливий (з╕ зв╕льненням?) ф╕нал ц╕╓╖ епопе╖ – бо ж див╕ться, ск╕льки начальницько╖ турботи у тих листах! Якби не одне «але». Р╕к тому я також привозив в╕д Тамари Соловей (яка на той момент ЛИШЕ п╕вроку не отримувала зарплати) так╕ ж дов╕реност╕ ╕ листа до директора НГЖВ.
Хоча н╕, не так╕. Р╕к тому пан╕ Тамара, чия старенька мама ще була живою (╕ може й дос╕ ще жила б, аби вистачало грошей на кращ╕ харч╕ та л╕ки, та тепло взимку) називала свого ки╖вського начальника «шановним». Цього року – вже н╕ (див. ╕люстрац╕ю).
Шановн╕ читач╕, а насамперед - колеги-журнал╕сти, ╕ особливо – столичн╕: вам там ближче, допомож╕ть, просл╕дкуйте, будь ласка, щоб хоча б кримська укра╖нська журнал╕стка Тамара Федор╕вна Соловей (бо мама ╖╖, на жаль, не встигла) змогла скористатися тими гр╕шми. ╤ ск╕льки ╖х, тих грошей? Яким числом, м╕сяцем, роком викинули з╕ штату «Кримсько╖ св╕тлиц╕» людину, яка остання залишилася, що працювала в газет╕ фактично з моменту ╖╖ заснування?

В╕ктор КАЧУЛА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 28.04.2017 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18468

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков