Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 19.03.2004
АМІАК "ЗАГЛЯДАЄ" ЧЕРЕЗ КОРДОН...
Світлана ПАНЬКОВА

Спеціалісти кажуть, що у торішнього провокаційного будівництва російської дамби до української Коси Тузла виразно проглядався і "аміачний слід": російські "хіміки"-бізнесмени шукають транспортних коридорів для доставки в Європу свого аміаку. Між тим громадськість Краснодарського краю стурбована екологічною загрозою, яку приховує в собі будівництво аміачного термінала на Таманському півострові. Прислухаймося до їхніх тривог...
...Уже зараз екологічна обстановка в акваторії Анапської бухти далеко не найкраща. Процеси забруднення води і деградація пляжів посилюються з року в рік. Додатковий негативний вплив від діяльності аміачного термінала може виявитися фатальним і викликати незворотні процеси деградації природних лікувальних ресурсів курорту, а слідом і занепад курортної галузі всього прилеглого регіону.
Звичайно, жителі Анапи висловлюють тривогу з приводу будівництва в безпосередній близькості від курорту аміачного термінала в районі селища Волна на Таманському півострові і планів будівництва тут же нафтохімічного порту "Залізний ріг".
З цієї причини 15 жовтня 2003 року був заснований Громадський комітет захисту курорту Анапа від екологічної небезпеки. До його складу увійшли члени громадських екологічних організацій, викладачі вищих навчальних закладів, учені, прості жителі Анапи. Серед першочергових завдань, поставлених комітетом, були збір підписів під зверненням до президента і глави адміністрації Краснодарського краю, проведення громадських слухань з оцінки впливу аміачного термінала на екологічний і соціально-економічний стан курорту Анапа.
За минулий період зібрано більше двох з половиною тисяч індивідуальних підписів під зверненнями до президента і губернатора Краснодарського краю. Звернення підписали колективи здравниць Анапи, навчальних закладів, малих підприємств, установ галузей охорони здоров'я, освіти, культури, авіації, агропромислового комплексу, громадських об'єднань, міськкоми профспілок працівників держустанов.
2 грудня 2004 року комітет захисту курорту Анапа направив корпорації "Тольяттіазот" лист з проханням надати матеріали, що стосуються можливого впливу перевалочного комплексу на акваторію і територію і зачіпають інтереси діяльності курорту, а також висновок державної екологічної експертизи. Через два місяці, 4 лютого 2004 року, було отримано відповідь на цей лист, підписаний віце-президентом корпорації "Тольяттіазот" А. С. Виноградовим. Відповідь містила відмову в наданні запитуваних матеріалів і запрошення ознайомитися з ними в офісі, розташованому в селищі Волна. Це фактично означало, що корпорація "Тольяттіазот" позбавила громадськість Анапи можливості ознайомитися з матеріалами. Про надання тексту державної екологічної експертизи проекту аміачного термінала віце-президент корпорації взагалі промовчав, наче цього питання і не було.
Однак комплект матеріалів в електронному вигляді був наданий комітету Незалежною екологічною вахтою по Північному Кавказу, завдяки чому громадськість Анапи все-таки з ними ознайомилася. Ці матеріали були розглянуті міською радою вчених. Було відзначено, що, незважаючи на високий професійний рівень підготовлених матеріалів, у них відсутня оцінка впливу термінала на територію й акваторію як при роботі в штатному режимі, так і в умовах надзвичайної ситуації. Низка особливо гострих моментів взагалі не згадується.
Так, замовчується факт, що аміакосховище розміщено на схилі грязьового вулкана, що зовсім неприпустимо в будівельній практиці для таких небезпечних об'єктів. Ігнорується і те, що озеро Солоне, яке знаходиться в зоні можливого негативного впливу термінала аміакосховища, гідрологічно поєднується з системою Кизилтаських лиманів, що захищені першою зоною санітарної охорони курорту Анапа. Озеро Солоне є пам'ятником природи і джерелом лікувальних грязей, що використовуються в багатьох бальнеологічних оздоровницях Анапи.
Робоча група вчених Анапи продовжує вивчати матеріали стосовно аміачного термінала корпорації "Тольяттіазот", а громадськість Анапи має намір активно підтримати боротьбу місцевого населення Таманського півострова проти реалізації цього найнебезпечнішого проекту.
Світлана ПАНЬКОВА,
координатор Громадського комітету захисту курорту Анапа від екологічної небезпеки.


НА ПОРЯДОК - МОБІЛІЗУЙСЯ!
Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Сергій Куницин розпорядився мобілізувати по лінії цивільної оборони чиновників у тих регіонах Криму, де не виконується постанова уряду республіки про проведення двомісячника з благоустрою і санітарного очищення міст і районів. Відповід-не розпорядження С. Куницин дав на селекторній нараді в Раді міністрів 12 березня.
За його інформацією, відносно чистими в Криму можна назвати Євпаторію, Феодосію, Керч і Армянськ. Санітарний стан інших регіонів "не піддається ніякому осмисленню". "Як ми хочемо приймати людей у курортний сезон? У смітнику?" - обурився кримський прем'єр. Виходячи з цього, глава уряду доручив своєму заступнику Геннадію Бабенку і начальнику Головного управління МНС України в Криму Миколі Разумовському скасувати вихідні для держслужбовців у тих регіонах, де двомісячник з санітарного очищення проходить незадовільно, у тому числі - для представників республіканських комітетів і відомств.
Як уже повідомлялося, 5 лютого начальник штабу Цивільної оборони Криму С. Куницин підписав наказ про проведення всекримської акції "Не сміти!". Наказ зобов'язує начальників спеціалізованих служб підрозділів Цивільної оборони в автономії, а також начальників Цивільної оборони міністерств, республіканських комітетів, міст і районів включитися в роботу з наведення санітарного порядку на вулицях населених пунктів Криму.
10 лютого Рада міністрів Криму прийняла постанову про проведення в автономії двомісячника з благоустрою і санітарного очищення кримських населених пунктів.

НАЙЧИСТІШЕ - В ЄВПАТОРІЇ
У Раді міністрів АРК підбито підсумки щорічного загальнокримського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і дотримання громадського порядку".
Серед міст з населенням більше 60 тисяч чоловік переможцем конкурсу визнана Євпаторія, друге місце зайняла Ялта, третє - Феодосія. Серед міст, у яких нараховується до 60 тисяч жителів, перше місце завоював Судак, друге поділили Алушта і Армянськ, третє посів Бахчисарай.
У категорії "Селища міського типу, курортні селища, районні центри" населеним пунктом найкращого благоустрою і дотримання громадського порядку в 2003 році було визнане селище Первомайське, друге місце присуджене смт. Кіровському. Серед курортних сіл переможцем конкурсу стало село Фрунзе Сакського району, серед селищ - Куйбишеве Бахчисарайського району, серед сіл - Журавлівка Сімферопольського району.
Переможці будуть нагороджені кубками, дипломами Ради міністрів АРК і цінними подарунками.

 

ХТО НАКАЗАВ РУБАТИ?
Кримське республіканське регіональне відділення Партії зелених України (КРРВ ПЗУ) почало громадське розслідування за фактом знищення зеленої зони в районі Сімферопольського водосховища. Про це повідомив голова КРРВ ПЗУ Юрій Комов.
За його інформацією, останніми днями лютого на ялтинській трасі, у районі Сімферопольського водосховища було вирубано біля двохсот 30 - 40-літніх дерев. Ю. Комов також повідомив, що під загрозою знищення - ще більше ста дерев сосни кримської у віці 40 - 45 років, а також єдиний ліванський кедр, що росте в цьому районі.
"За неуточненими даними, тут передбачається будівництво торгово-розважального центру, - повідомив Ю. Комов. - На жаль, великий бізнес продовжує знищувати "легені" Сімферополя".
Ю. Комов повідомив, що в ході громадського розслідування кримські "зелені" спробують з'ясувати, хто дав указівку вирубати дерева і хто замовник будівництва в районі Сімферопольського водосховища.
P. S. Коли цей номер готувався до друку, стало відомо, що на місці вирубки днями побував голова Верховної Ради Криму Борис Дейч, котрий заявив, що "ніякого торгового центру на цьому місці не буде", розпорядився негайно припинити вирубку і засадити територію новими деревами. Крім того, цій проблемі у квітні буде присвячене засідання Президії ВР АРК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1847

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков