Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 05.05.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 05.05.2017
СОЧИНСЬКИЙ БЛ╤Ц МЕРКЕЛЬ

Давно минули часи, коли н╕мецьк╕ кер╕вники ╕з задоволенням стояли на Червон╕й площ╕ п╕д спалахи камер

Менше п'яти годин провела у в╕второк канцлер ФРН Ангела Меркель в Соч╕, з них чотири години - у компан╕╖ президента РФ Володимира Пут╕на в резиденц╕╖ «Бочаров ручей». Перел╕т глави уряду на рос╕йський курорт з Берл╕на ╕ назад тривав нав╕ть довше.
Якщо хтось раптом ╕ спод╕вався, що бл╕ц-в╕зит зможе вир╕шити хоч як╕сь з багатьох проблемних момент╕в у н╕мецько-рос╕йських в╕дносинах, в╕н може бути розчарований. Вс╕ залишилися при сво╖й думц╕.
Про те, що сп╕лкування навряд чи було надто легким, можна було зрозум╕ти вже хоча б з виразу облич обох на прес-конференц╕╖. З того, як вони уникали дивитися один на одного. Кожен говорив про сво╓, вперто дивлячись у зал або сво╖ записи, ╕ це «сво╓» мало небагато сп╕льного.
КАМ╤НЬ СПОТИКАННЯ - УКРА╥НА
Оф╕ц╕йно основною метою в╕зиту було оголошено обговорення ходу п╕дготовки липневого сам╕ту Велико╖ двадцятки у Гамбурз╕. Головуюча в груп╕ Н╕меччина нада╓ дуже великого значення цим зборам ╕ хоче заручитися п╕дтримкою майбутн╕х р╕шень з боку вс╕х учасник╕в. За цим Меркель ╖здила не т╕льки до Рос╕╖, вона вже зд╕йснила к╕лька по╖здок з дано╖ тематики.
Однак, саме це менш за все ц╕кавило журнал╕ст╕в. Питання стосувалися, в основному, Укра╖ни. Н╕чого нового ми не почули. Меркель сказала, що хот╕ла би, щоб санкц╕╖ були знят╕, але, на жаль, можливо це буде лише п╕сля виконання М╕нських угод. Що ц╕ угоди не варто м╕няти на щось ╕нше, вони сам╕ собою гарн╕, але вт╕лення ╖хн╓ незадов╕льне.
Це як раз той випадок, коли канцлер ╕ ╖╖ в╕зав╕ з╕йшлися на думц╕: не варто витрачати час на винах╕д нових домовленостей та формат╕в, треба виконати те, що ╓.
Погодилася Меркель з Пут╕ним, за ╖╖ словами, ╕ з недоц╕льн╕стю введення на Донбас миротворчо╖ м╕с╕╖ ООН. ОБС╢ ц╕лком може впоратися ╕з завданням, переконана вона.
У чому позиц╕╖ стор╕н радикально розходяться, так це в розум╕нн╕ основ - «причин конфл╕кту». Ну, це не новина. Зовс╕м по-р╕зному бачать вони ╕ под╕╖ на Донбас╕ в частин╕ «приватизац╕╖» укра╖нських п╕дпри╓мств сепаратистами, визнання документ╕в «республ╕к» Рос╕╓ю та ╕нш╕ з ц╕╓╖ сер╕╖. Канцлера це насторожу╓, а мешканець Кремля, як завжди, переклада╓ з хворо╖ голови на укра╖нську владу.
Меркель п╕дкреслила, що бачить необх╕дн╕сть у в╕дновленн╕ доступу Укра╖ни до ╖╖ власного державного кордону. Нагадала, що цьому, зг╕дно з М╕нськими домовленостями, ма╓ передувати справжн╓ перемир'я, а пот╕м пол╕тичний процес, який дозволить провести м╕сцев╕ вибори. Канцлер вкотре звернулася до Москви: зробити все, щоб нарешт╕ замовкли гармати. ╤накше, попередила вона, в укра╖нському сусп╕льств╕ навряд чи сформу╓ться розум╕ння необх╕дност╕ йти на «болюч╕ компром╕си» в питанн╕ особливого статусу окремих рег╕он╕в Донецько╖ та Лугансько╖ област╕.
Важливим ╓ те, що Меркель ясно дала зрозум╕ти, що Берл╕н схвалю╓ ╕дею ведення прямих переговор╕в м╕ж Ки╓вом ╕ кер╕вництвом окремих район╕в Донецько╖ та Лугансько╖ област╕ лише п╕сля того, як таке з'явиться в результат╕ вибор╕в. Лег╕тимних. Але н╕як не ран╕ше, як на тому наполяга╓ Кремль, ╕ про що Пут╕н сказав, причому нав╕ть дв╕ч╕, на прес-конференц╕╖.
Що стосу╓ться заяв президента РФ, то в╕н традиц╕йно поклав всю провину на «ки╖вське кер╕вництво», яке х╕ба що хунтою не назвав. Не об╕йшлося без закид╕в у тому, що воно, н╕бито, саме втратило шанси, як╕ у нього були.
НЕ З БОЯЗКИХ
Розбавило укра╖нську тематику питання про те, чи не побоюються в Берл╕н╕ можливого втручання Рос╕╖ у передвиборчу кампан╕ю. Меркель усм╕хнулася ╕ запевнила, що «не належить до боязких людей», а свою передвиборчу кампан╕ю буде будувати на переконанн╕ власних виборц╕в.
Вт╕м, вона не забула "зач╕пити" господар╕в зустр╕ч╕, пригадавши ╕ «справу рос╕йсько╖ д╕вчинки Л╕зи», ╕ н╕мецьких солдат╕в у Литв╕, «сенсац╕╖», як╕ на р╕вному м╕сц╕ з н╕чого роздули саме рос╕йськ╕ ЗМ╤ (про що, вт╕м, Меркель говорити не стала, це ╕ так ус╕ знають). Якщо буде траплятися й надал╕ така «груба дез╕нформац╕я», Н╕меччина ма╓ нам╕р реагувати, попередила глава уряду. Ще вона в╕дм╕тила, що Берл╕ну чудово в╕домо про те, що «ведення г╕бридно╖ в╕йни в╕д╕гра╓ роль у рос╕йськ╕й в╕йськов╕й доктрин╕».
Усе це, як ╕ ран╕ше, не дивлячись на Пут╕на, який стояв за пару-тр╕йку метр╕в.
Той у свою чергу п╕шов у наступ на н╕мецьку пресу (ну ╕ ╖╖ несв╕домих споживач╕в ╕нформац╕╖), за те, що пишуть (╕ читають), що у Рос╕╖ гноблять опозиц╕ю, порушують права свободи з╕брань ╕ - подумати т╕льки! - намагаються впливати на результат вибор╕в у деяких зах╕дних кра╖нах. Рос╕я, урочисто оголосив ╖╖ л╕дер, не втруча╓ться у внутр╕шньопол╕тичн╕ процеси ╕нших держав. ╤ все, мовляв, як раз навпаки. Виявля╓ться, що «протягом багатьох рок╕в» в╕н спостер╕га╓ «спроби впливу на внутр╕шньопол╕тичн╕ процеси в Рос╕╖, ╕ через так зван╕ неурядов╕ орган╕зац╕╖, ╕ безпосередньо», - спробував п╕ти в контрнаступ Пут╕н.
Буквально за к╕лька хвилин до цього Меркель розпов╕ла журнал╕стам, що попросила свого сп╕врозмовника втрутитися в ситуац╕ю з утисками гомосексуал╕ст╕в у Чечн╕, з забороною «Св╕дк╕в ╢гови», а також поскаржилася на проблеми рос╕йських НУО, яким толком ╕ «подемонструвати» не дають. На що Пут╕н спробував заперечити: мовляв, у ╢вроп╕ справи йдуть ще г╕рше, там м╕тингувальник╕в, мовляв, перцевим газом розганяють....
Ось така непряма, через залу, п╕к╕ровка.
До реч╕, Меркель навряд чи забула, що саме в Соч╕ стався той знаменитий ╕нцидент, коли вона сид╕ла у кр╕сл╕ в момент фотографування перед початком зустр╕ч╕, ╕ до не╖ п╕д╕йшов пут╕нський лабрадор Кон╕. До не╖, яка з дитинства в╕дчува╓ страх перед собаками. Еп╕зод, з якого вона, до реч╕, вийшла тод╕ з г╕дн╕стю, але осад очевидно залишився.
Д╤АЛОГ ЗА ВСЯКУ Ц╤НУ
Це вже 15-й в╕зит до Рос╕╖ нин╕шнього канцлера ФРН. Власне, ╕ в╕зитом це нав╕ть назвати складно, швидше д╕лова по╖здка. Н╕якого оф╕ц╕озу та церемон╕й. Рос╕йськ╕й сторон╕ це, можливо, ╕ не завадило б, але давно минули часи, коли н╕мецьк╕ кер╕вники ╕з задоволенням стояли на Червон╕й площ╕ п╕д спалахи камер.
Вт╕м, два роки тому Меркель зд╕йснила в╕зит до Москви, щоб вшанувати пам'ять полеглих радянських во╖н╕в б╕ля могили Нев╕домого солдата. Але хитро зробила це не 9 травня, щоб уникнути присутност╕ на парад╕, а наступного дня. Цього разу вона також згадала про майбутню 72-р╕чницю поразки фашизму у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ та про те, що н╕мецький народ вдячний солдатам Червоно╖ Арм╕╖ за визволення.
Незважаючи на неприховану напружен╕сть у в╕дносинах м╕ж Берл╕ном ╕ Москвою за останн╕ три роки, дв╕ столиц╕ продовжують д╕алог. За цей час в╕дбулося не менше 50 телефонних переговор╕в Меркель ╕ Пут╕на. В основному в контекст╕ М╕нського процесу.
До реч╕, перед в╕зитом канцлера до Соч╕ деяк╕ експерти стверджували, що вона повезе якесь послання рос╕йському л╕деров╕ в╕д президента США. Меркель звичайно не кур'╓р, щоб возити чи╖сь послання. До того ж, того самого дня Пут╕н сам розмовляв по телефону з Дональдом Трампом. А ось перша особиста зустр╕ч президент╕в в╕дбудеться, судячи з усього, саме в Н╕меччин╕, у Гамбурз╕, на сам╕т╕ «двадцятки». П╕дготовку до якого ╕ при╖жджала обговорювати Меркель.

Ольга Танас╕йчук
Берл╕н
«Укр╕нформ»

Думка
ПРО ЩО ГОВОРИЛИ ПУТ╤Н ╤ МЕРКЕЛЬ

Найважлив╕шою в зустр╕ч╕ Ангели Меркель та Володимира Пут╕на, яка в╕дбулася 2 травня в Соч╕, була зм╕стовна складова. Важливо, що з вуст н╕мецького канцлера пролунала заява про те, що Укра╖на повинна отримати доступ до укра╖нсько-рос╕йського кордону, т╕╓╖ частини, яку вона зараз не контролю╓. Чесно кажучи, на таку заяву важко було спод╕ватися. В╕домо, що це — укра╖нська позиц╕я. Але в М╕нських домовленостях записано ╕накше: питання контролю над кордоном — одне з останн╕х, яке ма╓ вир╕шуватися. Тому нин╕шня заява Меркель означа╓, що укра╖нська позиц╕я знаходить сво╓ розум╕ння, ╕ це надзвичайно важливо. Цей в╕зит був потр╕бен обом сторонам — ╕ Меркель, ╕ Пут╕ну — у пропагадистсько-дипломатичних ц╕лях. Пут╕ну в╕н допом╕г реал╕зувати його бажання — показати, що в╕н не в ╕золяц╕╖, з ним зустр╕чаються, до нього при╖жджають. Очевидно, що це буде розкручуватися на рос╕йському телебаченн╕. ╤ ця ╕нформац╕я, перш за все, буде спрямована на внутр╕шню рос╕йську аудитор╕ю. М╕нський процес заблокований, а Меркель окреслила, що потр╕бно для того, щоб його розблокувати Що стосу╓ться Меркель... Передус╕м, наближа╓ться сам╕т «Велико╖ двадцятки», ╕ наближа╓ться прийняття ╢вросоюзом р╕шення про продовження санкц╕й проти Рос╕╖ на наступн╕ п╕вроку. Я думаю, вони будуть продовжен╕, тому що д╕╖ Рос╕╖, насамперед, у Сир╕╖, повн╕стю п╕д╕рвали дов╕ру до Москви. Плюс — розгорта╓ться розсл╕дування втручання Рос╕╖ у виборч╕ перегони в Сполучених Штатах Америки. Все це дуже зм╕нило атмосферу ╕ в американо-рос╕йських стосунках, ╕ в стосунках ╢вропи з Рос╕╓ю. Якщо говорити про внутр╕шньопол╕тичн╕ причини, то для Меркель ╓ важливим те, що у вересн╕ мають в╕дбутися вибори в Н╕меччин╕, ╕ вона ма╓ шанс перемогти. Але конкуренц╕я велика, ╕ результати довол╕ важко спрогнозувати. Важко передбачити, яка сама буде правляча коал╕ц╕я. Враховуючи ц╕ чинники, Меркель було важливо показати, що вона не т╕льки може говорити «н╕» — така соб╕ «Фрау Н╕», але й що вона готова до д╕алогу за певних умов. Власне, саме це, з мо╓╖ точки зору, стало п╕дставами для цього в╕зиту. Не сл╕д також забувати, що Н╕меччина ╓ ключовою стороною в «нормандському формат╕» та м╕нському процес╕, ╕ Меркель особисто багато ╕нвестувала в м╕нський процес, вона ╓ мат╕р’ю «нормандського формату» ╕ м╕нського процесу, тому вона не може просто сказати: «Ви зна╓те, все це завалилося, все це не д╕╓». Навпаки, вона ма╓ наголосити на тому, що «процес продовжуватиметься, якщо…». ╥й потр╕бно п╕дкреслити (тим б╕льше, напередодн╕ вибор╕в у Н╕меччин╕), що завдяки М╕нським домовленостям, була зупинена гаряча фаза в╕йни в ╢вроп╕. ╤ ось тут вона дуже ч╕тко все сформулювала. Головне — Меркель твердо лиша╓ться на позиц╕ях, як╕ були ран╕ше Ми сам╕ розум╕╓мо, що м╕нський процес заблокований, а Меркель окреслила, що потр╕бно для того, щоб його розблокувати — вона ч╕тко заявила, що завдання номер один — це перемир’я, ╕ в╕дпов╕дальн╕сть за це ч╕тко поклада╓ться на Рос╕ю. ╤ тут нема╓ н╕чого нового у пор╕внянн╕ з тим, що кажуть укра╖нськ╕ експерти та зах╕дн╕ експерти: так, м╕нський процес не ╓ д╕╓вим, але формат ма╓ продовжуватися, доки не буде знайдено чогось ╕ншого. Головне — Меркель твердо лиша╓ться на позиц╕ях, як╕ були ран╕ше. З ус╕х ╓вропейських л╕дер╕в у не╖ одн╕ з найжорстк╕ших п╕дход╕в — ч╕тка прив’язка санкц╕й до виконання М╕нських домовленостей, ╕ в╕дпов╕дальн╕сть при цьому поклада╓ться на Рос╕ю.
Олекс╕й Гарань,
професор пол╕толог╕╖ Нац╕онального ун╕верситету «Ки╓во-Могилянська академ╕я», науковий директор Фонду «Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи» ╕м. ╤лька Кучер╕ва
www.unian.ua

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 05.05.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18489

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков