Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ НЕ ВИКЛЮЧА╢ НОВУ ХВИЛЮ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
З 2022 року на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму моб╕л╕зован╕ десятки тисяч чолов╕к╕в…


ПРОКУРАТУРА ГАМБУРГА ЗВИНУВАТИЛА СП╤ВРОБ╤ТНИК╤В SIEMENS У ПОРУШЕНН╤ КРИМСЬКИХ САНКЦ╤Й
Прокуратура висунула обвинувачення п'ятьом чолов╕кам, причетним до незаконного постачання газових...


У КРИМУ ПРОБЛЕМИ З╤ ЗВ’ЯЗКОМ П╤СЛЯ УРАЖЕННЯ В╤ЙСЬКОВО-МОРСЬКО╥ БАЗИ В СЕВАСТОПОЛ╤
Сили оборони Укра╖ни уразили рос╕йськ╕ велик╕ десантн╕ корабл╕ "Ямал" та "Азов", центр зв'язку ╕...


В╤ДНОВЛЕННЯ ВОДОЙМ КРИМУ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥ Ф╤НАНСУВАТИМУТЬ ЗА ПРОГРАМОЮ UKRAINE FACILITY
До 2014 року Укра╖на забезпечувала 85% потреб Криму у пр╕сн╕й вод╕ завдяки П╕вн╕чно-Кримському...


У СЕВАСТОПОЛ╤ ЗАТРИМАЛИ ХЛОПЦЯ ЗА АНТИВО╢ННИЙ НАПИС У БЮЛЕТЕН╤ НА «ВИБОРАХ ПУТ╤НА»
Хлопець написав у бюлетен╕ «Н╕ в╕йн╕, мир Укра╖н╕»…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 19.03.2004
ЩОБ НЕ ГРИЗЛИ ВАС ЗА ПРОВИНУ НІ МІЛІЦІЯ, НІ ДРУЖИНА!
Катерина ОСАДЦА, дійсний член МАН, секція екології.

Давайте трохи поговоримо про найдавніше заняття. Ні, не про те, що звичайно позначають цим словосполученням, а про значно древніше - про полювання. Здавалося б, навіщо? Адже мисливський сезон закінчився, рушниця почищена, змащена, захована в чохол і знову "заговорить" ще не скоро. Відпочиває природа, відпочиває мисливець. Так, мисливець дійсно відпочиває, а от браконьєр...
Уявімо таку картину. Той же заєць зрозумів, що сезон закритий і до відкриття нового можна відпочити, набратися сил, знайти подругу, виховати півдесятка зайчат... Сидить собі спокійно в степу, нікого не чіпає. І раптом уночі - світло в очі і... Кінець. Страшнувато, правда? А скільки зайців б'ють отак, з-під фар! Засліплять його - він стоїть, як стовпчик, - хоч голими руками бери. А потім хтось дивується: куди ж ці зайці поділися? Злісними браконьєрами є і так звані "петельщики". Але як відрізнити полювання від браконьєрства? Що законно, а що ні? Адже в сучасному морі законів і потонути недовго.
Я вирішила по мірі своїх сил розв'язати це питання. Думаю, викладена нижче інформація буде корисна не тільки початківцям, але і досвідченим мисливцям.
Здійснення полювання регулюється ст. 14 - 16 Закону "Про тваринний світ", положенням про мисливське господарство і порядок здійснення полювання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 липня 1996 р.
№ 780, та іншими нормативно-правовими актами. Мисливські угіддя для ведення мисливського господарства надаються в користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим і обласними Радами за поданням спеціальних уповноважених державних органів в галузі ведення мисливського господарства і за погодженням з сільськими, селищними, міськими, районними Радами, органами Міністерства екологічної безпеки України і власниками чи користувачами земельних ділянок. Мисливські угіддя
надаються для використання на термін не менше ніж 15 років. Полювання в межах мисливських угідь може здійснюватися громадянами, що досягли 18 років і одержали у встановленому порядку дозвіл на добування тварин.
Документами на право полювання є посвідчення мисливця, контрольні картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо), паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів з відміткою про допуск до полювання у поточному році. Порядок видачі документів встановлений наказом Міністерства лісового господарства України (зараз Держкомлісгоспу України) від 21 березня 1997 р. № 32. Термін дії посвідчення мисливця не обмежений. Контрольна картка діє протягом одного мисливського сезону. Посвідчення мисливця видається Держкомлісгоспом і його органами на місцях після складання громадянином іспиту.
Якщо полювання здійснюється з використанням вогнепальної мисливської зброї, мисливець зобов'язаний мати відповідний дозвіл, виданий Міністерством внутрішніх справ.
Зазначені документи мисливець зобов'язаний мати під час здійснення полювання, транспортування та перенесення продукції полювання та пред'являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.
Згідно з Постановою Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. № 2471-XII "Про право власності на певні види майна" правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни, котрі досягли 21-річного віку, мисливської нарізної - 25-річного віку, холодної та пневматичної зброї - 18-річного віку. Проте ст. 20 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" від 22 лютого 2000 р. № 1478-111 використання пневматичної зброї під час полювання є забороненим. Виникає питання: з чим полювати на того ж зайця молодим мисливцям? З ножем? Якщо хтось зможе відповісти, буду дуже вдячна.
Спортивно-любительське полювання на пернату дичину, кролика дикого, зайця-русака, єнотовидну собаку, лисицю здійснюється за відстрільними картками, що видаються користувачами мисливських угідь. За ліцензією добуваються кабан, ведмідь, лань, олень благородний та плямистий, козуля, лось, муфлон, білка, бабак, бобер, нутрія, ондатра, куниці лісова та кам'яна, норка американська, тхір лісовий. Полювання може здійснюватися лише у визначений термін. Наприклад, полювання на зайця-русака, лисицю, єнотовидну собаку, куницю кам'яну, ондатру в мисливський сезон 2003 - 2004 року здійснювалася у Криму з 23 листопада 2003 р. по 25 січня 2004 р. Днями полювання на диких парнокопитних тварин були субота і неділя, а на перелічені вище види - неділя.
Потенційним "мисливцям", що збираються добувати того ж зайця з-під фар, за допомогою петель чи яким-небудь подібним способом, варто пам'ятати про те, що за порушення норм полювання законодавством передбачається адміністративна, цивільна чи навіть кримінальна відповідальність. Один (!) такий заєць обійдеться вам не менш ніж у 510 гривень (340 гривень - штраф, 170 гривень - збиток природі). Чи варто завдавати такого збитку (якщо не природі, то хоча б власному гаманцю)? А якщо на браконьєрському "полюванні" ви добули не одного зайця? Щоб не бути голослівною, пошлюся на ст. 85 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення": "Стаття 85. Порушення правил використання об'єктів тваринного світу.
Порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, у заборонених місцях, у заборонений час, забороненими способами (чи знаряддями), полювання на заборонених для добування тварин, допуск собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням встановленого для даної території (регіону, мисливського господарства, обходу і т. п.) порядку здійснення полювання), що не спричинило добування, знищення і поранення тварин, а також транспортування чи перенесення добутих тварин або їхніх частин без відзначення цього факту в дозволі на їхнє добування, тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян від двох до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження чи накладання штрафу на посадових осіб - від десяти до тридцяти не-оподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне порушення правил полювання чи порушення, що призвело до добування, знищення чи поранення тварин, тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць і інших знарядь і засобів здійснення правопорушення, що є приватною власністю порушника, і незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без таких, або позбавлення права полювання на термін до трьох років з конфіскацією рушниць і інших знарядь і засобів здійснення правопорушення, що є приватною власністю порушника, і незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без таких, і на посадових осіб від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць і інших знарядь і засобів здійснення правопорушення, що є приватною власністю порушника, і незаконно добутих об'єктів тваринного світу чи без таких...".
І не дай вам, Боже, відстріляти "випадково" птаха або звіра, занесеного в Червону книгу! До речі, на території Криму такі види зустрічаються. Це може викликати набагато серйозніші наслідки: не тільки адміністративну, але і кримінальну відповідальність. Дозволю собі процитувати статтю 248 Кримінального кодексу України:
"Стаття 248. Незаконне полювання.
1. Порушення правил полювання, що заподіяло істотний збиток, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях і об'єктах природно-заповідного фонду, чи полювання на звірів, птахів або інші види тваринного світу, що занесені в Червону книгу України, караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання і всього добутого.
2. Ті ж дії, вчинені посадовою особою з використанням службового становища, чи за попередньою змовою групою осіб, чи способом масового знищення звірів, птахів або інших видів тваринного світу, чи з використанням транспортних засобів, чи особою, раніше засудженою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи обмеженням волі на термін до п'яти років, чи позбавленням волі на той же термін, з конфіскацією знарядь і засобів полювання і всього добутого".
Щоб не бути голослівною, розповім, наприклад, про ситуацію у Нижньогірському мисливському господарстві. За минулий рік єгерським складом Нижньогірської районної організації Кримського республіканського товариства мисливців та рибалок було виявлено 16 порушень, у тому числі три випадки "полювання" з-під фар. За цими фактами порушено таку ж кількість справ. Загалом було зареєстровано більше 30 порушень. На жаль, не завжди вдається покарати винних, тому що засоби пересування у працівників КРТМР не найкращі, а дні, коли є паливно-мастильні матеріали, трапляються дуже і дуже рідко.
І нарешті хочу звернутися до всіх, хто тримав чи збирається тримати у руках мисливську зброю. Подумайте, чи варто заради декількох кілограмів м'яса сідати у в'язницю, таврувати ганьбою свою родину? Про суму штрафу взагалі мовчу... Напевно, не варто... Тварині і без браконьєра живеться несолодко, особливо взимку. Крім того, вона не носить рушницю, не їздить на машині, не ставить петель. Будьте по відношенню до неї хоча б чесні.
Пам'ятайте: незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення! Працівники товариства мисливців і рибалок завжди готові відповісти на ваші питання відносно правил і термінів полювання і всього, що з цим пов'язане. Не ризикуйте своєю свободою і добробутом!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 19.03.2004 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1849

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков