Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 19.05.2017
ТРИ НОВ╤ КНИГИ В╤КТОРА СТУСА

Нещодавно кримський укра╖нський письменник В╕ктор Стус презентував у «Кримськ╕й св╕тлиц╕» в С╕мферопол╕ три сво╖ щойно видан╕ нов╕ книги: «Вольному – воля», «Гетьманша» ╕ «Чар╕вний пояс амазонки». В╕ктор ╤ванович – член Нац╕ональних сп╕лок письменник╕в та журнал╕ст╕в Укра╖ни, заслужений журнал╕ст Укра╖ни та Автономно╖ Республ╕ки Крим.  Родом з козацького Запор╕зького краю, мешка╓ в С╕мферопол╕. Працював у Криму в районних, м╕ських, республ╕канських та всеукра╖нських газетах. Нагороджений ср╕бною медаллю Нестора Л╕тописця, Золотою медаллю укра╖нсько╖ журнал╕стики, лауреат Всеукра╖нсько╖ л╕тературно╖ прем╕╖ ╕м. Степана Руданського.
На сьогодн╕ В. Стус ╓ автором десяти книг, як╕ побачили св╕т за останн╕ 5 рок╕в. Про що ц╕ три чергов╕ (переконан╕, що не останн╕!) книги, як╕ з’явилися впродовж останн╕х к╕лькох м╕сяц╕в?

ПОВ╤СТЬ-ВЕРС╤Я «ВОЛЬНОМУ – ВОЛЯ». Життя знаменитостей завжди виклика╓ значний ╕нтерес у людей – по них вони зв╕ряють сво╖ д╕╖ та вчинки, на них р╕вняються, з них беруть приклад. Постать видатного укра╖нського поета ╕ художника Тараса Григоровича Шевченка у цьому ряду займа╓ особливе м╕сце. Хоч про нього багато написано, його твори детально досл╕джен╕, однак ╕ прогалин ще немало.
Зокрема, недостатньо ╕нформац╕╖ про перебування Тараса Шевченка у Миргород╕. Тож автор у сво╖й пов╕ст╕ намага╓ться заповнити той просв╕т власною верс╕╓ю. Користуючись напрацюваннями досл╕дник╕в та напруживши уяву, прагне засобами художнього в╕дображення розпов╕сти про той складний пер╕од, що став одним з найпл╕дн╕ших у багатогранн╕й творчост╕ митця. ╤ спонукала Тараса до цього, як повелося, любов – глибока, всеохоплююча ╕, на жаль, нерозд╕лена.

╤СТОРИЧНА ДРАМА «ГЕТЬМАНША» в╕добража╓ под╕╖, як╕ в╕дбувалися в Укра╖н╕ за час╕в гетьманування ╤вана Скоропадського, зокрема у 1718 роц╕. Головна геро╖ня Настя, дружина гетьмана, уособлю╓ в соб╕ т╕ сили, як╕ п╕сля Полтавсько╖ битви призвели державу до занепаду ╕ остаточно╖ втрати незалежност╕. Гетьманша готова на все заради власно╖ вигоди та збагачення. Вона на вимогу Петра ╤ вида╓ зам╕ж свою п’ятнадцятир╕чну доньку за пристаркуватого московського вельможу. Змушу╓ гетьмана йти на порушення закон╕в та моральних усто╖в. Ус╕ ц╕ перипет╕╖ навколо того сватання представлен╕ у п’╓с╕ ╕ в дечому перегукуються з процесами, що в╕дбуваються й нин╕ в Укра╖н╕. Помилки ╕ гр╕хи минулого негативно позначаються на житт╕ сьогодн╕шн╕х укра╖нц╕в. Несправедлив╕сть, нер╕вн╕сть, корупц╕я, моральна деградац╕я, б╕дн╕сть – ось те, з чим вони стикаються щодня. ╤, якщо ц╕ явища не здолати зараз, вони перекинуться й на майбутн╕ покол╕ння.

В ╤СТОРИЧН╤Й ДРАМ╤ «ЧАР╤ВНИЙ ПОЯС АМАЗОНКИ» розпов╕да╓ться про зустр╕ч цариц╕ сарматських амазонок Фалестри з легендарним полководцем Олександром Македонським. Зг╕дно переказ╕в, вона в╕дбулася за ╕н╕ц╕ативою амазонки п╕д час його аз╕йських поход╕в у 30-х роках IV стол╕ття до ново╖ ери. Фалестр╕ надумалося народити дитину в╕д Олександра, тому що вона вважала його р╕вним соб╕, таким же нащадком давн╕х ар╕╖в, як ╕ сама.
Варто зазначити, що то була зустр╕ч не просто чолов╕ка ╕ ж╕нки, а двох св╕т╕в, що в╕др╕зняються культурою, в╕руваннями, ментал╕тетом, звичаями. З одного боку, ар╕йський св╕т, що не визна╓ рабства, з ╕ншого – св╕т поневолення людини людиною, безправ'я ╕ несправедливост╕. На жаль, ц╕ протир╕ччя збереглися й донин╕. З ними ми стика╓мося у повсякденному житт╕.
Ознайомитися з цими та ╕ншими книгами В. Стуса можна на його оф╕ц╕йному сайт╕ - http://viktor.stus.name

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 19.05.2017 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18545

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков