Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 15.09.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 15.09.2017
КРИМОСУДДЯ

Кримосуддя так легко риму╓ться з кривосуддям, ╕ той терм╕н, вигаданий головним редактором «Кримсько╖ св╕тлиц╕» В╕ктором Качулою, навдивовиж влучно в╕добража╓ особливост╕ судочинства на анексованому п╕востров╕. Воно, зв╕сно, й укра╖нськ╕ суди розглядали справедлив╕сть часом аж надто сво╓р╕дно. ╤ в укра╖нських судах пол╕тичне замовлення влади не дивина: досить згадати процеси над Юр╕╓м Луценком, Юл╕╓ю Тимошенко, замовн╕ вироки учасникам останнього Майдану. Але те, що в╕дбува╓ться сьогодн╕ в Криму, ╓ не просто ╕м╕тац╕╓ю правосуддя, а справжн╕м злочином проти права.
Може, автор цих рядк╕в згущу╓ фарби, демон╕зу╓ кримське судочинство? Але ж в╕н не одинокий в сво╓му баченн╕. Ось думка фахового юриста - https://www.youtube.com/watch?v=YpiNNkGryrY
Насправд╕, автор далекий в╕д того, аби вважати кримських судд╕в нездарами. Його восьмил╕тн╕й досв╕д перебування в судових процесах засв╕дчу╓, що серед них, окр╕м к╕лькох зак╕нчених нег╕дник╕в, були ╕ гарн╕ фах╕вц╕, ╕ порядн╕ люди. Щоправда, майже вс╕ з тих, хто чинив по сов╕ст╕ ╕ справедливост╕, або ж в╕д╕йшли в╕д справ через поважний в╕к, або й в╕д╕йшли у кращ╕ св╕ти. А проте ж б╕льш╕сть служител╕в укра╖нсько╖ фем╕ди з приходом окупац╕йно╖ влади н╕куди не под╕лись ╕ дос╕ залишаються в сво╖х кр╕слах. Тепер вони виносять вироки ╕менем ╕ншо╖ держави. Абстрагуючись в╕д моральност╕ переходу в╕д служ╕ння одн╕й держав╕ до служ╕ння ╕нш╕й, можна припустити, що ╕ цей фактор наклада╓ св╕й негативний в╕дбиток на як╕сть ухвалюваних ними р╕шень. За св╕дченнями московських адвокат╕в, що беруть участь в кримських процесах — ╕ адвокат Миколи Семени тут не одинокий — жорстк╕сть кримського “правосуддя” перевершу╓ нав╕ть далеко не л╕беральн╕ суди Москов╕╖. Важко судити, чого в т╕м б╕льше — побоювання “недобдеть”, побоювання, що гнилий л╕берал╕зм якимось чином може сприяти поверненню Криму в лоно Укра╖ни, а отже ╕ притягненню до в╕дпов╕дальност╕ за зраду, а чи прим╕тивного бажання показати свою в╕ддан╕сть новому господарю. Залишимо метикування про те глибокодумним психологам та язикатим безапеляц╕йним пол╕тологам, яких розплодилося останн╕м часом, мов тих кролят. Ситуац╕я в правовому пол╕ п╕вострова в╕д того не м╕ня╓ться. Починаючи з процес╕в над першими кримськими бранцями Кремля С╓нцовим, Кольченком, Афанась╓вим та Чирн╕╓м ╕ до вироку Ахтемов╕ Чийгозу цього понед╕лка, кримосуддя незм╕нно демонструвало свою серв╕льно-холопську сутн╕сть. ╤нституц╕я, завдання яко╖ перейматися застоянням права ╕ справедливост╕ — нагадаю, що саме слово юстиц╕я (Justitia) означа╓ н╕що ╕нше, як справедлив╕сть — натом╕сть запопадливо прислужу╓ влад╕, затверджуючи через сяк-так зрежисоване судове д╕йство вже винесен╕ нею, владою, вироки. В╕дтак, питання про те, чи в╕рила колег╕я судд╕в, яка виносила вирок С╓нцову, в те, що молодий ╕нтелектуал, людина творча, людина мистецтва, раптом загор╕вся планами висадження в пов╕тря “в╕чного” вогню та кам'яного ╕дола на привокзальн╕й площ╕, ╓ явно недоречним. Таким самим недоречним, як ╕ питання про адекватн╕сть двадцятил╕тнього терм╕ну покарання за уявний — вибитий через “з╕знання” менш ст╕йких заручник╕в — доказ, суть якого у виношуванн╕ замисл╕в на ско╓ння безглуздого знищення нап╕взотл╕лих символ╕в есересер╕╖. Можна було б позбиткуватися над ╕нтелектуальним р╕внем служител╕в кримсько╖ фем╕ди, якби насл╕дки ╖х безхребетно╖ позиц╕╖ не були такими сумними.
Чи не те саме й у випадку з Ахтемом Чийгозом. Под╕╖, як╕ в╕дбувалися на територ╕╖ суверенно╖ Укра╖ни, де укра╖нськ╕ громадяни намагалися у законний, мирний спос╕б не допустити державно╖ зради на користь сус╕дньо╖ держави, яка на той час, за визнанням ╖╖ ж л╕дера, вже упродовж тижня проводила в╕йськову операц╕ю по загарбанню влади на п╕востров╕, фактично, по його окупац╕╖, здавалося, жодним чином не могли стати предметом розгляду судами Москов╕╖. А проте ж ц╕лий ряд кримц╕в було затримано на довг╕ м╕сяц╕ ╕ нав╕ть роки. Б╕льше двох рок╕в тривало судове “сл╕дство” стосовно заступника голови Меджл╕су Qirimlar пана Ахтема Чийгоза. Ан╕ неп╕дсудн╕сть справи московськ╕й фем╕д╕, н╕ в╕дсутн╕сть доказ╕в його "вини”, як╕, попри необмежен╕ можливост╕ для ╖х збору, сторон╕ звинувачення — власне, прокремл╕вськ╕й влад╕ — так ╕ не вдалося надати, н╕ беззаперечн╕ докази невинуватост╕ пана Чийгоза, надан╕ стороною захисту, не стали п╕дставою для визнання його невинно звинуваченим. Виконуючи замовлення вершител╕в доль сьогодн╕шнього Криму, ляльки в судд╕вських мант╕ях пок╕рно винесли обвинувальний вирок, засудивши невинну людину до максимального терм╕ну за статтею звинувачення.
Те ж саме в╕дбува╓ться на судових процесах у справ╕ ╤льм╕ Умерова та Миколи Семени. Обох звинувачують у екстрем╕стських закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Москов╕╖, а саме, до в╕дторгнення Криму(?!). З правово╖ точки зору, абсурдн╕сть цих звинувачень ╓ очевидною, адже в д╕ючому “Договор╕ про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство м╕ж Москов╕╓ю та Укра╖ною”, заре╓строваному, до слова, в м╕жнародних орган╕зац╕ях, зокрема, в ООН — в тому самому, який ╕ до сьогодн╕ знаходиться у в╕льному доступ╕ на оф╕ц╕йному сайт╕ президента Москов╕╖ http://kremlin.ru/supplement/1653 , нема╓ ан╕ слова про якусь л╕н╕ю м╕ждержавного кордону на Перекоп╕. Натом╕сть, визначений цим Договором сухопутний кордон м╕ж двома державами, як ╕ дос╕, “проходить в╕д м╕сця стику державних кордон╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, Укра╖ни ╕ Республ╕ки Б╕лорусь до пункту, розташованого на берез╕ Таганрозько╖ затоки”.
А може суддям нев╕домо, що б╕льш╕сть кра╖н св╕ту, за винятком одинадцяти залежних в╕д Москви режим╕в, також не визна╓ анекс╕╖ Криму до Москов╕╖? Лише це незнання може служити поясненням, чому на п╕дстав╕ фахового анал╕зу вислов╕в ╖х представник╕в в ООН в╕д експерта-пол╕глота п. ╤ваново╖ проти вс╕х тих зухвальц╕в ще й дос╕ не порушено крим╕нальних справ.
См╕шки-см╕шками, але схоже на те, що звичка бездумного схиляння перед владою, так швидко ╕ легко засво╓на служителями кримсько╖ фем╕ди, може ╕ у випадку з п.п. Семеною та Умеровим з╕грати з нею злий жарт, вчергове виставивши перед св╕том не як незалежну г╕лку влади, а як дог╕дливого, готового на все попихача.

Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 15.09.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=19021

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков